Süre                : 2 Saat 27 dakika
Çıkış Tarihi     : 18 Eylül 2009 Cuma, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Aksiyon,Heyecanlı
Taglar             : polis,gangster,Polis komiseri,Çete savaşı,örtülü
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Sahara One Motion Pictures , Narsimha Enterprises
Yönetmen       : Prabhudheva (IMDB)
Senarist          : Sunil Kumar Agrawal (IMDB),Shabbir Ahmed (IMDB)(ekşi),Shiraz Ahmed (IMDB)(ekşi),Wajid Ali (IMDB)(ekşi),Arun Bhairav (IMDB),Puri Jagannadh (IMDB),Jalees Sherwani (IMDB)
Oyuncular      : Salman Khan (IMDB)(ekşi), Ayesha Takia (IMDB)(ekşi), Vinod Khanna (IMDB)(ekşi), Govind Namdeo (IMDB), Prakash Raj (IMDB)(ekşi), Mahesh Manjrekar (IMDB), Inder Kumar (IMDB), Mahek Chahal (IMDB), Manoj Pahwa (IMDB), Raju Mavani (IMDB), Asseem Merchant (IMDB), Sarfaraz Khan (IMDB), Sajid Ali (IMDB), Susilakar Gv (IMDB), Prateeksha Lonkar (IMDB), Harry Josh (IMDB), Akshay Biswas (IMDB), Manisha Chetterjee (IMDB), Mushtaq Khan (IMDB), Vijay Patkar (IMDB), Rairaj Irani (IMDB), Ravi Kumar (IMDB), Anupam Shyam (IMDB), Vinod Talwar (IMDB), Ashok Narayan (IMDB), Sanjeev Siddarth (IMDB), Uday Karandc (IMDB), Mohit Kumar (IMDB), Nishikant Dixit (IMDB), Swatrantra Bharat (IMDB), Gulshan Pandey (IMDB), Uday Atrolia (IMDB), Gayatri Joshi (IMDB), Pradeep Kabra (IMDB), Jagraj Singh Gooman (IMDB), Prajakta Deka (IMDB), Sudesh Naag (IMDB), Hayat Asif (IMDB), Hilind Joshi (IMDB), Shaukat (IMDB) >>devamı>>

Wanted (~ Cautat) ' Filminin Konusu :
Babası öldürülen Wesley Gibson’a (James McAvoy), babasının intikamını alma fırsatı teklif edilir. Kötü adamları yok eden bir suikastçi olarak ünlenen babası bir suikaste kurban gitmiştir. Babasının bıraktığı yerden yola devam etmeye kararlı olan Gibson, babasının ortağı Sloan’dan (Morgan Freeman) eğitim almaya başlar.


 • "kanaatimce yapılmış en iyi need for speed oyunudur. bu oyunda uzun süren polis kovalamacalarının verdiği adrenalini bana başka hiç bir oyun veremedi.ekleme: 2005'te çıkanından bahsediyorum."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ben mi dünyanın en yüzeysel adamıyım yoksa bu oyun mu hakikaten mükemmel bilemiyorum ama, benim bu oyun kadar zevk alarak oynadığım başka bir araba yarışı olmadı lan. grand turismo'dan bile güzel diycem de, korkuyorum o oyuna tapan kitle beni domaltıverir diye.


  (joel - 1 Ağustos 2010 19:39)

 • comment image

  asla vazgeçemeyeceğim oyun. durduk yere aklıma geldi yüklüyorum yeniden oynamak için. benim gözümde street racing oyunlarının diablo 2'sidir ve asla tahtından indirilemeyecek oyundur.

  oyun; senaryosu, akıcılığı, yarış türlerinin yaratıcılığı vs oyunun tüm bileşenlerinin mükemmel uyumu ile 50 yaşıma da gelsem yeniden oynamak isteyeceğim bir oyundur.

  bekle beni lamborghini gallardo!

  edit 2015 aralık : evladım bok mu var bu entry'yi canlandırıp duruyorsunuz? her oyladığınızda canım çekiyor lan bu oyunu!

  edit 2016 kasim : ya kim oyluyo olm bu entry'yi
  :( gene yukluyorum sizin yuzunuzden!


  (zenci susam - 5 Mayıs 2011 19:50)

 • comment image

  öyle yeni nesil grafik kasıntısı oyunlardaki gibi 3-4 saatte bitiremezsiniz bunu (tabi manyaklarını saymıyorum vardır kısa sürede bitirenler) 3-4 günde anca sonuna gelirsiniz. yalnız blacklist 4 ten sonra milestonları yapmak kastırıyo baya, snir bozucu olmuş biraz. ayrıca kişisel görüşüm nfs serisinin zirve yaptığı oyundur. bundan sonra bir düşüş bşladı ki hala devam ediyor.


  (william adama - 18 Ocak 2012 18:34)

 • comment image

  kariyerin %30unu tamamladıktan sonra milestoneları tamamlamak için başlarda polisleri beklemeniz gerekiyor. yetişsin de süre kesilmesin, çarpılan araç sayacı sıfırlamasın diye countdown başlar başlamaz polis gelsin diye bekliyosun, polis yoksa gazı kökleyip polis arıyosun. garip.


  (yoldaki isaretler - 16 Nisan 2012 15:25)

 • comment image

  2005'deki most wanted'ı özlettiren oyun. bütün olayı iyi grafik yapabilmekte sanan insanların ürünü olsa gerek. senaryosu olmayan bir oyunun, oyuna bağlayıcılığı da olamıyor ne yazık ki. ama aşırı gerçekçi bir oyun olduğunu söylemekte yarar var. örneğin; polislerin şehre yarışçılardan daha çok zarar vermesi.


  (cupido - 30 Mart 2013 03:40)

 • comment image

  kanaatimce yapılmış en iyi need for speed oyunudur.

  bu oyunda uzun süren polis kovalamacalarının verdiği adrenalini bana başka hiç bir oyun veremedi.

  ekleme: 2005'te çıkanından bahsediyorum.


  (freelancer - 16 Ağustos 2013 19:51)

 • comment image

  demosuyla beni büyülemiş olan oyundur.
  oyundaki küçük bir anımı anlatayım. altımda modifiyeli dodge viper * bütün polis teşkilatı peşimde. trafiği birbirine katarak otobanda ilerliyorum. ilerde yavaşça giden bir tır gözüme çarpıyor üerinde devasa kütükler taşıyor. o an aklıma, oyunun bir videosunda gördüğüm tırın tekerine çarpıp üzerindeki kütüklerin dökülmesi ve bütü polis araçlarını durdurması sahnesi geliyor. benim neyim eksik deyip aynı harketi deniyorum. neyimin eksik olduğunu aracın arka lastiğini ıskaladığımda farkediyorum. ama ama... (2sn sonra)
  o anda nefesim tutuluyor. hemen pouselayıp replay tarzı bir tuş arıyorum. ne yazıkki olmadığının farkına varıyorum.
  olay şu ben arka tekeri ıskalayınca tırın en arka tekerleri ile ön tarafa doğru olan tekerlerinin arasındaki boşlukta altından geçiyorum.
  (bkz: the fast and the furious)
  peşimdeki polis arabaları da tıra çarparak üzerlerine kütüklerin yıkılması sebebiyle bana anca el sallayabiliyorlar.
  (bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)


  (jaan - 17 Kasım 2005 14:04)

 • comment image

  polis kovalamacalarında karşıdan ikişer ikişer gelen rhinolara ana avrat sövdüğüm oyundur.oyundan çıktım bak hala sövüyom.tamamen ömür törpüsü olsun diye yapılmış.hangi kovalamacada karşıdan gelen iki dev cip kovalanan araca ve polis arkadaşlarına kafadan dalar


  (esseq - 29 Kasım 2005 04:52)

 • comment image

  oyunda kalkıştan önce lastik ısıtma olayının olduğunu gördükten sonra "vay be iyi düşünmüşler bunu" dediğim fakat sonra 4 tekerlekten çekişli arabalarda bu olayı nasıl yaptıklarını gördükten sonra afallatan oyun.

  bilindiği üzre draglarda kalkıştan önce önden çekişli araçlarda el freni çekilerek 1. viteste gaza yüklenilir ve arka tekerlekler arabanın gitmesini engeller ve ön tekerlekler patinaj çekilerek lastikler ısıtılır. arkadan itişli araçlarda ise frene ve gaza aynı anda basılarak(motorunuz yeterince güçlüyse) ön tekerleklerin arabayı sabit tutması sağlanır ve arka tekerlekler patinaj yaptırılarak ısıtılır. need for speed most wanted'ta da bu olay böyle fakat beni bitiren olay 4 tekerlekten çekişli bir aracın (mitsubishi evo, lamborghini gallardo vs.) 4 tekerleğinin birden patinaj yaparak lastik ısıtma olayını gerçekleştirmesi.

  nasıl oluyor da 4 tekerleği birden patinaj yapan bir otomobil olduğu yerde sabit kalabiliyor? ortada gizli bir güç mü var? yoksa bu arabaların alfalta kazık çakma, manyetik kuvvetlerden yararlanma gibi bir özellikleri mi var?


  (nitpickster - 24 Aralık 2005 15:46)

 • comment image

  polislerin tommi makinen gibi araba kullandığı oyundur. adamlar 200 le giderken yanınızda bitiyorlar, 0.50 saniyede 180 derece dönüyorlar, dikenli tellerden etkilenmiyorlar (bunu makinen yapamıyor sanırım). yarışları biraz daha zorlaştırıp bu ibneleri kolaylaştırsalar daha iyi olurmuş.


  (isdivagen - 16 Ağustos 2006 16:14)

Yorum Kaynak Link : need for speed most wanted