Süre                : 2 Saat 7 dakika
Çıkış Tarihi     : 03 Mayıs 2013 Cuma, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Drama
Taglar             : Beğenilenler,Bombay,Bollywood,antoloji
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Viacom18 Motion Pictures
Yönetmen       : Zoya Akhtar (IMDB)(ekşi), Dibakar Banerjee (IMDB)(ekşi), Karan Johar (IMDB), Anurag Kashyap (IMDB)
Oyuncular      : Rani Mukerji (IMDB)(ekşi), Randeep Hooda (IMDB)(ekşi), Saqib Saleem (IMDB), Nawazuddin Siddiqui (IMDB)(ekşi), Sadashiv Amrapurkar (IMDB), Ranvir Shorey (IMDB), Amitabh Bachchan (IMDB)(ekşi), Katrina Kaif (IMDB)(ekşi), Farhan Akhtar (IMDB), Vidya Balan (IMDB), Juhi Chawla (IMDB), Madhuri Dixit (IMDB), Anil Kapoor (IMDB), Kareena Kapoor (IMDB), Karisma Kapoor (IMDB), Ranbir Kapoor (IMDB), Aamir Khan (IMDB), Imran Khan (IMDB), Saif Ali Khan (IMDB), Kartik Krishnan (IMDB), Ranveer Singh (IMDB), Sridevi (IMDB)

Bombay Talkies ' Filminin Konusu :
Bombay'da meşhur bir gelenek: 5000 dabba (sefer tası) dağıtıcısının oluşturduğu bir topluluk var. Bu babadan oğula geçen bir meslek. Her sabah bu dağıtıcılar kadınların evde yaptıkları sıcak yemekleri eşlerinin iş yerlerine taşıyorlar ve boş kutuları da akşama doğru eve geri getiriyorlar. 120 yıldır işyerlerinde ev yemeği lüksleri var. Harvard üniversitesi bu konuda bir araştırma yapmış, 8 milyon sefertasının yalnızca 1 tanesi yanlış adrese gidiyormuş. İşte bu film, o 1 tanenin hikayesi!Yanlış ulaştırılan bir sefer tası Ila Singh'ten, Saajan Thomas'a ulaşınca bu yanlışlık iki insanı biraraya getirir ve aralarında hayali bir ilişki başlar. Kadın, gizemli karşı tarafa yemekler pişirerek onunla iletişim kurmaktadır. Sefertasının içine koydukları notlarla yazışmaktadırlar. Bu notlarda hayalgüçlerini o kadar zorlarlar ki adeta gerçek hayattan koparlar. Bu film, hayal ettiğimiz hayat ve gerçek hayatı karşılaştırırken hayalleri gerçeğe dönüştürme cesaretinden de bahseder.


  • "altın portakal'da hint sineması başlığında en cok beklediğim film, sebep artık iyi ya da kotu kararı vereceğim; "anurag kashyap""
  • "(bkz: apna bombay talkies)"
Facebook Yorumları
  • comment image

    altın portakal'da hint sineması başlığında en cok beklediğim film, sebep artık iyi ya da kotu kararı vereceğim; "anurag kashyap"


    (ordandirbundanda - 4 Eylül 2013 14:33)

Yorum Kaynak Link : bombay talkies