Süre                : 1 Saat 57 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Mart 2002 Cuma, Yapım Yılı : 2002
Türü                : Aksiyon,Korku,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : ABD,Almanya
Yapımcı          :  New Line Cinema , Amen Ra Films , Marvel Enterprises
Yönetmen       : Guillermo del Toro (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Marv Wolfman (IMDB)(ekşi),Gene Colan (IMDB)(ekşi),David S. Goyer (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Wesley Snipes (IMDB)(ekşi), Kris Kristofferson (IMDB), Ron Perlman (IMDB)(ekşi), Leonor Varela (IMDB)(ekşi), Norman Reedus (IMDB)(ekşi), Thomas Kretschmann (IMDB), Luke Goss (IMDB)(ekşi), Matt Schulze (IMDB)(ekşi), Danny John-Jules (IMDB), Donnie Yen (IMDB), Karel Roden (IMDB), Tony Curran (IMDB), Daz Crawford (IMDB), Santiago Segura (IMDB), Samuel Le (IMDB), Marek Vasut (IMDB), Pete Lee-Wilson (IMDB), Paul Kasey (IMDB), Jamie Wilson (IMDB), Lennox Brown (IMDB), Rey-Phillip Santos (IMDB)

Blade II ' Filminin Konusu :
Bu filmde Blade, sadece insanları değil, vampirleri de öldürerek türeyen bir vampir türüyle mücadele ediyor. Bu işi tek başına yapamayacağından ' Reaper ' adındaki yeni vampir türünü durdurabilmek için ezeli düşmanı Damaskinos'la işbirliğine girmek zorunda kalıyor. Ölümlü ve ölümsüz herkes için tehlikeli olan bu vampirleri durdurabilmek için Damaskinos'un kızı Nyssa ve ortağı Asad Blade'e birlikte mücadele etme teklifinde bulunuyorlar.


 • "bana yeni bir bilgisayar aldıracak olan oyundur. allah belasını versin, doktora yapacaktım ben ya."
 • "büyük ihtimal yeni pc aldıracak sistem gereksinimleri istemeyecek oyundur. en azından 3-4 yıllık bilgisayarlar kaldırır yani."
 • "grafiksel açıdan çok büyük yeniliklerden öte, oyun mekaniklerine yenilikler getirmesini beklediğim acayip keyifli olan seleflerinden ötürü kendini bekleten oyun.hadi bakalım..."
 • "hala beklemekte olan. insan bi video koyar be."
 • "ilkinin yapımı 4-5 sene sürdüğüne göre bu da yaklaşık öyle bir şey sürebilir. ama sonuçta değeceğini düşünüyorum."
 • "uzun süredir açıklanması beklenen oyundur. çıkması uzun bir süre alabilir. fakat oyunun warband'a göre çok geliştirileceği aşikardır."
 • "taş ve sopalarla oynanacaktır."
 • "bir yıl geçti duyurudan sonra, hala hiçbir gelişme yok. ilginç."
 • "bugün yeni bir duyuru geldi. taleworlds'a erişim yok. site çökmüş resmen."
 • "şehir içi etkileşim de artarsa dadından yinmez olacak bilgisayar oyunu."
Facebook Yorumları
 • comment image

  büyük ihtimal yeni pc aldıracak sistem gereksinimleri istemeyecek oyundur. en azından 3-4 yıllık bilgisayarlar kaldırır yani.


  (aint no grave - 28 Eylül 2012 20:02)

 • comment image

  grafiksel açıdan çok büyük yeniliklerden öte, oyun mekaniklerine yenilikler getirmesini beklediğim acayip keyifli olan seleflerinden ötürü kendini bekleten oyun.

  hadi bakalım...


  (jai vu - 29 Eylül 2012 15:57)

 • comment image

  ilkinin yapımı 4-5 sene sürdüğüne göre bu da yaklaşık öyle bir şey sürebilir. ama sonuçta değeceğini düşünüyorum.


  (shakak - 10 Mayıs 2013 00:42)

 • comment image

  uzun süredir açıklanması beklenen oyundur. çıkması uzun bir süre alabilir. fakat oyunun warband'a göre çok geliştirileceği aşikardır.


  (antandrus - 20 Mayıs 2013 11:29)

 • comment image

  "iki şey yükledik siteyi göçerttiniz :(" diye ortalığı ayaklandırdılar, ancak hepi topu bi kaç tane "work in progress" ekran görüntüsü paylaşmışlar.

  hayır tamam güzel gözüküyor da biz bu oyunu ilk oynadığımız zamanlar grafikleri için oynamadık. single player modunda çok keyifli mekanikler vardı. adam toplamak, yetiştirmek bi yandan maddi durumu dengeleyebilmek için ticaret ve haydut avcılığı yapmak falan bağladı bizi bu oyunun seleflerine.

  bu sebeple sevgili geliştiriciler, bana lütfen yeni mekaniklerle geliniz.

  ha bu arada taleworlds siteyi yenilemiş o güzel olmuş.


  (jai vu - 28 Eylül 2013 12:01)

 • comment image

  her ne olursa olsun çıktığı gün alacağım oyun. fire and sword'u da almıştım sp'yi sevmesem de en azından mp oynadım hem de toplamda 500 saati bulmuş oynama sürem steam'e göre. fire and sword'un sp'sini sevmemem tüfeklerin çok etkili olmasından kaynaklanıyordu. bannerlord'da sanıyorum tüfek olmayacak. ondan dolayı doya doya sp oynayabileceğim gibi geliyor. benim beklediklerim daha interaktif bir çevre olması, insanların ordan oraya amaçsız bir şekilde dolaşmamaları, diyalogların daha gerçekçi ve imla hatasız olması bi de kendi krallığımızı kurduğumuzda çok fazla seçeneklerimiz olması yönetim açısından (ekonomi, siyaset vs gibi)... bunlar olursa heralde warband'ı 4 yıldır oynayan ben, bu oyunu evlenip çoluk çocuk sahibi olunca bile oynarım gibi geliyor. *

  edit: imla


  (ama boyle olmaz ki - 26 Ocak 2014 00:35)

 • comment image

  taleworlds'un hakkında dört tane developer blog yayınladığı oyun. türkçe çevirileri:

  http://www.oyunfest.com/…lord-dev-blog-bolum-1.html
  http://www.oyunfest.com/…lord-dev-blog-bolum-2.html
  http://www.oyunfest.com/…lord-dev-blog-bolum-3.html
  http://www.oyunfest.com/…lord-dev-blog-bolum-4.html

  bence çok güzel olacak. taleworlds sürekli oyunu ellerinden geldikçe mükemmel yapmaya çalıştıklarını söylüyor. screenshotlara da bakılırsa özellikle oyunun grafikleri warband'la karşılaştırılamayacak kadar güzel.

  ayrıca, oyun hakkında şimdiye dek bilinenler:

  oyunda steam works desteği olacak.
  multiplayer desteği kişisayısı arttırılarak geliştirilmiş bir halde olacak.
  oyun haritasının dahada büyük bir hale geleceği röportajlarda belirtildi.
  oyunda warband’ın öncesindeki bir zamanda, calradia imparatorluğu yıkılmadan önce, fakat iç savaşın yaşandığı dönemlerde geçecek.
  warband’de yer alan ırklar doğal olarak savaşçı kabileler halinde oyunda yer alacaklar.
  warband’e oranla daha gelişmiş bir oyun motoru sayesinde daha gerçekçi grafikler ve gelişmiş, yenilenmiş bir oyun içi arayüzü.
  (büyük ihtimal ile) oyun türkçe dil desteğine sahip olacak.
  (büyük ihtimal ile) oyun içindeki karakterler seslendirilecek. (taleworlds’ün seslendirme ile ilgili kişileri işe aldığı biliniyor.)
  (büyük ihtimal ile) türkiye’de kutulu olarak satışa çıkacak.


  (egoistim - 30 Ocak 2014 19:31)

 • comment image

  yapımcısından hala sağlıklı bir haber alınamayan bir oyun.ilk duyduğumda ümitlensem de ümidim zamanla kırılmakta sözlük. yayınlanan bloglara ve duyurulara bakılırsa tek yapılan grafikleri geliştirme, animasyonları değiştirme gibi basit şeyler. fakat genel beklenti bu yönde mi emin değilim.

  sonuçta bu oyunun öncülleri animasyonlarıyla ya da savaşlarla çekmemişti oyuncuları kendine. oyunun insanı içine çeken ve bağlayan atmosferi teknik ayrıntılarla sağlanmamıştı. fikirler ön plandaydı. şahsen ben bir karakter oluşturup da savaşacağım beklentisiyle açtığım oyunda bambaşka bir dünya görmüştüm. kendine has kültürleri olan toplumlar, ayrı hikayeleri olan yan karakterler, gerçekçi ekonomi yönetimi gibi. yeni oyunda da yapılması gereken bunları geliştirmek olmalı kanaatimce. yani gerçekçi savaş sahnelerinden çok karakterlerin hikayelerindeki ayrıntılar, kültürel özellikler vs. -yani oyundaki farklılığı artıran özellikler- geliştirilmeli. zira iş animasyon ya da grafiklerdeki gerçekçiliğe kalırsa ne kadar geliştirirlerse geliştirsinler ilk oyun kadar ses getiremez. en fazla o oyunun bir güncellemesi gibi olur. fikirler üzerinden gidilmeli.

  edit:imla


  (kantarinto puzu - 2 Nisan 2014 15:43)

Yorum Kaynak Link : mount and blade ii bannerlord