Süre                : 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 15 Ekim 2007 Pazartesi, Yapım Yılı : 2007
Türü                : Komedi,Gizemli,Romantik
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Donald Todd Productions , Brillstein Entertainment Partners , ABC Studios
Yönetmen       : Lee Shallat Chemel (IMDB), Paul Lazarus (IMDB), Tucker Gates (IMDB)(ekşi), Barnet Kellman (IMDB), Michael Spiller (IMDB)(ekşi), Beth McCarthy-Miller (IMDB), Julie Anne Robinson (IMDB), Robert Duncan McNeill (IMDB), Robert Berlinger (IMDB), Dennie Gordon (IMDB), Peter Lauer (IMDB), Wendey Stanzler (IMDB), Rebecca Asher (IMDB), Joanna Kerns (IMDB), Jason Winer (IMDB)
Senarist          : Cecelia Ahern (IMDB)(ekşi),Donald Todd (IMDB)(ekşi),Pamela Ribon (IMDB),Jessi Klein (IMDB)(ekşi),Jim Reynolds (IMDB),Robin Shorr (IMDB),Bob Kushell (IMDB),Alex Reid (IMDB),Marco Pennette (IMDB),Dawn DeKeyser (IMDB),Justin Adler (IMDB),Ric Swartzlander (IMDB),Christine Zander (IMDB),Kim Duran (IMDB),Rafael Garcia (IMDB),Jenny Lee (IMDB),Matthew Carlson (IMDB),Chad Drew (IMDB),Annie Weisman (IMDB),Niya Palmer (IMDB)
Oyuncular      : Christina Applegate (IMDB)(ekşi), Jennifer Esposito (IMDB)(ekşi), Kevin Dunn (IMDB)(ekşi), Melissa McCarthy (IMDB)(ekşi), Tim Russ (IMDB), Barry Watson (IMDB)(ekşi), Jean Smart (IMDB), Rick Hoffman (IMDB)(ekşi), Stephen Rannazzisi (IMDB), Billy Zane (IMDB), Kiele Sanchez (IMDB), Joy Osmanski (IMDB), James Tupper (IMDB), McKinley Freeman (IMDB), Arshad Aslam (IMDB), Eliza Coupe (IMDB), Eddie Cibrian (IMDB), Adam DeVine (IMDB), Dana Sorman (IMDB), David Douglas (IMDB), William Abadie (IMDB), Ryan Carlberg (IMDB), Todd Grinnell (IMDB), Kelsey Lee Smith (IMDB), Jessica St. Clair (IMDB), Soledad Campos (IMDB), Ryan Carnes (IMDB), Tony Hale (IMDB), Jerry O'Connell (IMDB), Mary-Kate Olsen (IMDB), Timothy Olyphant (IMDB), Teddy Sears (IMDB), Nora Dunn (IMDB), Christine Ebersole (IMDB), Angie Harmon (IMDB), James Patrick Stuart (IMDB), John Taylor (IMDB), Cooper Thornton (IMDB), Dondre Whitfield (IMDB), Johanna Braddy (IMDB) >>devamı>>

Samantha Who? (~ Kim jest Samantha?) ' Dizisinin Konusu :
Samantha Who? is a TV series starring Christina Applegate, Jennifer Esposito, and Kevin Dunn. A woman suffers from amnesia and is forced to find out who she really is.


 • "dancing with the stars'dan yüksek rating alması nihayetinde tam sezon olarak (muhtemelen 23 bölüm) sipariş yenileyen dizi. yalnız sadece komaya giriyor, "ölümünün sebebi" gibi bir durum yok."
 • "aldığı ratingleri sonuna kadar hakeden dizi. christina applegate'ten pek hoşlanmasam da dizi, kendini izletmeyi başarıyor."
 • "samantha'ya seslenme nidasıdır *- sementa huu, kız beni duymuyor musun?+ pardon ya, dalmışım."
Facebook Yorumları
 • comment image

  aldığı ratingleri sonuna kadar hakeden dizi. christina applegate'ten pek hoşlanmasam da dizi, kendini izletmeyi başarıyor.


  (crimson force - 5 Kasım 2007 02:38)

 • comment image

  ilk iki bölümüyle oldukca başarılı bulduğum, gerçekten eğlenceli, sezonun en iyi reytingli komedi dizisi olmasından mütevellit 9 bölüm daha siparişi alıp ilk sezonu garantileyen, christina applegatecigimin yeni komedi dizisi. konusuna bakacak olursak, başrolümüz samantha bir trafik kazası geçirir ve komaya girer. hafızasındaki genel bilgileri kaybetmiştir ve uyanınca kim olduğuna dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. dizimiz samantha'nın kendinin kim olduğunu keşfetmesi etrafında döner.

  --- spoiler ---
  ilk iki bölümü çok beğenmekle beraber fena halde my name is earl'e benzetmeden de kendimi alamadım. nedenlerine bakacak olursak, samantha da earl de bir trafik kazası geçirirler. ikisi de geçmişlerinde kötü şeyler yapmışlardır. kazadan kurtulmalarının nedeni olarak yaptıkları kötülüklerden dolayı kendilerini affettirmek için ikinci bir fırsat yakaladıklarını düşünmeleridir. earl yaptıklarının telafi için bir liste yapar, samantha'nın böyle bir listesi yok ama bölüm içersinde şunu yap bunu yap diyen ara yazılar fena halde bunu çağrışım yapıyor. earl'e her konuda yardım eden kardeşi randy yerine samantha'nın ilkokul arkadaşı dina var. kaza öncesini iyi ve kötü olarak ayırırsak, kötü earl'ü görmek isteyen arkadaşı ralph ve kötü samanthayı görmek isteyen ekürisi andrea var. bir de söylemeden edemeyeceğim, samantha'nın aşığı renee, ferhat göçer'e fena halde benzemektedir, ya da benim gözlerim bozuluyor *

  ---
  spoiler ---


  (nukerulaz - 10 Kasım 2007 14:42)

 • comment image

  s01e09 ile kalpleri fethetmiştir.

  --- spoiler ---
  - oh, drinking is like love. it starts out okay. the singing and laughing part is real fun, then it just takes this ugly turn around the crying and the yelling part.
  + i would tell you about the throwing up part, but i don't wanna ruin the surprise.
  - that is it. i am never falling in love again!
  + of course you will, and it may hurt, but you will survive!
  - oh my god, you speak the words of gloria!
  + my wife and i karaoke!
  ---
  spoiler ---

  (bkz: i will survive)


  (geheimnis - 22 Ocak 2008 02:41)

 • comment image

  --- spoiler ---

  1x04 itibariyle samantha'nın sex yapmayı hatırlamaya calısmasına tanık olduk.

  samantha: is that possible?a person cannot remember having sex?
  andrea: oh my god you poor thing.you are a virgin!!!

  ve bir anda barda oturan tum insanlar samanthaya bakar.

  ---
  spoiler ---


  (lenyo - 17 Nisan 2008 05:41)

 • comment image

  "samantha bi acayip, amnezi konusu amma da klişe, ailesi de amma damdan duşme, cepte de bir sevgili, hele o şişko arkadaş yok mu her diziye lazım, fettan guzeli hiç saymıyorum..." diyerek başladığım;

  "samantha ne kadar çekici ve harika mimikleri var, konu ne kadar sıcacık işlenmiş, ailesi ne kadar içten, o sevgili için her şeye değer, şişko arkadaş dostlar başına, fettan guzel harbi dostmuş vay be..." diyerek bitirdiğim geçmişle hesaplaşma dizisi.
  can çıkar huy çıkmaz desek de değişim için atılan komik adımlar bu dizide. izlenmeli.


  (alef - 12 Kasım 2008 19:21)

Yorum Kaynak Link : samantha who