Süre                : 2 Saat 23 dakika
Çıkış Tarihi     : 27 Ekim 2006 Cuma, Yapım Yılı : 2006
Türü                : Drama
Ülke                : Fransa,ABD,Meksika
Yapımcı          :  Paramount Pictures , Paramount Vantage , Anonymous Content
Yönetmen       : Alejandro González Iñárritu (IMDB)
Senarist          : Guillermo Arriaga (IMDB)(ekşi),Guillermo Arriaga (IMDB)(ekşi),Alejandro González Iñárritu (IMDB)
Oyuncular      : Brad Pitt (IMDB)(ekşi), Cate Blanchett (IMDB)(ekşi), Peter Wight (IMDB), Harriet Walter (IMDB)(ekşi), Michael Maloney (IMDB)(ekşi), Dermot Crowley (IMDB), Alex Jennings (IMDB), Driss Roukhe (IMDB), Adriana Barraza (IMDB), Elle Fanning (IMDB), Nathan Gamble (IMDB), Gael García Bernal (IMDB), Monica del Carmen (IMDB), Clifton Collins Jr. (IMDB), Aaron D. Spears (IMDB), Jamie McBride (IMDB), Michael Peña (IMDB), Ivor Shier (IMDB), R.D. Call (IMDB), Rinko Kikuchi (IMDB), Kôji Yakusho (IMDB), Yoshi Ando (IMDB), Masami Kosaka (IMDB), Linda Sans (IMDB)

Babel (~ Babil) ' Filminin Konusu :
Alejandro González Inarritu'nun Babel'inde, Fas'ta turistik geziye çıkan Amerikalı evli çiftin başına gelen trajik bir olay, dünyanın farklı ülkelerindeki dört ailenin yaşamında olaylar zincirini harekete geçirir. Koşullar açısından birbirine bağlı olan ama kıtalar, kültür ve dil açısından birbirinden ayrışan karakterlerin her biri, gerçek huzur ve teselliyi sadece aile kavramının sağlayabileceğini keşfeder.

Ödüller      :

Cannes Film Festivali:Best Director, Prize of the Ecumenical Jury
Academy Awards - Oscar:En İyi Film Müziği
Golden Globes:Golden Globe-Best Motion Picture - Drama


 • "daha kulüp yazmayi bilmeyen kamilden öte kamillerin kafayi taktigi durum. bak koymusuz diyorum, neyin pesindesin diyorum adam hala kafasindan resmi aciklama su zaman olur ühü ühüüüü diyor."
 • "resmi olarak halen tffden bir aciklama yapilmamistir. annesi orospu olanlarin fikir sahibi olmadan halen bik bik ottugu konu. cok (bkz: orospu cocugu)sun."
 • "beşiktaş kazandığı için gündeme bile gelmeyecek olan konudur. ama kasımpaşa yenseydi şimdi fikret orman bir basın toplantısı düzenlemişti bile."
 • "daha türkçe klavye kullanmayan bazı batı taklitçilerine kapak olmuştur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  mete düren bugün bu konu hakkında şöyle bir açıklama yapmıştır hemen heyecanlanmayın gençler

  ''bu oyuncuların cezaları infaz edildi diye kabul ediliyor. bu yüzden bu karşılaşmada oynayabiliyorlar. yani o maçta cezasını çekmiş olan, artık ceza almıyor. aksi takdirde aynı hatadan iki defa cezalandırılmış olurlar. karşılaşma ertelenmedi. yeniden oynanıyor. maç ertelenmiş olsa oynamayacak olan yine oynayamaz. bu maç yeniden oynandığı için o maçta cezasını çekmiş oluyor. o maçta kırmızı kart gören oyuncu da daha sonraki maçta cezasını çekmiş olduğu için ceza bitmiş olur. yani o maç cezaların infazı ya da işlenmiş suçlar için geçerli kabul ediliyor.''


  (pismis kofte - 12 Şubat 2014 01:10)

 • comment image

  tffnin erteleme karari sonrasi aciklamasi su sekildedir. mete duren aciklamasini tff basin sozcusu olarak degil kisisel fikir olarak yapmistir.

  tff yönetim kurulu, futbol müsabaka talimatı’nın 30. maddesi uyarınca müsabakanın daha sonra belirlenecek bir tarihte, başlangıcından itibaren tekrarına, yalnızca tekrarına karar verilen müsabakanın oynandığı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcuların oynatılmasına ve sarı kartla cezalandırılan disiplin uygulamalarının yapılmamış sayılmasına oy çokluğuyla karar verdi


  (nested repeater - 12 Şubat 2014 05:50)

 • comment image

  iddia doğruysa ortalığı bayağı bir şenlendirecektir.

  üçüncü kez oynanan maç olarak da tarihe geçer o zaman sanırım. tabii böyle durumlarda maç sonucu hükmen belirleniyor da olabilir. (gerçi bir şeyler 'hükmen' olacak olsa ilk maçta olurdu.)


  (transendental - 12 Şubat 2014 01:07)

 • comment image

  2-11-2014 gunu kasimpasa besiktas tekrar macinda olan olaydir. iptal edilen macta cezali oldugu icin oynayamayan ryan babel tekrar macinda sahada yerini almistir. halbuki tekrar maclari sartlari ilk mac ile ayni olmak zorundadir. cezalilar oynayamaz, yeni transferler oynayamaz. spor basini bunun hakkinda birsey yazip cizmis degildir.


  (nested repeater - 12 Şubat 2014 01:04)

 • comment image

  daha kulüp yazmayi bilmeyen kamilden öte kamillerin kafayi taktigi durum. bak koymusuz diyorum, neyin pesindesin diyorum adam hala kafasindan resmi aciklama su zaman olur ühü ühüüüü diyor.


  (respect my authoritaaa - 12 Şubat 2014 06:03)

 • comment image

  tdk ne demektir bilmeyen, kendini fransa'da yasiyor zanneden amiplerin kafayi takip agizlarindan salyalar akitarak diger suserlere laf sokmaya calisip göt üstüne göt olduklari konu. bak ne dedik besiktas koydu koydu, hadi canim. ha bu arada

  http://inciswf.com/onlinevideocuttercom1.swf

  adresi vereyim de bir kere kulüp bir kere de iddia ettigin gibi klüp yaz bakalim ne cikacak bre zübük.

  edit: isbu entry elemanin entrylerini silmesiyle anlamini kaybetmistir, lakin ben yine de silmiyorum. cahil ögrenir belki. cok cahilsin.

  edit2: tam kivirmis iki entry silip digerini de düzelterek, takdir ettim.


  (respect my authoritaaa - 12 Şubat 2014 06:30)

 • comment image

  beşiktaş kazandığı için gündeme bile gelmeyecek olan konudur. ama kasımpaşa yenseydi şimdi fikret orman bir basın toplantısı düzenlemişti bile.


  (escamillo - 12 Şubat 2014 20:52)

 • comment image

  mete düren'in tff basin sözcüsü oldugunu bilmeyenler ve okudugunu kavrayamayanlar ha bir de kediler ve kanaryalar heyecanlanmasin hemen.

  besiktas'a galip geldigi icin bir sikinti yaratmayan durum. keza sikinti olsa bile oynamamasi gerektigi halde oynatip kendine avantaj saglayan takim olan kasimpasa zaten maglup olmus dedigim gibi. besiktas zaten dösemis boruyu, daha neyin pesindesin kamil derler adama.


  (respect my authoritaaa - 12 Şubat 2014 05:56)