Süre                : 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Eylül 2014 Pazartesi, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama,Gizemli,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : polis,Dc çizgi romanlar,Çizgi roman esaslı,Yolsuzluk,Polis yolsuzluğu
Yapımcı          :  Primrose Hill Productions , DC Comics , Warner Bros. Television
Yönetmen       : Danny Cannon (IMDB)(ekşi), T.J. Scott (IMDB)(ekşi), Dermott Downs (IMDB)
Senarist          : Mitch Brian (IMDB)(ekşi),Laren Bright (IMDB),Howard Chaykin (IMDB),Sean Catherine Derek (IMDB)(ekşi),Ben Edlund (IMDB)(ekşi),Bill Finger (IMDB),Gardner Fox (IMDB),Archie Goodwin (IMDB),Bruno Heller (IMDB),Bob Kane (IMDB),Robert Kanigher (IMDB),David Mazzucchelli (IMDB),Frank Miller (IMDB),Sheldon Moldoff (IMDB),Jerry Robinson (IMDB),Greg Rucka (IMDB),Dick Sprang (IMDB),John Stephens (IMDB),Ken Woodruff (IMDB)
Oyuncular      : Ben McKenzie (IMDB)(ekşi), Sara Paxton (IMDB), Donal Logue (IMDB)(ekşi), David Mazouz (IMDB)(ekşi), Sean Pertwee (IMDB)(ekşi), Robin Taylor (IMDB)(ekşi), Zabryna Guevara (IMDB)(ekşi), Erin Richards (IMDB)(ekşi), Cory Michael Smith (IMDB), Camren Bicondova (IMDB), Jada Pinkett Smith (IMDB), Victoria Cartagena (IMDB), Andrew Stewart-Jones (IMDB), John Doman (IMDB), Richard Kind (IMDB), Drew Powell (IMDB), David Zayas (IMDB), Makenzie Leigh (IMDB), J.W. Cortes (IMDB), Anthony Carrigan (IMDB), Dominic Wergeland (IMDB), Carol Kane (IMDB), Michelangelo Milano (IMDB), James Georgiades (IMDB), Krista Braun (IMDB), Danny Mastrogiorgio (IMDB), Victor Cruz (IMDB), Mario D'Leon (IMDB), Mark Quiles (IMDB), Mark Vincent (IMDB), Lili Taylor (IMDB), Dan Bakkedahl (IMDB), Clark Middleton (IMDB), Daniel Stewart Sherman (IMDB), James Colby (IMDB), Wayne Duvall (IMDB), Hakeem Kae-Kazim (IMDB), Michael Kostroff (IMDB), Jack Koenig (IMDB), Kyle Massey (IMDB) >>devamı>>

Gotham ' Dizisinin Konusu :
DC Comics’in ünlü kahramanı Batman’in şehri olarak bildiğimiz Gotham’ın, Batman'den öncesini anlatacak dizi; Polis Departmanı’nda çalışan James Gordon’ı merkezine alacak. Bruce’un Batman’e dönüşme yolculuğuna eşlik edecek Gordon, şehirdeki pek çok kötü adamla da mücadele edecek. Ayrıca Penguen, Kedi Kadın, Bilmececi ve Zehirli Sarmaşık gibi Batman evreninin birçok ünlü karakteri; gençlik halleriyle Gotham’da arz-ı endam edecek!

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Special Visual Effects in a Supporting Role


 • "umarım allah korur, smallville gibi olmaz da, bayıla bayıla izleriz."
 • "2005-2006 sezonunun, manisaspor'un efsane kadrosu gibi dizi. ileride ne yıldızlar ne fenomenler ne yan ürünler çıkartacak haberi yok... jokerler, çiftyüzler, enygmalar, canerler, ardalar..."
 • "batman gelmeden önceki hali için;(bkz: bağcılar)"
 • "wayne malikanesinin 1 odadan oluştuğu süper dizi. misafir gelir aynı oda, bruce emo'ya bağlar aynı oda, bruce dedektifçilik oynar aynı oda..."
 • "(bkz: bir oswald copplebot kolay yetişmiyii)"
 • "barbara herhalde barbara, kevase olan."
 • "karanlıkta arkadaşınla yürümek , aydınlıkta yalnız yürümekten iyidir."
 • "koskoca wayne malikanesinin bir odası var mk."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizi her şeyden önce isminin hakkını veriyor.
  gotham'ın resmedilişi açısından tim burton'ın gotham'ını bile sollamıştır.
  nolan'ınkini saymıyorum bile.

  şimdi buraya ekşici burton fanları gelip tatava yaparlar diye söylüyorum: neticede 10'lu yılların görsel teknolojik araçları var ortada ve bu araçlardan da faydalanıp, eskilerden dersler çıkartıp en iyisi konuyor ortaya. ve ortaya konan atmosferde hem 80'leri buluyorsun hem 90'ları hem de 10'lu yılları.
  ben oyunculuklar ve kurgudan ziyade gotham'a hayran kaldım.

  pek büyük beklentilerim yoktu ve beni şaşırttı dizi. umarız böyle devam eder.


  (kogan - 24 Eylül 2014 12:26)

 • comment image

  --- spoiler ---

  wayne malikanesinin 1 odadan oluştuğu süper dizi. misafir gelir aynı oda, bruce emo'ya bağlar aynı oda, bruce dedektifçilik oynar aynı oda...

  ---
  spoiler ---


  (azazel13 - 22 Ekim 2014 22:41)

 • comment image

  dizi iyi güzel ama bence smallville gibi 10 sezon olmamalı. yani her yeni sezon başladığında aradan bi' kaç sene geçmiş olsun ne bileyim bi' kaç sezonda bitsin dizi, baymasın, dizinin son bölümünde bruce'u batman kostümünde görmek istiyorum şahsen.

  bi' de arkadaşın birinin babası izliyomuş bunu, geçen gün demiş "oğlum bak bu gotham çok güzel dizi sen de izle" diye, ama adamın haberi yokmuş olayın batman'le alakası olduğundan, arkadaş söylemiş "baba bu dizi batman'in öncesini anlatıyor biliyo musun" diye. öyle diyince de benim aklıma geldi, bu arkadaşın babası diziyi 5-6 sezon seyretse dizinin batman'le alakası olduğunu bilmeden, sonra dizinin finalinde bruce batman olsa, adam şaşırırdı çok ilginç olurdu. ben bilmesem noluyo lan derdim. yani düşünsene arka sokaklar mesut'un oğlu tunç dizinin sonunda captain america olsa, ya da çocuklar duymasın'ın sonunda havuç büyüyüp flash olsa şaşırırsın noluyo amk dersin onun gibi.


  (james wade piotr armando cletus wagner - 13 Aralık 2014 00:33)

Yorum Kaynak Link : gotham