Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 22 Ocak 1984 Pazar, Yapım Yılı : 1984
Türü                : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu
Taglar             : Kadın silahlı savaşçı,Vietnam savaş gazisi,cult favorite,Kurgusal casus ajansı,casus
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Belisarius Productions , Universal Television
Yönetmen       : Virgil W. Vogel (IMDB)(ekşi), Sutton Roley (IMDB)(ekşi), Alan J. Levi (IMDB), Harvey S. Laidman (IMDB)(ekşi), Bernard L. Kowalski (IMDB)(ekşi), Ray Austin (IMDB), Donald A. Baer (IMDB), Georg Fenady (IMDB), Bernard McEveety (IMDB), Tom Blank (IMDB), Daniel Haller (IMDB), Don Medford (IMDB), Donald P. Bellisario (IMDB), Nicholas Corea (IMDB), Ivan Dixon (IMDB), Stephen Dollinger (IMDB), David Hemmings (IMDB), Leslie H. Martinson (IMDB), Gerald Mayer (IMDB), Bruce Seth Green (IMDB), Sidney Hayers (IMDB), Allen Reisner (IMDB), Don Chaffey (IMDB), Alan Cooke (IMDB), Dennis Donnelly (IMDB), Richard Irving (IMDB), Vincent McEveety (IMDB), Gregory Prange (IMDB), Ron Stein (IMDB)
Senarist          : Donald P. Bellisario (IMDB)(ekşi),Rick Kelbaugh (IMDB),Westbrook Claridge (IMDB),Chester Krumholz (IMDB),T.S. Cook (IMDB)(ekşi),Alfonse Ruggiero (IMDB),Burton Armus (IMDB),Robert Janes (IMDB),Calvin Clements Jr. (IMDB),Nicholas Corea (IMDB),Edward J. Lakso (IMDB),Stephen A. Miller (IMDB),Robert Specht (IMDB),Michael Halperin (IMDB),Al Martinez (IMDB),Douglas Steinberg (IMDB),B.W. Sandefur (IMDB),Phil Combest (IMDB),Taenha Goodrich (IMDB),Herman Groves (IMDB),Joseph Gunn (IMDB),Steve Hayes (IMDB),C.R. O'Christopher (IMDB),Deborah Pratt (IMDB),Paul Savage (IMDB),Louis F. Vipperman (IMDB),Clyde Ware (IMDB),Jake West (IMDB),Robert Blees (IMDB),Carleton Eastlake (IMDB),Louie Elias (IMDB),Dennis Foley (IMDB),Alan Godfrey (IMDB),Gregory Harris (IMDB),Kevin Hartigan (IMDB),James L. Novack (IMDB),Katharyn Powers (IMDB),Dorothy Robinson (IMDB),Sutton Roley (IMDB),Harold Stone (IMDB),Elliot West (IMDB),Charles Winston (IMDB),Everett Chambers (IMDB),J.L. D'Angeles (IMDB),Del Reisman (IMDB),David Westheimer (IMDB)
Oyuncular      : Jan-Michael Vincent (IMDB), Alex Cord (IMDB)(ekşi), Ernest Borgnine (IMDB), Jean Bruce Scott (IMDB)(ekşi), Deborah Pratt (IMDB)(ekşi), Lance LeGault (IMDB)(ekşi), Monty Jordan (IMDB)(ekşi), Sandy Kronemeyer (IMDB), John Brandon (IMDB), Ismael 'East' Carlo (IMDB), Anthony Tyler Quinn (IMDB), Kandace Kuehl (IMDB), Louie Elias (IMDB), Tony Epper (IMDB), Anne Lockhart (IMDB), Eugene Roche (IMDB), Nicholas Campbell (IMDB), John Calvin (IMDB), Michael Halsey (IMDB), Jeff MacKay (IMDB), James Whitmore Jr. (IMDB), Devon Ericson (IMDB), Alex Kubik (IMDB), Roland Harrah III (IMDB), Hank Brandt (IMDB), Christie Claridge (IMDB), Taylor Lacher (IMDB), Soon-Tek Oh (IMDB), Blake Marion (IMDB), Alan Toy (IMDB), Chris Capen (IMDB), Dani Minnick (IMDB), Barry Sattels (IMDB), Javier Grajeda (IMDB), Wayne Heffley (IMDB), David Hemmings (IMDB), Bobb Hopkins (IMDB), Reid Smith (IMDB), Christopher Connelly (IMDB), Radu Gavor (IMDB) >>devamı>>

Airwolf (~ Lobo del aire) ' Dizisinin Konusu :
Airwolf is a TV series starring Jan-Michael Vincent, Alex Cord, and Ernest Borgnine. As part of a deal with an intelligence agency to look for his missing brother, a renegade pilot goes on missions with an advanced battle helicopter.


 • "müzigi tangerine dreamin airwolf adli parcasıydı."
 • "kahramanımızın boş zamanlarında kontrbas çalıması da ayrı bir güzellikti. ayrıca tek gözü kapalı arkadaş sürekli olarak seden gürel ya da müslüm gürses gibi bembeyaz giyinirdi."
 • "bir zamanlar televizyonda düzenli olarak yayinlanan, teknoloji harikasi bi helikopterin ba$rol oynadigi amerikan dizisi"
Facebook Yorumları
 • comment image

  her bölümünde kahramanımız ve yönetimindeki teknoloji harikası oyuncağı, düşman helikoptepler ve uçaklar ile kovalamacalar yaşardı. her amerikan yapımında olduğu gibi önce kahramanımız dayak yer yada tehlike atlatır daha sonra da düşmanını yok ederdi.. seyirciyi heyecanlandırmak için yapılmış bu numaralar bu dizide de bolca vardı.. önce türlü roket ve mermilerden kurtulan pilotumuz daha sonra düşmanının arkasına geçerek onu mermi manyağı yapıp yada roketleyip işini bitirirdi.. işin komik yani bu kovalamacalar esnasında dizinin beğenilen gaz müziğide mutlaka arkafonda olurdu.. ne zaman müziğin sonu yaklaşırdı ve son nota çalardı o zaman düşman mutlaka yok edilirdi..


  (asabi - 19 Aralık 2006 18:24)

 • comment image

  dogru zamanda dogru yerde cocuk olmus herkesin dibini dusurmus cihaz.

  simdi salim kafayla tekrar izliyorum da (kimi alman kanallarinda tekrarlari yayinlaniyor) koskoca teknoloji mucizesi makina anca orta amerika'daki muz cumhuriyetlerinde yumurta tipli iki helikopter (veya yerine gore mig 21) bulup omzuna da fason bir apolet takan gudik generallere dehset sacmaya yariyormus.

  yine de hakkini verelim, sekli ve boyasiyla bundan daha guzel gorunen bir helikopter de az bulunur.


  (yaycep - 19 Aralık 2006 19:07)

 • comment image

  80'li yılların sonlarında belki de 90'ların başlarında izlediğimiz bir "helikopter maceraları silsilesi"ydi bu... "karaşimşek"in inadına bi "halikoptir" wardı siyah renkli, apache'ye benzerdi ama "meteoroloji helikopteri"nden bozma gibiydi daha çok...

  bi mağaranın içinde saklarlardı bunu, bi şişko amca bi de yüzü delikli, bereli olan, muhtemelen bi sawaş gazisi, güdük bi adam wardı. bu güdük asıl adamdı, şişko da helikopter'in danalığına oturur "roket geliyo" , "bizi takip ediyolar", "gözüm kesmiyoşu pahalı aleti hedefe kitlemeyi" gibi sözler ederdi. hedefe kilitler bırakırdı bazen, güdük de "ateş"e basardı.

  gizli bi işti bunların yaptıkları, devlet desteği wardı üzerlerinde, bi de dizide tek gözünü bantla kapatmış aksak bi adam wardı, neden wardı hatırlamıyorum... mekânları güzeldi yalnız, dağ, bayır, dere, çimen ayaklarının altındaydı...

  müziği de çok popüler olmuştur bunun; o tınıyı bilir 20'li yaşlarını devirmiş her türk genci... (bkz: hava kurdu).


  (cyrano - 10 Mayıs 2000 11:15)

 • comment image

  arkadaki şişko her "roket geliyo" dediğinde öndeki güdük hiç sektirmeden "chaff at" derdi. "inip yakala" diyecek hali yok tabii ama insanın 50. roketinde filan azıcık insiyatif kullanıp söylenmeden chaff atması beklenebilir.


  (staberinde - 9 Şubat 2001 11:39)

 • comment image

  kahramanımızın boş zamanlarında kontrbas çalıması da ayrı bir güzellikti. ayrıca tek gözü kapalı arkadaş sürekli olarak seden gürel ya da müslüm gürses gibi bembeyaz giyinirdi.


  (aegeus - 24 Kasım 2003 19:15)

 • comment image

  ba$rollerinde jean-michael vincent (dizide springfellow hawk) ve ernest borgnine (dizide: dominic santini) olan super sava$ helikopteri airwolf'un maceralarini iceren dizi. aslinda sikorsky modeli olan bir alet siyaha boyaninca bu kadar mi etkili olur be karde$im dedirten dizide, bir tu$a basinca helikopter otobanda temiz 500-600 felan basardi.

  acaip sallama olan bolumlerden bir tanesinde bir f-86 sabre hava kurdu'na isi gudumlu fuze atar, fakat fuze ne hikmetse o fuze gider motora degil de helikopterin govdesine girer, patlamaz bir de fuze, dedem ya$indaki dominic de gider cekicle vura vura fuzeyi di$ari cikartirdi. e bi cu$ falan da diyemezsin zaten, kitlenmi$sindir (bkz: cocuklugumuzu kitleyen diziler).

  ayrica allahina kadar dogru soylenmi$tir. muzigi hele iki ki$i orkestra gibi olunca tadina doyulmaz...


  (lord aragorn - 12 Haziran 2001 14:16)

 • comment image

  airwolf modifiye edilmiş bir bell 222'dir.
  kadrosunda gerçek bir sinema yıldızı olan ernest borgnine* barındıran dizi
  bir bölümünde,kötü adamlar bir barajı uçakla bombalayarak yıkacaklardı.uçak göl tarafından alçak uçuş yapıyordu.tam baraj kısmına geldiğinde boşluktan unutulmaz müziği eşliğinde dik çıkış yapan airwolf'la karşılaştı.pilotun son gördüğü şey de oydu zaten.


  (esseq - 23 Mart 2005 19:53)

 • comment image

  bir zamanlar televizyonda düzenli olarak yayinlanan, teknoloji harikasi bi helikopterin ba$rol oynadigi amerikan dizisi


  (merlin - 18 Aralık 1999 15:16)

Yorum Kaynak Link : airwolf