Süre                : 1 Saat 33 dakika
Çıkış Tarihi     : 16 Aralık 1974 Pazartesi, Yapım Yılı : 1974
Türü                : Macera,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Taglar             : viking,Kutupsal,Vadi,kaçış,Sefer
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Walt Disney Productions
Yönetmen       : Robert Stevenson (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Whedon (IMDB)(ekşi),Ian Cameron (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : David Hartman (IMDB)(ekşi), Donald Sinden (IMDB)(ekşi), Jacques Marin (IMDB)(ekşi), Mako (IMDB), David Gwillim (IMDB), Agneta Eckemyr (IMDB), Gunnar Öhlund (IMDB), Lasse Kolstad (IMDB), Erik Silju (IMDB), Rolf Søder (IMDB), Torsten Wahlund (IMDB), Sverre Anker Ousdal (IMDB), Niels Hinrichsen (IMDB), Denny Miller (IMDB), Brendan Dillon (IMDB), James Almanzar (IMDB), Ivor Barry (IMDB), Lee Paul (IMDB), Ian Abercrombie (IMDB), Jackson Bostwick (IMDB), Herman Poppe (IMDB)

The Island at the Top of the World (~ La isla del fin del mundo) ' Filminin Konusu :
Bir Viktorya asilzadesi olan Sir Anthony Ross’un oğlu, Kutup bölgesinde, volkanik bir vadide yaşadığına inandığı kadim bir topluluğu bulmak amacı ile yola çıkmış fakat bir daha geri dönmemiştir. Sir Anthony Ross kayıp olan oğlunu bulmak amacı ile bir keşif ekipi oluşturur. Bu zorlu yolculukta efsanevi kadim uygarlığın gizli kalması için uğraş veren Viking soyundan oluşan savaşçılar ile de mücadele etmeleri gerekecektir…


 • "ağırlıklı olarak tofaş yedek parçası üreten otomotiv sektörünün önemli kuruluşu."
 • "mass effectte gezegen yüzeylerinde tank ile zırhlı personel taşıyıcı arası bir tasarıma sahip 6 bağımsız tekerlekli araç..."
 • "dokuzuncu nesil çaylak."
 • "dokuma tezgâhında ipliği çeken ağaç mekik.*"
 • "avatar: the ast airbender serisinde de iroh'u seslendiren kişinin ölümünün ardından ikinci seride yer alan karakter."
 • "(bkz: nexus 4)"
 • "fiat grubu için en kaliteli şarj dinamolarını bu firma üretir."
 • "çalışan işçileri hak yoksa üretim de yok diyerek, renault, tofaş ve coşkunöz çalışanlarıyla birlikte greve çıkmışlardır."
 • "magnetti-marelli'nin türkiye'deki adı."
 • "tigersharks adlı çizgi filmdeki suya girdiğinde köpek balığı moduna giren süper kahraman"
 • "otomobiller icin elektrik malzemeleri ureten koc holding sirketi."
 • "(bkz: kısa yüzgeçli mako)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  lionheart isimli rpg oyununda grumdjum isimli bir goblin'i seslendirmiş kişidir.

  yıllar sonra bahsi geçen oyun tekrar oynandığı zaman birden "aha iroh bu!" dedirtmiştir. bir insan sesiyle bir karakterle bu kadar özldeşleşebilirdi herhalde kafamda..


  (raj - 9 Mayıs 2008 12:24)

 • comment image

  kilyos'ta plaja inen yokuşun sağ tarafında bulunan salaş balıkçı. yazın yolun karşısına da masa atar. sahibinin adı maksut'tur, mekanın ismi de oradan gelir. son derece özenli bir abidir. her kızartmada yeni yağ kullanır, bu yüzden kalamar ve midye tavasının tadına doyum olmaz. baharat ve özel sosuyla marine ettiği ızgara hamsi mutlaka denenmelidir.
  maksut abi müdavimleri tarafından da pek sevilir, bu sebepten ölü sezonda in cin top oynarken bile kilos'ta mako'da yer bulamazsınız. içerde bir adet büyük boy kumaş jamaika posteri asılıdır, zaman zaman reggae çalar.


  (speolog - 20 Mayıs 2009 15:01)

 • comment image

  gerçek adı makoto iwamatsu olan japon asıllı aktör. 1956 yılında amerikan vatandaşlığına geçmiş, 1966 yılında the sand pebbles isimli filmle en iyi yardımcı oyuncu ödülüne aday olmuştur. private navy of sgt. o'farrell, the great bank robbery, the hawaiians, the island at the top of the world, the killer elite, conan the barbarian, testament, conan the destroyer, tucker: the man and his dream, pacific heights, taking care of business, rising sun ve robocop 3 gibi filmlerde yer almıştır.
  kısaca bir filmde uzak doğulu yaşlı bir adam varsa bu kesinlikle mako'dur. kendisini son olarak pearl harbor filminde amiral yamamoto rolünde izlemiştik. "sanırım tüm yaptığımız uyuyan bir devi uyandırmaktı." sözü bu filmde mako tarafından söylenmiştir. filmde her ne kadar japon general olarak karşımıza çıksa da 1941 yılında mako amerikan ordusu mensubudur. daha sonra oyunculuğa ilgi duyan mako sayısız tiyatro, televizyon ve sinema eserinde rol almıştır. 70ine merdiven dayamış mako'yu sıklıkla chuck norris filmlerinde görsek de onun aslında çok iyi bir karakter oyuncusu olduğunu unutmamak gerekir. (unutursanız ne olur? bi bok olacağından değil ya. cümleyi öyle bağladım sadece)


  (saruman - 30 Eylül 2002 23:52)

 • comment image

  final fantasy vii'de shinra tarafından umarsızca enerji kaynağı olarak kullanılan, lifestream'in sıvılaşmış versiyonu. ayrıca shinra mako'yu, askerlerini fiziksel olarak güçlendirmek için kullanır. bedenen ve psikololik olarak güçlü olmayan insanlar üzerinde kullanılması, oldukça büyük yan etkilere yol açar. mako'ya maruz kalan askerlerin gözleri daha parlaktır ve dikkatli bakan birisi onların shinra askeri olduğunu anlayabilir.


  (faramir - 19 Ocak 2011 16:55)

 • comment image

  tam adı makoto iwamatsu olan japon seslendirme aktörü. avatar the last airbender'ın ilk iki sezonunda iroh karakterini seslendirmiştir ölmeden önce. o her yerinden bilgelik akan sesin sahibidir yani. "the tales of ba sing se" bölümünün "tale of iroh" kısmı ve legend of korra'daki mako karakteri ona adanmıştır.

  aynı bilge sesi, bir başka bilge karakterde duymak için tmnt* filmi kuvvetle önerilir. yani ben sırf bu yüzden izledim filmi. ve evet, splinter usta'yı seslendiriyordu. splinter her konuştuğunda sanki iroh konuşuyormuş gibi gülümsedim. sadece ses değil, cümleler de bilgece olduğundan, o konuşmaların ardına iroh'yu koymak zor olmadı.

  huzur içinde yatsın


  (happytoilet - 25 Mayıs 2012 18:54)

 • comment image

  mass effect evreninde bir uzay aracı. başlarda kullanması biraz zor olsada, en ufak çıkıntıya çarpınca götü başı oynasada, dağ tepe dümdüz gitmenin keyfi paha biçilemez olan araçtır.

  edit: ben kendisine maho deyip göbeğimi kaşıyıp gülüyorum. çok eğlendim lan.


  (paulie walnuts - 24 Haziran 2012 22:13)

Yorum Kaynak Link : mako