Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Mart 2007 Perşembe, Yapım Yılı : 2007
Türü                : Komedi,Aile
Taglar             : Kayıp pasaport,tuvalet,kamera,video,Güneş
Ülke                : İngiltere,Fransa,Almanya
Yapımcı          :  Universal Pictures , StudioCanal , Motion Picture Alpha Produktionsgesellschaft
Yönetmen       : Steve Bendelack (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Rowan Atkinson (IMDB)(ekşi),Richard Curtis (IMDB),Simon McBurney (IMDB)(ekşi),Hamish McColl (IMDB)(ekşi),Robin Driscoll (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Rowan Atkinson (IMDB)(ekşi), Steve Pemberton (IMDB)(ekşi), Lily Atkinson (IMDB)(ekşi), Emma de Caunes (IMDB)(ekşi), Stéphane Debac (IMDB)(ekşi), Willem Dafoe (IMDB)(ekşi), Jean Rochefort (IMDB)(ekşi), Karel Roden (IMDB)(ekşi), Francis Coffinet (IMDB), Flaminia Cinque (IMDB), Julie Ferrier (IMDB), Ian Porter (IMDB), Clint Dyer (IMDB), Christopher Sciueref (IMDB), James Kavaz (IMDB), Robert Stone (IMDB)

Mr. Bean's Holiday (~ Mr. Bean tatilde) ' Filminin Konusu :
Her macerasında çok komik deneyimler yaşayan talihsiz kahramanımız Mr. Bean, yeni macerasında Fransız Riviera’sına tatile gider. Amacı tatilini yaparken bir yandan da film çekmektir. Ancak sinemasal amaçlarla ve niyetlerle çıktığı bu Avrupa macerasında da beklemediği komik tuzaklara düşecektir. Londra’nın sıkıcı ve nemli havasından bıkkınlık getiren Mr. Bean, valizlerini ve kamerasını yüklendiği gibi plajlarda güneşlenmek için Güney Fransa’nın (Cannes’ın) yolunu tutar. Ancak yolculuğu zannettiği kadar sıradan,sakin,sorunsuz,tekdüze, kazasız belasız ve rutin geçmez. Mr. Bean’ın diğer maceralarında olduğu gibi hiçbir şey yolunda gitmez. Türlü türlü şanssızlıkların ve talihsiz tesadüflerin birbirini kovalaması üzerine Mr. Bean Güney Fransa’da çekmeyi düşündüğü avangart filmini neredeyse yapamayacak hale gelir. Mr. Bean’ın tatil yapacağı mekana Romanyalı bir film yönetmeninin küçük oğlu ve gelecek vaad eden güzel bir yıldız adayı da birlikte gelince Mr. Bean yanlış anlaşılır. Kimileri onun çocuk kaçırdığını; kimileri de ünlü bir yönetmen olduğunu zanneder. Yarattığı kargaşa ortamıyla Fransız sahillerinin huzurlu ve sakin ortamının altını üstüne getirdikten sonra durumu açıklamak yine Mr. Bean’e düşer. Jandarma tarafından gözaltına alınacak mıdır, yoksa bu olaylar zinciri Mr. Bean’in Cannes Film Festivali büyük ödülü Altın Palmiye’yi kazanmasıyla mı sonuçlanacaktır?


 • "(bkz: gracias)"
 • "tatile giderken yolda geçen ve tatilde komik olayların yaşanması ve bunu tavır ve hareketleriyle komik hale getirmesi bakımından recep ivedik 1 i andıran film"
 • "rowan atkinson bildiğim rowan atkinson, ilk mr bean serilerindeki aynı espriler yalnız willem dafoe hakketen seyirciyi gülmekten ters köşelere yatırdığı film"
 • "willem dafoe'nin de rol aldığı film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizisinden epey esinlenmiş film. mesela restoran sahnesi aynı dizideki bir bölümden kotarılmıştı, keza çocuğun, bean'in hareketlerini taklik etmesi de öyle.

  bir de bu filmde cannes film festivalinde gösterilen boktan bir film vardı, bütün salon sıkıntıdan patlamış uyukluyarak izliyordu. işte o filmi ekşiciler izlese yere göğe sığdıramaz, beğenmeyenlere hakaret eder ve yüzyılın filmi seçerlerdi.


  (sayiylabindokuzyuzyedi - 19 Ağustos 2013 13:55)

 • comment image

  --- spoiler ---
  mr. bean'in gar de lyon'da lüks restoranda deniz ürünleri tabağı ile boğuşurken ona alaycı gözlerle bakan garsonu sonraki bir sahnede banka oturmuş sandviç yerken bize göstermek gibi bir takım ince göndermelerle tebessüm ettiren film.

  kahkahalar vadetmiyor fakat sadece cannes film festivali ve yönetmenlerini tiye aldığı sahneler için bile şans vermeğe değer bir film.

  ---
  spoiler ---


  (sastim allahimdan sastim - 22 Şubat 2009 23:39)

 • comment image

  soguk ingilizlerin sıcak denizlere* inme hayallerinin esprili bir uslupla anlatıldıgı parodiler bütünü...
  kendini bayagı özletmis mr. bean'ı görmek pek guzel oldu, ama 85 dakika da bayagı sıktı. filmin en güzel yanı, altyazıya bile gerek duyulmayacak kadar az diyalog içermesi. anneanneniz bile izler; eger bunamamışsa!


  (seyuranto - 17 Aralık 2007 19:56)

 • comment image

  rowan atkinson'ın mimiklerine, jestlerine, sakarligina, saftorikligine sirtini dayadigi, bunlar uzerinden gulduru yapmaya calistigi zamanlarda yerlerde surunen film.. ama cannes film festivali ve "sanat sinemasi" yapan yonetmenlerle dalgasini gectigi anlarda guldurmeyi basarabilen bir film ayni zamanda..


  (whatdreamsmaycome - 4 Mayıs 2007 16:17)

 • comment image

  --- spoiler ---

  tatile giderken yolda geçen ve tatilde komik olayların yaşanması ve bunu tavır ve hareketleriyle komik hale getirmesi bakımından recep ivedik 1 i andıran film

  ---
  spoiler ---


  (byhnvc - 22 Şubat 2009 23:54)

 • comment image

  rowan atkinson bildiğim rowan atkinson, ilk mr bean serilerindeki aynı espriler yalnız willem dafoe hakketen seyirciyi gülmekten ters köşelere yatırdığı film


  (psyence fiction - 20 Mayıs 2007 01:01)

 • comment image

  havanızda değilseniz pek haz ettirmeyecek, fakat herşeye gülebilecek haldeyseniz yerlere yatırabilecek bir yapım olmuş. restoran sahnesi, sanat filmi yönetmeninin çektiği reklam ve sanat filmi dışında, o mio babbino caro performansı ve mr. bean'in fransızlara teşekkür ederken "gracias" demesi de yarabiliyor.


  (yuzuklerin beyefendisi - 13 Ağustos 2007 01:39)

 • comment image

  beklentilerle izlenirse insanı üzecek olan film. ilk filmin performansı beklenirse hayal kırıklığı yaratabilir. ayrıca filmin adı "mr bean's a series of unfortunate events"* olarak seçilse filmin içeriğiyle daha uyumlu olurmuş.


  (kimlanbu - 3 Aralık 2007 19:46)

Yorum Kaynak Link : mr bean's holiday