Süre                : 1 Saat 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Haziran 2013 Çarşamba, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Walt Disney Pictures , Pixar Animation Studios
Yönetmen       : Dan Scanlon (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dan Scanlon (IMDB)(ekşi),Daniel Gerson (IMDB)(ekşi),Robert L. Baird (IMDB),Daniel Gerson (IMDB)(ekşi),Robert L. Baird (IMDB),Dan Scanlon (IMDB)
Oyuncular      : Billy Crystal (IMDB)(ekşi), John Goodman (IMDB)(ekşi), Steve Buscemi (IMDB)(ekşi), Helen Mirren (IMDB)(ekşi), Peter Sohn (IMDB)(ekşi), Joel Murray (IMDB)(ekşi), Sean Hayes (IMDB)(ekşi), Dave Foley (IMDB), Charlie Day (IMDB), Alfred Molina (IMDB), Tyler Labine (IMDB), Nathan Fillion (IMDB), Aubrey Plaza (IMDB), Bobby Moynihan (IMDB), Julia Sweeney (IMDB), Bonnie Hunt (IMDB), John Krasinski (IMDB), Bill Hader (IMDB), Beth Behrs (IMDB), Bob Peterson (IMDB), John Ratzenberger (IMDB), Lori Alan (IMDB), Carlos Alazraqui (IMDB), Bob Bergen (IMDB), Gregg Berger (IMDB), Rodger Bumpass (IMDB), Patrick Carlyle (IMDB), John Cygan (IMDB), Paul Eiding (IMDB), Bill Farmer (IMDB), Andy Fischer-Price (IMDB), Teresa Ganzel (IMDB), Jess Harnell (IMDB), Brandon Johnson (IMDB), John Kassir (IMDB), Elissa Knight (IMDB), Dawnn Lewis (IMDB), Jason Marsden (IMDB), Allan McLeod (IMDB), Alec Medlock (IMDB) >>devamı>>

Monsters University (~ Sevimli Canavarlar Üniversitesi) ' Filminin Konusu :
Sevimli Canavarlar Üniversitesi” (Monsters University), Mike ve Sulley’nin farklılıkları aşarak nasıl en yakın dostlar olduklarına dair kapıları açıyor.


 • "efsanenin tam anlamıyla geri dönüşü olacaktır."
 • "eğer geçmişe döneceklerse boo olmayacak eğer boo olmayacaksa ne anlamı olacak film."
 • "canımız kanımız atlanta merkezli grubumuz mastodon'un da soundtrack'i için bir şarkı yazdığı filmdir.edit: patladı ya bu. gidip island kullanılmış filmde."
 • "ehehehehe vizyona girmiş lan bu. bugün izledim on numara. dublaj sesleri de oturmuş valla, aynı ilk filmdeki gibi. çocukluğuma döndüm bildiğin."
 • "filmin en sonunda salyangoz zorlukla sınıfa ulaşır ama okul tatile girmiştir."
 • "başarının sadece akademik yönde olmadığını anlatan animasyon filmi. ayrıca 'hardscrabble' tam da hacettepe'nin hocalarına benziyor."
 • "asıl başbakanın mike wazowski olduğunu gösteren film olmuştur."
 • "canavarları o kadar sevimli, o kadar tatlı yapmışlar ki eşşek kadar adam oturdum bayıla bayıla izledim. şimdi çocuk olmak varmış olm."
 • "izlenme sırası star wars ile kapışan animasyon filmi.şu şekildedir;1-2-1."
 • "bugüne kadar izlediğim tüm filmler içerisinde dublajı en iyi yapılmış filmdir. oturdum bir de ingilizcesini seyrettim, bana göre orijinalinden bile iyi bir dublaj yapılmış."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hayatımda herhalde bu kadar beklediğim bir başka film olamaz. kaç yaşına geldim, o 2001'deki muhteşem monsters inc.'nin bende bıraktığı etkiyi unutamadım. pixar satıldı, proje aksadı, disney başka sulara yelken açtı, yönetmen değişti, anlaşmalar sağlandı derken anca 2013 haziranına yetiştirebildiler bu animasyonu.

  baya koca herif çocukların doluşacağı salona girecek ve büyük bir hevesle izleyecek bunu. arkadaşlara "hadi gidelim" desem herhalde olay çıkar, veya çıkmadan onlar beni çıkarır.

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=thhrsjc5fx8

  youtube'da şöyle bir yoruma rastladım, katılmamak elde değil: "when this comes out the cinema is probably going to be full of 15-25 year olds..."


  (cd rom failure - 2 Ocak 2013 20:50)

 • comment image

  canımız kanımız atlanta merkezli grubumuz mastodon'un da soundtrack'i için bir şarkı yazdığı filmdir.

  edit: patladı ya bu. gidip island kullanılmış filmde.


  (bada - 13 Haziran 2013 22:06)

 • comment image

  bu filmi yaklaşık üç yıldır deli gibi bekliyordum. ilk filme hayran kalmıştım. ben 9-10 yaşımdayken annem sinemada izletmişti onu. hatta boo'nun maskesini almıştı falan. o günden beri monsters, inc en sevdiğim filmlerden biri olmuştur. ikinci filmin geliyor olduğunu öğrendiğimde imdb'de, çılgına dönmüştüm mutluluktan. en güzel şekliyle gidip izledim filmi. üç seneye yakın süredir sabırsızlanarak beklediğim, son aylarında gün saydığım bu filmi bir de sevdiceğimle beraber, az çocuğun olduğu bir sinema salonunda izlemek benim için muhteşem bir şeydi.
  film için bir sürü hayal kurmam için yeterince uzun vaktim vardı ve bu süreçte hep acaba nasıl bir şey yapıyorlar ? üniversite hayatları nasıl komiktir vs diye düşünüp fragman yakaladıkça bakıyordum. film başladığında ilk yarım saat hayalimdekiyle pek uyuşmadığından hayal kırıklığı yaşadım denebilir. sulley 10yıldır en sevdiğim şeylerden biriyken, onun bu ikinci filmdeki başlarda gösterdiği uyuz ve ukala tavırları resmen hayal kırıklığı yaratıp soğuttu birden ama neyse ki ilerleyen dakikalarda film çok tatlı ve samimi olmaya başladı, eski havasını estirmeyi başardı ve bizde sulley'nin mike'la nasıl tanıştıklarını, şirkete nasıl girdiklerini, randal'ın nasıl kötü bir canavar olduğunu falan öğrenmiş olduk.
  yarışmalar sırasında o toplara dokunmak istemezsiniz dendiğinde ben dokunmak istiyorum diyen karakter çok şekerdi, bayıldık ona hatta. eğlenceli ve komikti. ilk film kadar iyi miydi ? belki değildi ama yine de hayal kırıklığı olmadı hiçbir şekilde.


  (vedderbaug - 4 Temmuz 2013 00:15)

 • comment image

  dün nihayet izleme fırsatı bulduğum, yepyeni, tatlı mı tatlı bir pixar animasyonu.

  her ne kadar, sadece türkçe dublaj seçeneği olduğu için son anda gitmekten vazgeçecekken, benim gibi dublaj olayını sevmeyen bir arkadaşın önerisiyle gittim ve gerçekten her dakikasında eğlendiğim bir animasyondur.
  dublajı ise beklentimin biraz üstünde çıktı. (bkz: bir dublajlı buz devri değil)

  ve özellikle belirtmekte fayda, pixar animasyonlarında geleneksel hale gelen asıl animasyon öncesi izlettirdikleri kısa animasyon -ki adı the blue umbrelladır- yaratıcı olduğu kadar, heyecanlı ve güzeldi.

  --- biraz da spoiler verelim ---

  aslında konu olarak monsters inc.'in öncesini anlatması, karakterleri daha iyi tanımamızı sağladığı yetmiyormuş gibi sevdiklerimizi daha çok sevmemizi sağlamış oldu. hoş, ben normalde sullivan'ı daha çok severdim ama meğersem önceden züppenin tekiymiş yahu...hoş kimseyi geçmişiyle yargılamamak lazım ama izlerken yer yer kendisine çok kızdım...ama mike wazowski'yi daha bi çok sevmiş oldum...hatta korkutma yarışının son etabında o çocuğu korkutmasıyla edindiği başarı resmen gözleri yaşartacak cinstendi. (bkz: uzun süredir bir şey başaramayan insan) ama meğersem sahte bi başarıymış...ahh sully..

  bununla birlikte, cast akmaya başladığında gösterdikleri canavar kartlarında monster inc. dışında fear co. adlı bi şirketin varlığını fark ettim. bilmiyorum ilk animasyonda bahsi geçiyor muydu. ama belki 3. animasyon için bi neden olabilir; çalışma yöntemi değişmiş monster inc. vs korkutmaya devam eden fear co. ..bu esnada bizimkiler de çoluk çocuğa karışmış olur. güzel olur hee...

  --- tamam tamam spoiler bitti ---

  kısaca, fazlasıyla hoşnut kaldığım bir pixar yapımı daha. izleyin, izlettirin efenim.

  bu arada, cast bittikten sonra ufak bi şeyler gösterdiler mi? ben bekliyordum yine ama arkadaşlar beklemek istemedi *


  (spider03 - 4 Temmuz 2013 16:34)

 • comment image

  animasyonlara bayılan biri olarak, yine bir yalnız başıma gittiğim sinema salonunda annelerin çocukları bana emanet etmesi ile film başlamıştı, yanımdaki küçük kız bana:

  -abla keşke sen benim annem olsaydın
  +(mutlu suratlı)ahhaha ayy niye ki(yalandan sormalara bak)
  -çünkü beni her gün sinemaya getirebilirdin ve birlikte film izleyebilirdik
  +her gün gelince bıkardık ama
  -ühüühüühühüühühüühüh sen kendini çok güzel sanıyorsun ama ühühüühh götün kocaman saçlarında cadı gibi
  +hönk
  -bir şey desene
  +ne diyim
  -beni rahatlatmak için bir şey söylemen gerekiyor ühühüü
  +ağlama bence, sen çok tatlısın çünkü
  -tamam(gülen surat) emre'de bana dediki senin saçların çok güzel
  +haklı
  -seninkiler ise iğrenç
  +404 hata
  -neyse üzülme büyüyünce düzelir bence şimdi küçüksün
  +yok ben aslında büyüğüm
  -kaç yaşındasın 20 yaşındamısın haa kaç yaşındasın (bağırarak)
  +sen kaç diosan o olsun
  -16.
  +piki, film başlıyor
  -büyüyünce seni sinemaya hep getirebilirim ben şimdi izleyelim

  kızdan korkumdan bir şey anlamadım filmden, evde bir daha izledim valla.


  (turuncuresimler - 28 Temmuz 2013 00:35)

 • comment image

  ilk filmden 12 yıl sonra çıkan ve hayatımda beklediğim en uzun seri olan monsters serisinin university prequel'ini de izleme fırsatına eriştim sonunda. ben çok beğendim. çok da güldüm. filmi beğenmeyen veya çok gülemeyenler ilk film ile çok bağ kurmamış, klasik bir animasyon olarak nitelendirmiştir. bu film tamamen monsters inc. hayranlarına yapılmış bir hikaye öncesi filmi kanımca.

  http://cultcritics.blogspot.com/…13-canavarlar.html


  (cd rom failure - 13 Ekim 2013 19:11)

 • comment image

  duygusal kısımlarını biraz uzun tutmasalarmış tam şükela olacak olan deliler gibi güldüğüm animasyon. ayrıca şunu anladık ki üniversite ortamı, dekanı, hocası ve tavırları evrensel olarak aynı kalıpmış ama bunu ironik olarak komik göstermeyi süper başarmışlar, dekanın tipini sevdiğim* kadın bildiğin bizim rektörün aynısı.*

  animasyon severler izlesin, çok eğlenceli.


  (princess sparkle - 17 Kasım 2013 20:33)

 • comment image

  başarının sadece akademik yönde olmadığını anlatan animasyon filmi. ayrıca 'hardscrabble' tam da hacettepe'nin hocalarına benziyor.


  (firmin yesilsac - 21 Kasım 2013 19:56)

 • comment image

  canavarları o kadar sevimli, o kadar tatlı yapmışlar ki eşşek kadar adam oturdum bayıla bayıla izledim. şimdi çocuk olmak varmış olm.


  (korbagor - 3 Ocak 2014 06:32)

 • comment image

  dun izleme firsatini sonunda yakaladigim film. ilk filmi nerdeyse salya sumuk bitirmistim. devam filmini duyunca bi' heyecanlanmadim degil. fakat, kaldigi yerden degil de, daha oncesinden bahsedilecegini ogrenince kucuk bi' hayal kirikligi yasadim. evet.
  ama buna ragmen, cok eglenceli bir animasyon olmus.
  ben hala boo'yu merak ediyorum.


  (sereserpen - 12 Nisan 2014 12:00)

 • comment image

  bugüne kadar izlediğim tüm filmler içerisinde dublajı en iyi yapılmış filmdir. oturdum bir de ingilizcesini seyrettim, bana göre orijinalinden bile iyi bir dublaj yapılmış.


  (4891 - 20 Nisan 2014 11:16)

Yorum Kaynak Link : monsters university