Süre                : 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Ekim 1998 Çarşamba, Yapım Yılı : 1998
Türü                : Bilim Kurgu,Aksiyon,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Paramount Network Television Productions
Yönetmen       : John McPherson (IMDB), Kenneth Johnson (IMDB)(ekşi), David Livingston (IMDB)(ekşi), Charles Correll (IMDB), Charlie Picerni (IMDB), Don Kurt (IMDB), Michael Vejar (IMDB), Scott Laughlin (IMDB), Vern Gillum (IMDB), Aaron Lipstadt (IMDB), Jeannot Szwarc (IMDB), William A. Graham (IMDB), Les Butler (IMDB)
Senarist          : Christopher Crowe (IMDB)(ekşi),Zachary Crowe (IMDB)(ekşi),Stephen Beck (IMDB)(ekşi),Tim Finch (IMDB)(ekşi),Harry Cason (IMDB)(ekşi),Tom Ropelewski (IMDB),Peter Farriday (IMDB),Tamara Shaw (IMDB),Howard Salus (IMDB),Dan York (IMDB),Dave Freed (IMDB),Brad Markowitz (IMDB),Paulette Polinski (IMDB),Max Work (IMDB),James Crocker (IMDB),Julie Ann Park (IMDB),Alfonse Ruggiero (IMDB),Reuben Leder (IMDB),Michael King (IMDB),Mike Mistovich (IMDB),Evan Katz (IMDB),Gannon Kenney (IMDB),Beatrice Smickers (IMDB),Michael Cassutt (IMDB),Lyn Freeman (IMDB),Ann Lewis Hamilton (IMDB),John McPherson (IMDB),Richard Blade (IMDB),Nick Searcy (IMDB),Adam Grossman (IMDB),Don Handfield (IMDB),Darren Maddern (IMDB),Kamran Pasha (IMDB),David Freed (IMDB),Susanna Lo (IMDB)
Oyuncular      : Jonathan LaPaglia (IMDB)(ekşi), Don Franklin (IMDB), Justina Vail (IMDB)(ekşi), Nick Searcy (IMDB), Alan Scarfe (IMDB)(ekşi), Norman Lloyd (IMDB)(ekşi), Sam Whipple (IMDB)(ekşi), Kevin Christy (IMDB)(ekşi), Charley Lang (IMDB), Jerome Butler (IMDB), Kevin Hayes (IMDB), Holmes Osborne (IMDB), Stacey Stone (IMDB), Mark Houghton (IMDB), Omega Kayne (IMDB), Jenna Lyn Ward (IMDB), Peter J. Lucas (IMDB), Ursula Brooks (IMDB), Aaron Joseph (IMDB), Roland Gibbons (IMDB), Jud Tylor (IMDB), Claire Riley (IMDB), Garwin Sanford (IMDB), Brian Thompson (IMDB), Benjamin Ratner (IMDB), Raymond Cruz (IMDB), Ravil Isyanov (IMDB), J. Kenneth Campbell (IMDB), Stephanie Romanov (IMDB), Kendall Cross (IMDB), Bridget White (IMDB), John Toles-Bey (IMDB), Adam Harrington (IMDB), Katherine Cannon (IMDB), Colin Lawrence (IMDB), Michael Bailey Smith (IMDB), Tom Amandes (IMDB), Dave Adams (IMDB), Lanier Edwards (IMDB), Marrett Green (IMDB) >>devamı>>

Seven Days (~ Seven Days: The Series) ' Dizisinin Konusu :
Seven Days is a TV series starring Jonathan LaPaglia, Don Franklin, and Justina Vail. An ex-CIA is the point man for a government organization dedicated to time traveling to correct errors that occurred in the previous week.

Ödüller      :

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films:Saturn Award-Best Genre TV Supporting Actress


 • "(bkz: ay fenalik geldi hafta alti gun olsun)"
 • "şu an itibariyle seven days adında ne kadar da cok şarkı varmış dedirten bir sözcük öbeği haline geldi..bunun yanında craig david sayesinde beginnerların haftanın yedi gününü öğrendiği şarkıdır.."
 • "bir insanin bir su kuyusunda yasayabilicegi sure*"
 • "sting' den çok vinnie colaiuta nın öne çıktığı şarkıdır.inanılmaz bir groove yazmış adam bu şarkıya. duuum dutıs ça tıs."
 • "gayet lezzetli kruvasanlar üreten abur cubur markası. avrupa'da ne kadar satılıyor bilmiyorum ama slovakya ve polonya'da oldukça ünlüdür ve neredeyse her yerde bulabilirsiniz."
 • "insanı 2000'lerin başında götüren harika craig david şarkısı. özlem duyulan günlere göz kırpan şarkı."
 • "hep dinlediğim craig david şarkısı. güneş batarken dinlenen bahar şarkısı bildiğin. şezlongda uzanırken içilen soğuk içecek gibi."
 • "klasik sting beatine sahip olan çocukkene dinnediğim güzel şarkı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  # sting'in bu $arkisinin sozlerinin meali:

  yedi gün yazmıştı sadece
  bir çeşit ültimatom notu verdi bana
  verdi bana

  meydan boşaldı sanmıştım ki
  anlaşılan yeni bir rakip belirdi
  vah bana

  seçim yapmaktan hoşlanmasam da
  seçeneklerim hızla azalıyor
  neyse, göreceğiz daha

  bu kez blöf yapacağını sanmam
  bu kez gerçekten benim olmalı
  apaçık ortada ki
  ya o, ya ben

  pazartesi, salıya kadar bekleyebilirim
  eğer karar verirsem
  çarşamba iyi olurdu
  perşembe de aklımda
  cuma bana vakit kazandırır
  cumartesi beklesin biraz
  ama pazar çok geç olacak

  herifin boyunun iki metre sekiz olması
  başkalarını ürkütebilir
  beni, atom karıncayı değil

  fare miyim ben insan mı?
  ayna gıcırdadı ben de kaçtım
  o herif beni yer be
  kahvaltı niyetine

  beni rahatsız ediyor mu
  rakibimin bir taş devri insanı olması?
  biraz düşündürüyor tabii
  belki bir şey içsem

  burada sorun iq değil
  kız hangimizin olacak diye
  bilmece sormayacağız korkarım birbirimize
  o biraya ihtiyacım var

  pazartesi…

  yedi gün hemen geçecek
  gerçek şu ki onu seviyorum
  yedi gün
  birçok yön
  ama kaçamam
  kaçamam

  pazartesi…

  öyküsünü anlatsam mı
  bin yağmurlu günün
  tanıştığımız günden beri
  yeterince büyük bir şemsiye
  ama sonunda ıslanan
  hep ben oluyorum, evet, evet


  (ebliss - 7 Ocak 2007 23:56)

 • comment image

  losttan tanıdığımız yunjin kimin oynadığı polisiye- gerilim filmi.. uzun zamandır amerikan sineması dahil bu tip bir çalışma yoktu piyasada,sağlam konusu,olay örgüsü, oyuncu performansı ile karşılaşmak pek mümkün değildi. güney korenin böyle bir yapıma imza atması şaşılacak bir şey değil aslında, daha öncede gayet başarılı yapımlara imza atmış bir ülke, kendilerini geliştirmeye devam ettiklerinin bir göstergesi kabul edilebilir aslında. oyunculuğuna yakışan bir filmde rol aldığı için kutlamak lazım yunjin kimi.

  http://us.imdb.com/title/tt0997229/


  (pillibebek - 15 Nisan 2008 21:45)

 • comment image

  şu an itibariyle seven days adında ne kadar da cok şarkı varmış dedirten bir sözcük öbeği haline geldi..bunun yanında craig david sayesinde beginnerların haftanın yedi gününü öğrendiği şarkıdır..


  (zvezda - 21 Haziran 2002 11:59)

 • comment image

  bir dönemler yurdum gençlerinin craig david gibi çember sakal bırakmasının nedeni bu şarkıydı. eheh dalga geçmeyelim benim de yeni sakallarım çıkıyordu ve tabiki bu modeli benimsemiştim. (uyma davranışlarına selam) neyse craig david in bu şarkısından başkası yalandı zaten. o dönemler bir de miss california böyle bir çıkış yapmıştı. ama o daha bir efsane şarkı


  (x factor - 6 Ocak 2009 00:27)

 • comment image

  craig david'in gelmiş geçmiş en beğenilen şarkısıdır. ama klibine de dikkatinizi çekmek istiyorum. çok değişiktir, bambaşkadır, teknolojiktir. zamanı durduran ve değiştiren hareketler vardır.

  http://www.youtube.com/watch?v=sa8lwycrok0

  şimdi bu craig abimiz sabahın 11'inde kalkar. ilk işi açık unuttuğu televizyonu kapamaktır. daha sonra elbiselerini giyip yola koyulur. yolda yürürken bir kadının ayakkabısının topuğu kırılır. kadın yere düşmemek için craig'e tutunur. o sırada bankta oturan teyze tuttuğu balonu elinden kaçırıverir. bu sırada nasıl oluyorsa craig abimiz berberde traş olurken şarkı mırıldanmaktadır. herneyse konuyu dağıtmayayım. craig abi yoluna devam etmektedir. o anda 2 tane velet bir abinin yeni aldığı spor ayakkabısının üstüne basmıştır bile. yürümeye devam ederken tam karşıdan taş gibi bir hatun gelmektedir. hatunun durur ve craig abiye saati sorar. craig koluna bakar, kolunda saat yoktur. bir saat yüzünden hatun sümüğünü bile atmaz craig'e. aman allahım! o sırada hala berber koltuğunda arkadaşlarına olayları anlatmaktadır şarkı eşliğinde.(o nasıl oluyorsa) tabi craig bütün bu olaylara çok üzülür, kahrolur ve kendini alkole verir. daha sonradan bütün bu talihsizlikleri zaman makinesiyle çözeceğine inanır ve zamanı aynı günün tekrar saat 11'e alır.(işte tam burada ben çok sinirlendim. ulan zamanı geri alabiliyorsun. geri aldığın zamana bak olm. su yakmıyor alet!) zamanı geri alır ama yine sorunları çözememiştir. belkide durum daha da bombok bir hal almıştır. yine adamın ayakkabısına basılır. bankta oturan teyze yine balonu elinden kaçırmıştır. yine kolunda saat yoktur ve hatun çekip gitmiştir. artık kaderine isyan eden craig son denemesini yapmak için zamanı tekrar geriye alır. aynı olayları tekrar yaşamıştır. fakat bu sefer gıcır gıcır ayakkabıları olan adam kendini kollamıştır ve craig aynı hatunla tekrar karşılaşmıştır. hatun yine saati sormuştur ve craig'in kolunda saat vardır. saati söyledikten sonra hatun gaza gelip craig'e telefon numarasını verir. (meğersem hatun saat fetişistiymiş.) akşam yemeğinde buluşmak üzere vedalaşırlar. bu kadarla biter mi? hayır macera daha devam ediyor. akşam vakti geldiğinde arabasıyla hatunun bulunduğu mekana doğru yola çıkmaya çalışır. fakat arabada benzin yoktur. olamaz böyle bir şey sayın seyirciler! craig bütün bu olumsuzluklara rağmen sabrını korumaktadır. en son çare olarak tabanvayı kullanır. ama mekana gittiğinde hatun çoktan gitmiştir. tam o anda okkalı bir küfür eder ki buraya dahi yazamıyorum. düşün yani o derece. artık zamanı geri almaya utanacak hale gelmiştir bizim craig. ama yine de yüzünü kızartıp tekrardan zamanı geri alır ve bütün olumsuzlukları kendi lehine çevirir. akşam yemeğine yetişmiştir artık. ama olumsuzluklar biter mi? hayır. hatunla şaraplarını yudumlarken sakarlığın alasını yapar ve elinin tersiyle kadehi hatunun üzerine devirir. işte tam bu anda zamanı durduruverir. çok değil 20 saniye falan önceye zamanı geri alır. klibimizin sonuna gelirken craig muradına ermiştir ve hatunla yatak odasında çılgın atmaktadır.

  bu klipten çıkaracağımız sonuç: ne kadar olumsuzluklar başına gelse de pes etmeyeceksin. hatun tavlamak istiyorsan da kolunda mutlaka saatin olacak. cep telefonun olacak. arabada benzinin olacak. sakarlık zinhar olmayacak. eğer bunların hiçbiri sende yoksa hiç bu işlere bulaşma sen zararlı çıkarsın. (kıssadan hisse)


  (krizalider - 25 Haziran 2009 20:59)

 • comment image

  gerek senaryosu, gerekse oyuncu performansları ile başarılı sayılabilecek filmlerden biri.
  idam cezasına çarptırılma ihtimali olan bir suçluyu aklama niyetinde olan bir güç, baronun en iyi avukatının kızını kaçırarak bunu ondan duruşma gününe kadar, yani 7 gün içinde yapmasını ister.
  aslında olay, ''o kişi gerçekten suçlu mu, öyle değilse gerçek suçlu kim'' üzerine kurulu. ve bi ton soru işaretleriyle boğuşturup duran bir film. kesinlikle türünün çok başarılı örneklerinden biri.


  (cakkidi - 8 Nisan 2011 03:04)

 • comment image

  craig david in sarkisi. nakarati su sekilde * tercüme edilebilinir hatta:

  pazar
  al kizi sali'dan yudumlamak icin
  carsambalari sevisiriz biz
  ve persembe, cuma, cumartesi; pazar icin soguturuz kendimizi
  bu kizla pazar bulusacagim
  al kizi sali'dan yudumlamak icin
  carsambalari sevisiriz biz
  ve persembe, cuma, cumartesi; pazar icin soguturuz kendimizi


  (margot - 8 Şubat 2003 15:41)

 • comment image

  yurtdışından geçen hafta gelirken çantama 1 adet attığım ve birazdan yiyecek olduğum içi çikolata ve vanilyalı muhteşem, tadına doyulamayan, her markete girildiğinde onlarca satın aldığımız ekmek tarzı abur cubur.
  bizde neden yok lan bundan.


  (muz orta - 27 Ağustos 2011 23:23)

 • comment image

  bir azure ray sarkisi.. http://www.youtube.com/watch?v=zh_1dqmtll0

  there're seven days below us
  that keep me hovered above the ground
  and nights just blend into the morning
  definition is the first to go down

  if i were to stay here between us
  i might forget where i'm bound
  so i can't stay in between us
  i guess i'll walk away

  and here to read the future
  but forced to breathe out the past
  and too many conversations
  to uncover what was purposefully lost

  and we all look so desperate
  showing the guidance that we lack
  and we used to be so wistful
  i guess we feel it's safer holding back


  (deli bir melek - 19 Haziran 2012 19:02)

 • comment image

  "isminde '7' geçen bütün filmler güzeldir," çıkarımımı zedeleyen güney kore filmi.

  kurguda farklılık yaratacağım derken insanın başını döndürüyorlar. evet, film kurgusunda bu kadar sürat de bir başarı göstergesi olarak değerlendirilebilir ama benim için değil. bir filmde - içerik anlamında değil baya fiziksel olarak - izlemeyi zorlaştıran unsurların çokluğu başarısızlığı da aynı ölçüde artırır diye düşünüyorum. biz güney kore sinemasını her anlamda klişe bozan yapısı, kendine has mizah anlayışı - tabii ki uçan tekmeleri - ve grinin her tonunu barındıran karanlık atmosferi için seviyoruz. böyle deneysel saçmalıklara bence hiç gerek yok.


  (fuckleberry linn - 25 Ağustos 2014 15:37)

 • comment image

  craig david'in born to do it albumunden nescafe tadında bir sarkı

  on my way to see my friends
  who lived a couple blocks away from me (owh)
  as i walked through the subway
  it must have been about quarter past three
  in front of me
  stood a beautiful honey with a beautiful body
  she asked me for the time
  i said it'd cost her her name
  a six digit number & a date with me tomorrow at nine

  did she decline? no
  didn't she mind? i don't think so
  was it for real? damn sure
  what was the deal? a pretty girl aged 24
  so was she keen? she couldn't wait
  cinnamon queen? let me update
  what did she say? she said she'd love to
  rendezvous
  she asked me what we were gonna do
  said we'd start with a bottle of moet for two

  chorus

  monday
  took her for a drink on tuesday
  we were making love by wednesday
  and on thursday & friday & saturday we chilled on sunday
  i met this girl on monday
  took her for a drink on tuesday
  we were making love by wednesday
  and on thursday & friday & saturday we chilled on sunday

  nine was the time
  cos i'll be getting mine
  and she was looking fine
  smooth talker
  she told me
  she'd love to unfold me all night long
  ooh i loved the way she kicked it
  from the front to back she flipped (back she flipped it, ooh the
  way she
  kicked it)
  and i oh oh i yeah
  hope that she'd care
  cos i'm a man who'll always be there

  ooh yeah
  i'm not a man to play around baby
  ooh yeah
  cos a one night stand isn't really fair
  from the first impression girl hmm you don't seem to be like that
  cos there's no need to chat for there'll be plenty for that

  from the subway to my home
  endless ringing of my phone
  when you feeling all alone
  all you gotta do
  is just call me call me

  chorus

  (break it down, uh break it down)
  since i met this special lady
  ooh yeah
  i can't get her of my mind
  she's one of a kind
  and i ain't about to deny it
  it's a special kind thing
  with you-oh.......


  (naylon - 28 Eylül 2001 01:44)

 • comment image

  aka. 7days.
  1998-2001 yılları arasında yayınlanmış upn dizisi.
  başrollerde sevgili zaman makinamız, caaanımız küremiz ile birlikte her bölümde dünyayı kurtarmak gibi bir misyon üstlenmiş chrononautumuz frank parker bulunmakta.
  küremizin asıl olayı ise zamanda 7 günlük bir geri dönüşü mümkün kılması. bu vesile ile devlet güdümlü gizli bir proje yürütülmekte ve her yeni episode'da -yarabbim!- saçma sapan mantık hatalarıyla dolu türlü maceralar yaşanmakta.

  "baba başkan öldü! haydi geri"
  "abi senin oğlan öldü haydi geri"
  "bilader senin kanka saçmaladı haydi geri"
  "babuş senin hasta olduğun hatun n'aaptı bi' bilsen haydi takribi 7 gün geri"

  hayır dizi boktan. evet belki de izlediğim en boktan dizi ancak konusu o kadar ilginç ki yapamıyorum yahu izlemeden.
  başroldeki abimiz alabildiğine tipsiz. tam bir amerikan aksiyon filmi karakter klişesi sözkonusu. oyunculuklar kötü, özel efektler rezalet. karakterlere yazılan diyaloglar bombok. hepsine eyvallah ama olmuyor duramıyorum izlemeden.

  frank'in proje ekibinde yazdığı rus bir hatun da var olga adında. klişe de klişe... klişeler sayesinde izletiyor bu dizi kendini diyorum ama arkadaş klişenin de bokunu çıkarmışlar.
  ekip ne kadar zırvalarsa okadar bağlanıyorum diziye.

  (bkz: içimdeki zaman yolculuğu aşkı bambaşka)

  dizinin ilk sezonunu spike tv'den riplenmiş olarak edindim emule sayesinde. 2. ve 3. sezon da bitcomet vasıtası ile yolda.


  (kafka - 22 Haziran 2006 02:03)

Yorum Kaynak Link : seven days