Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 30 Mayıs 2014 Cuma, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Macera,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  P + M Image Nation , Mr. Cross , Universal Television
Yönetmen       : Daniel Attias (IMDB)(ekşi), Ciaran Donnelly (IMDB)(ekşi), Deran Sarafian (IMDB)(ekşi), Terry McDonough (IMDB), Steve Shill (IMDB)(ekşi), David Slade (IMDB)
Senarist          : Neil Cross (IMDB),James V. Hart (IMDB)(ekşi),Amanda Welles (IMDB)(ekşi),Colin Woolard (IMDB),Michael Oates Palmer (IMDB)(ekşi),Josh Friedman (IMDB),Blake Masters (IMDB),Elizabeth Sarnoff (IMDB)
Oyuncular      : John Malkovich (IMDB)(ekşi), Richard Coyle (IMDB)(ekşi), Claire Foy (IMDB)(ekşi), Yasmine Al Massri (IMDB)(ekşi), David Hoflin (IMDB)(ekşi), Chris Perfetti (IMDB), Tracy Ifeachor (IMDB), Peter Stebbings (IMDB)(ekşi), Omar Cruz Soto (IMDB), Julian Sands (IMDB), Ezra Buzzington (IMDB), Henry Hereford (IMDB), Natalie Hoflin (IMDB), Lauren Shaw (IMDB), Michael Desante (IMDB), Aimee Mullins (IMDB), Marisé Alvarez (IMDB), Abner Caraballo (IMDB), Reema Sampat (IMDB), Francis Rosas (IMDB), Kevin Ryan (IMDB), Ricardo Hinoa (IMDB), Guillo Fornaris (IMDB), Michael Berresse (IMDB), Emilien De Falco (IMDB), Hamilton Clancy (IMDB), Ramiro 'Ramir' Delgado Ruiz (IMDB), Arash Mokhtar (IMDB), Stuart Wilson (IMDB), Tom Riis Farrell (IMDB), Brian J. Williams (IMDB), Nilanjana Bose (IMDB), Isel Rodriguez (IMDB), Jeremy Woodard (IMDB), Thomas DuPont (IMDB), James Agrait (IMDB), Jennifer Badger (IMDB), Nick Blaemire (IMDB), David Buchen (IMDB), Blanca Camacho (IMDB) >>devamı>>

Crossbones (~ Herb piratów) ' Dizisinin Konusu :
Tarihin ünlü korsanlarından Kara Sakal’ın (açık adıyla Edward Teach) yaptıkları ve yaşamı üzerine kurulu olacak bir dizi. 1715'in Bahama Adaları ve civarından, yani Kara Sakal’ın ilk ortaya çıktığı zamanlardan başlanacak. Tom Lowe adlı gizli bir suikastçı da onu öldürmek için görevlendiriliyor. Üstelik denizlere ve ticarete korku salmaya başlayan bu korsanın peşinde olan bir tek o değil… İşte, bu noktada işin içine bir de aşk giriyor. Her şey de karışıp arap saçına dönüyor. Colin Woodard’ın The Republic of Pirates kitabından uyarlama ve yaratıcısı da Luther‘ın da arkasında olan Neil Cross. Kara Sakal’ı ünlü oyuncu John Malkovich canlandıracak.


 • "nbcnin önümüzdeki sezon için planladığı dizi. hugh laurie başrolde olacak ve edward teach yani karasakali canlandıracak.. the republic of pirates adlı kitaptan uyarlanacak."
 • "10 bölüm olacakmış ve luther'ın yaratıcısı neil cross'un elinden çıkacakmış. nbc yerine kablolu kanallarda olsaydı daha fazla heyecanlandırabilirdi."
 • "hugh laurie yok ama daha da iyisi var lan, john malkovich var lan. deli gibi izlenir ki bu.not: deli house fanıyım, öyle böyle değil ama senden büyük allah var hugh laurie.."
 • "black sails'in havasını dahi henüz veremeyen dizi. *"
 • "yabancidiziizle1 sitesinde elif avcı tarafından türkçe alt yazısı ile izlene bilinen dizi."
 • "o kadar sıkıcı hale geliyor ki acaba richard coyle coupling serisindeki gibi içindeki jeff murdock'i çıkartıp kadınların üzerine saçma sapan ataklar yapar mı diye umutlanıyor insan."
 • "iptal edilen dizi. bu kadar kötü bir korsan dizisi yapmayı başarabildiği için nbc'yi tebrik etmek gerek."
Facebook Yorumları
 • comment image

  john malkovich'in yanı sıra richard coyle da kadrosuna katılmış. 2014'te yayına girecekmiş. anaakım kanallardan nbc'de yayınlanacak olması, sertlik dozunu aşağılarda tutacak. buna mukabil, aynı zamanlarda başlayacak olan bir başka korsan dizisi black sails'i kablolu kanal starz yayınlayacak. bu da şimdilik bi handikap gibi görünüyor.


  (yerli mal - 21 Eylül 2013 13:33)

 • comment image

  tarihin ünlü korsanlarından kara sakal’ın (açık adıyla edward teach) yaptıkları ve yaşamı üzerine kurulu olacak bir dizi. 1715'in bahama adaları ve civarından, yani kara sakal’ın ilk ortaya çıktığı zamanlardan başlanacak. tom lowe adlı gizli bir suikastçı da onu öldürmek için görevlendiriliyor. üstelik denizlere ve ticarete korku salmaya başlayan bu korsanın peşinde olan bir tek o değil… işte, bu noktada işin içine bir de aşk giriyor. her şey de karışıp arap saçına dönüyor.

  colin woodard’ın the republic of pirates kitabından uyarlama ve yaratıcısı da luther‘ın da arkasında olan neil cross. kara sakal’ı ünlü oyuncu john malkovich canlandıracak.

  kaynak


  (tahrik olmusken objektif olamam - 8 Aralık 2013 17:19)

 • comment image

  ilk bolum itibariyle iyiki hugh laurie dizi kadrosunda yer almamis dedigim dizi.
  zor bitirdim bolumu, son zamanlarda izledigim en vasat dizi; oyunculuk mu vasat dersin konu mu yoksa cekimler mi vallahi secemiyor insan.
  yeni baslayacak olanlar varsa kesinlikle ust duzey degil orta duzey bile tutmasinlar beklentilerini; korsan-deniz-gemi konulu dizi izlemek isteyen varsa black sailsi izleyebilir kesinlikle kendisini izleten bir dizi ve oyunluk,senaryo vs. iyidir...

  ha black sails'i izlemis birisi de crossbones'u izlemesin,bildigin iskence.**


  (if u know what i mean - 31 Mayıs 2014 10:21)

 • comment image

  her korsan dizinde bir adamın şifreyi ezberleyip hayatını kurtarmaya çalışması da yeni nesil klişelerimizden herhalde.

  ilgi çekici olduğu kesin. richard coyle'u severim ama role nasıl uyacağını zaman gösterecek, şimdilik yeterli diyelim. john malkovich adına da bir şey demek bana düşmez, haşa.

  ama önceden de söylendiği gibi black sails havası vermediği kesin.

  assassin's creed: black flag'den sonra böyle sürekli korsan dizisi ortaya çıkınca insan edward kenway her an bir yerlerden çıkacak gibi hissediyor.


  (freshfighter - 5 Haziran 2014 15:29)

 • comment image

  dandik ötesi dizi. hakkındaki girilerin azlığından bunu anlamak mümkün zaten. bu kadar dallanıp budaklanabilecek konusu olan bir dizi iken resmen budamışlar. neyse black sailz i beklemeye devam o halde.


  (taka61 - 12 Temmuz 2014 11:24)

 • comment image

  parayı john malkovich ve kıyafetlere gömmüş dizi.

  galiba öyle, çünkü bunlar haricinde dizide özenli başka bir şey yok. hikaye kıçına motor takılmış gibi gidiyor. karakterlerin içi boş. saçma sapan sahneler. kurgu kopuk. malkovich nefessiz 20 dakika konuşuyor her bölüm. o oraya atlıyor bu buraya, aha bitti gitti. ikinci bölümde bırakmıştım, tarihi yapımdır, bir şans vereyim dedim de olmamış.

  büyük isimlerin başrol olduğu işlere ihtiyatlı yaklaşmaya devam.


  (uzunbacakli edward - 29 Temmuz 2014 17:28)

Yorum Kaynak Link : crossbones