Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 30 Nisan 1975 Çarşamba, Yapım Yılı : 1975
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama
Taglar             : Araba,20. yüzyıl,Ford,Ford Gran Torino,Dostum
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Spelling-Goldberg Productions
Yönetmen       : George McCowan (IMDB)(ekşi), Earl Bellamy (IMDB)(ekşi), Bob Kelljan (IMDB)(ekşi), Don Weis (IMDB)(ekşi), Paul Michael Glaser (IMDB)(ekşi), Sutton Roley (IMDB), Rick Edelstein (IMDB), Jack Starrett (IMDB), Fernando Lamas (IMDB), David Soul (IMDB), Georg Stanford Brown (IMDB), Leo Penn (IMDB), Randal Kleiser (IMDB), William Crain (IMDB), Michael Schultz (IMDB), Ivan Nagy (IMDB), Charlie Picerni (IMDB), Reza Badiyi (IMDB), Arthur Marks (IMDB), Nicholas Sgarro (IMDB), Ivan Dixon (IMDB), Dick Moder (IMDB), Gene Nelson (IMDB), Barry Shear (IMDB), George W. Brooks (IMDB), Nicholas Colasanto (IMDB), Peter Levin (IMDB)
Senarist          : William Blinn (IMDB)(ekşi),Rick Edelstein (IMDB)(ekşi),Robert E. Swanson (IMDB),Ron Friedman (IMDB)(ekşi),Edward J. Lakso (IMDB)(ekşi),Michael Fisher (IMDB),Joe Reb Moffly (IMDB),Robert Dellinger (IMDB),Fred Freiberger (IMDB),Robert I. Holt (IMDB),Michael Mann (IMDB),Don Rene Patterson (IMDB),Parke Perine (IMDB),Robert Earll (IMDB),Steve Fisher (IMDB),Benjamin Masselink (IMDB),Tim Maschler (IMDB),Rick Kelbaugh (IMDB),David P. Harmon (IMDB),James Schmerer (IMDB),Amanda J. Green (IMDB),Anthony Yerkovich (IMDB),William Douglas Lansford (IMDB),Steven Nalevansky (IMDB),Don Balluck (IMDB),Robert C. Dennis (IMDB),Mann Rubin (IMDB),Donald R. Boyle (IMDB),Michael Grais (IMDB),Arthur Norman (IMDB),Arthur Rowe (IMDB),Mark Victor (IMDB),Tom Bagen (IMDB),Wanda Coleman (IMDB),Madeline Di Maggio (IMDB),Kathy Donnell (IMDB),Christopher Joy (IMDB),Jeff Kanter (IMDB),Bob Barbash (IMDB),Richard M. Bluel (IMDB),Norman Borisoff (IMDB),Ralph Wallace Davenport (IMDB),Pat Fielder (IMDB),Alvin R. Friedman (IMDB),Jackson Gillis (IMDB),Sidney Green (IMDB),Sam Paley (IMDB),Daniel B. Ullman (IMDB),Michael I. Wagner (IMDB),George Arthur Bloom (IMDB),Jeffrey Bloom (IMDB),Sidney Ellis (IMDB),Paul Michael Glaser (IMDB)
Oyuncular      : David Soul (IMDB)(ekşi), Paul Michael Glaser (IMDB)(ekşi), Antonio Fargas (IMDB), Bernie Hamilton (IMDB)(ekşi), Marki Bey (IMDB)(ekşi), Darrell Zwerling (IMDB), Charlie Picerni (IMDB), Peter MacLean (IMDB)(ekşi), Ann Foster (IMDB), George Loros (IMDB), Kristy McNichol (IMDB), Lynne Marta (IMDB), Suzanne Somers (IMDB), Charles Cyphers (IMDB), Fran Ryan (IMDB), Alex Rocco (IMDB), Allan Miller (IMDB), Karen Carlson (IMDB), Nicholas Worth (IMDB), Roz Kelly (IMDB), Madison Arnold (IMDB), Alex Courtney (IMDB), Lee McLaughlin (IMDB), Blackie Dammett (IMDB), Jerome Guardino (IMDB), Dave Shelley (IMDB), Marc Alaimo (IMDB), Raymond Allen (IMDB), Sy Kramer (IMDB), Helen Martin (IMDB), Roberto Rodriquez (IMDB), Victoria Wells (IMDB), Chuck Hicks (IMDB), Richard Lynch (IMDB), LaWanda Page (IMDB), Michael Conrad (IMDB), Jon Korkes (IMDB), Janet Margolin (IMDB), Ken Kercheval (IMDB), Michael Lerner (IMDB) >>devamı>>

Starsky and Hutch ' Dizisinin Konusu :
1970’lerin ortası, Bay City adlı bir şehirde iki dedektif, Ken ''Hutch'' Hutchinson ve Dave Starsky kendilerini önemli polisler haline getirebilecek büyük davalar peşinde koşmaktadırlar. En büyük bilgi kaynakları ise sokaklarda yaşananlar hakkında gerçekten bilmediği olmayan ihbarcıları Huggy Bear’dır.Huggy’den aldıkları son bilgi doğrultusunda, üniversite kampüsünde düzenli olarak uyuşturucu sattığını öğrendikleri bir suçlunun peşine düşerler. Bu sefer gerçekten en büyük işi kapmışlardır. İki polisimizin en büyük yardımcısı ise, artık sembolleri haline gelen 1974 model kırmızı model Ford Torino’larıdır.


 • "eski (ve tahminimce polisiye) bi tv serisi, bildiğin dizi yani."
 • "bitiş jeneriği sırasında filmin çekimi sırasında kaç araba harcandığını gösteren görüntüler yer almaktadır. iç acıtır."
 • "dizinin film versiyonu da çok yakında gösterime girecek. ezik gangsta snoop dogg'un oynaması filmin şimdilik tek eksisi."
 • "ba$rollerini ben stiller ve owen wilson'un payla$tigi film. 5 martta vizyona giriyor."
 • "filmdeki en guzel ikili bencecarmen electra ve amy smart ikilisi idi... firsat bulursaniz gorun derim... ama komik film mi diye sorarsaniz evet de derim.. eglenceli.."
 • "izledikten sonra bir hafta "do it! do it!" diyerek dolaşmanızın olası olduğu eğlenceli film. zaten ben stiller da, owen wilson da sevdiğimiz, güldüren adamlardır."
 • "ikinci ön gösterimi salı günü yapılacak olan ve vizyona 17 eylül'de girmesi beklenen film."
 • "vakit geçirmek için izlenebilecek ilginç, eğlenceli bir film."
 • "(bkz: big earl)(bkz: belly button)"
 • "ben stillerin yahudi kimliğinin gözümüze sokulmadığı ilk filmdir benim izlediklerim arasında. bu da artı bir puandır film adına."
 • ""ohhh from the future of 1984 thats a funky disco robot" repligiyle aklima kazinan film.."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizinin oyunu da var. drive&destroy tadında. bu iki herifin yaptığı işi tek başınıza yapıyosunuz oyunda. bi yandan talan olmuş * yolda seri bi şekilde aracınızı sürüp, ikinci benliğinizle de patlatılması gereken diğer araca nişan alıp ateş ediosunuz. kesinlikle boktan, fakat keyifli bi oyun.


  (mirounga leonina - 19 Ağustos 2003 01:17)

 • comment image

  bitiş jeneriği sırasında filmin çekimi sırasında kaç araba harcandığını gösteren görüntüler yer almaktadır. iç acıtır.


  (elijah snow - 16 Nisan 2013 10:55)

 • comment image

  zaman gecirmek icin birebir.ben stiller ve owen wilson ikilisinin bildik, tanidik espirileriyle bezeli eglenceli, komik, guzel film.. filmin sonunda, filme dahil olmayan sahnelerin gosterilio, ii oluo, onlar bile gulduruo..


  (multipuss - 19 Temmuz 2004 10:03)

 • comment image

  'arabayla bir yatin üzerine konmaya calismak' gibi bir aksiyon sahnesini bünyesinde barindiran acaip eglenceli film. ayrica 70's sevenler icin mutlaka edinilmesi gereken bir soundtrack. zira film disco sahnesiyle benim gibi 70's hayranlarinin gözlerini doldurmustur. that's the way a ha a ha... i like it a ha a ha... that's the way a ha a ha... i like it a ha a ha


  (aburcubur - 22 Eylül 2004 10:53)

 • comment image

  starsky and hutch soundtrack:

  1. chicago - old days
  2. dazz - brick
  3. folsom prison blues - johnny cash
  4. right back where we started from - maxine nightingale
  5. use me - bill withers
  6. feel like makin love - dan finnerty
  7. dancing machine - jackson 5
  8. the weight - the band
  9. that's the way i like it - kc & the sunshine band
  10. don't give up on us - owen wilson
  11. i want'a do something freaky to you- leon haywood
  12. love will keep us together - brigette romanek
  13. i'm a ramblin' man- waylon jennings
  14. afternoon delight - starland vocal band
  15. two dragons - theodore shapiro


  (aburcubur - 22 Eylül 2004 11:32)

 • comment image

  ben stillerin yahudi kimliğinin gözümüze sokulmadığı ilk filmdir benim izlediklerim arasında. bu da artı bir puandır film adına.


  (zeck - 25 Eylül 2004 23:00)

 • comment image

  the royal tenenbaums'dan sonra yine ben stiller ile owen wilson ' ı bir arada mükemmel bir uyum icinde izleyebildigimiz, bünyesinde snoop dog'a ciddi bir alan ayiran, 70lerin ortasinda tv polisiye dizilerinden biri olan starsky and hutch'ta bir zamanlar kullanilan bayat ama komik kliseleri dogru kullanmis, easyrider gibi bir kült filme ve starsky and hutchin orjinal haline bizzat göndermede bulunmayi da ihmal etmeyen, sarkastik film. ama tabi bonus card afro perukalari takarak veyahut diadora giyerek izlemek caiz olacaktir..


  (elv - 3 Ekim 2004 00:59)

 • comment image

  kesinlikle balon bir film. son 20 dakikaya kadar gülmeyi bırak adamı sırıtmaya bile zor ikna edecek esprilerler bezenmiş fakat son 20 dakikada dedektiflerimizin karakterlerini değiştiremeleriyle insanı güldüren bir yapıt olmuş.
  -come on, do it. do it...

  erken gelen edit: öpüşme sahnesi dehşettt...


  (undernick - 3 Ekim 2004 18:09)

 • comment image

  wanted isimli dandik cikolatanin reklaminda oynayan ve camaro kullanan polis ikili. lakin bir theme hatasi olarak bu reklamda arabayi kullanan hutch'tir. zira gercekte arabasina gozu gibi bakan starsky abimizdir.


  (trawmatolog - 24 Mart 2005 20:02)

Yorum Kaynak Link : starsky and hutch