IMDB Puanı   : 7,1
Oy Sayısı         : 4.957
Süre                : 1 Saat 28 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Mayıs 2003 Cuma, Yapım Yılı : 2002
Türü                : Drama,Romantik
Taglar             : televizyon izlemek,kusma,Kısa film dayalı,Manhattan new york city,Idrara çıkma
Ülke                : Fransa,ABD
Yönetmen       : Peter Sollett (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Peter Sollett (IMDB)(ekşi),Peter Sollett (IMDB)(ekşi),Eva Vives (IMDB)
Oyuncular      : Victor Rasuk (IMDB)(ekşi), Donna Maldonado (IMDB), Kevin Rivera (IMDB)(ekşi), Krystal Rodriguez (IMDB)(ekşi), Judy Marte (IMDB)(ekşi), Melonie Diaz (IMDB)(ekşi), Matthew Roberts (IMDB)(ekşi), Alexander Garcia (IMDB)(ekşi), John Ramos (IMDB), Theresa Martinez (IMDB), Altagracia Guzman (IMDB), Silvestre Rasuk (IMDB), Wilfree Vasquez (IMDB), Randy Luna (IMDB), Jeff Knite (IMDB), Juan I. Lebron (IMDB), Jacqueline Rosario (IMDB), Joe Rosario (IMDB), Gladys Austin (IMDB)

Raising Victor Vargas (~ Victor'un uyanisi) ' Filminin Konusu :
Doğu yakasının aşağı semtlerinde yaşayan 18 yaşındaki Victor, kendisini dünyanın en çekici erkeklerinden biri sanmaktadır. New York'ta bir apartman dairesinde garip huyları olan büyükannesi ve sıkıcı kardeşleriyle yaşamaktadır. Kazanovalıkta dikiş tuturamadığını anlayınca, düzeyli bir ilişki yaşamaya karar verir. Tanışacağı güzeller güzeli bir kızla, bir Kazanova'nın düşmemesi gereken duygusal uçuruma yaklaşacaktır... Yönetmen Peter Sollett'in ilk filmi, gösterildiği festivallerde çok beğenildi. Yetişkinliğe adım atan gençlerin hikayesini anlatan çalışma, gerçekçi yapısı ile de dikkat çekti.

Facebook Yorumları
  • comment image

    insan sevgisiyle yogrulmus sicacik bir film, bir amerikan sehrinin gettosunda yasamakta olan dominik gocmeni bir buyukanne ve 3 torunu icin yasam zaten yeteri kadar zordur, eh bi de genclerin kamisina su yurudugunu ve buyukannenin de koyu katolik oldugunu dusunun, bu 3 kimil zararlisinin ergenlige girisinin ve baskici buyukannenin ne gibi olaylara yol acabilcegini tahmin edebilirsiniz sanirim, harika bir gercekcilikle oyle guzel bir sekilde anlatiyor film bunlari, ilk asklar, ilk heyecanlar da cabasi... guney amerika ruzgarini da arkamiza alinca, bir modern gunesi uyandiralim bulmus gibi oluyoruz, en azindan ben boyle hissettim, bir de galiba bu sene nartallo saclari yine moda olacak...


    (longview - 29 Temmuz 2005 07:56)

  • comment image

    2002 yılı fransa-abd ortak yapımı film. 22. ist. film fest.'de gösterildi. new york'da yaşayan ergenlik çağındaki latin kökenli gençlerin ilişkiler/cool olma-olmama/cinsellik/aile gibi değerlere bakışını ve bunlara karşı duruşlarını çok samimi, çok doğul bir şekilde yansıtan film. festivalin iyilerinden.


    (dikakana bey - 24 Nisan 2003 00:44)

Yorum Kaynak Link : raising victor vargas