Süre                : 1 Saat 57 dakika
Çıkış Tarihi     : 14 Temmuz 2015 Salı, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi,Bilim Kurgu
Taglar             : heist,ant,sabotage,miniaturized man,corporate
Ülke                : ABD,İngiltere
Yapımcı          :  Gary Sanchez Productions , Marvel Studios , Walt Disney Pictures
Yönetmen       : Peyton Reed (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Andrew Barrer (IMDB)(ekşi),Gabriel Ferrari (IMDB)(ekşi),Jack Kirby (IMDB)(ekşi),Stan Lee (IMDB)(ekşi),Larry Lieber (IMDB),Adam McKay (IMDB)
Oyuncular      : Evangeline Lilly (IMDB)(ekşi), Corey Stoll (IMDB)(ekşi), Judy Greer (IMDB)(ekşi), Paul Rudd (IMDB)(ekşi), Michael Peña (IMDB), Michael Douglas (IMDB), John Slattery (IMDB)(ekşi), Bobby Cannavale (IMDB), Wood Harris (IMDB), David Dastmalchian (IMDB), T.I. (IMDB), Vanessa Ross (IMDB), Abby Ryder Fortson (IMDB), Steven Wiig (IMDB), Jessejames Locorriere (IMDB), Adam Reeser (IMDB), Gregg Turkington (IMDB), Mahal Montoya (IMDB), Etienne Vick (IMDB), Larry Kitagawa (IMDB), Steve Warky Nunez (IMDB), Chuck David Willis (IMDB), Ed Moy (IMDB), Thomas Dalby (IMDB), Benito M. Selim (IMDB), Bobby Ysip (IMDB), Sean Boncato (IMDB), Cabran E. Chamberlain (IMDB), Tim Halpin (IMDB)

Ant-Man ' Filminin Konusu :
Biyokimyacı Dr. Hank Pym (Michael Douglas) yaptığı son deneylerde, maddelerin boyutlarını değiştirmeyi keşfeder. Bu keşfi ilk önce üzerinde test eder ve yarattığı araçlarla birlikte böceklerle iletişime geçmeyi başarır. Yarattığı özel kıyafeti giyerek kötü güçlere karşı mücadele etmesi için Scott Lang'i (Paul Rudd) seçer, bu kıyafetin olağanüstü güçlerini kullanarak dünyayı kurtarmaya girişirler.


 • "rant çarklarının arasında olan yine anthony'e oldu :("
 • "avengers age of ultron'dan daha iyi bir filmdir."
 • "karıncalanan(!) güvenlik kamerası*"
 • "ferit şahenk ile phoebe'nin kocasının amansız mücadelesini anlatan hoş film. edgar wright ve orijinal fikirlerini istemeyen aptal marvel yüzünden harika olabilecekken olamamıştır."
 • "son zamanlarda olan en iyi dövüş sahnesine sahiptir. resmen kahkaha attım. *"
 • "verilecek çok var fakat luis'in olay örgüsünü anlatması aşırı komiğime gitti güzel olmuş bu film güzel"
 • "antalyalı adam."
 • "avengers'ın kurucu üyelerinden olmasına rağmen şu güne dek filminin çekilmemiş olması biraz ayıp.neyse "karınca adam" diye süper hero olur mu lan demeyin, bekleyin, izleyin."
 • "nasıl ki superman'i kriptonit madara ediyor . buna da karınca duası denemek lazım."
Facebook Yorumları
 • comment image

  kullandığı serum ve kostüm sayesinde , küçülebilir ya da büyüyebilir, böceklerle iletişim kurabilir.
  dr. henry pym ant man kimliğini bırakınca, scott lang adlı eski sabıkalı kızını kurtarmak adına ant manin kostumünü çalarak yerine geçer.
  zamanla henry pym ona güvenerek, kostümün onda kalmasına izin verdi. scott lang de bir çok kahramanın arasına katılır.


  (red g - 17 Ekim 2004 16:40)

 • comment image

  kesin boktandir diye torrent'ten indirip seyrettigim, ama gayet de eglenceli buldugum filmdir. ben komedi filmiyim diyen onca filmi cebinden cikarir. kahramanlar, karincalar filan da cabasi.

  edit : karinca var diye niye spoiler veriyorsun diyen arkadas trollsa sapka cikariyorum, ciddiyse baska birsey hazirladim.


  (41 karakterli nick isteyen adam - 9 Kasım 2015 15:02)

 • comment image

  öncelikle ant-man ile ilgili söylenmesi gereken en önemli şey bu filmin son derece sıkıntılı bir süreç geçirmiş olması. bu film son yılların en problemli filmi. ant-man yapılacak diye sekiz yıl önce söylendi. yönetmen olarak edgar wright açıklandı. yıllarca projenin başındaki isimdi. bu süreç boyunca film şekilden şekile girdi. phase 1 için tasarlandı ama yetişmadi. phase 3 için şekillendi o da olmadı. en sonunda yönetmenini kaybetti. senaryosu çok sayıda değişti. oyuncu kadrosunda değişiklikler yaşandı. wrigth projeden ayrıldığında fanlar bile umudu kesti. ardından peyton reed filmin yönetmenlik koltuğuna oturdu ve en sonunda marvel'ın üvey evladına dönüşen film phase 2'nin final filmi olarak age of ultron ve civil war gibi iki dev konunun arasında vizyona girdi.

  daha önce filmleri değerlendirirken sadece izlediğim filmi olduğu gibi görüp değerlendirmediğimi söylemiştim. benim için yönetmeni zaten geç yazarı, stüdyosu, projenin seyrindeki aksaklıklar veya olumlu gidişat, filmin süresi, kaç salonda vizyona girdiği, hangi tarihte vizyona girdiği hatta filmi yapan insanların filmi çekerken girdikleri ruh hali bile filmi değerlendirmem için kullandığım kriterlerdir. bu bağlamda ant-man'in vizyona gireceği zamana kadarki atlattığı badireler benim filme her zaman daha bir kusurları görmeyen havada yaklaşmama neden oldu. çünkü bu film gerçekten inanılmaz derecede zorluklar atlattı bu noktaya gelene kadar. filme geçersek peşinen söylemek gerekirse ben filmi beğendim. öncelikle marvel cinematic universe içindeki konumu bence çok iyi. age of ultron ve civil war gibi dev filmler arasında resmen bir nefes alma alanı ant-man. bütün bu büyük şeyler olurken sokaktaki adamın gözünden bize marvel cinematic universe'ü anlatıyor. küçük bir insanın o dev karakterler arasında nasıl konumlandığını gösteriyor. bu açıdan bence filmin zamanlaması ve anlatım şekli çok isabetli. baş karakterimize baktığımız zaman ne bir tanrı, ne bir milyarder ne de bir efsanevi süper asker. hayatı hatalarla geçmiş, küçük kızına kendisini ıspat etmeye çalışan bir baba.

  bu nokta da yine çok önemli bir konu var. filmi olumsuz yönde eleştiren bazı kişiler. ant-man için "diğer marvel filmlerine göre basit kalmış" diyebiliyor. şimdi bu yaklaşımın doğru olduğunu düşünmüyorum. çünkü marvel filmlerinin belli bir çıtası yok. illa her film şu seviyenin üzerinde olacak denilmiyor. marvel cinematic universe bir shared universe sistemidir. içinde bulunulan evrende çok büyük konularda(civil war) anlatılabilir, çok daha yerel çok daha basit konularda(ant-man) anlatılabilir. hank pym, ant-man olarak tasvir edilseydi daha büyük çaplı konular bekleyebilirdik belki. ama scott lang karakterinin doğal sınırları belli. biz scott lang'in ant-man olduğu bir filmden kree teröristini öldürmesini, global yıkıma sebep olacak göktaşı şeklindeki bir şehri durdurmasını pek bekleyemeyiz. scott lang bir hırsızdır. üstelik soygun filmi konseptiyle tasarlanan bir filme "diğer marvel filmlerine göre basit" demek dediğim gibi bence pek adil değil. konsept olarak beğenmemek ayrı, filmi beğenmemek ayrı. kişi filmin konseptini beğenmeyebilir. ama o konsept içinde filmi değerlendirmek gerekir. bize anlatılan hikaye işliyor mu ? önemli olan o. mesela dceu'ün konsepti daha karanlık tarzda filmler üzerine kurulu, ben karanlık süper kahraman filmi konseptini sevmiyorum. ama dawn of justice'ı izleyeceğim zaman "bana ne, bana ne ben karanlık film sevmiyorum, kötü bu, kötü" dersem o zaman ben o filmi hiç seyretmeyeyim daha iyi. kendi içinde değerlendirmek gerekir. genel konsept itibari ile değerlendireceksek asıl sıkıntı thor zaten. çizgi romanlardaki thor'u mcu'da yapsalardı man of steel, superman'i gibi bi'şey olacaktı ama maalesef olmadı. thor'un güçlerini bu derece basite indirgenmesi bence ant-man'in basitliğinden daha önemli bir konu.

  filmin yönetmen değişikliğine gelirsek. peyton reed ortalamın üzerinde bir iş çıkarmış. bunu kabul etmek lazım. hatta bu derece darbe yemiş bir filmi iyi toparlamış onu da kabul etmek lazım. lakin tamamen edgar wright'ın ellerinden çıkan bir ant-man fikri halen rüyalarımı süslüyor o ayrı bir konu. film edgar wright'ın senaryosunun ciddi bir kısmını koruyor. yönetmen sineması kavramına aşina olanlar kesinlikle hangi fikirlerin edgar wright'a ait olduğunu anlayacaktır. özellikle michael pena tarafından canlandırılan luiz karakterinin seri konuşması ile diğer karakterlerin konuşmasının eşleştirildiği sahnelerin wright'ın kaleminden çıktığı çok belli.

  michael pena demişken kadroya da bakmak lazım. marvel uzun zamandır başrollerini mizahı yönü de kuvvetli olan oyunculara veriyor. paul rudd ise zaten tamamen komedi filmlerinden çıkan bir oyuncu. ant-man'in ilk yarım saati paul rudd'un olduğu her sahne bir paul rudd komedi filmini andırıyor. rudd genel açıdan ant-man rolünün hakkını vermiş. rudd ciddileştiğinde ise filmin mizah yükünü scott lang'in üç arkadaşı paylaşıyor. üç arkadaş demişken michael pena gerçekten filmde oyunculuğuyla herkesin bir adım önüne çıkıyor ve rol çalmayı başarıyor. bence marvel, pena üzerinde rahatlıkla sağlam bir one-shot çıkarabilir. özellikle kız arkadaşının terk etmesi, annesinin ölmesi, babasının hapse atılması ama minibüsü alması tam one-shot'lık bir konu. lilly için eksta şeyler söyleyemeyiz. ne çok iyi ne de kötü. michael dougles, isminin hakkını her saniye vermeyi başarmış. carey stoll ise rolünde başarılı olmasına rağmen klasik bir marvel hastalığı olan vasat kötü adam karakterizasyonu yüzünden hakettiği süreyi alamamış. kötü adam demişken marvel'ın artık acilen bu kötü adam sorununa çare bulması lazım. müthiş karakterler leblebi çekirdek gibi harcanıyor filmlerde bkz. red skull, ronan the accuser, mandarin. açıkcası marvel cinematic universe'ün karakterizasyonu en iyi yapılmış kötü adamı bence açık ara kingpin. o da dizi olmasının etkisiyle. marvel'ın artık ağır ağır thanos sonrası bir kötü adama yatırım yapması da lazım bence. thanos'un 2019'dan sonra denklemden çıkacağını düşünürsek. bir büyük kötü adama ihtiyacımız var. fantastic four'un hakları marvel'a dönerse bu galactus olabilir. lakin şu an ona güvenilemez. üstelik iki uzaydan gelen tehtid üst üste sıkıcı olabilir. marvel'ın sıradaki büyük kötü adamının mephisto olması gerektiğini düşünüyorum. doctor strange ile bu konuya geçiş yapabilirler. bakalım bunu zaman gösterecek.

  ant-man marvel cinematic universe'ün 130 milyon dolar ile en düşük bütçeli filmi oldu. tabiki kazancıda bütçesine orantılı şekilde guardians of the galaxy yada yada winter soldier kadar yüksek olmadı. ama daha çinde vizyona girmeden 400 milyon ant-man için üstelik bu derece sıkıntılar atlatmış bir ant-man için çok iyi bir rakam. eleştirisel anlamda da film başarılıydı. devam filmi bence olasılık dışında değil. ben ant-man filminin konseptini ve işleyişini beğendim. devam filmi görmeyi çok isterim. ama burada biraz takvim sıkıntısı var. 2019 yılı dahil filmler açıklandı biliyorsunuz. o sene avengers: ınfinity war part ıı ve ınhumans vizyona girecek. her yıl üç film diye hesaplarsak marvel'ın açık olduğu en yakın tarih 2019 kasım gibi duruyor. ama başarılı olduğu takdirde o tarihte marvel doctor strange 2'yi tercih edecektir. başarılı bir doctor strange'e ant-man'i tercih etmeyecektir. hakeza spider-man 2 ve guardians of the galaxy 3'ü saymıyorum. hadi onlar 2020 desen o yıla devam filmi çekilme şansı yüksek olan spider-man, captain marvel, black panther, gibi filmler de giriyor. bunların arasında kendisine yer ayrılması için marvel'ın ciddi ciddi yılda üç değil dört filmi düşünmesi gerekiyor. üstelik olası 4. captain america, thor ve ıron man filmlerini saymıyoruz. kevin fegie asla 4. filmlere kapıyı kapatmıyor.

  toparlarsak ant-man, marvel'ın başarılı filmlerinden biri. mcu içinde winter soldier, age of ultron, civil war, ragnarok gibi büyük hikayeler anlatılırken, ant-man gibi küçük hikayelerinde gerekli olduğuna inanıyorum. seyirciye nefes aldırdığını düşünüyorum. umarım devamıda gelir.


  (dean - 21 Eylül 2015 22:51)

 • comment image

  "ışıkları açtılar, çıktık, creditsleri göremedik" diyenleri bir kez daha anlamamamı sağlamış filmdir. yahu ışık bu. neden açılmasın? herkes senin gibi o sahneleri izlemek zorunda mı? hemen gitmek isteyen gider. işte bu hemen gitmek isteyenler rahatça gidebilsin diye açılıyor ışıklar. işin raconu, ışıkların açılması ve sahneler başlarken yeniden kapatılmasıdır. nerde o kadar bilinçli makinist anlayışı bu ülkede. türkiye'den bahsediyoruz aloooooooo. neyse ki internet çağındayız. buna da şükür. kaçırınca izliyorsun bir şekilde. ya vcd'lerin, vhs kasetlerin bile olmadığı zamanlarda olsaydık ne olurdu o zaman halimiz diye düşünüyor musunuz hiç? sen ışık açılınca neden gidiyorsun, asıl soru bu bence. pablov deneyi mi bu arkadaş?

  -nereye koşuyorsun hilmi?
  -bilmiyorum nermin. ışıkları açtılar. tutamıyorum kendimi. hadi selametle...


  (matrix - 30 Temmuz 2015 22:10)

 • comment image

  tamam herşeyi kabul ediyorum ama şu meseleyi görmezden gelemiyorum.

  şimdi bu karınca kardeş atomlar arası mesafesini kısaltarak aynı kütleyi koruyarak boyutlarını ufalttığı için gücü kuvveti yerinde kalıyor, kabul. ama bu güçle adama yumruğu koyduğun zaman elinin kolunun rakibine batması gerekir. karıncanın üzerine bindiğinde karıncanın belini kırman icap eder. yere bastığında masif metal bir kütleye çarpana kadar batarsın.

  tabi aynı sorun bütün kahramanlarımızda sözkonu. hulk tankı kaldırdığında yere batmalı. zaten tankı kaldırmaya çalıştığında tuttuğu yer kopmalı. süpermen treni durdurmaya çalışırsa ne kadar güçlü olursa olsun ancak trenin içine çivi gibi batar. tren durmaz.


  (9 - 30 Temmuz 2015 16:43)

 • comment image

  marvel sinematik evrenine ilişkin yepyeni tüyolar veren film. özellikle sıkı takipçiler kaçırmayacaktır. film gayet eğlenceli ve orijinal bir akışa sahip, tavsiye edilir. filmin bitişinde çıkmayın, sahne var yine. o ışıkları yazılar çıkar çıkmaz açıp son sahneleri göt eden göt oğlanına sövmenizi en içten dileklerimle rica ediyorum.


  (brown melodileriyakar - 24 Temmuz 2015 19:11)

 • comment image

  --- spoiler ---

  hank pym scott'ın matrak arkadaş grubundan yardım almaya tereddüt ederken;

  pym: bu adamların işe yarayacağından emin misiniz ?
  zenci eleman: senin evine girip soygun yaptık dostum daha ne istiyosun ?
  pym: onu çalmanıza ben izin verdim.
  eleman: ben de bana izin vermene izin verdim.

  ---
  spoiler ---


  (henry hasta misin olm - 20 Temmuz 2015 21:10)

 • comment image

  -ant-man neden önemli-

  ant-man'ın seyirciyle buluşmasıyla birlikte marvel sinema evreninin ikinci safhası resmen bitmiş oldu. artık önümüzde üçüncü safhanın ilk filmi captain america civil war var. ant-man klasik bir süper kahraman filmi değil. hatta klasik bir marvel filmi bile değil. bugüne kadar yayınlanan filmlerden ancak guardians of the galaxy ile kıyaslayabileceğimiz bir yapım. neden böyle? çünkü klasik super kahraman mitosunun dışında bir baş karakter barındırıyor. scott lang captain america gibi kahraman olmak için varolmuş bir adam değil, thor gibi süper güçleri yok, iron man gibi kahramanlık yapmak için bir motivasyonu bile yok. scott lang sadece normal bir hayat sürmek istiyor. fakat mecburen eski bir süper kahramana yardım etmek zorunda kalıyor ve bu süreç sonunda da süper kahramanlık misyonunu kabulleniyor.

  filmin klasik bir super kahraman filmi olmaması bu tür bir beklentiyle filmi izleyenleri ilk yarıda biraz sıkmış olabilir. çünkü temelde hikaye artık suç hayatını sonlandırmış fakat mecburen son bir iş için geri dönmüş bir hırsızı anlatıyor. bu hikayenin süper kahraman kısmına bağlanması biraz uzun sürüyor. michael douglas'ın oynadığı hank pym karakterinin bize sunuluşu da yine benzer bir şekilde ağır ağır oluyor. film hiç bir olayı hızlıca geçiştirmiyor. pym'in kızıyla olan problemlerinin scott lang'in kızına sahip çıkmaya çalışmasıyla paralel bir şekilde izliyoruz. hikaye bence olması gerektiği kadar sürede olması gerektiği gibi gelişiyor. eğer insanlar filmde uçan-kaçan bir süper kahraman görmek istiyor ama bu kahramanın neden ve nasıl uçup kaçtığını merak etmiyorsa bu onların kötü bir seyirci olduğunu gösterir. filmden bunu talep etmeniz gerekir. ucuz senaryolara alışmış olabilirsiniz ama bu düzgün yazılmış senaryoların sıkıcı olduğu anlamına gelmez.

  zaten yeterince para kazanan marvel artık rahat bir şekilde risk alabiliyor ve aldığı her risk de karşılığını buluyor. bu açıdan guardians of the galaxy'den cesaret alan marvel studios'un ant-man'ı gerçek bir film kurgusuyla çekmesi takdire şayan bir durum. öte yandan film marvel'in diğer filmlerinden bir kopukluk da yaşamıyor. hatta captain america ve avengers age of ultron filmleri ile bir takım organik bağlara sahip. bunlara örnek olarak avengers'ın sonunda görülen eğitim binasının ve falcon'un filmde mühim bir sahnesinin olması sayılabilir.

  kişisel olarak ben wasp karakterinin filmin son sahnesinde görülmesini değil bir ara gerçekten aksiyona girmesini isterdim ama belli ki yapımcılar bunun civil war ile olmasının daha doğru olacağını düşünmüşler.

  film bittiğinde elimizde kalanlar şunlar:
  - yeni bir süper kahraman olarak ant-man yani scott lang.
  - black widow ve scarlett witch'den sonra üçüncü kadın süper kahraman olarak wasp yani hope van dyne.
  ve marvel sinema evreni içinde yer alan iki eski süper kahraman olarak ant-man (hank pym) ve wasp (janet van dyne). bu son kısım şu yüzden önemli: marvel sadece geleceğe yönelik değil geçmişe dönük hikayeler de üretiyor. agent carter bunun en güzel örneği. biz artık biliyoruz ki bundan yıllar önce daha ortada avengers yokken iki süper kahraman dünyayı kurtarıyorlardı ve bu bilgi bize yeni bir dizi veya film olarak geri dönebilir. umutlanmamak için hiç bir sebep göremiyorum.


  (jamesjersey - 20 Temmuz 2015 17:00)

 • comment image

  marvel sinema evreninin ikinci evresini kapatan filmdir. filmi gerçekten beğendim. özellikle avengers harici solo filmlerden sıkılmış biri olarak beklentimin üzerinde bir film olmuş. ironman, captain america ve thor filmlerinden sıkıldıysanız ant-man bünyenizde guardians of the galaxy'nin bıraktığı gibi taze bir etki bırakabilir. bazı tuhaf yanları olsada marvel evreninde önemli bir yerde duran bir film olmuş. muhtemelen captain america civil war ve yeni avengers filmlerinde artık ant-man'i de göreceğiz. bu filmlerden beklentim bir hulk vs. ant-man sahnesidir. bu kapışmadan absürd ama eğlenceli sahneler çıkabilir.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda falcon ant-man'i soruştururken duvarlara tutunabilen birisinden de bahsediyor. bu sahneden sonra diyebiliriz ki spidey dostumuzunda olacağı yeni filmler yakın, marvel evreni hızla büyümeye devam ediyor.

  ---
  spoiler ---


  (plagueis - 18 Temmuz 2015 23:02)

 • comment image

  ekşi sözlük'e dadanan "ben beğenmediysem kötüdür" tayfası başlığı ele geçirmeden belirteyim, on numara filmdir. bekleneni vermekten öte, marvel'ın avengers ve iron man 3'ten gelen sıcak parayla aldığı risklerin meyvesini verdiği yaratıcı filmlerinden birisi olmuştur.

  elbette ki bir, geçen yazki ekürisi, guardians of the galaxy değil ama en az onun kadar eğlenceli... vaat ettiği şeyler de bir gotg olmadığı için onun kadar gişe($770m) yapmayacaktır ama $500m civarına yaklaşırsa resmen marvel'ın istese bile hata yapamayacağı bir döneme girmişiz demektir.

  gidin izleyin 10/10... metacritic 65/100 demiş, imdb'de de 7.5 civarına konuşlanır ileride.

  --- spoiler ---
  ---
  spoiler ---

  filmin kendisi mcu'nun göbeğinde değil belki ama öyle başlıyor. daha doğrusu; filmin başında, "mcu'nun göbeği"ni ve janet'ı kaybettiği için dellenmek üzere olan hank pym'in hydra elemanı ipnenin burnunu kırıp göbekten ayrılışını izliyoruz.
  milf carter ve iron man 2'den hatırladığımız howard stark var tabii ki mcu'nun göbeği olarak.

  - burada araya gireyim: marvel'ın(marvel studios) avengers sonrası sinema sektöründeki konumunu daha da sağlamlaştıran, kontratlı oyuncularının gözündeki pivotal yeri ve eski filmlerde görünmüş oyuncularını geri çağırınca koşa koşa gelmeleri sanırım. özellikle seneye civil war'da çok ekmeğini yiyecekler bunun. -

  hank pym'in ne kadar möhüm bir karakter olduğunu hank pym'in kişiliğinin michael douglas, fikirlerinin paul rudd ve corey stoll tarafından oynanmasından anlayabiliriz. ant-man ve yellowjacket hank pym'in alter-egoları. bir ant-man filminde hank pym'i geri planda tutup ant-man ve yellowjacket'ı kapıştırmak "edgar wright'ın aklından çıktım" diye bağırıyor tabii ki de. o kadar çemkirilmişti adama "hank pym'i neye yaşlı yapiyong?" diye.

  darren cross, hank pym'in janet van dyne'ın(aka wasp) ölümü(?)nden sonra yanına çırak diye alıp patlamaya hazır bir bombaya dönüştürdüğü "protege"si...
  scott lang, dr pym'in durulup eski görece daha pasifist günlerinden kalan fikirleriyle yetiştirdiği çırağı...

  bu ikisi gayet güzel kotarılmış sahnelerle ufalıp büyüyerek dövüştüler. hatta scott hızını alamayıp falcon'ı da dövdü bir ara. sonra ant-man kazandı, interstellar olup geri geldi filan... fena değil.

  ayrıca film komik. baya baya bildiğin komedi filmi... aynı zamanda bir soygun filmi...
  bir de jeff reyiz'in bahsettiği kişileştirme tekniği çok zalımca kullanılmış. anthony :((

  mid credits: yeni wasp kostümünün yarım hali bile harika. 10/10 (bkz: #53567725)
  kostümü geçiyorum, içine girecek kişi daha da harika...

  end credits: ohş... "geçen hafta", "accord" filan derken sanırım baya uzun bir zamana yayılacak civil war'daki olaylar.

  --- spoiler ---
  ---
  spoiler ---


  (standart orbit - 18 Temmuz 2015 00:12)

 • comment image

  ilk fragmanların daha az aksiyon daha çok konuyu tanıtma amacı taşıdığını bilmeyenlerin bir de üstüne üstülük kısa fragman "teaser trailer" olduğunu da hesaba katmadan bütün filmi izlemişçesine o dahi beyinleriyle yorumlamalarını yadırgayan film..

  bu film kesinlikle kötü olmayacak, aksiyon açısından belki çok tatmin etmeyecek ama konu açısından gayet başarılı olacağına eminim.. yani en azından marvel standartlarının asla altına inmeyecek.. bi defa, o boyuta inince karşımıza çıkacak mikro dünyayı görmek bile filmin başka güzel yanı...


  (kafadan sick - 9 Ocak 2015 01:06)

 • comment image

  avengers'ın kurucu üyelerinden olmasına rağmen şu güne dek filminin çekilmemiş olması biraz ayıp.

  neyse "karınca adam" diye süper hero olur mu lan demeyin, bekleyin, izleyin.


  (g man - 13 Mayıs 2012 22:05)

Yorum Kaynak Link : ant-man