Süre                : 2 Saat 40 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Haziran 2014 Perşembe, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Aksiyon,Heyecanlı
Taglar             : asker,tatil,misyon,terrorists,Birine karşı birçok
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Cape of Good Films , Hari Om Entertainment , Reliance Entertainment
Yönetmen       : A.R. Murugadoss (IMDB)(ekşi)
Senarist          : A.R. Murugadoss (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Akshay Kumar (IMDB)(ekşi), Sonakshi Sinha (IMDB)(ekşi), Dipendra Sharma (IMDB), Govinda (IMDB)(ekşi), Freddy Daruwala (IMDB), Anchal Singh (IMDB), Sumeet Raghvan (IMDB), Aackruti Nagpal (IMDB), Aashin A. Shah (IMDB), Abhay Shukla (IMDB)

Holiday (~ Pistol) ' Filminin Konusu :
class="text-collapsed" style="overflow: hidden;" Film fragmanları üreten bir reklamcılık firmasının sahibi olan Amanda Woods (Cameron Diaz), Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır. Londra’da yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin popüler evlendirme köşesine yazılar yazan Iris Simpkins (Kate Winslet) ise, yaşamını İngiltere’nin kırsal kesimindeki çok şirin bir kır evinde sürdürmektedir. Iris ile Amanda birbirlerinden 6.000 uzakta yaşadığı halde duygusal açıdan aynı konumdadırlar. Noel’in hemen öncesinde ikisi de erkek arkadaşlarını yaşamlarından bir süreliğine çıkartmaya karar vermiştir. Kısacası ikisi de nostaljik Noel şarkıları söyleyecek modda değildir. Noel tatilinde şehirden uzaklaşmak isteyen Amanda, karşılıklı ev değişimi konusunda uzmanlaşmış bir internet sitesine girdiğinde sorunlarının mükemmel panzehirini Iris’in İngiltere’deki kır evinde bulur. Bunun üzerine Amanda ile Iris arasındaki yazışmalar, iki haftalığına karşılıklı olarak birbirinin evine taşınmak için anlaşmayla sonuçlanır. Mevsimlik Santa Ana rüzgarlarıyla ısınan ılık bir kış gününde Los Angeles’a inen Iris, Amanda’nın Brentwood semtindeki evine taşınır. Çok geçmeden de Hollywood’un Altın Çağı’nın ünlü senaryo yazarı Arthur (Eli Wallach) ve Amanda’nın eski erkek arkadaşıyla beraber çalışan film müziği bestecisi Miles (Jack Black) ile arkadaş olur. Öte yandan Iris’in karlarla kaplı kır evine yerleşen Amanda da, uzun süredir özlemini çektiği tek başınalığın sıcaklığına kavuşmuştur. Ancak Iris’in yakışıklı erkek kardeşi Graham’ın (Jude Law) evin kapısını tıklatmasıyla olayın rengi değişmeye başlar. Beklenmedik gelişmelerin ard arda gelmesiyle iki kadın da en iyi yolculukların bagajların geride bırakıldığı noktada başladığını keşfedeceklerdir.


 • "bu kelime holy ve day sözcüklerinden türetilmiş olmalı.bence de kutsal bir gün. ben tatilim mesela bugün, çok mesudum, çok."
 • "green day'in en güzel şarkılarından. american idiot albümünde yer almaktadır. ana haber bültenlerinin arka planlarında duymak mümkündür ara ara."
 • "green day'in gaza getiren şarkısı. tatillerdeki tek eğlencem."
 • "scorpions'in slow bir parcasi.. sozleri $oyle ba$lar:let me take you far awayyou'd like a holidaylet me take you far awayyou'd like a holidayexchange the cold days for the sungood times and fun"
 • "bir bee gees şarkısı."saça holiday" repliğiyle bir şampuan reklamı sloganı olmaya adaydır."
 • "565456547 kere de dinlense insanın tüylerini diken diken etmeyi başaran, neden punk rock sevdiğimi hatırlatan green day şarkısı.edit: özlemişim."
 • "bir haftada saçtan akan a101'de satılan 45 ml'lik saç boyası.(bkz: ben bu hafta bunu yaşadım)"
 • "mükemmel kotarılmış green day parçası."
 • "green day in yillar sonra hala vazgeçilmez oldugunu gösteren, ritmiyle direk kafaya takilan sarkilardan biriklibi de izlenesi, bateristin hareketleri özellikle baya bi eglendiriyo"
Facebook Yorumları
 • comment image

  aniden kapanan havada, en koyusundan bir kahveyi ağzımdan içeri ilaç niyetine yollarken bana eşlik eden şarkı. tatile gitmeyi değil tatile gitmek isteyip de kalmayı anlatır. gerçek bir şehir şarkısıdır, betondan mezarların birisinde sadece ellerimi hareket ettirerek yaşadığımı farzederken duman gibi etrafımı kaplayan scorpions şaheseridir.

  gittiğim tatillerin küçük fotoğrafları geçerken gözümün önünden, göz kapaklarımı istemsiz kapatırım. zamanı durdurmak isteyip de durduramadığım tüm deniz kenarlarına, tüm ahşap teknelere ve cam gibi sulara giderim zihnimle. şarkı devam ettikçe denize doğru yürür, ayak parmaklarıma vuran soğukluğun tadını çıkarırım. aniden derinleşen denizde iki adım attıktan sonra belime kadar çıkan suyun içinde bekler ve derin bir nefes ile suya atlarım. iki taşın birbirine çarpması ve demir alan teknelerin sesleri bile gelir kulaklarıma.

  holiday, tatili beklemenin ve geçmeyen günlerin şarkısıdır. kahveyle birlikte hazmedilir, tatil fotoğrafıyla servis edilir:

  http://img12.imageshack.us/…g12/1876/bluedreams.jpg


  (mies - 8 Mayıs 2009 14:18)

 • comment image

  ilk defa "hard'n heavy slows 2" olması lazım, o kasette dinlemiştim bunu. 88-89 falan mıydı, neydi?

  oha 22 yıl olmuş ben kaçıyorum. ulan tam anlatacaktım yaz aşklarını, holiday ve still loving you ile edilen tatil danslarını uzun uzun; ama, oha sahiden, kaç yaşına gelmişiz, bununla mı vakit harcayacağım, okuyun linkten falan.

  hayat akmış gitmiş taci, olmuş muyuz sana taptaci...


  (ozan sezgin - 25 Aralık 2009 21:26)

 • comment image

  scorpions'ın 1979 tarihli lovedrive albümünün müthiş ballad parçası. scorpions'taki ballad geleneği 1977'den beri süregelmiş ve bilindiği üzere still loving you ve wind of change ile tavan yapmıştır. adamların içinde var.


  (ch32vs1 - 31 Ağustos 2010 11:53)

 • comment image

  greenday'in günümü aydınlatan parçası. düşünün şimdi servistesiniz. iğrenç bir radyo kanalı, iğrenç sesli, geyik ötesi bir sunucu bar bar bağırmakta. arkada oturan peltek hatun geveze mahmut ustayla saçmasapan siyasi bir diyaloğa girmiş ama bir bok bilmediği için sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor. bütün cümleler bolca "hıhı" ve "dimi"'lerle süslenmiş. daha arkada at yarışı muhabbeti, önde şoför kendi çapında stand up yapıyor. kusmak geliyor içinizden. kulaklığı takıyorsunuz ve bu şarkının girişi... nasıl anlatayım böyle çok sıcak bir yaz gününde deli gibi susamışsınızdır ya, su içtiğinizde boğazınıza akan o ilk damlaları düşünün... işte öyle hissettiriyor insana.


  (gri balikcil - 2 Mart 2011 08:58)

 • comment image

  scorpions'in slow bir parcasi.. sozleri $oyle ba$lar:

  let me take you far away
  you'd like a holiday
  let me take you far away
  you'd like a holiday

  exchange the cold days for the sun
  good times and fun


  (ssg - 29 Kasım 2000 10:51)

 • comment image

  vampire weekend'in ikinci albümü contra'da yer alan baya eğlenceli bir şarkı. klibi de grubun bütün klipleri gibi şukeladır. " a vegetarian since the invasion..."la başlayan kısmına ayrıca hastasıyımdır.

  http://www.youtube.com/watch?v=vraoivcddam

  holiday, o, a holiday!
  and the best one of the year
  dozing off underneath my sheets
  while i cover both my ears

  but if i wait for a holiday could it ever stop my fear?
  to go away on a summer’s day never seemed so clear

  holiday, still so far away
  our republic on the beach
  i can’t forget just how bad it gets
  when i’m counting on my teeth

  but if i wait for a holiday
  could it stop my fear?
  to go away on a summer’s day
  never seemed so clear

  a vegetarian since the invasion
  she’d never seen the word bombs
  she’d never seen the word bombs blown up
  to 96 point futura
  she’d never seen an ak
  in a yellowy day glo display
  a t-shirt so lovely it turned all the history books grey

  i’ve got wheels, i’ve got cutter spray
  and a healthy sense of worth
  half of me is the gasoline
  but the other half’s the surf
  so if i wait for a holiday could it stop my fear?
  to go away on a summer’s day never seemed so clear


  (aynen kovalaynen - 8 Haziran 2012 13:02)

 • comment image

  son 25 yılın punk rock efsanesi haline gelen green day'in, en protest albümlerinin en protest sözlerini barındıran, dönemin bush hükümeti başta olmak üzere bütün savaş yanlısı "hitlerlere" salladığı muhteşem parça. konsept albümün en vurucu şarkılarından birisidir bu. american idiot albümünü defalarca dinlemek ister insan bu parçadan sonra.


  (cd rom failure - 12 Mart 2013 18:12)

 • comment image

  1930 yapımı aynı isimli filmin 1938'de george cukor tarafından yönetilen yeniden çevrimi.

  filmde; zengin bir ailenin kızı olan julia ile hayatı sürekli olarak çalışmayla geçmiş ve buna bir süre için ara verip tam olarak ne yapmak istediğini öğrenmek isteyen johnny'nin evlenme kararları üzerine julia'nın ailesiyle tanışmasıyla birlikte gelişen olayları seyrediyoruz.

  burada aklımıza basitçe zengin kız/fakir oğlan şablonunu kullanan tipik bir melodram örneği gelebilir. fakat film tam tersine karakterlerini hem içsel hemde birbirlerine karşı o kadar doğru bir şekilde çatışma zeminleri hazırlayan bir senaryo var ki etkilenmemek elde değil. devasa seton ailesinin evinde geçen az mekanlı filmde senaryonun başarısına eklenen performansların mükemmelliği de hemen göze çarpıyor.

  aslında filme farklı bir şekilde bakabileceğimiz diğer nokta da; para'nın bir güç olarak kabul edip hayatlarını ona göre yönlendirip yaşayan insanların aslında tamamıyle onun etkisi altına girip hayallerini, yaşantısını daha doğrusu ruhunu teslim etmesine yaptığı vurgu. bu noktada filmdeki baba, julia ve kuzenler tamamen muhafazakar bir bakış açısıyla ele alınırken ailesinin sarhoş oğlu ned ve asi kız linda üzerinden başkaldırı kısmını görüyoruz.

  burada bu iki zıt noktanın ortasında ise; johnny'i görüyoruz. filmde kararlı ve kararsız kaldığı anlarda kendisinin istediği ve başkalarının istedikleri arasında kalan bu karakter filmin de vurgulamak istediğini finaliyle harika bir şekilde noktalıyor.

  oyunculuklarda; johnny rolünde cary grant oldukça başarılı iken büyük kardeş asi kız linda rolünde katharine hepburn adeta parlıyor. özellikle büyük bir hapishane olarak tasvir edilen devasa evde herkesin hücre olarak gördüğü oyun odası onun kendi güçlü karakterini yanısttığı yer olarak filmde önemli bir yer buluyor.


  (umutsaoirse - 29 Ekim 2013 17:49)

 • comment image

  green day in yillar sonra hala vazgeçilmez oldugunu gösteren, ritmiyle direk kafaya takilan sarkilardan biri
  klibi de izlenesi, bateristin hareketleri özellikle baya bi eglendiriyo


  (aksi seytan - 18 Nisan 2005 20:18)

 • comment image

  american idiot albumunde sozleriyle en cok tepki cekmis sarkidir ayni zamanda. ozellikle de,

  "zeig heil to the president gasman
  bombs away is your punishment
  pulverize the eiffel towers
  who criticize your government"

  bolumundeki bush icin yapilan hitler gondermesi, bush'u destekleyenleri cileden cikartmis, netteki forumlarda "aman allahim benim baskanimi nasil hitlere benzetir" seklinde yakinmalara neden olmustur.


  (erostrate - 20 Ağustos 2005 22:42)

Yorum Kaynak Link : holiday