Süre                : 2 Saat 17 dakika
Çıkış Tarihi     : 26 Mart 2015 Perşembe, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Macera,Heyecanlı
Taglar             : Araba uçurumdan düşüyor,Yıldız serbest bırakılmadan önce öldü,kurşun geçirmez yelek,terörist,intikam
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Universal Pictures , Media Rights Capital (MRC) , China Film Co.
Yönetmen       : James Wan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Chris Morgan (IMDB)(ekşi),Gary Scott Thompson (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Lucas Black (IMDB)(ekşi), Jason Statham (IMDB), Vin Diesel (IMDB)(ekşi), Dwayne Johnson (IMDB)(ekşi), Paul Walker (IMDB)(ekşi), Michelle Rodriguez (IMDB)(ekşi), Elsa Pataky (IMDB)(ekşi), Jordana Brewster (IMDB), Kurt Russell (IMDB), Ronda Rousey (IMDB), Djimon Hounsou (IMDB), Iggy Azalea (IMDB), Nathalie Emmanuel (IMDB), Tyrese Gibson (IMDB), Tony Jaa (IMDB), Bow Wow (IMDB), Sal Longobardo (IMDB), Chelsea Pereira (IMDB), Ludacris (IMDB), Johnny Strong (IMDB), Catherine Chen (IMDB), Brittney Alger (IMDB), Anna Colwell (IMDB), Cody Walker (IMDB), Elena Diaz (IMDB), Zane Pittman (IMDB), Caleb Walker (IMDB), John Brotherton (IMDB), Diana Elizabeth Torres (IMDB), Vivian Yoon Lee (IMDB), Janell Islas (IMDB), Alex McGee (IMDB), Marina Voruz (IMDB), John Koyama (IMDB), Ali Fazal (IMDB), Susan Santiago (IMDB), Robert Pralgo (IMDB), Roman Mitichyan (IMDB), Andrea Torres (IMDB), Andrew Ayala (IMDB) >>devamı>>

Furious Seven (~ Hizli ve Öfkeli 7) ' Filminin Konusu :
Dominic Toretto (Vin Diesel) ve ekibi, artık suç dünyasını geride bırakmaya karar vermiştir. Owen Shaw'u alt ettikten sonra yollarını ayırmışlardır. Ancak komadaki Shaw'un kardeşi Deckard Shaw (Jason Statham) kardeşini bu hale getirenlerden intikamını almaya kararlıdır ve başta Torretto olmak üzere ekibin üyelerini tek tek öldürmeye ant içmiştir. Bu sırada Jakarde adlı Somalili bir terörist ve Mr. Nobody diye bilinen bir üst düzey hükumet görevlisi, Tanrının Gözü adlı çok değerli bir bilgisayar programının peşine düşmüştür. Toretto ekibini tekrar toplayarak Shaw'u durdurmak ve programı geri almak zorunda kalacaktır. 2013'ün Eylül ayında çekimlerine start verilen filmin akıbeti, başrol oyuncusu Paul Walker'ın beklenmeyen ölümünün ardından belirsizliğe girmişti. İlk başta 11 Temmuz 2014 olarak düşünülen vizyon tarihi, daha sonra 10 Nisan 2015, en son da 3 Nisan 2015 olarak değiştirildi ve filmin çekimlerine devam edileceği açıklandı. 31 Mart 2014'te filmin çekimleri yeniden başladı. Paul Walker'ın çekemediği sahneler için aralarında Walker'ın öz kardeşinin de bulunduğu 4 tane dublör kullanıldı ve yüzünün gözükeceği yerlerde CGI tekniğine başvuruldu.


 • "göt meme arabalar patlamalar bikaç duygusal sahne göt meme arabalar patlamalar bikaç duygusal sahne"
 • "(bkz: bütün keller toplandık)"
 • "kimse değinmemiş ama jason statham'ın müthiş renk kattığı film olmuş. keşke seriye önceden dahil olsaydı reis. kendi yoluna giden beyaz toyota supra ile duygular sel olmuştur."
 • "jason statham teke tek de kaybeden taraf. tamam abartmışsınız da bu kadar da değil artık!!!"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bok atan insanların, serinin önceki filmleriyle aralarında bağ olmadığını ve olayın özünü anlamadıklarını düşündüğüm filmdir. bu kadar yüzeysel izleyip yüzeysel yorumlar yapacağıma zamanımı daha faydalı şekilde değerlendirirdim... neyse

  --- spoiler ---

  film inanılmazdı. her an geçmişe götürdü. sahne olarak geçmişe gitmese de küçük nüanslar hissettirdi o geçmişi. ton balıklı sandviç, eski usûl tırın altına girme, charger, nissan, 1327 ve bir çok şey...

  filmin yarısında han ile bağlantılı olarak tokyo'ya gidişi, six days şarkısı da çok yerinde oldu.

  en az etkileyen sahnesi abu dhabi'deki sahne ve araba * oldu benim için bir çok insanın aksine.

  son sahne hayatım boyunca beni en çok etkileyen sahne oldu. çok ince mesajlar vardı, denizi yakın çekim yaparak sadece deniz ve ufku gördük. yani sonsuzluğun sembolünü gördük. insanın kalbinde yaşayan bir insanın asla ölmeyeceğini gördük. kaybettiğimiz insanları hatırladık o sahnelerde. kalbimizde yaşattığımız insanları hatırladık. ilk filmde brian'ın kullandığı toyota supranın o beyaz modifiyesiz supra olarak tekrar karşımıza çıkışında anladık kalbimizde yaşayanların birer melek olarak kaldığını. hayatımızın bir yerinde karşımıza çıkıp, o güzel yollarda beraber yürüyüp günün birinde yol ayrımına gelip kaderin yollarımızı ayırdığını hatırladık. sevdiğimiz insanlara asla veda edemeyeceğimizi fark ettik. ve sevdiklerimizi mutlu anılarıyla hatırlayarak onları o anılarıyla ölümsüz kıldığımızı anladık.

  benim gibi bütün seriyi izleyip benimseyen herkes kendini o family ye ait hissediyordur eminim. o evin arka bahçesinde barbekü yapmıştır, belki ilk lokmayı aldığı için yemek duasını etmek zorunda kalmıştır, garajda charger'ı tamir etmiştir. benim gibi hisseden herkes gisele'i ve han'ı da kaybetmiştir.

  çünkü 2001'den beri bu seri filmle arasında bir bağ oluşmuştur. çünkü paul walker * bizim de kardeşimiz oldu bu ailede. çünkü paul öldüğünde gerçekten sevdiğimiz bir insanı kaybettik.

  ve bu filmle 14 yıldır süren bir seri noktalandı. düşünün bir şöyle... 14 yıl önce ne durumdaydınız şimdi ne durumdasınız. kimler geldi geçti hayatınızdan. bunların hepsini hatırlatır bu film. bu süre içerisinde dönem dönem hayatımıza girip çıktı bu roller. rol olmaktan çıktı ve gerçek oldular. gerçek oldukları için üzüldük paul'a, gerçek oldukları için brian'ın ayrılan yola dönüşü çok acıttı.

  ---
  spoiler ---

  daha söyleyebileceğim bir çok şey var ama gerçekten ağır geldi bünyeme bu film.

  ve son olarak for paul


  (26 11 - 4 Nisan 2015 02:00)

 • comment image

  aslında filmi baştan hiç beğenmemiştim. sonra salonun havalandırma mı bozuldu nedir, bir anda epey sıcak olmaya başladı. ben de fularımı çıkarıp kenara koydum. baktım ondan sonra film güzelleşti epey.


  (skender - 13 Nisan 2015 14:11)

 • comment image

  yahu arkadas bu sozluk amma gerizekali yapti bu sene. serinin ilk 6 filmi belli, fragmani belli, adam filme gitmis "yok hic gercekci degil begenmedim diyor"

  e amk eger bunlari bilip para verip hala seyredip, araba belgeseli bekliyorsan senden daha mali yok yani.

  ulan herifler filmin yarisinda olmus oyunucuya digital effects ile filmi tamamlatmis. bunlar hala burda otuyor.

  -----spoiler alert-----

  paul walker gercek hayatta olmesine ragmen filmde onu oldurmemeleri, filmin sonunda son derece sade bir selamlama ile ugurlamalari gercekten guzeldi.

  acikcasi filmin sonunda iki arabanin bir sapaga gelip orada ayrilmasi acikasi cok dokunakliydi.

  onun disinda aksiyon ayni aksiyon. azerbaycan'dan arap emirliklerine ordan los angeles'e gidiliyor. her aksiyon sahnesi ayri guzel.

  -----spoiler alert------


  (outshined - 4 Nisan 2015 14:38)

 • comment image

  filmlerden sürekli hayatın anlamını çıkarmaya çalışan insanların beğenmediği film. ön yargıyı bıraksalar, belki 2,5 saatlik full aksiyon filminde bile, 7 filmlik şu seride bile son derece güzel anlamlar bulabilirlerdi, aile ve arkadaşlık sevgisi gibi. bütün filmlerini izlemiş bir insan olarak siz de bu karakterlerle bağ kuruyorsunuz ve seviyorsunuz ve bütün filmleri boyunca vurgulanan "aile" ve "dostluk" kavramlarının içinde buluyorsunuz kendinizi. filmin oyuncuları 14 yıldır gerçekte de yakın arkadaş olduklarından aralarındaki o samimiyet o aidiyet de bu filmi güzel yapan seyirciyi çeken unsurlardan biri tabi ki de. başrol oyuncularına veda ettikleri sahnede toretto, brian'a baktığında, gerçekte vin diesel'in gözünde arkadaşını kaybettiğini görüyorsunuz. 7 filmdir izlediğiniz insana , ister istemez bağ kurduğunuz karaktere siz de vedanızı ediyorsunuz. 7 filmdir bu seride yakalanan en önemli şeylerden biri de bu samimiyet. bu film sırf "off kaç basar bu" diye izlenmiyor.

  gerçeklik mevzusuna gelirsek; hepimizin hayatları yeterince sıradan ve olağan iken 2,5 saat boyunca gerçekte yapılamayacak şeyler yapabilen kahramanlar izlemişiz, iyi vakit geçirmişiz, mutlu olmuşuz, çok mu? bunun için mal mı oluyoruz? kimse kusura bakmasın vin diesel'in bir anda sırtından kanatlar çıkmaya başlasa ve göğe yükselse, gene de hiç birimizin garibine gitmeyecek ve "çok iyi ya" diyeceğiz. gerçekçilik isteyen zaten fast and furious izlemez çok basit. bu filmi güzel yapan bir diğer unsur da bu zaten; "olağanüstülük".

  kısacası zevkler ve renkler tartışılmaz. bu filmi beğenenlerin mal olmadığı gibi beğenmeyenler de mal değil. önemli olan herkesin birbirinin beğenilerine saygı duyması. beğenenler beğenmeyenlere hakaret ediyor demeyin, siz hücumdasınız, biz defans yapıyoruz. saldırgan davranmayana kimse saldırgan yaklaşmaz.

  son olarak da filmle ilgili bir yorumum da, son sahnede çalan see you again muazzam olmuş. paul walker'ın vedası için ancak bu kadar yakışabilirdi.


  (severus snape akar - 8 Nisan 2015 19:08)

 • comment image

  aksiyona doyulan müthiş film. yalnız paul walker ın ilk gözüktüğü sahnede salondan ufak bir iç çekiş yükseldi ki heralde herkes "allah rahmet eğlesin, çok kral adamdı" gibi şeyler geçirdi içinden

  --- spoiler ---

  filmin sonundaki "for paul" kısmı, finalde yolların ayrılması ağlattı resmen

  ---
  spoiler ---


  (tehlikelihareket - 5 Nisan 2015 03:25)

 • comment image

  filme gittim bugün, kız başıma. tamam çok abartılı sahneler vardı ama güzel bir aksiyon filmi olmuş. evimin önüne bomba konulmayacaksa, ben beğendim..

  --- spoiler ---

  sonunda paul için yapılan sahne, dom'la yollarının ayrılması, paul'un filmlerdeki eski sahnelerinin görünmesi.. ne biliyim ben hep umut etmiştim ki filmin sonunda işte biz bu filmi çektik ama hız kötüdür falan filan densin. olmadı be sözlük. içim buruldu. aşık olduğum ünlülerden biriydi. çok severdim, hala da çok seviyorum. içim acıyor.. rip paul :(
  ---
  spoiler ---


  (mattilda - 7 Nisan 2015 22:54)

Yorum Kaynak Link : furious 7