Süre                : 1 Saat 46 dakika
Çıkış Tarihi     : 11 Nisan 2003 Cuma, Yapım Yılı : 2003
Türü                : Komedi
Taglar             : psikolog,lezbiyen,Lezbiyen öpücük,öfke,uçak
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Revolution Studios , Happy Madison Productions , Anger Management LLC
Yönetmen       : Peter Segal (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David Dorfman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Adam Sandler (IMDB)(ekşi), Jack Nicholson (IMDB), Marisa Tomei (IMDB)(ekşi), Luis Guzmán (IMDB)(ekşi), Allen Covert (IMDB)(ekşi), Lynne Thigpen (IMDB), Kurt Fuller (IMDB), Jonathan Loughran (IMDB)(ekşi), Krista Allen (IMDB), January Jones (IMDB), Woody Harrelson (IMDB), John Turturro (IMDB), Kevin Nealon (IMDB), Conrad Goode (IMDB), Gina Gallego (IMDB), Nancy Carell (IMDB), Don Diamont (IMDB), Isaac C. Singleton Jr. (IMDB), John McEnroe (IMDB), Rudolph W. Giuliani (IMDB), Derek Jeter (IMDB), Lori Heuring (IMDB), Tony Genaro (IMDB), Clint Black (IMDB), Lorna Scott (IMDB), Bonnie Hellman (IMDB), Joe Howard (IMDB), Kevin Dunigan (IMDB), Paul Renteria (IMDB), Sidney Ganis (IMDB), Larry Morgan (IMDB), Michael Arthur (IMDB), Jonathan Osser (IMDB), Dawn Drake (IMDB), Zack Abramowitz (IMDB), Dakota Anderson (IMDB), Wyatt Ben Bernstein (IMDB), Sho Brown (IMDB), Arnold Chon (IMDB), Matt Clifford (IMDB) >>devamı>>

Anger Management (~ Asabiyim) ' Filminin Konusu :
Uçaktaki küçük bir yanlış anlama, kışkırtıcı bir şekilde olayları kontrolden çıkarır. Mahkeme, çekingen işadamıDave Buznik'in (Sandler) , uzman Dr. Buddy Rydell'den öfke kontrolü terapisi almasına karar verir. Dave önerileri isteksizce kabul eder. Ancak aksilikler bununla bitmez. Budy, agresif ve alışılmışın dışındaki tedavi yönteminin bir parçası olarak Dave'in evine taşınır. Budy hayatının her yönü ile öfke saçar.


 • "basindaki ucak sahnesinde, 11 eylul olaylarindan sonra paranoyaklasan ve milliyetcilik duygulari asiri derecede artan amerika halki ile dalga gecen, hep gulunen, yer yer kahkaha atilan, guzel film."
 • "kendi çapında bir rekora imza atma peşinde olabilir zira şuan bulunduğu sezondaki 40.bölümü yayınlanıyor."
 • "yeni bölümlerini (66'dan sonrası) çevirecek türkçe altyazı çevirmeni olmayan dizi."
 • "bir two and a half men veya the big bang theory değildir fakat charlie sheen sayesinde her hafta izlettirir."
 • "acikcasi basrolde charlie olmasa coktan kaldirildi yayindan, bayik bir dizi."
 • "komik ama rahatsız edici bir film. michael douglas'ın oynadığı the game filmini hatırlatıyor ."
 • "toprak sergen ve güneri civaoğlu'nun başrolleri paylaştığı film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir sit-com'a dönüştürülecek olan film. üstelik, sıkı durun, başrolü charlie sheen oynayacak. tamam, sheen'e rolü vermek ilk haftalarda büyük bir rating garantisi demektir. hele ki son olaylardan sonra. ama ortada iki çok büyük risk var. birincisi two and a half men'in, hiç sevmesem de, gerçekten de yalnızca sheen'in değil, tüm ekibin başarısı olması ve seyircinin sırf onu görmek için yeni bir diziye başlamayabileceği. ikincisi, ve daha önemlisi, charlie sheen'in kendisi. two and a half men'den bu adamın nasıl ayrıldığını takip eden herhangi biri ona bir sezon sonra nasıl başrol verir benim aklım almıyor inanın. bile bile lades mi dersiniz, kendileri ettiler kendileri bulacak mı? onu bunu bırakın, dizi başrol oyuncusuyla birlikte bir kanala satılmaya çalışılıyor şu aralar. cbs'in asla ve asla bu diziyi satın almayacağından emin olabilirsiniz. bence böylesi bir kumarı oynayacak kadar gözü kara (çaresizlikten tabii ki) kanal ancak nbc olabilir.

  eğer ki charlie sheen'i bünyesine katacak kadar cesur bir kanal bulabilirlerse muhtemelen sezon ortasında izleyeceğiz diziyi. hayırlısı.

  edit: tahmin ettiğim üzere ana akım kanallar charlie sheen'e pek yanaşmamış gibiler. dizi yakında fx'te! wilfred'li, louie'li, it's always sunny in philadelphia'lı bir kanalda bir charlie sheen sitcom'u. gerçekten komik bir durum olmuş. hıh!


  (under rug swept - 18 Temmuz 2011 21:09)

 • comment image

  komik olmus.. jack nicholson'un filmdeki kil ancak kil oldugu kadar ebatli bir alete sahip olan tipi "who, the testicle with legs" diye cagirmasi superdi..stress altindaki herkese tavsiye edilir.. rahat bi 2 saat gecirtiyo adama..


  (lestat de lioncourt - 16 Nisan 2003 22:20)

 • comment image

  basindaki ucak sahnesinde, 11 eylul olaylarindan sonra paranoyaklasan ve milliyetcilik duygulari asiri derecede artan amerika halki ile dalga gecen, hep gulunen, yer yer kahkaha atilan, guzel film.


  (the 8th endless - 25 Haziran 2003 00:34)

 • comment image

  kendi çapında bir rekora imza atma peşinde olabilir zira şuan bulunduğu sezondaki 40.bölümü yayınlanıyor.


  (ori - 1 Kasım 2013 15:13)

 • comment image

  ne zaman izlesem gülme krizine girdiğim dizi. pek bir olay dönmüyor ama öfke terapisi grubundakiler, hapishanedeki tipler, charlie ve babası vs vs epey komik karakterler. dizi başlar başlamaz ilk sahnede başlıyorsun gülmeye. kim kardashianla dalga geçmeler, two and a half men göndermeleri, baba-oğul ilişkisi, eşcinsellerin hayatı, teksaslı cumhuriyetçilerin görüşleri herşey var aslında dizide. izleyin, izlettirin.


  (chavez s venezuela - 16 Mart 2013 01:06)

 • comment image

  keyifle izlediğim komedi dizisidir. elbette charlie için izliyorum; two and a half men'den buraya taşındık.* <büyük harflerle> çok </büyük harflerle> komik diyemeyiz ama iyi vakit geçirtiyor ve içinde charlie var. ara sıra görünen hapishanedeki siyahi gay çift de favorilerimden.


  (usenen adam - 5 Mart 2013 05:29)

 • comment image

  andrew ve penisiyle ilgili espirilerin yardığı, jack nicholson ve adam sandler'ın çok güzel paslaştığı bir komedi filmi. bu tür filmlerde, çok az görünen ama hafızalara kazınan karakterler vardır. bu filmde de o kontenjanı rüyalarımızın kadını krista allen ve sarışın bayanın oynadığı pornocu kızlar dolduruyor. yani öyle seans olsun, ben hergün gider dertlerimi anlatırım arkadaş. john turturro bildiğimiz gibi, ne kadar görünürse görünsün filme damgasını vuran bir aktör. bu filmde de kaideyi bozmamış. marisa tomei başkarakterin yavuklusu rolünde pek bi şeker, pek bi şirin. sanki 25lik çıtır gibi. yaşını bilmesem evlen benle diyecem ama yaşı benden büyük. sonuçta iki saatinizi zevkle geçireceğiniz bir film.


  (crowley - 3 Ekim 2008 21:33)

 • comment image

  5. bölümde lori (denis richards) chalie'ye eski kocasından bahsediyor.
  lori: benim eski kocam bir parça zor birisi, kafadan kontak, tam bir manyak, gerçek bir şizofren
  charlie: anladık (charlie sheen'in yüz ifadesi ve mimikleri harika)


  (merdivendusmani - 2 Ağustos 2012 14:54)

 • comment image

  2003 abd yapımı, suya sabuna dokunmayan sakin(?) bir adamın başına gelenleri konu edinen romantik/komedi. klasik bir adam sandler filmi olsa da kötü gün dostu filmlerden. bir anda tüm neşenizi yerine getiriyor. oldukça klişe bir senaryoya sahip olsa da bütün olarak bakıldığında eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. jack nicholson filme çok şey katmış. sırf jack nicholson‘nın mimikleri için bile izlenilebilecek çerezlik film.


  (mademoiselle jeilempti - 10 Ocak 2009 13:28)

 • comment image

  charlie sheen abimizi severiz, sayarız ancak bu diziyi o bile kurtaramayacak. sanırım yapımcılarından birisi türk. ortalama olarak dakikada 7 gülme efekti var ve ben bırak sesli gülmeyi, tebessüm bile etmedim.


  (xanobachewsky - 3 Temmuz 2012 02:30)

 • comment image

  10 bölümlük ilk sezonunun yarısında bıraktığım diziydi. az önce bir torrent sitesinde s02e66 yazısını görünce ne oluyoruz dedim, yanlış değilmiş. imdb'de ikinci sezonu "82" bölüm görünüyor. en son baktığımda bir yılda 52 hafta vardı halbuki. deniz yıldızı mı lan bu ne çekiyorsunuz siz?


  (norman stansfield - 12 Ağustos 2014 12:17)

 • comment image

  bu süper komedi, eglencelik filmden anladigimiz yegane nokta, çıkardıgımız teki işe yarar fikir jack nicholson'in bir sozudur "iki tip insan vardir.. birisi magazada yanlis fis kesildigi icin, bagirip cagiran, ona buna küfreden ve içini doken sinirli insan, digeri de küfürleri içine atan, ses cikarmayan ama bir gün elinde silahla gelip tüm magazayi öldüren kasiyer.."

  bu fikri sosyoloji kitaplarindan daha düzgün bir sekilde edinebilirdim aslinda.. ama işte eglenceli filmden edinince daha sahane oluyor hayat.. bir bucuk saatte gülmem eglenmem disinda boyle de bir sosyal cözümleme edinmisim, psikolojik analiz dürtüklemisim fena mi?


  (azuth - 14 Nisan 2008 14:59)

Yorum Kaynak Link : anger management