Süre                : 2 Saat 4 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Ağustos 2014 Çarşamba, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Drama
Taglar             : çıplaklık,Kadın çıplakları,röntgencilik,Röntgenci,mini etek
Ülke                : Fransa,İsviçre,Almanya
Yapımcı          :  CG Cinéma , Pallas Film , CAB Productions
Yönetmen       : Olivier Assayas (IMDB)
Senarist          : Olivier Assayas (IMDB)
Oyuncular      : Juliette Binoche (IMDB), Kristen Stewart (IMDB)(ekşi), Chloe Grace Moretz (IMDB)(ekşi), Lars Eidinger (IMDB)(ekşi), Johnny Flynn (IMDB)(ekşi), Angela Winkler (IMDB)(ekşi), Hanns Zischler (IMDB)(ekşi), Nora von Waldstätten (IMDB)(ekşi), Brady Corbet (IMDB), Aljoscha Stadelmann (IMDB), Claire Tran (IMDB), Stuart Manashil (IMDB), Peter Farkas (IMDB), Ben Posener (IMDB), Ricardia Bramley (IMDB), Luise Berndt (IMDB), Gilles Tschudi (IMDB), Benoit Peverelli (IMDB), Caroline De Maigret (IMDB), Arnold Gramara (IMDB), Sean McDonagh (IMDB), Valery Bukreev (IMDB), Katrin Schmidt (IMDB), Jerry Kwarteng (IMDB), Jakob Köhn (IMDB), Steffen Mennekes (IMDB), Rosa Schrehardt (IMDB)

Clouds of Sils Maria (~ Ve Perde) ' Filminin Konusu :
18 yaşındaki tecrübesiz bir oyuncu olan Maria Enders, MalojaSnake adlı oyundaki Sigird karakteriyle büyük bir şöhret kazanmıştır. Oyun gereği Sigird, Helena adlı orta yaşlı bir oyuncunun bunalıma girerek intiharına sebep olmaktadır. 20 yıl sonra Maria (Juliette Binoche) şöhretinin doruğunda bir aktristir, ancak Jo-Ann Ellis (Chloe Grace Moretz) adlı genç bir aktris onun tahtını tehdit etmektedir. Sanki ona şöhret kapılarını açan oyundaki roller değişmiş, kendisi Helena olmuştur. Bu zor zamanlarında yanındaki tek kişi, asistanı Valentine'dir (Kristen Stewart).


 • "olivier assayas' in yazıp yönettiği, chloë grace moretz, kristen stewart, ve juliette binoche'un oynadıkları drama filmi."
 • "kristen stewart bu filmde sergilediği performansla en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında cesar ödülünü almıştır.(bkz: 40. cesar ödülleri)"
 • "(bkz: birdman)büyük benzerlikler ve zıtlıklar barındırır. farklı ekolden filmdir belki ama eskiyen yıldızın tiyatro performansı, ama bu sefer isteksizce, popüler kültürün kınanması vs"
Facebook Yorumları
 • comment image

  en son kış uykusu filmi için gittim sinemaya. yabancı filme gitmeyeli seneler oldu. bu filme direkt zıplayacağım chloe grace moretz olduğu için, 19 aralık'ta vizyona giriyor. keşke kristen stewart isimli mimiksiz şahsın yerine başkası oynasaydı, chloe'nin hatrına katlanacağız artık.


  (i was made for you - 4 Aralık 2014 01:59)

 • comment image

  kesinlikle gidilmemesi gereken, konusu cok agir ilerleyen ve bittiginde ise "ee bu ne simdi" diyeceginiz gereksiz film.

  salonun yarisi film arasinda cikti ki zaten 15 kisi anca vardik koca salonda. sinemaya verilen parayi cok umursamam ama bu filme verdigim paraya acidim be sozluk.


  (helcaraxe - 22 Aralık 2014 00:28)

 • comment image

  geçen cumartesi günü gittiğim film. nedense az yerde vizyona girdi, güzeldi, tavsiye ederim. benim gittiğim salonda* kimse filmin yarısında çıkmadı, herkes tamamladı. bu ülkede diyalog ağırlıklı filmler sevilmiyor, kış uykusu'ndan da çıkan birçok kişi vardı, bu onların kendi dangalıklığı, film hakkında bilgin olmadan gelirsen koşa koşa çıkarsın tabii ki.

  --- spoiler ---

  anladığım kadarıyla maria enders isimli vatandaş şizofren.

  ---
  spoiler ---

  chloe'yi ise ilk yarının sonunda anca gördük. ikinci yarı az da olsa birkaç sahnesi vardı. kristen stewart yerine emma watson oynasa daha güzel olurmuş gibime geliyor.


  (i was made for you - 23 Aralık 2014 19:13)

 • comment image

  orta yaşlarını sürmekte olan bir aktristin, juliette binoche , zamanında kendisini üne kavuşturan bir oyunda yeniden rol almasını işleyen film bir çok duyguyu paralel bir şekilde işliyor. filmi sevdim mi bilmiyorum, ama sevmediğimi söyleyemem. binoche'ın tavırları ara ara sahicilikten uzak geldi. ama iyi bir iki saatti.

  --- spoiler ---

  - söz konusu oyunda ilk kez 20'li yaşlarında, oyunun yazar/yönetmeninden oldukça etkilenmiş bir şekilde rol alıyor. şimdilerde 40'lı yaşlarını sürerken bu sefer genç kız olduğu tarafta değil, genç kıza aşık orta yaşlı kadın tarafında yer alacaktır. anılar, yaşın ilerlemesi, kendini artık o oyundaki genç değil orta yaşlı kadının yerine koyması;
  - hayattın bir bölümünden ne kadar uzak olduğunu fark etmesi; internet, dedikodular, skandallar, popüler olmanın değişen yüzü ...
  - etkilendiği yönetmenle belki hiç adı konulmamış ama yönetmenin yakın zamanda ölene kadar süren yakınlık, yönetmenin intiharı, yas tutma, o dönemdeki insanların yavaş yavaş yaşlanmaları,
  - seneler evvel kendi canlandırdığı rolün aslında kendisine hiç benzemeyen bir yeni yetme / skandallarla dolu ama popüler genç kızımız chloë grace moretz tarafından aslında hiç de beğenmediği şekilde canlandırılması;
  - ve aslında ana hikayeye bir şekilde paralel giden ve ana hikayedekinin aksine cinselliğin hiç dokunulmadığı ama jenerasyon farklılığının gözüne sokulduğu orta yaşlı kadın ve onun genç asistanı kristen stewart ile ilişkisi .....

  bazı duygular yarım kalmış ya da bırakılmış .... ama muhteşem manzaralar eşliğinde çok güzel epik dağ manzaralar var filmde.

  filmin ana temasını oluşturan tiyatro oyununa adına veren maloja snake ve manzaralar için;

  https://www.google.com.tr/…jpuaomxgqal&ved=0cboqsaq
  http://www.youtube.com/watch?v=6q7ajud099i
  ---
  spoiler ---


  (ride - 6 Ocak 2015 13:37)

 • comment image

  (bkz: birdman)
  büyük benzerlikler ve zıtlıklar barındırır. farklı ekolden filmdir belki ama eskiyen yıldızın tiyatro performansı, ama bu sefer isteksizce, popüler kültürün kınanması vs


  (kozniku - 30 Mart 2015 22:59)

 • comment image

  oliver assayas ırma vep filminde yeniden çevrim absürd bir vampir filminde oynamak için fransa’ya gelen çinli aktris maggie cheung’un sette yaşadıkları üzerinden hikayesini kuruyordu. film içinde film trüğünü kullanarak, hayat, sanat, rol yapma vb. meseleleri ele alıyordu. assayas son filminde de juliette binoche’un oynadığı ünlü oyuncu maria enders karakteriyle benzer bir anlatım geliştiriyor. yönetmenin yer yer bergmanvari bir anlatıma ulaştığı filmi, sırf juliette binoche’un oyunculuk gösterisi için bile izlenebilir.


  (jeansolpartre - 11 Mayıs 2015 23:35)

Yorum Kaynak Link : clouds of sils maria