Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 13 Aralık 2011 Salı, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Komedi,Drama,Aile
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Reliance Big Pictures , Starlight Films , Kintop Pictures
Yönetmen       : Jonathan Newman (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jonathan Newman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Toni Collette (IMDB)(ekşi), Ioan Gruffudd (IMDB)(ekşi), Maurice Cole (IMDB)(ekşi), Richard E. Grant (IMDB), Anne Reid (IMDB)(ekşi), Hayley Mills (IMDB)(ekşi), Barry Jackson (IMDB), Daisy Beaumont (IMDB)(ekşi), Tim Beckmann (IMDB), Bobby Smalldridge (IMDB), Audrey Newman (IMDB), Dan Mersh (IMDB), Jo Wyatt (IMDB), Jeremy Child (IMDB), Haruka Kuroda (IMDB), Kenneth Collard (IMDB), Nish Nathwani (IMDB), Akira Koieyama (IMDB), Geoffrey Beevers (IMDB), Esme Folley (IMDB), Robert Morgan (IMDB), Annabelle Dowler (IMDB), Jane Perry (IMDB), Ed Coleman (IMDB), Helen Anderson (IMDB), Ella-Pearl Marshall-Pinder (IMDB), Richard James (IMDB), Siu Hun Li (IMDB), Habte. Tsion (IMDB)

Foster (~ Angel in the House) ' Filminin Konusu :
Alicia Christian Foster, bilinen adıyla 'Jodie Foster', 19 Kasım 1962'de Los Angeles, Kaliforniya'da doğdu. 3 yaşından 8 yaşına kadar yaklaşık 40 kadar reklam filminde rol alarak önemli tecrübeler kazandı. Ardından TV dizilerinde rol alan Foster, 1972'de ilk sinema filmi Napoleon ve Samantha'da yer aldı Sonraki 5 yıl aralarında Alice Doesn't Live Here Anymore, Tom Sawyer ve Çılgın Cuma'nın (Freaky Friday) da yer aldığı 10'dan fazla filmde boy gösterdi. Daha ilk yıllarda oyunculuğuyla eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başardı.


 • "bir tanrıça çeşidi."
 • "silence of the lambs ve the accused filmleri ile oscar kazanmi$, taxi driver ve nell ile de aday olmustur. en cok maverick'teki halini severim ben nedense pek bi sempatik gelir"
 • "yeteneği ile her zaman etkileyen oyuncu. aynı zamanda hiç de yaşlanmıyor. hatun yaşı ilerledikçe daha da hoş oluyor. erkekler için büyük kayıp."
 • "nedense ibo sarkisi dinleme istegi uyandirmistir durup dururken!"
 • "ibo geyiklerine konu mankeni olarak güldürebilen yegane hollywood yıldızı.demek ki neymiş bazen klişe espriler de güldürebiliyormuş."
 • "kusursuz bir kadın. boyunun kısalığı kusur değildir ayrıca, biz biraz fazla uzunuz."
 • "(bkz: contact) da yarmi$ bir bicimde iyi oynami$ti....kadin kendini a$mi$ti."
Facebook Yorumları
 • comment image

  cok kisa boy.. gercekten cok kisa.
  delip gecici baki$lar..
  foto$op'ta aylar boyu ugra$ilmi$ cizgifilm karakterlerinin sahip olabilecegi dudaklar.
  sokakta rastlanilabilecek konsept, herhangibir yerde rastlanilmasi zor toplam karizma.


  (kusmuk - 4 Nisan 2003 21:05)

 • comment image

  ulan daha yaşamı ne ki boyu başarı ödülü veriyorlar. kadın daha 50 yaşında lan! alın gömün bari şimdiden. ya ne cins adamlar var arkadaş?! hak etmesine hak ediyor ama gene de bi tuhaf oldum. sanki kadının günleri sayılıymış gibi... götoşlar ya...


  (yerli mal - 5 Kasım 2012 12:12)

 • comment image

  yeteneği ile her zaman etkileyen oyuncu. aynı zamanda hiç de yaşlanmıyor. hatun yaşı ilerledikçe daha da hoş oluyor. erkekler için büyük kayıp.


  (blue marine - 21 Kasım 2012 22:27)

 • comment image

  benim jenerasyonum için karizmatik kadının karşılığıdır.
  şimdiki jenerasyon için karizma denince akla kate gelir, adriana gelir.
  daha dorusu kate'in memeleri, adriana'nın dudakları ya da gözleri...
  benim jenerasyonumda kadın bir bütündür:
  bedeniyle, aklıyla, ruhuyla, duruşuyla...
  şimdikiler sadece memeden ya da dudaktan ibarettir.


  (cicosh - 21 Kasım 2012 22:58)

 • comment image

  ibo geyiklerine konu mankeni olarak güldürebilen yegane hollywood yıldızı.

  demek ki neymiş bazen klişe espriler de güldürebiliyormuş.


  (oziwankenozi - 21 Kasım 2012 23:15)

 • comment image

  çok güzel yaşlanan kadın, oyuncu. muhteşem bir elli yaş kadını. golden globe* ödüllerinde bağırarak "i'm 50!" deyişi harikaydı. müthiş görünüyor ve -bazen kötü filmlerde oynasa bile- çok iyi bir oyuncu. bir de, konuşmasında annesiyle ilgili bölüm göz yaşartıcıydı; "this brings me to the greatest influence of my life, my amazing mother evelyn. mom, i know you're inside those blue eyes somewhere and that there are so many things that you won't understand tonight, but this is the only important one to take in: i love you, i love you, i love you. and i hope that if i say this three times, it will magically and perfectly enter into your soul, fill you with grace, and the joy of knowing that you did good in this life. you're a great mom. please take that with you when you're finally ok to go."


  (ivan karamazov - 15 Ocak 2013 00:03)

 • comment image

  cinsel eğilimi herkes tarafından bilinen aktris. şu ana dek doğrudan kabullenmiş miydi bilmiyorum ama hiçbir zaman reddetmemiştir de. altın küre ödül gecesinde eğiliminin üzerinde durmaması bazılarının canını neden sıktı hiç anlamadım. jodie foster'ı jodie foster yapan cinsel kimliği mi ki? bu eğiliminin nasıl bir önemi var ki ödül konuşmasının bir bölümünü buna ayırsın, dünyaya bu konuda mesajlar versin ya da direkt olarak ''evet ben bir eşcinselim'' desin. hiçbir eşcinselin, eşcinsel hakları ile ilgili aktivist tavır takınmak gibi bir zorunluluğu olmadığı gibi cinsel kimliğini ifşa etme zorunluluğu da yoktur. e doğal olarak böyle bir zorunluluk jodie foster için de yoktur.

  edit: imla


  (lepridik - 17 Ocak 2013 00:19)

 • comment image

  "evet, foster haklı. ekranda giderek artan sayıda lgbt karakterlerin olduğu, obama'nın gey evliliğe destek verdiğini açıkladığı bugünün amerikası'nda "geyim!" diye bağırmaya gerek yok. ama bu noktaya gelinebilmesinin sebebi yıllarca mücadele veren aktivistler ve onlara destek veren sanatçılar. foster bu mücadelede yoktu. olsaydı çok insanın hayatını değiştirebilirdi, yapmadı. belli olmaz, clarice belki bundan sonra bağıran kuzuları kurtarır. foster'ın konuşmasını izleyen tek bir lgbt çocuk bile kendini iyi hissetse her şeye değmez mi? "

  binnaz saktanber meşhur konuşmaya dair yazmış...
  http://www.sabah.com.tr/…laptan-cikti-mi-cikmadi-mi


  (berci kristin - 21 Ocak 2013 02:21)

Yorum Kaynak Link : jodie foster