Süre                : 1 Saat 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 29 Kasım 2012 Perşembe, Yapım Yılı : 2012
Türü                : Aksiyon,Korku,Heyecanlı
Taglar             : paralı,Bubi tuzağı,tuzak,Seri katil,beyin yıkama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  LD Entertainment , Fortress Features
Yönetmen       : Marcus Dunstan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Patrick Melton (IMDB)(ekşi),Marcus Dunstan (IMDB)(ekşi),Patrick Melton (IMDB)(ekşi),Marcus Dunstan (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Josh Stewart (IMDB)(ekşi), Emma Fitzpatrick (IMDB)(ekşi), Christopher McDonald (IMDB), Lee Tergesen (IMDB)(ekşi), Tim Griffin (IMDB)(ekşi), Andre Royo (IMDB)(ekşi), Randall Archer (IMDB)(ekşi), Shannon Kane (IMDB)(ekşi), Brandon Molale (IMDB), Erin Way (IMDB), Johanna Braddy (IMDB), Michael Nardelli (IMDB), William Peltz (IMDB), Daniel Sharman (IMDB), Justin Mortelliti (IMDB), Navi Rawat (IMDB), Courtney Lauren Cummings (IMDB), Michael H. Cole (IMDB), Ryan Cutrona (IMDB), Anne Marie Howard (IMDB), Mel Fair (IMDB), John Gulager (IMDB), Seth Camillo (IMDB), Jeff Arbaugh (IMDB), Robert Pralgo (IMDB), Patrick Rizzotti (IMDB), Elizabeth Davidovich (IMDB), David Fritsch (IMDB), Brian Hite (IMDB), Tracy Kay (IMDB), Eaddy Mays (IMDB), Jilian McLendon (IMDB), Valeri Rogers (IMDB), Richard Tavernaro (IMDB), David Villada (IMDB)

The Collection (~ Koleksiyoncu 2) ' Filminin Konusu :
Elena, gizli bir depoda yapılan partiye gitmek için arkadaşları tarafından ikna edilir ve bu partide kendisini, içerde eğlenenlerin biçilip, kesilip, ezildikleri kâbus gibi tuzakların içinde bulur. Bu dehşet verici cinayetler bittiğinde, Elena hayatta kalan tek kişidir. Oradan kaçmayı başaramadan bir sandığın içinde bilinmeyen bir yere götürülür.


 • "aynı zamanda 30 rock ikinci sezon üçüncü bölümünün adı."
 • "önümüzdeki hafta abd de gösterime girecek olan devam filmi.ilk film fena değildi ama kafa karıştırıcı bir final ile bitmişti. bu bölümde daha iyi tuzaklar ve mantıklı açıklamalar bekliyoruz."
 • "böyle bir film çıkmış ve altında ekşicilerin yorumu yok şaştım doğrusubildiğin vahşet."
 • "filmin credits kısmı ilginç olmuş. her karakterin ölüm anını gösteriyor, karakter pörtledikten sonra oyuncunun adı görünüyor ekranda."
 • "(bkz: emma fitzpatrick)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  kenny g'nin hit parçalarından oluşan toplama albümü.. çıkış yılı 1993.. içinde michael bolton'la yaptığı bir de düet bulunmakta.. çocukluğumun vazgeçilmezi, hayallerimin fon müziğini oluşturan albüm..

  1. "songbird"
  2. "tradewinds"
  3. "silhouette"
  4. "don't make me wait for love (live)"
  5. "midnight motion"
  6. "against doctor's orders"
  7. "going home"
  8. "what does it take (to win your love)"
  9. "pastel"
  10. "uncle al"
  11. "we've saved the best for last"
  12. "last night of the year"
  13. "you make me believe"
  14. "let go"


  (coup de theatre - 12 Şubat 2010 12:07)

 • comment image

  önümüzdeki hafta abd de gösterime girecek olan devam filmi.

  ilk film fena değildi ama kafa karıştırıcı bir final ile bitmişti. bu bölümde daha iyi tuzaklar ve mantıklı açıklamalar bekliyoruz.


  (kumrengi - 26 Kasım 2012 02:23)

 • comment image

  saw v-vi ve 3d'nin senaristi marcus dunstan'ın bilinçaltından çıkan bir başka sayko film. testere dediğim için içeriğini anlatmaya gerek yok. filmin 75 dakika civarında tutulması avantaj olmuş, daha uzun olsa sıkardı.


  (eugenol - 27 Ocak 2013 19:31)

 • comment image

  ilk filmin* hatrına 40 dk dayanabildiğim dandirik film. 2. sınıf kan revan sahneler bolca var ama gerilim namına beklentiye girilmemeli.

  --- spoiler ---

  özellikle filmin başında gece kulübündeki dans eden insanları öldürme sahnesinde boş bir film olduğunu iyice belli ediyor.

  ---
  spoiler ---


  (cemtakifriedchicken - 27 Ocak 2013 22:44)

 • comment image

  saw serisinin aksine herhangi bir zeka içermeyen, salt kan ve şiddet içerikli gerilim filmi. geriyor mu ? evet geriyor. klişe gerilim taktikleri dibine kadar kullanılmış. sinemada izleyen arkadaşlar varsa parasına yazık olmuş.

  10 üzerinden 5.5 yeterli olacaktır bu film için.


  (ananossoslukarides - 28 Ocak 2013 00:39)

 • comment image

  gittikçe saw serisine benzeyen film. önce kurbanlarıyla başlıyor sonra yavaş yavaş katili tanımamıza olanak verip onu bir efsaneye dönüştürüyor. umarım üçüncü filminde adamın bilinçaltına da tanık olabiliriz.

  sürükleyici başarılı bir gore filmi. ayrıca koleksiyoncunun ininin öyle bir yapmışlar ki görünmez olup gezmek istiyor insan.


  (turkce konusan uzayli - 4 Şubat 2013 14:10)

 • comment image

  ilk filmin teknik olarak upgrade edilmiş hali. daha estetik ve sanat yönetimi kuvvetli. ama yine de katilimizin içi doldurulmuş değil. kimdir bu adam, derdi nedir, bilemiyoruz. bir patterne sahip ama amacı hala muallak. saw serisinden bu bakımdan ayrılıyor.

  ilk film çeşitli evlerde geçerken bu film tek bir mekanda, üstelik kolleksiyoncumuzun ininde geçiyor. bu da filme özgürlük katmış. "her an her şey olabilir" mantığı ile pek çok sahnede kan-vahşet eksik olmuyor. sonuçta ilk filmden başarılı ama beklentiyi de fazla yüksek tutmamak lazım. 6/10

  unutmadan, filmin başında klüpte çalan şarkı: robosoul - monsterbot


  (kumrengi - 5 Şubat 2013 00:05)

 • comment image

  hâla çözemediğim mantıksızlıkları barındıran film.

  izletiyor kendini evet ama ne bşileyim bir çok şey boşlukta kalıyor sanki.

  --- spoiler ---

  mesela, o adam o mekanlara o tuzakları nasıl kuruyor.

  bir sürü polis varken sandıkları nasıl kaçırıyor da polis görmüyor.

  ---
  spoiler ---


  (diyorum burada ben - 9 Şubat 2013 20:22)

 • comment image

  the collector'ın devamı olan hafif korku/gerilim filmi. ilk film kadar yaratıcı değil. korku/gerilim sinemasının (özellikle de hollywood ayağının) kullanabileceği bütün klişeleri kullanıyor. ama beni rahatsız etmiyor bu durum. artık çekilecek korku filmi kalmadı, özgün senaryo yok insanların elinde. bu film beni germeyi, heyecanlandırmayı, sıkmamayı başardı. gayet güzel çekilmiş ama ilk film kadar iyi değildi. kaldı ki ilk film bile klişeler silsilesiydi.

  --- spoiler ---

  filmdeki mantıksızlıklar beni de rahatsız etti. koleksiyoncunun o sistemi nasıl kurduğuna dair bir açıklama yok. o odalar, komplike tuzaklar, mekanizmalar; hepsi uğraş isteyen şeyler. tek başına nasıl halletti? normalde de orada mı yaşıyor? ayrıca tüm bunları neden yapıyor? bu kadar iyi tabanca ve bıçak kullanmayı nasıl öğrendi, bu kadar çevik olmayı nasıl başarıyor? tüm bunları yapana kadar nasıl bir hayat yaşadı bu süreci neler belirledi?

  açıklamalarla dolu 3. filmi bekliyorum.

  ---
  spoiler ---


  (feministim ben - 12 Nisan 2013 15:23)

 • comment image

  --- spoiler ---

  2. filmiyle olayı bildiğin bizim psikopatın inine taşımış. hoşuma gitti ilk filmdeki arkin' in bu filmde de olması, ilk filmin sonunda kaçamamıştı hayal kırıklığına uğramıştım çünkü. asıl önemli olan sonuydu bu filmin, o tırsaklıkla arkin eski kötü hayatını bırakmış yeni bir sayfa açmış katilimizi yakalayıp, sana beni yaşatıcam yavrum demiştir. güzel de yapmıştır. koleksiyoncu da oyuncu değişikliğine gidilip nasıl bir devam filmi geleceği gerçekten merak ettirmiştir. yürü be arkin gebert o ibneyi sana yaptıklarının hepsini ona da tatdır koçum benim.

  ---
  spoiler ---aö


  (deppp - 9 Haziran 2013 20:46)

 • comment image

  kan ve vahşet içerikli klasik psikopat filmi. şahsen ben sıkılmadım. yer yer gerdi, yer yer ürküttü. devam filmi olacak mı bilmiyorum ama eğer olursa diğer arkadaşların da dediği gibi katilin geçmişine ve tuzakların yapımına değinilirse film daha sağlam ayaklar üzerine basar. beğendim falan diyorum da cidden filmin başındaki bar sahnesi neydi öyle allah aşkına. ne gerek var böyle şeylere yapma gözünü seveyim ya.


  (imperialis - 18 Haziran 2013 06:30)

 • comment image

  filmin credits kısmı ilginç olmuş. her karakterin ölüm anını gösteriyor, karakter pörtledikten sonra oyuncunun adı görünüyor ekranda.


  (grovyle - 17 Ekim 2013 13:05)

 • comment image

  aslında konu olarak baya güzel ir film. düşününce ilk filmdeki psikopatın mekanını görme olayı insanı baya heyecanlandırıyor. fakat sanki film o kadar aceleye gelmiş ki, film değil dizi izliyormuş gibi bir his yaratıyor.

  --- spoiler ---

  ayrıca bok gibi parası olan adamın kızını kurtarmak için 3-5 adam yollamasını kınıyorum. o kadar paraya 15-20 adamlık paralı askerlerden oluşan bir tim yollasaydın o katilin amına gordunuz bülent başkan.

  ---
  spoiler ---


  (akmaral - 21 Ocak 2014 20:48)

 • comment image

  götüm gibi bir filmin (bkz: the collection) götümden de beter devamı...

  sıfır zeka, bir de ciddiye alıyor kendini ki hiç çekilmiyor... hatchet serisi bile 10 basar bunlara, en azından abartıyı gözünüze sokuyor, bir nevi kara mizah en azından, bu o bile değil...

  bu marcus dunstan, eli roth ve kankaları gibi hırboları korku filmlerine kim musallat ettiyse krueger onun toşbillerini pinçiklesin rüyalarında inşalla... la bi yürüyün gidin, film milm yapmayın siz, yürüyün, denyolar...


  (guriyemin dugumleri - 13 Kasım 2014 00:01)

 • comment image

  alanis morissette nin 1995 ten bu gune kadarki sarkilarini iceren best of albumu.

  albumdeki sarkilar soyle:

  1. "thank u"
  2. "head over feet"
  3. "8 easy steps"
  4. "everything"
  5. "crazy" (james michael mix)
  6. "ironic"
  7. "princes familiar" (mtv unplugged)
  8. "you learn"
  9. "simple together"
  10. "you oughta know"
  11. "that i would be good"
  12. "sister blister"
  13. "hands clean"
  14. "mercy" (from the prayer cycle)
  15. "still" (from the dogma soundtrack)
  16. "uninvited" (from the city of angels soundtrack)
  17. "let's do it (let's fall in love)" (from de-lovely soundtrack)
  18. "hand in my pocket"
  bonus tracks:
  19. "so unsexy" (acoustic/vancouver sessions version, via alanis.com or itunes)
  20. "crazy" (tony kanal mix, via itunes)


  (fatalerror - 24 Aralık 2005 17:05)

Yorum Kaynak Link : the collection