Çıkış Tarihi     : 13 Kasım 1996 Çarşamba, Yapım Yılı : 1996
Türü                : Komedi,Drama
Taglar             : Lezbiyenlik,Bir video izlemek,artistic creation,vampir,aktris
Ülke                : Fransa
Yapımcı          :  Dacia Films , Canal+
Yönetmen       : Olivier Assayas (IMDB)
Senarist          : Olivier Assayas (IMDB)
Oyuncular      : Maggie Cheung (IMDB)(ekşi), Jean-Pierre Léaud (IMDB), Nathalie Richard (IMDB)(ekşi), Antoine Basler (IMDB)(ekşi), Nathalie Boutefeu (IMDB)(ekşi), Alex Descas (IMDB)(ekşi), Dominique Faysse (IMDB), Arsinée Khanjian (IMDB), Bernard Nissile (IMDB), Olivier Torres (IMDB), Bulle Ogier (IMDB), Lou Castel (IMDB), Jacques Fieschi (IMDB), Estelle Larrivaz (IMDB), Balthazar Clémenti (IMDB), Lara Cowez (IMDB), Dominique Cuny (IMDB), Jessica Doyle (IMDB), Sandra Faure (IMDB), Catherine Ferny (IMDB), Maryel Ferraud (IMDB), Filip Forgeau (IMDB), Valerie Guy (IMDB), Laurent Jacquet (IMDB), Philippe Landoulsi (IMDB), Smaïl Mekki (IMDB), Maurice Najman (IMDB), Nicolas Giraudi (IMDB), Yann Richard (IMDB), Jérôme Simonin (IMDB), Alexandra Yonnet (IMDB), Pierre Amzallag (IMDB), Françoise Clavel (IMDB), Françoise Guglielmi (IMDB), Odile Horion (IMDB), François-Renaud Labarthe (IMDB), Alain Martin (IMDB), Guy-Patrick Sainderichin (IMDB), Willy Martin (IMDB)

Irma Vep ' Filminin Konusu :
René Vidal, kendi çalışma arkadaşlarının deyimiyle bir zamanlar iyi filmler çekmiş, şimdiyse ne yaptığını bilmeyen bir yönetmendir. Vidal'in son projesi, sessiz dönemde çekilmiş bir film olan 'Les Vampires'yi yeniden çekmektir. Bu filmin başkarakteri olan Irma Vep ise kafasındaki en büyük soru işareti olur. Zira Fransa'da Irma Vep'i tekrar canlandıracak bir oyuncu bulamayacağını düşünmektedir. Bu nedenle de Hong Konglu ünlü bir aktris olan Maggie Cheung ile anlaşır. O güne dek aksiyon filmlerinde rol almış olan Maggie ne Fransızca konuşabilmekte ne de orada olma nedenini tam olarak anlayabilmektedir. Bu süreçte ona en yakın davranan kişi kostüm sorumlusu Zoe olacaktır. Karmaşa dolu bu sette her birini zor duruma düşürecek trajikomik anlar yaşanacaktır.Olivier Assayas'in senarist ve yönetmenliğini üstlendiği komedi filminin başlıca rollerinde Maggie Cheung, Jean-Pierre Léaud ve Nathalie Richard yer alıyor.

Facebook Yorumları
  • comment image

    harflerin yeri degistiginde vampire olur... bir uzak dogu stari olan "maggie cheung" un fransa da bas rol oynadigi filmdir. 16. uluslararasi istanbul film festivalinde gösterildigi zaman, festival davetlisi maggie cheung emek sinemasinda bir konusma yapmisti...


    (felix - 21 Mayıs 2004 23:50)

Yorum Kaynak Link : irma vep