Süre                : 1 Saat 39 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Ekim 2014 Çarşamba, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Korku,Gizemli,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  New Line Cinema , RatPac-Dune Entertainment , Atomic Monster
Yönetmen       : John R. Leonetti (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Gary Dauberman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Annabelle Wallis (IMDB)(ekşi), Ward Horton (IMDB), Tony Amendola (IMDB)(ekşi), Alfre Woodard (IMDB), Kerry O'Malley (IMDB)(ekşi), Brian Howe (IMDB), Eric Ladin (IMDB), Ivar Brogger (IMDB)(ekşi), Geoff Wehner (IMDB), Gabriel Bateman (IMDB), Shiloh Nelson (IMDB), Sasha Sheldon (IMDB), Camden Singer (IMDB), Robin Pearson Rose (IMDB), Keira Daniels (IMDB), Paige Diaz (IMDB), Richard Allan Jones (IMDB), Morganna Bridgers (IMDB), Tree O'Toole (IMDB), Michelle Romano (IMDB), Christopher Shaw (IMDB), Trampas Thompson (IMDB)

Annabelle ' Filminin Konusu :
Annabelle is a movie starring Ward Horton, Annabelle Wallis, and Alfre Woodard. A couple begins to experience terrifying supernatural occurrences involving a vintage doll shortly after their home is invaded by satanic cultists.


 • "herhangi iki insanın birbirini sevmesinin engeli hangi kurala bağlanabilir diye düşündürten, "güzel" dram ."
 • "kendi alanında iyi işlenmiş bir film. klişelerden uzak; muhteşem olmasa da kesinlikle izlenebilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  herhangi iki insanın birbirini sevmesinin engeli hangi kurala bağlanabilir diye düşündürten, "güzel" dram .


  (obenitto - 18 Şubat 2010 13:27)

 • comment image

  http://www.imdb.com/title/tt0323120/

  --- spoiler ---
  başarılı bir senatörün hiç ilgi göstermediği asi kızını bu sefer belki düzelir diye yatılı katolik kızlar okuluna gönderir. orda da simone isimli genç idealist bir öğretmenimiz vardır. simone'un teyzesi okulun müdürüdür ve vakti zamanında simone 'da bu okulda okumuş hatta okulu birbirine katmış olan kızlardan biridir.

  tabi iki kadın yakınlaşır ve bu böyle gider gibi bir hikayesi yok filmin. o kadar klişe bir film beklemeyin.

  hani sevdiği insanı kaybeden ve zamanda asılı kalan bir hali simone'un ve bunu çok net gören ve belki de yüzündeki o hüzne, o başka zamanda kalmış halini gören kadına dokunmak isteyen ve benzer bırakılmış duygusunu yaşayan annabelle.

  güzel işlenmiş ama çok muhteşem diyemeyeceğim bir film. ancak şu noktayı beğendim; "ben hocayım nasıl olur " triplerinden öte uyanamama halleri var simone'un. sularına bırakıp tükettiği bir yaşamın içindeki minik tutku parçasına güvenememe kendini bırakamama.
  ---
  spoiler ---

  ah bi de birileri çok sevmiş filmi ve türkçe altyazı bile bulabiliyorsunuz .....

  film ilhamını bir türlü almanca altyazısını bulamadığım madchen in uniform filminden almış diyorlar. bir de size bol bol lost and delirious filmini hatırlatacak. ama tabi lost and delirious kadar sıkı yer edinmemiştir bende o başka.

  if'te gelme ihtimali yüksek filmlerden.

  http://www.youtube.com/watch?v=apnsxkjv4gu


  (ride - 20 Ocak 2007 08:52)

 • comment image

  sığ diyaloglar ve ortalamanın altı oyunculuklarla dolu film. ilk 10 dakikada "lost and delirious taklidi" diyorsunuz, açılış sahnesi bile aynı, o derece. ama sonra bambaşka bir yöne, öğretmen-öğrenci fantezisine gidiyor film. yalnız hem eşcinsellik hem de eşit pozisyonda olmayan iki tarafın arasında gelişen aşk konusu o kadar yüzeysel ve klişelerden beslenerek işlenmiş ki, bir sonraki sahnenin ne olacağını dahi tam olarak biliyorsunuz izlerken.


  (balgam - 21 Mart 2011 13:20)

 • comment image

  bu tür "gay.." filmlerde alışık olduğumuz gibi, filmde herkes eşcinsel ya da olduğunu fark etmek üzere-
  alt-türe dair tespit.. eh, bunun sebebi de senaryoyu kaleme alanların, yönetmenlerin büyük kısmının eşcinsel olması ve gündelik gerçek hayattan biraz daha farklı bir dünya inşa etmeleri..
  (http://yucitek.blogspot.com/…-loving-annabelle.html)


  (ug tek - 15 Temmuz 2011 22:45)

Yorum Kaynak Link : loving annabelle