Süre                : 2 Saat 21 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Nisan 2015 Çarşamba, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Marvel Studios , Walt Disney Pictures
Yönetmen       : Joss Whedon (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Joss Whedon (IMDB)(ekşi),Stan Lee (IMDB)(ekşi),Jack Kirby (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Scarlett Johansson (IMDB)(ekşi), Aaron Taylor-Johnson (IMDB)(ekşi), James Spader (IMDB), Elizabeth Olsen (IMDB)(ekşi), Chris Evans (IMDB), Chris Hemsworth (IMDB)(ekşi), Robert Downey Jr. (IMDB)(ekşi), Cobie Smulders (IMDB), Jeremy Renner (IMDB), Hayley Atwell (IMDB), Samuel L. Jackson (IMDB), Mark Ruffalo (IMDB), Paul Bettany (IMDB), Andy Serkis (IMDB), Lou Ferrigno (IMDB), Stellan Skarsgård (IMDB), Stan Lee (IMDB), Don Cheadle (IMDB), Thomas Kretschmann (IMDB), B.J. Britt (IMDB), Mariola Jaworska (IMDB), Judit Novotnik (IMDB), Mark Haldor (IMDB), Dilyana Bouklieva (IMDB), Aurora Fearnley (IMDB), Leila Wong (IMDB), Nondumiso Tembe (IMDB), Hannah Flynn (IMDB), Daniel Westwood (IMDB), Guy Potter (IMDB), Bentley Kalu (IMDB), Michael Chapman (IMDB), Nick W. Nicholson (IMDB), Ibrahim Fagge (IMDB), Soo-hyun (IMDB), Adam Gary (IMDB), Tatiana Zarubova (IMDB), Eric Morcos (IMDB), Kai Kyriacou (IMDB), Hassan Ahmed (IMDB) >>devamı>>

Avengers: Age of Ultron (~ Yenilmezler: Ultron Çagi) ' Filminin Konusu :
Iron Man Tony Stark önderliğinde bir grup süper kahraman, aktif olarak kullanılmayan bir barışı koruma programını gerçekleştirmek isterler, ancak işler çığrından çıkar ve insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron'un eline, hain planlarını gerçekleştirme fırsatı geçer. Süper kahramanlar onu durdurabilmek için bir kez daha güç birliği yapmak zorundadır. Tüm dünyaya yayılan bir savaş başlayacaktır. Filmde Robert Downey Jr. Scarlett Johansson, Mark Ruffalo ve daha birçok popüler aktör rol alırken, James Spader, Ultron'a sesiyle hayat veriyor.


 • "yılan hikayesindeki kürşattan sonra gelen en karizmatik kötü karakterle tanışacağımız film."
 • "scarlett taytla ordan oraya atladığı müddetçe adı avengers evim sensin olsa da farketmez izlerim."
 • "eğlenceli filmdir. kaptan amerika'nın thor'un çekicini az da olsa kıpırdatabilmesi thor'un gözlerini faltaşı gibi açmıştır."
 • "daha önce yazılmış mı bilmiyorum ama thor'un tarkan'ın iyileştiği kaynayan gölü bulduğu film.(bkz: dünyanın bütün madenlerinin eridiği havuz)"
 • "trailer'ının vaktinden önce internete sızması üzerine, marvel twitter'dan efsane bir açıklama yapmıştır: "dammit, hydra"*."
 • "aksiyon sahneleri ile efsane, imax deneyimi ile muhteşem film. her şey iyi güzel de 5500 metre irtifada yaylaya çıkmış gibi nefes almak nedir ?"
 • "sezon oncesi kamplara katilmayan iron man'in gobegi dikkat cekmistir."
 • "filmden çıkardığım tek sonuç asla ama asla imax'de ön sıradan film izlemeyin."
Facebook Yorumları
 • comment image

  artık bu filmlerin plot kısmı standart oldu, filmin hangi dakikasında hangi tür olay olacak herkes ezberledi. ama bu filmin eğlenceli olmasını hiç engellemiyor. araya serpiştirilen, filmin konusundan bir anlığına uzaklaştıran küçük espriler tam kıvamında, hem fazla uzatılmamış hem de çok yapmacık durmamış. bu açıdan ilk filmden daha zengindi.

  --- spoiler ---

  süper kahraman olayının olmazsa olmazı güç yarıştırma olayına gelirsek, buradaki quicksilver karakteri x-men'in son filmindeki quicksilver'a göre çok zayıf ve önemsiz kalmış. ya adamı nerflemişler ya da adamın gücünü gösterecek güzel bir sahne hazırlamayı becerememişler. şuna bakar mısınız? müzik ve sahnenin uyumunu geçtim, sadece bu bile karakterin hızını seyirciye çok net hissetiriyor. onun yerine avengers ne yapmış, sokakta vıjjj diye koşarak arkasında mavimsi bir iz bırakan, sonra da duvara arkasını yaslayıp dalağını tutarak nefes nefese kalan, kurşunlardan adam kurtarcam diye kurşunların yarısını vücuduna yiyen biri. şimdi bundan sonra yukardaki videoyu tekrar izleyin.

  ayrıca gücü süperhız olan birinin algılama/düşünme hızının da aynı derecede hızlı olması gerekir ki önüne çıkan bir duvara toslayıp püreye dönüşmesin. örnek olarak x-men evrenindeki adamımız, normal insanlarla konuşurken ne kadar sıkıldığını, onların cümlelerini bitirene kadar ne kadar beklemek zorunda kaldığını, normal hızda yaşamanın nasıl bir cehennem olduğunu anlatırken arada gidip arcade makinasında 30 tane pong oyunu bitiriyordu. o filmde bir yan karakter olan quicksilver, bu avengers'taki dallamaya göre çok daha akılda kalıcıydı.

  ---
  spoiler ---


  (kalaba - 3 Mayıs 2015 00:21)

 • comment image

  la olm elinizi vicdanınıza koyup söyleyin;

  --- spoiler ---

  filmin sonlarına doğru yüzlerce robotun avengers'a daldığı aksiyonun doruğa çıktığı sahnelerde scarlet witch'in eteği uçuştuğunda altına baktınız mı, bakmadınız mı amk?

  ---
  spoiler ---

  tanım: (bkz: onlar konuşur avengers yapar)

  edit: mesaj geldi aynen şöyle: "imax'de izledim, baktım, yine de göremedim"


  (akmaral - 14 Mayıs 2015 01:23)

 • comment image

  beklentileri çok fazla yükselttikleri için olduğundan daha kötü oylanacak film, tıpkı ilk filmin olduğundan daha iyi eleştirilmesi gibi. şu an imdb puanı 8.2 ve bu puan bir günde 9.4'ten indi.

  --- spoiler ---

  film sonunda herkes dağıldı ve şu an bir dahaki filmde vision, falcon, war machine mi göreceğiz diyenlere iyi haberim var, robert downey abimizin iki avengers filmiyle ilgili anlaşması var zaten; hulk için 2020'ye kadar film açıklanmadığına göre onu da görmemiz muhtemel, thor'un gelmemesi için sebep yok, büyük ihtimalle hawkeye'ı göremeyeceğiz, eğer civil war'da bir şeyler olursa cap'e de veda edebiliriz.

  ---
  spoiler ---

  ant-man'den pek umudum yok o yüzden biz 2016'yı beklemeye başlayalım bence. çok güzel sebeplerimiz de var onun için;

  (bkz: batman v superman dawn of justice)
  (bkz: deadpool)
  (bkz: x-men apocalypse)
  (bkz: suicide squad)
  (bkz: gambit)

  ya da direk 5 yıllık kalkınma planını verelim

  edit: little lotte uyardı, chris evans (cap)'ın infinity war için sözleşmesi varmış, jeremy renner (hawkeye) da civil war için açıklama yapmış.


  (raiki08 - 1 Mayıs 2015 21:45)

 • comment image

  aksiyon sahneleri ile efsane, imax deneyimi ile muhteşem film.

  --- spoiler ---

  her şey iyi güzel de 5500 metre irtifada yaylaya çıkmış gibi nefes almak nedir ?

  ---
  spoiler ---


  (boliwar - 1 Mayıs 2015 22:10)

 • comment image

  --- spoiler ---

  yav ben gerçekten eksici tayfayi anlayamıyorum ya, buraya gelmiş tazecik maximoff twinsleri eleştiriyorsunuz. ve yılların quicksilveri ile mukayese ediyorsunuz. twinsler daha yeni deneyden çıkmış, daha deney tuplerinin kokusu üzerlerinden çıkmamış yok pek bi yavan gelmiş de bilmem ne. bi şans verin su gençlere diyecem adam ilk çıktığı mücadelede oldu zaten.
  resmen twinslerin savunucusu oldum sizin yuzunuzden. tony stark'dan bile bahsedemedim.
  tony starksiz avengers ahmet cakarsiz beyaz futbola benzer.
  ---
  spoiler ---


  (baska turlu bir sey - 3 Mayıs 2015 23:35)

 • comment image

  --- spoiler ---

  marvel studios'un/marvel sinema evreni'nin bugüne kadarki 11 filmine baktığımızda yapımcıların her şeyi tek, çok büyük bir senaryo olarak kurguladığını görüyoruz, veya bana öyle geliyor. senaryoda perde* tabir ettiğimiz bölümler bu evrene "phase" olarak yansıyor mesela, bazı filmler olayların seyrini değiştirecek öneme sahip olaylar içerdiği için "dönüm noktası"* işlevi görüyor. ilk iron man filmi her şeyin fitilini ateşledi, ardından gelen the incredible hulk, thor, iron man 2 ve captain america the first avenger örgüyü bir sonraki dönüm noktasına taşıdı, the avengers da ikinci dönüm noktasıydı. captain america the winter soldier'a kadar yine mevzuyu ilerletmeye uğraşan filmler izledik, bu filmde s.h.i.e.l.d ortadan kalkınca olayların da seyri bir kez daha değişmiş oldu, gibi. tabii ki bir filmin "sinematik evrenin" geri kalanı için çok önem arz etmemesi onu kötü yapmıyor, fakat insan the avengers'ın yine joss whedon tarafından yazılıp yönetilmiş devam filminden daha "evreni temelden sarsacak" numaralar bekliyor, itiraf etmek gerek.
  bu örgü kurma çabasının en büyük handikaplarından biri de, filmlerin neredeyse tümünün aynı senaryo matematiğinden hareket etmesi. bu dahil şimdiye kadarki 11 filmin beşinde "gökten düşmekte olan cisimden dünyayı/şehri/bölgeyi kurtaran kahramanlar" teması vardı örneğin. the avengers'ın ardından gelen phase 2 filmlerinden guardians of the galaxy dışındakiler de hep aynı izleği takip etti. age of ultron ise, ilk filmin ortalığı yerinden oynatan büyük çaplı havasına nazaran çok küçük oynayan bir film. whedon'ın bunu "ilk filmde olayı kurmuştuk, şimdi onları kavgada izliyoruz" düşüncesiyle kurduğu belli, ama avengers'ı takım halinde, (veya öyle olmaya çalışırken) aksiyonun içinde izlediğimiz filmin büyük resme bu kadar küçük katkıda bulunması bana tatmin edici gelmedi.

  bence marvel phase 2'yi sürekli bir şeyleri merak ettirerek geçirdi. civil war'u ve infinity war'u merak ederek koca filmler geçti, merak ettirip "sunmaktan kaçmayan" winter soldier dışındakiler ise, tümü gayet iyi filmler olsa da, olayı bir sonraki adıma götürmek için çekilmiş gibiydiler. komplosu, örgüsü ve tehditi ilk filmin yarısından bile küçük olan bu filmin, civil war öncesi gereken "mass destruction" ortamını ve gerginliği kendiliğinden yansıtması gerekiyordu normalde; fakat büyük çaplı bir yıkımdan ve başta bahsedildiği gibi dünya çapında bir tehditten bahsetmek mümkün değil. filmin ikinci yarısı, tek bir aksiyon sahnesi olarak "yükselen bir doğu avrupa kentinde" geçiyor, tek bir kent. mevzuyu kişiselleştirme çabalarını anlıyor ve takdir ediyoruz, avengers'ı takım olarak daha iyi tanımayı biz de istiyoruz, ama bizi civil war'a bu ortamla mı ikna edeceksiniz kuzum? koskoca ultron'un ne denli büyük bir tehdit olduğunu, james spader'ın muhteşem mo-cap oyunculuğuna rağmen yansıtamayıp onu thor the dark world'deki malekith gibi işlevsiz bir villain'a dönüştürürseniz, kaotik bir ortamda olduğumuza ortalama bir seyirci bile inanmaz ki. "hadi black panther'ı tease edelim", "hadi infinity war'dan sonraki takımı gösterelim", "hadi artık vision çıksın (şahane yazılmış ve oynanmış olduğuna katılıyorum)" diye metnin önemli parçalarının çoğu ihmal edilmiş, dünyayı uzaylılarla savaşıp kurtarmış bir takımın burada gördüğümüz çapta bir tehditle parçalandığını görmek ise hiç ikna edici gelmedi bana (tehditin esas boyutunu ben de biliyorum, filmin bunu yansıtmadaki başarısından söz ediyorum). ilk filmi, mcu'yu ve çizgi romanları coşkuyla seven bir insan olarak bunu "o kadar da sevememek" çok büyük bir hayal kırıklığı benim için, ama yapacak bir şey yok. büyük ihtimalle burada ıskalanan "dönüm noktası" görevini üstlenecek captain america civil war'u beklemeye devam edelim.

  ---
  spoiler ---


  (raglegumm - 2 Mayıs 2015 01:45)

 • comment image

  avengers üyelerinin birlikte çıktıkları evde tüm uyarılara rağmen ısrarla tuvalete gittikten sonra sifonu çekmeyen ve bulaşık sırasına riayet etmeyen tony stark sebebiyle canlarından bezip galeyana gelmesini konu alan yapım. ev sahibi ultron'un da birikmiş kira borcunu hatırlatmak için kapıya dayanmasıyla olaylar gelişir.


  (bruce parkus - 6 Aralık 2014 17:46)

 • comment image

  mcu diye tabir ettiğimiz marvel'in sinema macerası tüm hızıyla devam ediyor. hatta öyle ki phase 1 adı altında çıkan orijin filmlerden sonra ant-man ile noktalanacak olan phase 2 kısmına da ikinci the avengers macerasıyla devam ediyoruz. öncelikle marvel comics'in başındaki isim olan brian michael bendis'in eserini bir çıkış noktası alarak yola koyulmuş film. zaten filmi, bilindiği gibi sınırlı süper kahramanlar ve olay akışı ile bağlı kitaba.

  --- spoiler ---

  bu noktada kitapta ant-man; hank pym tarafından yaratılan ultron, filmde ekibin biri teknoloji dahisi biri bilim adamı olan iki kahramanımıza monte edilmiş. ant-man'in orijin hikayesi daha yeni çıkacağından sinema evrenine ani bir giriş yapmak istememişler demek ki. öncelikle film için diyebileceğim ilk şey; bir aksiyon filmi olarak nitelendirirsek, sinemada imax perdenin büyüklüğünün hakkını sonuna kadar veren, bütçesinin ve sektörün en iyi görsel efekt firmalarının adeta şov yaptığı bir blockbuster cümbüşü olduğu. hakkını teslim edelim. fakat marvel'in tipik sorunu olan kötü adamın tehditkarlığı dezavantajı burada da mevcut. kitapta dünyanın içinde bulunduğu post apokaliptik atmosferi ve harika bir yenilmişlik hissi ile yansıtan hikaye yapısı filmde ultron'u loki ve onun emrindeki chuatari ordusundan farksız bir yere konumlandıramıyor. öyle ki uyarlandığı eserde başı ve sonu hariç hiç görünmeyip tüm olayları gelecekten yöneten ultron bütün film boyunca oldukça aktif bir rolü olduğu halde yeteri kadar başarılı yansıtılamamış. hatta daha da ileri gidiyim. tarafını seçmeden önce scarlet witch'in düşmanlarında bıraktığı etki ve içinde barındırdığı intikam ve öfkenin verdiği sınırsız güç, ultron'un misyon'undan çok daha etkileyici ve dramatik.

  bu noktada sanıyorum x-men film hakları 20th century fox filminde olduğu için kardeş mutantlara yazılan orijin hikaye avengers üylerinin orijinlerinin yanında eğreti duruyor . evet quicksilver'a veda ederken benimde gözlerim yaşardı fakat bahsini ettiğim şey çizgi roman dünyasının kendi içinde inanılmaz noktalara varan sınırsız hayal gücünün filmde biraz amerikan bir anlatıya dönüştürülmesi.

  filmdeki bir başka etkileyici nokta da karakterlerin geçmişleri ile yaptıkları zorunlu yüzleşmenin kendi ruh hallerindeki etkisi. bu hulk üzerinden sadece daha fazla yıkıma meyilli olma gibi basite ve aksiyona yüklenmenin bir yolu gibi görünsede captain america, thor ve özellikle black widow üzerinden sağlam sinemasal anlar barındırıyordu. bahsini etmediğim hawkeye bu filmde bayağı ağırlık verilmiş bir karakter. özellikle yeni çizgi roman serisi oldukça kaliteli bulunan clint barton, ekibin last man standing konumundaki üyesi olup motive edici bir konuma getiriliyor.

  vurgulanması gereken diğer bir nokta da; ultron'un dünya ve insanlık üzerine planlarının kitaptakinin aksine daha bir yüzeysel işlenmesi. çizgi romanda; bütün süper kahramanların yer altına çekilip farklı şehirlerdeki maceralarına geçiş yaptığımız dinamik hikaye yapısının ötesinde gelecekte ultron'un new york üzerinden harika bir mimari ile göz alıcı bir dünya yarattığını görüyorduk. burada ise büyük patlamaya referans verecek şekilde dünyanın bir parçasını gene dünyaya karşı koz olarak kullanışını görüyoruz fakat amacındaki yıkım ve insanlığa karşı kininin hikaye anlamında çokda derinlikli işlenmediğini görüp tipik bir stereotip karakter olarak kalışını seyrediyoruz. yani aslında azına mecbur kalıyoruz.

  ama ne söylersem söyliyim bütün karakterlerin 360 derece çember oluşturup ultron ordusuna karşı savaştıkları destansı sekans, ultron tarafından yaratılan vision'un hayranlık uyandırıcı bir şekilde yansıtılışı, scarlet wich'in vision'a hayranlıkla bakması (evlilik durumunun zeminini şimdiden hazırlamak için) gibi başarılı anlarıyla age of ultron, son derece başarılı giden marvel sinema evreninin iyi bir eseri olarak hafızamıza yerleşti. fakat ilk captain america deneyimi sonrası winter soldier ile birlkte hepimizi ziyaret eden bambaşka bir deneyim yaşadık mı hayır. o bakımdan joss whedon'un bir sonraki avengers hikayesinde olmaması aslında bir bakıma iyi birşey.

  son olarak elizabeth olsen'in harika bir scarlet witch olduğu, aksiyonun bir an olsun durmadığı hatta belki de bunun için gelişme bölümünün sıradanlaştığı, kitaptaki wolverine ve susan storm'un yaptıkları harika yolculuğu gözlerim arasa da buna da eyvallah diyebileceğim kadar bol süper kahramanı bir arada gördüğümüz ve final jeneriğindeki etrafında hareket ederek tüm detaylarını gördüğümüz koleksiyona katılası harika figürün harika bir final duygusu yarattığı age of ultron, yoluna sağlam devam marvel sinema dünyasının iyi örneklerinden biri. sırada dc comics var bakalım dawn of justice şu anki lider marvel'e bir nebze olsun yetişebilecek mi?

  ---
  spoiler ---


  (umutsaoirse - 16 Mayıs 2015 00:59)

 • comment image

  ya şu kaptana da bi uçma aparatı ayarlayın. yazık lan, thor uçuyor, hulk zaten hayvan uçmasa bile zıplıyor goril gibi, iron man uçuyor bir bu adam kalıyor karada mal gibi. hayır lazım oluyor yani. shield buradan sana sesleniyorum, yapın bir güzellik bu arkadaşa.


  (siz hepiniz ben tek - 8 Mayıs 2015 10:59)

 • comment image

  malum süperkahramanlar aynı zamanda "süpergüç" denilen ülkeyi temsil ediyor. bu durumda, amerika'dan bahsediyoruz.

  son yıllarda amerika terörle mücadele adına daha "makinalaşmış" bir yöntem izliyor: insansız hava araçları ya da drone'lar. bu drone'lar mücadele eden açısından minimum kayıp demek ama aynı zamanda teröristlerin yaşadığı bölgedeki siviller açısından da maksimum kayba dönüşebiliyor. mesela 2014'teki bir habere göre, 41 kişi hedef alınmış fakat 1147 kişi öldürülmüş. hedef kişilerle birlikte pek çok sivil de ölmüş oluyor.

  bu durum obama yönetiminin içeride ve dışarıda en çok eleştirildiği alan. pakistan, sırf bu sebeple amerika'ya sırtını dönmek istiyor. tabi amerika'ya sırtını dönmek demek de, içeride terörist gruplara alan açmak anlamına gelebiliyor. iki ucu keskin bıçak...

  age of ultron'u seyrederken hep aklımda bu konular vardı ve filmin sürekli "sivil kayıplar yaşanmasın" tarzı ikiyüzlülüğü, ikiz kardeşlerin amerikan silahları sebebiyle travmalar yaşayıp sonra amerikalılarla birlikte savaşmaları filan biraz mide bulandırıcıydı açıkçası.

  ha diyebilirsiniz ki neredeyse bütün süper kahraman filmleri filan böyle. sıkıntı yok.


  (cam irmagi tas gemi - 10 Mayıs 2015 12:16)

 • comment image

  ilk filmin tadında,klasik güzel vakit geçirten bol aksiyonlu falan bir marvel filmi.ilk filmden en temel farkı bu sefer uzaylılar yerine robotlarla dövüşüyorlar.

  --- spoiler ---

  kamyonun üzerindeki captain america ve ultron'un dövüşme sahnesi ve bir yandan black widow'un motosikletle gitmesi, the matrix reloaded'daki morpheous ve ajan dövüşürken trinity'nin motorla gitmesini anımsattı.aynısıydı hatta.

  vision güzel uyum sağladı gibi geldi bana.thor'un şimşeğiyle frankenstein canavarı gibi doğdu adam.hareketleri falan fazla görkemli ama.pelerini falan bile hafif hafif, bilge bilge dalgalanıyor adamın.halbuki mor renkli kafasında çakıl taşı olan bir adamsın sen,neyin havası bu.

  ultron güzel mi olmuş,olmamış mı bilemedim pek.james spader'ın sesi iyi güzel ama arada böyle yaptığı espriler falan çok uyumsuz geldi bana.daha karanlık olabilirmiş sanki espri falan yapmasına gerek yoktu.

  en komik sahne vision'ın çekici kaldırdığı andı.bütün salon güldük zaten.

  hulkbuster ve hulk dövüşü çok güzeldi.aksiyona doyuyor insan.

  yönetmen resmen seyirciler buraya bunun için geldi,tek çekimde karakterlerin hepsini gösterme sahnesini en başa koyayım demiş.iyi de etmiş.

  thor hawkeye'ın evinde legodan bir eve basıyor.o sahneyi görünce aha dedim foreshadowing falan mı yapmışlar hawkeye'ın ailesinin evine bir şey mi olacak,ailesinin başına bir şey mi gelecek.ama sanırım sadece komiklikler şakalar tadında bir sahneymiş.

  thanos sonunda oturduğu galaktik televizyon koltuğundan kıçını kaldırdı.

  ---
  spoiler ---

  izlediğiniz filmin çizgi romandan uyarlama blockbuster bir film olduğunu unutmadığınız sürece filmden istediğinizi fazlasıyla alırsınız.


  (mise en abyme - 4 Mayıs 2015 04:56)

 • comment image

  --- spoiler ---

  fragmanlarda ultron o kadar bir şaşalı gösterildi ki filmde gördüğüm ultron hayal kırıklığı yarattı bende. bir de çok oldu bittiye geldi herif. yani ultron'un yaratılışı ve isyan edip "alayınızı skicem olm" moduna girmesi 10 dakika içinde gerçekleşti. hem arada espri falan yapmaya kalkması nedir? loki misin olm sen tipin, olayın belli. çizgi romanlardaki haline aşina değilim ama o fragmandaki karanlık ultron'u bulamamak ne yalan söyleyim beni kandırılmış hissettirdi.

  ve çok basit kaldı bizimkilerin karşısında ultron. hani karşılaştıkları tek zorluk scarlet witch oldu sanki. (allah var güzel çizmişler ablamı ama.) ama ultron'u bir fiske bile yemeden hallettiler. avengers antremanı gibiydi bütün film. yanisi ilk filmdeki gibi gerilmedim. baştaki parti muhabbetleri dışında ilk filmdeki gibi pek gülemedim de. stark ta formunda değildi gibi sanki.

  ---
  spoiler ---

  tabi ki pişman olmadık. her türlü izlenir. hulk, iron man, thor gibi karakterleri beyazperdede, hatta imax'te canlı canlı izlemek her zaman büyük bir keyif. ancak ilk filmin koyduğu çıtaya yaklaşamamış bile sanki. geçiş filmi olmasındandır diyoruz ve infinity war'ları beklemeye başlıyoruz.

  ek: imax bile olsa bu 3d teknolojisinin allah belasını versin.


  (ecs - 12 Mayıs 2015 11:42)

 • comment image

  natasha romanoff'la bruce banner'ın sahnelerinde uyutan film. ya arkadaş bu nedir, soap opera mıdır? avengers lan bunlar. yeşil dev'le black widow aile kurmayı tartışır mı amk.

  ha diğer sahnelerde aksiyon bombaydı o ayrı. bi de ultron kötü gibi kötü değildi ya. haydi ben geldim, iki arşiv taratayım, haydi bütün insanları öldürücem. bu mudur yani.


  (nutella yerken sandalyeden dusup geldim - 10 Mayıs 2015 12:24)

Yorum Kaynak Link : avengers age of ultron