Süre                : 1 Saat 41 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Mayıs 2003 Cuma, Yapım Yılı : 2003
Türü                : Komedi,Drama,Fantazi
Taglar             : doğaüstü güç,Tanrının insan tasviri,Seks sahnesi,Göğüs genişlemesi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Spyglass Entertainment , Universal Pictures , Shady Acres Entertainment
Yönetmen       : Tom Shadyac (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Steve Koren (IMDB)(ekşi),Mark O'Keefe (IMDB)(ekşi),Steve Koren (IMDB)(ekşi),Mark O'Keefe (IMDB)(ekşi),Steve Oedekerk (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jim Carrey (IMDB)(ekşi), Morgan Freeman (IMDB)(ekşi), Jennifer Aniston (IMDB), Philip Baker Hall (IMDB)(ekşi), Catherine Bell (IMDB)(ekşi), Lisa Ann Walter (IMDB)(ekşi), Steve Carell (IMDB)(ekşi), Nora Dunn (IMDB)(ekşi), Eddie Jemison (IMDB), Mark Kiely (IMDB), Sally Kirkland (IMDB), Tony Bennett (IMDB), Timothy Di Pri (IMDB), Christopher Darga (IMDB), Mark Adair-Rios (IMDB), Noel Gugliemi (IMDB), Rolando Molina (IMDB), Emilio Rivera (IMDB), Albert P. Santos (IMDB), Robert Curtis Brown (IMDB), Shaun Robinson (IMDB), Ken Rudulph (IMDB), Gina St. John (IMDB), Michael Villani (IMDB), Allen Lulu (IMDB), Jamison Yang (IMDB), Nick Huff (IMDB), Greg Collins (IMDB), Dougald Park (IMDB), John Rosenfeld (IMDB), Mary Pat Gleason (IMDB), Carey Scott (IMDB), Bradley Stryker (IMDB), Michael Guarnera (IMDB), Laura Carson (IMDB), Ben Livingston (IMDB), Dohn Norwood (IMDB), Michael Olifiers (IMDB), David Carrera (IMDB), Darcy Fowers (IMDB) >>devamı>>

Bruce Almighty (~ Aman tanrim!) ' Filminin Konusu :
Bruce Nolan, New York'lu bir televizyon muhabiridir. Bruce her şeyden şikayet etmekte ve tanrıya yakarmaktadır. Tanrı bir gün bu yakarışlara cevap verir ve Bruce'nin karşısına bir insan olarak çıkar ve kendi gücünü ona verir kısa bir süreliğine. Komedi de işte başlar Bruce artık bir tanrıdır...


 • "atv'nin bazı sahnelerini keserek yayınladığı film."
 • "morgan freeman'ın tanrı rolüyle yardırdığı bir film."
 • "liar liar tadı yakalamış jim carrey'nin süper oyunculuğu ve jennifer anistonun da katkısı ile başarılı bir film olmuş ... jennifer anistonun ne kadar güzel olduğunu kanıtlamış bir film oldu bir de"
 • "bruceun tanrı olduktan hemen sonra joan osbornedan one of usı mırıldanması da apayrı bir bombadır kanımca.."
 • "gag dolu bir film.jennifer aniston - oh my god!jim carrey - you can call me bruce."
 • "filmde bruce'dan anahaber spikeriligini* kapan elemani* yakinda baska filmlerde gorecegiz gibi geliyor..haber okurken yaptigi zicis sahnesi koltuktan dusurdu beni.."
 • "bunu yasaklayarak filmde olmuş, olabilecek bütün esprilerden daha komik bir harekette bulunduk artık filme gitmeye de gerek kalmadı, yazıklar olsun."
 • "(bkz: steven carell)"
 • "cumhuriyet bilim ve teknik ekine gore aman tanrim filminin yonetmeni oldugu iddia edilen kisi."
 • "bir haftalığına tanrı olan bruce nolan'ın (jim carrey) akşam eve dönerken joan osborne'ün "one uf us" şarkısını söyleyerek eve girmesine hayran kaldığım film."
 • "2003 ten beri ikinci defa taa 2014 te izlediğiniz zaman daha güzel bir etki bırakıyor sanırım."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bazen bazı şeyleri çok ister insanoğlu bilmeden o istediği olurken ya da sonuçlanırken kendine ya da sevdiklerine zarar vereceğini...bu kelimeyi anlatan çok güzel bir filmdir bruce almighty.filmin sonunda da bunu bir cümle ile özetler filmin baş kahramanı allah'a yalvarırken;
  spoiler
  tamam sen haklısın...benim için doğru olan neyse sen bilirsin bundan sonra senin karar vermeni istiyorum.
  spoiler
  sadece bu cümledeki yakarışı için bile izlenesi filmdir.


  (wenge - 13 Mayıs 2007 23:06)

 • comment image

  "çorbayı ayırmak bir mucize değil, bir ilüzyondur. iki işte çalışmasına rağmen çocuğunu futbol antremanına götürebilen bekar bir anne, mucizedir. insanlar benden onlar için bir şeyler yapmamı istiyorlar, fakat yapacak güce sahip olduklarını farketmiyorlar. mucize görmek mi istiyosun? mucize ol"

  tanrı rolündeki morgan freeman'ın buna benzeyen bir replik ile sosyal mesaj verdiği filmdir. eğlencelidir, seyredilesidir.

  (bkz: be the miracle)


  (ben bu gecelerin adamiyim - 5 Kasım 2007 22:34)

 • comment image

  bu filmin bir yerinde tanrıyla(morgan freeman), bruce (jim carrey) arasında şöyle bir diyalog geçiyordu:

  t- you can't mess with free will. *
  b- (biraz düşünür) can i ask why? *
  t- yes you can! that's the beauty of it! *


  (elbroose - 7 Eylül 2009 04:55)

 • comment image

  kendimi en berbat hissettiğim zamanlarda, ciddi anlamda hayat boş geldiğinde ve gülmeye yüz tutmuş olduğu vakitte gamzelerimin, başvurduğum adrestir bu film. sinemada izlediğim zamanlarda gülmekten mideme ağrıları sokan nadir filmlerdendir. ince esprileri ve muhteşem oyuncu kadrosuna bir de jim carrey'nin mizacı ve yeteneği eklendiğinde ortaya muhteşem bir kahkaha şöleninin çıktığının kanıtıdır.

  ayrıca vakti zamanında "god" canlandırılır mı diye de sinema dersimizde tartışma konumuz olan bir filmdi kendisi.

  bir de blooper'ını tek geçtiğim filmdir...

  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=xfxw6dpg2h8 )


  (icelicious - 8 Mayıs 2010 03:27)

 • comment image

  liar liar tadı yakalamış jim carrey'nin süper oyunculuğu ve jennifer anistonun da katkısı ile başarılı bir film olmuş ... jennifer anistonun ne kadar güzel olduğunu kanıtlamış bir film oldu bir de


  (thug love - 18 Haziran 2003 21:37)

 • comment image

  çevrilmesinin üzerinden 10 yıl geçmiş. sinemada izlemiştim, bu gece sinema kanallarının birinde denk gelip tekrar izledim.

  ilk izlediğimde de çok beğenmiştim, şimdi daha da çok beğendim. tabii jennifer aniston, jim carrey, morgan freeman'ın oynadığı bir hollywood filminden kutsal kitapların şifrelerini duymayı bekleyerek filmin başına oturursanız bu filmden bir şey anlamazsınız.

  film her türlü sevgi, inanç,iman gibi klişeleri inanılmaz keyifli bir biçimde veriyor. umut hissi çok güzel verilmiş, içi boş bir komedi filmi değil. öyle ya da böyle filmi gören herkesi bir an düşünmeye sevkediyor. üstelik komedi dozu çok yüksek bir biçimde yapıyor bunu. senaryo güzel kurgulanmış.

  en beğendiğim repliklerden biri, bruce herkesin duasına evet dedikten sonra, partide topluca bir ablanın yanındakine "geçen ay çıtır çörek diyetiyle 23 kilo verdim" demesiydi.

  sözlüğün büyük sinema üstadları beğenmeyedursun bence harika bir film. izlerken boktan yaşamımı 1 saatliğine unutturup,kahkaha attırdı, umut verdi. bir filmden daha ne isterim yahu!

  izleyin, izlettirin.


  (white vinegar - 23 Mart 2013 00:36)

 • comment image

  filmin son sahnesinde morgan freeman'ın ellerini çırptığı anda ışıkların yanması mükemmel bi enstantane olmuştur, idealtepe afm yi kutluyoruz bu yüzden.*

  entry not: edit içn ducklinge bir alkış da benden efenim.


  (leeloo - 9 Eylül 2003 01:13)

 • comment image

  şimdiye kadar izlediğim en iyi jim carrey filmiydi diyebilirim, şaklabanlık yapmadan da güldürebiliyormuş adam niye hep ucubik rollerde oynar anlamadım. çok komik, insanı güldüren hatta bazen yaran, aynı zamanda tanrı-insan ilişkisini çok sevimli ve güzel bir şekilde işleyen bir film olmuş. gidenler suratlarında büyük bir gülümseme ve biraz da huzurla çıkacaklardır sinemadan. morgan freeman ise yine muhteşemdi belirtmeden geçemiycem.


  (mathcat - 18 Eylül 2003 09:52)

 • comment image

  bir haftalığına tanrı olan bruce nolan'ın (jim carrey) akşam eve dönerken joan osborne'ün "one uf us" şarkısını söyleyerek eve girmesine hayran kaldığım film.


  (martin riggs - 25 Mayıs 2004 12:39)

 • comment image

  2003 ten beri ikinci defa taa 2014 te izlediğiniz zaman daha güzel bir etki bırakıyor sanırım.


  (hasar - 8 Eylül 2014 18:54)

 • comment image

  pokemon olup camdan atlamaya kalkanlarin ulkesinde daha nice "do it yourself" deneyimine neden olmus film.

  yasamlarindaki bunalim ve sikintilar yuzunden kendini darlanmis hisseden yurttaslarimiz da filmden esinlenerek kafayi goklere kaldirip, isaret istemisler, tanridan ses vermesini, orda oldugunu hissettirmesini, mevzuya hakim olmasini beklemislerdir. bagimsiz bir arastirma sirketinin yuruttugu calisma asagidaki esef verici sonuclari ortaya koymustur:

  - filmden sonra arabasina atlayip bir yandan tanriyla monologa giren bir yandan da gazi kokleyen kisilerin yuzde yetmisi ancak elektrik diregi, su dagitim minibusu, gs store tiri, viyaduk ve benzeri nesnelere carparak durabilmistir.
  - bu kislerin yuzde 30 u asiri alkollu oldugundan aracta sizip kalmistir. (kendinden gecmeden once kufur edenlerin orani belirtilmemistir.)
  - geri kalan yuzde yetmisi, arabadan inerek haykirmaya devam etmis, ve bir isaret beklemistir.
  - bu kisilerin yuzde 2 sine ne tesaduftur ki o anda bir cep telefonu mesaji gelmis, ancak bunlar "saksuka melodisi icin, saksuka yaz hedehodoye gonder. polifonik icin psaksuka yaz.", "merhaba ben polat, otuz yasindayim, samsunluyum.", "iddaa programi cebine gelsin" ve turevi mesajlar ile muhtelif iletim raporları oldugundan, kisilerin dogaustu deneyim hayalleri bir baska bahara kalmistir.


  (max the waxer - 24 Şubat 2005 13:45)

Yorum Kaynak Link : bruce almighty