Süre                : 1 Saat 58 dakika
Çıkış Tarihi     : 08 Haziran 2000 Perşembe, Yapım Yılı : 2000
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Heyecanlı
Taglar             : Oto hırsızlığı,Araba,erkek kardeş,hırsız,Çalınması
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Touchstone Pictures , Jerry Bruckheimer Films
Yönetmen       : Dominic Sena (IMDB)(ekşi)
Senarist          : H.B. Halicki (IMDB)(ekşi),Scott Rosenberg (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Nicolas Cage (IMDB)(ekşi), Giovanni Ribisi (IMDB)(ekşi), Angelina Jolie (IMDB)(ekşi), William Lee Scott (IMDB), Scott Caan (IMDB), James Duval (IMDB)(ekşi), Will Patton (IMDB), Delroy Lindo (IMDB)(ekşi), Timothy Olyphant (IMDB), Chi McBride (IMDB), Robert Duvall (IMDB), Christopher Eccleston (IMDB), Vinnie Jones (IMDB), Grace Zabriskie (IMDB), Michael Owen (IMDB), Jaime Bergman (IMDB), Harry Van Gorkum (IMDB), Frances Fisher (IMDB), Jesse Corti (IMDB), Stephen Shellen (IMDB), Sanjay (IMDB), Dean Rader-Duval (IMDB), Kevin Weisman (IMDB), Billy Devlin (IMDB), Bodhi Elfman (IMDB), Arye Gross (IMDB), Greg Collins (IMDB), Cosimo Fusco (IMDB), Eddie Mui (IMDB), Joseph Patrick Kelly (IMDB), Kevin West (IMDB), Billy 'Sly' Williams (IMDB), Lombardo Boyar (IMDB), Scott Rosenberg (IMDB), Tyler Patton (IMDB), Carmen Argenziano (IMDB), Dan Hildebrand (IMDB), Michael Peña (IMDB), Tim De Zarn (IMDB), John Carroll Lynch (IMDB) >>devamı>>

Gone in Sixty Seconds (~ 60 saniye) ' Filminin Konusu :
Filmde Memphis Raines(Nicholas Cage) eski bir araba hırsızıdır. Ama hayat onu tekrar araba çalmaya itmektedir. Yine bir araba hırsızı olan kardeşi Kip (Giovanni Ribisi) bir iş almış ve bu işi başaramamıştır. İşveren Raymond Calitri (Christopher Eccleston) acımasız birisidir. Kip'i öldürmekle tehdit eder. Kip'i kurtarmanın tek yolu bir gecede 50 ekzotik araba çalmaktır. Memphis eski arkadaşlarını (Sara Wayland(Angelina Jolie), Otto Halliwell,.. ) bulur ve işe koyulur.


 • "angelina jolienin sarı$ın hali dı$ında pek fazla bir cekiciligi olmayan film."
 • "uzun metrajlı bir araba reklamı."
 • "türk usulü sex"
 • "gereksiz bir film, nasil araba calinacagi uzerine bile hic bir sey ogrenmiyorsunuz. kanimca tek elle tutulur sahnesi "git kendine bi hoca tut" repliginin oldugu sahneydi."
 • "(bkz: yoksa keke sen mi geldin tez mi geldin)"
 • "1 saat 50 dakikalık araba isimleri ** filmi. ne aksiyon ne macera, tek numarası 67 mustang ile olan sahneler. başka hiç bir olay yok yahu! (bkz: oha demek istiyorum sayın seyirciler)"
 • "yanlis hatirlamiyosam soyle bir dialog vardi:n.cage: which one do you prefer? stealing a car or having sex? a.jolie: how about having sex while stealing car?"
 • "(bkz: erken bosalma)"
 • "filmin dvdsinde nicolas cage'in aldığı özel sürüş derslerinden bazı bölümler görülebilir."
 • "'74 versiyonunda, baş rolde eleanor yazar. hoş bir enstantane yaratılmıştır. bu arada eleanor'un ne kadar sağlam bir araba olduğu da gözler önüne serilmiştir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  - gideceginiz filme karar vermeniz; 1dakika 10 saniye
  - onların arabanızı çalması 60 saniye sürüyor

  -kırmızı ışıkta beklemeniz;1 dakika 15 saniye
  -onların arabanızı çalması 60saniye sürüyor

  -arabanızı park etmeniz; 2 dakika 25 saniye
  -onların arabanızı çalması 60 saniye sürüyor

  -bankadan para çekmeniz; 1 dakika 30 saniye
  -onların arabanızı çalması 60 saniye sürüyor

  her afişte farklı oyuncu ve arabanın olduğu, 4 farklı afiş ile 60 saniye filminin tanıtımı bu sloganlarla yapılmıştır.
  (çokşeybilenkiz_'a teşekkürler)


  (sethplay - 7 Haziran 2008 13:07)

 • comment image

  orjinali 1974 senesinde çevrilmiş ve o senelerin amerikan sinemasında moda olduğu üzere çok hızlı takip sahnelerinin yer aldığı bi film . en önemli özelliği 47 dakika süren bi kaçıp kovalama bölümünün olması ve sahnenin sonunda '73 model bi mustangin yerden 5.5 metre yukarıya zıplaması olayıdır. nicolas cage bu filmin yeni çekilmiş versiyonnda oynuyor .


  (kowalski - 11 Temmuz 2000 21:08)

 • comment image

  1974 yapımı filmdeki çalınan ve neredeyse 30 dakika kaplayan kovalama sahnesinin başrolündeki sarı - siyah mustang aslında filmde söylendiği gibi 1973 model değil 1971 modeldir, en azından imcdb öyle diyor ama olsun tartışmayı koyayım siz karar verin. zaten adamlardan biri yazmış "ne farkeder 1973 veya 1971 model olduğu. güzel araba ve güzel film"

  http://www.imcdb.org/…e_4972-ford-mustang-1971.html


  (rain when i die - 11 Ekim 2014 23:20)

 • comment image

  gereksiz bir film, nasil araba calinacagi uzerine bile hic bir sey ogrenmiyorsunuz. kanimca tek elle tutulur sahnesi "git kendine bi hoca tut" repliginin oldugu sahneydi.


  (kudra - 11 Haziran 2004 16:45)

 • comment image

  rahmetli ananemle izleseydim bu filmi, nicolas cage, damgayı yemişti. nasıl ki kirk douglas asi bir köle, burt lancester alttarafı bir cambazsa ve rus da olsa mümtaz bir doktorsa ömer şerif, nicolas da araba hırsızıydı işte.


  (ranini - 1 Eylül 2004 13:22)

 • comment image

  calinmasi gereken ve avrupaya gönderilecek otolarin calinmasi olaylari etrafinda geçen film.listedeki otolarin bir çogu avrupa olmasina ve bazilari gerçekten siradan olmasina ragmen arabalarin amerikadan avrupaya gönderilmek istenmesi bi garibime gitmisti


  (moises - 1 Eylül 2004 15:14)

 • comment image

  yanlis hatirlamiyosam soyle bir dialog vardi:

  n.cage: which one do you prefer? stealing a car or having sex?
  a.jolie: how about having sex while stealing car?


  (osric - 23 Ağustos 2001 02:23)

 • comment image

  2 fast 2 furious ile yaklaşık aynı zevk seviyesine sahip bir film. angelina jolie'nin sarışın halini görüp, ağız suyu dökmek, bolcana hoş araba görmek gibi artılara sahip olsa da, daha iyi olabilirdi denebilecek bir yapıt.


  (dyvim - 13 Aralık 2004 01:17)

 • comment image

  nicholas abinin kendi arabasini da guzel bir sahnede figuran yaptigi film. angelina ablayla nicholas abinin opup kokla$tigi sahnenin cekildigi mor lamborghini diablo nicholas abimizin gunluk hayatinda kullandigi bir otomobilidir.


  (agamemnon - 27 Aralık 2004 22:26)

 • comment image

  '74 versiyonunda, baş rolde eleanor yazar. hoş bir enstantane yaratılmıştır. bu arada eleanor'un ne kadar sağlam bir araba olduğu da gözler önüne serilmiştir.


  (dyvim - 28 Şubat 2006 09:17)

 • comment image

  "araba çalmak mı daha zevkli yoksa seks yapmak mı" diye soran angelina jolie hatununun sorusuna biraz düşündükten sonra "araba çalarken seks yapmak" diyerek doğru yanıtı veren nicholas cage kişisinin de ; angelina'yla yakın temasa giren diğer erkek/dişi oyuncular gibi benden bolca küfür yediği filmdir..

  bu arada filmde angelina jolie'nin oynadığı kısımları kesip yeniden kurguladığımda yaklaşık olarak 10 dakikalık bir kısa film elde etmiş oldum..orjinalinden daha heyecanlı ve başarılı oldu..


  (noctiluca - 28 Şubat 2006 10:06)

Yorum Kaynak Link : gone in 60 seconds