Süre                : 1 Saat 39 dakika
Çıkış Tarihi     : 25 Ocak 2013 Cuma, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Komedi,Korku,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  M3 Alliance , M3 Creative , Midnight Alliance
Yönetmen       : Don Coscarelli (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Don Coscarelli (IMDB)(ekşi),David Wong (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Chase Williamson (IMDB)(ekşi), Rob Mayes (IMDB)(ekşi), Paul Giamatti (IMDB)(ekşi), Clancy Brown (IMDB)(ekşi), Glynn Turman (IMDB)(ekşi), Doug Jones (IMDB), Daniel Roebuck (IMDB)(ekşi), Fabianne Therese (IMDB)(ekşi), Jonny Weston (IMDB), Jimmy Wong (IMDB), Tai Bennett (IMDB), Allison Weissman (IMDB), Ethan Erickson (IMDB), Kevin Michael Richardson (IMDB), Riley Rose Critchlow (IMDB), Pat McNeely (IMDB), Angus Scrimm (IMDB), Brett Wagner (IMDB), Bark Lee (IMDB), Helena Mehalis (IMDB), Maria Mehalis (IMDB), Felix Jerry Droz (IMDB), Cesare Gagliardoni (IMDB), Headmaster Ernesto (IMDB), Daniel Schweiger (IMDB), Aaron Godfred (IMDB), Mike Mangan (IMDB), Michael Q. Schmidt (IMDB), Megan Nicole Koscki (IMDB), Jennifer MacKenzie (IMDB), David Hill (IMDB), Steve Crest (IMDB), Linda Wolvek (IMDB), Kevin Starai (IMDB), Bob Ivy (IMDB), Kim Robert Koscki (IMDB), Chuck Williams (IMDB), Timothy E. Goodwin (IMDB), Andrew Ritter (IMDB), Nathan G. Johnson (IMDB) >>devamı>>

John Dies at the End ' Filminin Konusu :
Beden dışı deneyime neden olan bir uyuşturucu. Sokaktaki adıyla Soya sosu. Kullanıcılar zaman ve boyutlar arasında sürüklenmektedir. Ama geri gelenler artık insan değillerdir. Aniden sessiz bir dünya dışı istila başlar. İnsanoğlunun bir kahramana ihtiyacı vardır. Kahraman yerine bu iş üniversiteden atılan John ile David’e düşer. Bu ikili insanoğlunu kurtarabilecek midir?


 • "lost'un 5. sezon finalinin 'ı."
 • "don coscarelli'nin yönettiği fantastik komedi tarzında bir film. fragmanına bakınca güzel bir filme benziyor. izleyip görmek lazım."
 • "az önce ne izledim acaba diye düşündüğüm film. senaristi yazarken, yönetmeni çekerken ne düşünüyordu acaba. bu ne len!"
 • "içinde ne içtilerse aynısından istemediğim filmdir."
 • "garip saçmalıkta farklı bir film"
 • "anaa bathsalts filmi çıkmış..."
 • "izlerken en fazla gerildiğim filmlerden biri olarak tarihe geçmiştir. ne içmişler de bu filmi çekmişler merak ettim."
 • "on numara geyik bi kafada çekilmiş bi film, acaip bi kafayla yazılmış bi senaryo.. çok zıt görüşler de war gördüğüm kadarıyla ama benim tam anlamıyla bayıldığım film.."
 • "(bkz: bonzai kafası)"
 • "(bkz: sebebi neydi ki)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  oldukca eglenceli, türünün adını koymanın çok zor olduğu fantastik, bilim kurgu, korku ve komedi film. soya sosu isimli bir uyuşturucuyu alan gençlerin hayatları ilginç bir şekilde değişir. bizim kahramanlarımız da bu uyuşturucuyu alanlardan. ana kahramanlardan david wong aynı zamanda hikayenin de yazarının adı. bildiğim kadarıyla devam kitabı şu an satışta, devam filmini de sabırsızlıkla bekliyoruz.

  --- spoiler ---

  john ölmüyor

  ---
  spoiler ---

  (bkz: this book is full of spiders)


  (sadeceka - 14 Ocak 2013 23:29)

 • comment image

  merakla kıvranarak beklediğim absürd film. yönetmen don coscarelli ye zaten muhteşem phantasm dan dolayı saygım büyük. bu filmde de ustalığını konuşturmuş ve acayip sahneler hazırlamış. her an patlamaya hazır bir film ortaya çıkarmış.


  (kumrengi - 23 Ocak 2013 02:29)

 • comment image

  manyak film, gerçeklik filan her şey allak bullak. komedi desen var, şiddet de var, ne diyelim, seyredin.

  hele bir de ansızın sorduğu sorular ve tuhaf cevaplar var evlere şenlik.

  "
  ... time is an ocean... not a garden hose. space is a puff of smoke, a wisp of cloud. your mind is a flying corn snake, hovering through all the possibilities."

  oldukça etkileyici bir tane...

  "+fascinating.

  - what?

  +they harvest insects here, do they not? for their honey? do the bees know that they make the honey for you or do their work tirelessly because they think it is their own choice?"

  gerçekten, arılar balın insanlar tarafından alınacağını bilseler bu kadar istekli çalışırlar mıydı? hem de 4 kilo bal sadece 100 lira. iğrenç bir dünya.


  (roboute guilliman - 31 Ocak 2013 13:57)

 • comment image

  herhalde artık sorunlu karakter, absürd olaylar ya da retro detaylar içermeyen film çekmek yasaklandı. dr. who ya da otostopçunun galaksi rehberi ilginizi çekiyorsa beğenebilirsiniz. bunun dışında benim dahil olduğum genel izleyici profili için tam anlamıyla deli saçması bir film.


  (awesome o - 5 Nisan 2013 03:01)

 • comment image

  izlerken en fazla gerildiğim filmlerden biri olarak tarihe geçmiştir. ne içmişler de bu filmi çekmişler merak ettim.


  (gelecomp - 26 Ağustos 2013 02:15)

 • comment image

  on numara geyik bi kafada çekilmiş bi film, acaip bi kafayla yazılmış bi senaryo.. çok zıt görüşler de war gördüğüm kadarıyla ama benim tam anlamıyla bayıldığım film..


  (shadowelves - 21 Şubat 2014 23:05)

 • comment image

  absurd, korku ve komedi karisimi bir film. tam olarak hangi kategoriye girdigini kestiremiyorum. cok cabalarsam sunlarin karisimi diyebilirim: donnie darko, tucker and dale, evil dead, limitless, absentia. her ne ise de korku filmi muptelasi olan bunyemi bir sekilde kabus gormeye itmistir.

  --- spoiler ---
  filmde peder soyle bir aciklamada bulunur "well, they never know they're ill, do they? i mean, you can't diagnose yourself with the same organ that has the disease, just like you can't see your own eyeball. i suppose you just feel regular, and the rest of the world seems to go crazy around you."
  ---
  spoiler ---


  (cnnmtl - 10 Mart 2014 17:12)

 • comment image

  son derece absürd ve komik bir film. hem gerilim hem bilim-kurgu hem komedi özellikleri taşısa da bolca komedi diyebiliriz. öyle bir kafayla yazılmış ki üzerine söylenecek bir şey de olamıyor. garip, saçma ve anlamsız şeyleri sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken film.


  (vlad the impaler - 22 Mayıs 2014 17:09)

 • comment image

  shoot 'em up izlerken ne hissettiysem, bunda da aynını hissettim. saçma sapan bir gerçekliği var; ama kesinlikle izlettiriyor kendini.

  ortaya karışık bir film ve bazı soruları bana "ne oluyor ya, o nereden biliyor bunları?" dedirtti şahsen. bir mantık dahilinde aslında tüm olaylar, sadece bu dünyaya ait bir mantık değil. bunu baştan kabul edip öyle izlemek lazım.

  ve ayrıca, buraya yazayım ki, kalıcılığı olsun. o kafadan ben de istiyorum olm. soya sosu beni de seçse ya.


  (mjorate - 29 Ağustos 2014 16:16)

 • comment image

  hakkında çok karışık düşüncelere sahip olduğum cracked.com yazarı david wongun kitabı ve kitaptan uyarlanan don coscarelli filmi.

  kitap kesinlikle yeni olmasa bile değişik bir ara tür denemesi olmuş, keyifli bir korku ve komedi harmanı. ki yer yer acayip derecede korkutucu bir anlatımı ve olay örgüsü var. konuyu kabaca spoiler'dan bağımsız anlatmak gerekirse, amerika'nın ismi verilmeyen bir kasabasındaki iki boş kafalı arkadaş david* ve john, bir gece soya sosu adında garip bir uyuşturucu alırlar. bu uyuşturucu da onlara başka boyutlardan gelen canlıları görme, zihinsel zaman yolculuğu, clairvoyance, hissi kablel vuku tarzı acayip ve korkunç yetiler verir. önceleri ikiliye şahsi sorunlar açan bu yetiler bir süre sonra elemanların dünyayı ele geçirmeye çalışan korkunç bir extradimensional gücü* fark etmesine sebep olur ve onları engellemeye çalışırken olaylar gelişir ve john ölür*...

  olayın korku tarafı tam anlamıyla bir lovecraft'ian korku ve dehşet hikayesi. eski tanrılardan tut, zihinsel olarak canlandırılamayan canavarlara, her şey sanki call of cthulhu bir 100 yıl sonra yeniden yazılmış gibi. okurken komik bir tarafı olduğunu bilmenize rağmen tüylerinizi acayip ürperten kısımlar* mevcut.

  buna ek olarak, kitabın anlatımını dinamik ve son derece keyifli kılan yer yer durum komedisi yer yer slapstick tarzı bir havası var yazar david wong'un. özellikle john, tam bir gerizekalı olmakla birlikte daha rasyonel olan ana karakter david de sadece john'a kıyasla daha aklı başında olan bir karakter olduğundan ikilinin maceraları bir sam ve dean winchester ikilisine kıyasla korkunç derecede sallabaş ve beceriksiz geçiyor.

  filme gelince, aslında şöyle anlatayım, ben önce tesadüfen filmin adını gördüm ve ilgimi çekince de izledim, filmden pek bir şey anlamayınca daha sonra da kitabı okudum. bu sebeple filmle ilgili hem olumlu hem de olumsuz görüşlerim var. olumlu tarafları:
  - film kitaptaki en komik sahnelerin önemli bir kısmını içeriyor, yani aslında kitaptan daha lighthearted bir havası olmuş filmin ve bu sahnelerle de yeterince eğlendirici.
  - casting tek kelimeyle muhteşem, kitabı okurken bunu daha da net hissettim ki, john ve dave kesinlikle bu iki eleman olurdu diyorsunuz.
  olumsuz tarafta ise,
  - film kitabı acayip derecede özetlemiş ve ana konu ve twistlerin önemli bir kısmı dışarıda kalmış. bu zaten filmi izledikten sonra ana fikri kavramakta zorlanmanızda (marconi kim, korrok aslında kim ve ne istiyor, john neden ölüyor*) da ortaya çıkıyor. film bir yarım saat daha uzun olsa ve ana twistlerden bir ikisini içerse kesinlikle daha iyi olurmuş.

  kitaba 10 üzerinden 9, filme ise 10 üzerinden 7 veriyorum, ve serve none but korrok diyerek sözlerimi bitiriyorum.


  (buz mavisi - 1 Haziran 2015 18:02)

Yorum Kaynak Link : john dies at the end