Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Şubat 1986 Çarşamba, Yapım Yılı : 1986
Türü                : Drama,Müzik,Romantik
Taglar             : Queer sinema,Bağımsız film,plaj
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Rondo Productions
Yönetmen       : Bill Sherwood (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Bill Sherwood (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Richard Ganoung (IMDB), John Bolger (IMDB)(ekşi), Steve Buscemi (IMDB)(ekşi), Adam Nathan (IMDB)(ekşi), Kathy Kinney (IMDB)(ekşi), Patrick Tull (IMDB)(ekşi), Yolande Bavan (IMDB), Andre Morgan (IMDB)(ekşi), Richard Wall (IMDB), Jim Selfe (IMDB), Kristin Moneagle (IMDB), John Siemens (IMDB), Bob Koherr (IMDB), Theodore Ganger (IMDB), Nada (IMDB), Patrick Ragland (IMDB), Cam Brainard (IMDB), Daniel Haughey (IMDB), Sylwia Hartowicz (IMDB), Hanna Kosinska (IMDB), Nicholas Hill (IMDB), Lee Greenstein (IMDB), Jordan McLean (IMDB), Lori Romero (IMDB), Elaine Swayneson (IMDB), Markus Lawson (IMDB), David Lines (IMDB), Gardiner Kendall (IMDB), Victor Rivers (IMDB), Michael Medeiros (IMDB), Eric Miller (IMDB), Al Hughes (IMDB)

Parting Glances (~ Abschiedsblicke) ' Filminin Konusu :
Parting Glances is a movie starring John Bolger, Richard Ganoung, and Steve Buscemi. As Michael and Robert, a gay couple in New York, prepare for Robert's departure for a two-year work assignment in Africa, Michael must face...


 • "hem yetenekli hem de yakışıklı denebilir kendisine, taa ki ağzını kocaman açıp nefis dişlerini gösterene kadar. ondan sonra yetenekli ve sempatik oluverir."
 • "(bkz: ben pembe olmam)"
 • "recep ivedik'e koysan filmi durup dururken kült yapar. nevi şahsına münhasır oyuncular çok defa geldi geçti bu dünyadan ama onun gibisi gelmemiştir. her haliyle ayrı bir karakter."
 • "coen'lerin favorisi. dunyadaki en guzel cirkin insan."
 • "boardwalk empire'da sık sık tekrarladığı yüzünü ekşiterek "hüff üzme şimdi beni, ne alaka" bakışı ile ünlüdür."
 • "bugs bunny'nin bi çizgi filminde mafya babası taklidi yaptığı bi sahne vardı, perdeler diye mekana giriyodu. işte ordaki hali aynı bu dayıya benziyor."
 • ""aynaya baktığımda, yaşlılıkla çevrelenmiş bir çift mavi göz görüyorum." demiş, yaşlılıkla çevrelenmiş bir çift mavi göze sahip büyük oyuncu, büyük seslendirme sanatçısı."
 • "big lebowski de kullerinin john goodman tarafindan savruldugu sahneyi cok gercekci ve cok toz bir $ekilde oynayarak gonul telimizi zingirdatan aktor."
 • "o gözler öyle renkli olmasa kaan tangöze'ye pek benziyor."
 • "bakışları ile kaan tangözeyi anımsatan aktör."
 • "gollum'a da benzer bu arkadaş biraz.."
 • "yüzünde hep bir 'sigarasından otlanılan adam hüznü' barındıran oyuncu, hastasıyız adeta...bir de dal sigara bağlasa, tam olacak...*"
 • "onyadığı filmlerin (tümünün) en güzel ayrıntısıdır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  soyadi her zaman bir muammadir...nasil telaffuz edicem bunu stresi yasanir devamli.
  soyle de bir anilari var kendilerinin , paylasayim hemen.
  steve bir cekim icin evden uzakta, bir otelde kaliyor. bir bayan oteli ariyor ve santral gorevlisinden "oda 218 , steve buscemi*" lutfen diyor.
  gorevli de "tabi efendim bagliyorum ama bilin ki o buskemi degil buşemı olarak okunur" diyor.
  bayan da bunun uzerine " hee duzelttiginiz icin tesekkur ederim , kendisine esinin aradigini soyler misiniz lutfen" diye olayi bitiriyor. :)
  evet bu da boyle bir anilaridir. sonra bosandi steve o bayandan (ek bilgi)

  yillar sonra gelen not : bosanmamis yahu .hala evlilermis. artik zaten resepsiyonist bunu buskemi olarak mi duzeltmisti , busemi diye mi ondan da emin diilim.


  (sirius black - 8 Nisan 2006 01:15)

 • comment image

  hem yetenekli hem de yakışıklı denebilir kendisine, taa ki ağzını kocaman açıp nefis dişlerini gösterene kadar. ondan sonra yetenekli ve sempatik oluverir.


  (mahpeyker - 23 Kasım 2005 12:57)

 • comment image

  recep ivedik'e koysan filmi durup dururken kült yapar. nevi şahsına münhasır oyuncular çok defa geldi geçti bu dünyadan ama onun gibisi gelmemiştir. her haliyle ayrı bir karakter.


  (diger camasir suyu - 22 Mayıs 2015 20:01)

 • comment image

  13 aralık 1957 doğumludur. 1980-1984 yılları arasında new york'ta itfaiyecilik yapmış (11 eylül'de enkaz kurtarma çalışmalarına katıldı). boynunda, kollarında ve yüzünde 12 nisan 2001'deki bir bar kavgasından kalan derin yara izleri mevcut (filmlerde bu izleri saklamak için yoğun makyaj kullanılmakta). 1997 yılında doğan lucian adında bir oğlu var.
  (bkz: imdb den okuyup entry girmek)


  (ctriggerominsidea - 13 Mart 2004 22:14)

 • comment image

  reservoir dogs'un giri$inde, amerikalilarin ota boka bah$i$ vermesini turk gozuyle inceleyerek takdir toplami$ aktor. "normal restoranlarda bah$i$ veriyorsunuz da mcdonalds'da neden vermiyorsunuz, ordaki yemekler uzaydan mi geliyor. bah$i$ oyle otomatik verilmez, hakedene verilmeli" diyerek bu i$i bilen amerikalilarin da oldugunu gostermi$tir.
  her ne kadar istemeden verilse de.. (bkz: ota boka bahsis isteyen amerikali)


  (507 - 31 Ekim 2003 04:15)

 • comment image

  boardwalk empire'da sık sık tekrarladığı yüzünü ekşiterek "hüff üzme şimdi beni, ne alaka" bakışı ile ünlüdür.


  (shakak - 31 Ocak 2013 16:57)

 • comment image

  "aynaya baktığımda, yaşlılıkla çevrelenmiş bir çift mavi göz görüyorum." demiş, yaşlılıkla çevrelenmiş bir çift mavi göze sahip büyük oyuncu, büyük seslendirme sanatçısı.


  (siyah giysili adam - 23 Ağustos 2012 04:03)

 • comment image

  eger bir gun unlu bir yonetmen falan olursam filmlerimin banko oyuncusu olacak kendisi. abartani siksinler, gelmis gecmis en iyi aktorler arasinda bence. mafya babasindan salak rolune, karizmatikten sunepe rolune kadar her rolun hakkini veriyor.


  (zunuduko relkirbet - 2 Ağustos 2011 21:43)

 • comment image

  bu adamı benim gözümde "hollywood'un en iyi aktörü" yapan nedir diye yıllarca düşündüm ve buldum; steve buscemi eziktir. şu ana kadar 109 filmde rol mü almış? onlarca filmin yapımcı veya yaratıcı kadrosunda mı görev almış? olsun arkadaşım, steve buscemi hala tanınmamaktadır tam olarak. ben kendisine bu kadar hayran olmama rağmen, kendisinin başrolde olduğu veya film afişinin baş köşesinde(!) olduğu çok az film hatırlıyorum. işte bu nedenledir ki, steve buscemi her zaman, yüzü tanınan ama ismi bilinmeyen aktördür. hiç olmaması gerekirken maalesef bu durum böyledir. steve buscemi her zaman; "hani bi adam vardı ya...üff..con air'de de oynuyodu, çirkin, yüzü buruşuk hani? hani reservoir dogs'daki mr.pink?" adamıdır. işte budur beni steve buscemi'ye yakınlaştıran. değerinin bilinmemesidir. fiziksel görünüş olarak, -objektif bir şekilde kabul etmek gerekir ki- rakiplerinden ne kadar aşağıda da olsa, bu eksikliğini olağanüstü rol kabiliyeti ve canlandırdığı role gerçekten bürünmesiyle kapatmaktadır bu adam. işte bu olağanüstü rol yeteneğini ise rol aldığı çoğu filmde pek görünmeyen karakter olarak harcamıştır dünya kamuoyunun gözünde(harcamış mıdır, harcanmış mıdır orasını bilemeyiz).
  belki de sürekli başrolleri kapan, çok dikkat çeken bir aktör olsaydı, steve buscemi'ye "hollywood'un en iyi aktörü" demezdim, çünkü zaten çoğunluğun gözünde en iyiyse, o adam "en iyi" olmuştur. ama steve buscemi, herkesin gözünde en iyi, hatta iyilerden bile olmamasına rağmen, ismi hatırlanmamasına bile rağmen, hep yüzü buruşuk adam olarak kalacak olmasına rağmen, gerçekten en iyilerdendir. işte benim gözümde de onu en iyi yapan budur. kendisinin gerçek değerinin bilinmemiş olması ve mesleğine duyduğu saygı ve sevgidir. rolle olağanüstü bir şekilde bütünleşmesidir. o kadar bütünleşmesidir ki, reservoir dogs filmindeki i don't believe in tipping cümlesinin, mr.pink'in değil, steve buscemi'nin ağzından çıktığına inanmanızdır.
  ve bence, gerçekten de çıkmıştır.


  (nesilsiz - 3 Ocak 2008 21:16)

Yorum Kaynak Link : steve buscemi