• "(bkz: sevgi dolu ayıcıklar)"
 • ""i wanna be a care bear" diye şarkılarına eşlik ederdik.."
 • "iş gereği her birinin ne özelliği taşıdığını araştırdığım sevimli ayıcıklar. yıllar sonra "iş gereği" çocukluğuma döndüm."
 • "(bkz: anadolu ayıları)"
 • "swg'de pvp yapmayip sirf pve baselerine saldiran overt olmaya cesaret edemeyenlere takilan isim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  türk çocuklarının kanında bulunan o mücadeleci ruhu bertaraf etmek için yayına koyulmuş ecnebi karton film.

  pokemon izlesin, voltran izlesin böyle karnından kalp atan sevgi atan hımbıl ayıları izleyeceğine. girişken türk veletlerini avrupa kapılarında bu şekilde boyun eğici kılmaya çalışıyorlar.


  (feyerabend - 18 Ekim 2006 23:02)

 • comment image

  merterdeki belpa'dan bu ayıların raks tarafından piyasaya sürülmüş video kasetlerinden birini aldırmıştık. o zamanlar şimdiki gibi 50 tane çizgifilm kanalı olmadığından, döndürüp döndürüp izlerdik bu ayıları. kasette hepitopu 3 hikaye vardı. her hikayede insan yavrularına insanlık dersleri verirlerdi.

  işte böyle efendi ayılardı..


  (faxmodem - 11 Aralık 2010 00:51)

 • comment image

  tam 8 yıl sonra bugün çizgi filmin adını öğrendim ve yıllardır içimde taşıdığım o kocaman merak duygusu artık yok oldu. o kadar hafifledim ki ben de bir care bear olup bulutlarda yaşayabilirim artık sözlük. pek çok çocuğun hatıralarını süsler care bears. ve o pek çok çocuk o dönemlerde hep bulutların üzerinde yaşamak istemiştir.


  (mcyc - 12 Nisan 2012 09:49)

 • comment image

  iş gereği her birinin ne özelliği taşıdığını araştırdığım sevimli ayıcıklar. yıllar sonra "iş gereği" çocukluğuma döndüm.


  (her seyden biraz - 8 Temmuz 2013 11:23)

 • comment image

  şefkatli ayı, doğumgünü ayısı, dost ayı, iyi şans ayısı, dilek ayısı, aşık ayı ve nicelerini içeren, çocukluğumda en sevdiğim çizgi filmdi. deli gibi çıkartmalarını alır, harçlıklarımı biriktirip satın aldığım albüme yapıştırırdım. o albümde bu ayıların gece düş görmek isteyen bir çocuğun sarıldığı beyaz bez ayısından doğdukları anlatılırdı. gerçekten de, tüm o renkleri taşıyanların arasında hiç beyaz ayı yoktu. ona*, sonra daha fazlasına bölünen o bez ayı önce sahibinin, sonra da başka çocukların düşlerine girerek hepsini mutlu etmeye başlamıştı. eh, tabii böyle bir hikayeyi okuyan her çocuk gibi bunların gerçek olduğuna inanmak istemiş, inanmış, her gece rüyamda onları görebilmek için hemen ben de anneme kocaman bir ayı aldırıp geceleri ona sarılarak uyumaya başlamıştım. göğsünden yağmur bulutları damlayan, sürekli mutsuz olan mavi ayının yumuşacık görünen kürkünü battaniye olarak kullanmak, doğumgünü ayısının göbeğindeki pastayı yemek gibi hain emellerim de vardı. en hoşa giden yanları, tabii ki bulutların üzerinde yaşamalarıydı. işin en merak uyandıran kısmı ise tabii ki midelerinden çıkan o vurucu gökkuşağı ışınlarıydı. sahi, o ışınların çarpması nasıl bir histi acaba?


  (solonielle - 22 Aralık 2003 22:24)

 • comment image

  adını unutmuştum ve bir türlü hatırlamıyordum, hangi arkadaşıma sorduysam bilmediklerini söylediler. adını öğreneli bir dakika anca oluyordur herhalde. bu ayıcıkları yıllarca aradım o bulutlar, renkli ayılar acaba benim hayal ürünüm mü dediğim bile oldu. yıllar sonra bile böylesine heyecanlandırdı. benim için efsane diyebilirim.


  (dokuz kuyruklu kedi - 19 Aralık 2013 20:23)

 • comment image

  her ayının degişik misyonlar edindigi 14 tane farklı renkte ayıdan oluşan cizgi filmdir. sevimli ayıcıklar diye cevrilmiştir. official sitesinde e-kartlardan, oyunlarına, download edilebilecek bölümlerine kadar her şey mevcuttur. ayrıca üye olunabilecek bir the care bears club vardır ki onlarla ilgili her türlü haberi üye olanlara göndermektedir.

  official sitesi de budur :http://www.care-bears.com/


  (black cursed doll - 9 Haziran 2005 20:45)

 • comment image

  genel olarak mmorpg aleminde pvp yapmayıp pve ye odaklananlara purepwnagerlarca verilen isim, ha damarına basarsanız o sevimli dost canlısı ayıcığın "karanlık yüzü" olduğunu acı biçimde öğrenebilirsiniz.


  (kyha - 20 Aralık 2005 09:03)

 • comment image

  care bears göğüslerinin üstünde bulut, ay, güneş, pasta, çıngırak ve akla gelen gelmeyen daha böyle onlarca sembol taşıyan ayıcıklardı. ben en çok aydede olanlısını severdim, rengi grimsi maviydi ve kafasında takkeyle bulutların üzerinde uyurdu, hiperaktif çocukluğuma neden hitap etmiş anlayamıyorum, belki de ileri görüşlü oluşumdandır. care bears denen yaratıklarımızın da, elbette, kendilerine uygun bir düşmanı vardı, bu sefer villain karşımıza şirinler'deki gargamel ile dr frankenstein kırması bir karakter olarak çıkıyor. siyah ve çevresindeki hava hep kötü olan şatosunda türlü iblis deneylerle uğraşır, her fırsatta "bu sefer bittiniz" diye havaya girer, her seferinde eline alırdı. çünkü neden? çünkü care bears yaratıkları gerekli zamanlarda ışınlarını birleştirmeyi, şua'yı göndermeyi bilirlerdi. pasta+aydede+güneş+çıngırak+kalp'in gücüne kimse karşı duramaz.


  (cheja - 5 Şubat 2002 03:22)

 • comment image

  care bears'ın kapalı paketler halinde alınan çıkartmalarla tamamlanan kitapları vardı bi de. kitabın sayfalarında bu çıkartmaları yapıştırmak için boşluklar ve bu boşlukların üstünde de numaralar bulunuyodu. paketten çıkan çıkartmalar, arkalarındaki numaralara göre kitapta aynı numaranın bulunduğu yere yapıştırılıyodu ve en sonunda resimli bi hikaye kitabı elde ediliyodu.
  bu resimleri tamamlamak kolay diildi tabi. o zaman da aynı işi yapan arkadaşlarla değiş tokuş yapılıyodu.
  aynı kitapların he-man ve voltran için olanları da vardı.


  (peb - 5 Şubat 2002 03:30)

Yorum Kaynak Link : care bears