Çıkış Tarihi     : 12 Ekim 2014 Pazar, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Drama
Taglar             : Sadakatsizlik,evlilik dışı ilişki,zina,Aldatma,Karı koca ilişkisi
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Jeffrey Reiner (IMDB)(ekşi), John Dahl (IMDB)(ekşi), Ryan Fleck (IMDB)(ekşi), Rodrigo Garcıa (IMDB)(ekşi), Carl Franklin (IMDB), Anna Boden (IMDB), Laura Innes (IMDB), Colin Bucksey (IMDB), Mark Mylod (IMDB), Michael Slovis (IMDB), Scott Winant (IMDB), Agnieszka Holland (IMDB), Michael Engler (IMDB), Mike Figgis (IMDB), Sam Gold (IMDB), Stacie Passon (IMDB), Jessica Yu (IMDB)
Senarist          : Hagai Levi (IMDB)(ekşi),Sarah Treem (IMDB)(ekşi),Sarah Sutherland (IMDB),Alena Smith (IMDB),Sharr White (IMDB),Katie Robbins (IMDB),Dan LeFranc (IMDB),David Henry Hwang (IMDB),Anya Epstein (IMDB),Melanie Marnich (IMDB),Kate Robin (IMDB),Abe Sylvia (IMDB),Stu Zicherman (IMDB),Jaquen Castellanos (IMDB),Lydia R. Diamond (IMDB),Eric Overmyer (IMDB),Itamar Moses (IMDB)
Oyuncular      : Dominic West (IMDB)(ekşi), Maura Tierney (IMDB)(ekşi), Joshua Jackson (IMDB)(ekşi), Julia Goldani Telles (IMDB)(ekşi), Jadon Sand (IMDB), Ruth Wilson (IMDB)(ekşi), Jake Richard Siciliano (IMDB), Catalina Sandino Moreno (IMDB)(ekşi), Omar Metwally (IMDB), Leya Catlett (IMDB), Josh Stamberg (IMDB), Victor Williams (IMDB), Colin Donnell (IMDB), Darren Goldstein (IMDB), Kaija Matiss (IMDB), Mare Winningham (IMDB), Michael Godere (IMDB), Kathleen Chalfant (IMDB), Danny Fischer (IMDB), Richard Schiff (IMDB), Irène Jacob (IMDB), Sanaa Lathan (IMDB), John Doman (IMDB), Anna Paquin (IMDB), Abigail Dylan Harrison (IMDB), Nicolette Robinson (IMDB), Christopher Meyer (IMDB), Deirdre O'Connell (IMDB), Stephen Kunken (IMDB), Teresa Yenque (IMDB), Brendan Fraser (IMDB), Jennifer Esposito (IMDB), Reagan Grella (IMDB), Savannah Grella (IMDB), Zenobia Shroff (IMDB), Emily Browning (IMDB), Ramon Rodriguez (IMDB), Quinn VanAntwerp (IMDB), Michael Pemberton (IMDB), Lavinia Jones Wright (IMDB) >>devamı>>

The Affair (~ A viszony) ' Dizisinin Konusu :
Kadın erkek ilişkilerini iki tarafın da perspektifinden bakmaya odaklanan dizi, Alisone ve Noah adındaki iki insan üzerinden hem evlilik meselesini hem de ikili ilişkilerin varoluşçu sorunlarını ön plana almayı hedefliyor. Cole ile evli olan Allison, bir trajedinin ardından evliliğindeki ve hayatındaki parçaları birleştirmeye çalışan genç ve güzel bir garsondur. New York'ta hem yazarlık hem de öğretmenlik yapan Noah'ın ise mutlu bir evliliği vardır. Eşinin babasının Long Island'daki malikanesinde tatil yapan Noah, burada Alison ile tanışır. Tanışmanın ardından ikisi için de hayat ve ilişkileri karışıklaşmaya başlayacaktır. Duygularına yenik düşüp yasak bir aşk yaşayacaklar mı, yoksa eşlerine sadık kalabilecekler midir?

Ödüller      :

Golden Globes:Golden Globe-Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Limited Series or Motion Picture Made for Television, Golden Globe-Best Performance by an Actress in a Television Series - Drama, Golden Globe-Best Television Series - Drama


 • "joshua'cigimi cok az gosteriyor olmasi haricinde bir kusurunu bulamadigim dizi.. ha bir de joshua'yi biraz daha fazla gorsek fena olmayacak..."
 • "dizi sayesinde dominic west in poposunu artık nerde olsa tanırım."
 • "uçkuruna sahip çıkamayan bir vahe kılıçarslan'ı konu alan dizi."
 • "dizideki tek beklentim helen'in mutlu olması."
 • "4. sezon onayını alarak sıkı takipçilerini sevindirmiş dizidir. hele hele ilk iki sezonun ardından 3. sezonu ile bambaşka bir havaya bürünmüşken."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk bölümden sonra beğendiğim dizi. olgun dizi sevenlere bu kışı güzel geçirmelik

  başroldeki hanfendi ve beyfendi itici ağızlarıyla dikkat çekse de alışıp seviyosunuz. gerçi bu adamın nesini sevcekseniz


  (atomsforpeace - 22 Ekim 2014 21:42)

 • comment image

  joshua'cigimi cok az gosteriyor olmasi haricinde bir kusurunu bulamadigim dizi.. ha bir de joshua'yi biraz daha fazla gorsek fena olmayacak...


  (pandera - 8 Kasım 2014 01:25)

 • comment image

  aslında olaylar her iki tarafın ağzından anlatılsa da bana göre direkt çirkin dudaklı bir kadının* taş gibi kocasını* orta yaş krizine girmiş tipsiz ve sevimsiz bir içgüveysi* ile aldatmasını konu alan dizi.
  evet, seni hiç sevmiyorum noah solloway.


  (syrinxe - 9 Şubat 2015 23:25)

 • comment image

  ilk sezonunda ne kadar sıkıldıysam ikinci sezonunun ilk bölümünde bir o kadar ilgiyle izlediğim dizi olmuştur. bence senaristlerin helen'ın bakış açısından daha çok anlatması gerekir, aptal noah'ın maceralarını merak etmiyoruz, zaten yazamıyor da.


  (remixtherobot - 6 Ekim 2015 08:43)

 • comment image

  --- spoiler ---
  dizide alison başlığıyla sunulan bölümler gerçekte yaşananlar. noah başlığıyla yazılanlar noah'ın kitapta anlattıkları (noah ıb dönem dönem alisonu arabayla ezdiğini hayal etmesi ve kitabın finalinde gerçekten öldürmesi vs), helen ve cole bölümleri de boşanma davalarında verdikleri taraflı ifadeler. katil alison, çocuğun babası sıkati, kaynak da götüm.
  ---
  spoiler ---


  (aykunoise - 30 Kasım 2015 15:51)

 • comment image

  sırf alison'ın kısımları için izlediğim dizi. çok gerçek alison'ın kısımları. hissediyorsunuz karakterin içinde bulunduğu çalkantıları, hüznü. noah bugüne kadar nefret ettiğim dizi karakterleri içinde zirveyi zorluyor. güzelim cole varken neden noah ? hem çirkin hem sevimsiz. ama cole öyle mi, hem seksi hem erkeksi. genel olarak bahsecedecek olursam da dizinin içinde bulunduğu genel hüzün duygusunu seviyorum. parlatılmış insan hayatlarını anlatmıyor, gerçeği anlatıyor, insanı anlatıyor. insanın zaaflarını, gelgitlerini, düşüp kalkmalarını, arzularını.


  (dengesizlikte dunya birincisi - 13 Aralık 2015 00:06)

 • comment image

  4. sezon onayını alarak sıkı takipçilerini sevindirmiş dizidir. hele hele ilk iki sezonun ardından 3. sezonu ile bambaşka bir havaya bürünmüşken.


  (whiteshark13 - 12 Ocak 2017 08:47)

Yorum Kaynak Link : the affair