Çıkış Tarihi     : 08 Ekim 2014 Çarşamba, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Endemol USA
Yönetmen       : Michael Morris (IMDB)(ekşi), Gary Fleder (IMDB)(ekşi), Adam Davidson (IMDB)(ekşi), Dennie Gordon (IMDB)(ekşi), Sidney Sidell (IMDB), Padraic McKinley (IMDB), Tim Iacofano (IMDB), Craig Zisk (IMDB), Byron Balasco (IMDB), John Dahl (IMDB)
Senarist          : Byron Balasco (IMDB),Vladimir Cvetko (IMDB),Scott Wilson (IMDB)(ekşi),Enzo Mileti (IMDB),Alex Metcalf (IMDB),Tom Garrigus (IMDB),Peter Noah (IMDB),Bruce Rasmussen (IMDB),Ryan Farley (IMDB),Jon Frye (IMDB),Fernanda Coppel (IMDB),Patrick Aison (IMDB),Jennifer Ames (IMDB),Steve Turner (IMDB)
Oyuncular      : Frank Grillo (IMDB)(ekşi), Kiele Sanchez (IMDB)(ekşi), Matt Lauria (IMDB), Jonathan Tucker (IMDB)(ekşi), Nick Jonas (IMDB)(ekşi), Joanna Going (IMDB)(ekşi), Juliette Jackson (IMDB)(ekşi), Paul Walter Hauser (IMDB)(ekşi), Joe Stevenson (IMDB), Mac Brandt (IMDB), Natalie Martinez (IMDB), Juan Archuleta (IMDB), Bryan Callen (IMDB), Mike Beltran (IMDB), Christie Philips (IMDB), Kirk Acevedo (IMDB), Lina Esco (IMDB), Phil Abrams (IMDB), Wendy Moniz (IMDB), Katherine C. Hughes (IMDB), Jonathan Howard (IMDB), Jamie Harris (IMDB), Kenny Florian (IMDB), Dean Stone (IMDB), M.C. Gainey (IMDB), Kim Robillard (IMDB), Alisa Allapach (IMDB), Jessica Szohr (IMDB), Mark Consuelos (IMDB), Roddy Rieger (IMDB), Ahna O'Reilly (IMDB), Bruce Davison (IMDB), Ronnie Gene Blevins (IMDB), Adam Shapiro (IMDB), Mario Perez (IMDB), Michael Stoyanov (IMDB), Ishmel Sahid (IMDB), Sean Quezada (IMDB), Zuleikha Robinson (IMDB), Obba Babatundé (IMDB) >>devamı>>

Kingdom (~ Navy St.) ' Dizisinin Konusu :
“The Kingdom”da 12 Mayıs 2003 tarihinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da meydana gelen eşzamanlı bombalama olaylarını izleyen günlerde yaşananlar anlatılır. Riyad’daki terörist saldırının çok sayıda masum Amerikalı sivilin hayatına mal olmasının ardından harekete geçen FBI yetkilileri, bu saldırının sorumlularını ele geçirmek ve rakip istihbarat ajanlarıyla mücadele edebilmek için bu ülkeye özel bir ajanlar ekibi gönderme kararı alırlar. Seçkin ajanlar grubunu yönetmekle görevli olan Özel Ajan Ronald Fluery (Jamie Foxx) hayatının en zor göreviyle karşı karşıyadır. Yanına en güvendiği üç ajan Janet Mayes (Jennifer Garner), Adam Leavitt (Jason Bateman) ve Grant Sykes’i de (Chris Cooper) alan Ronald Fluery, bir haftaya kalmadan terörist hücresinin içine sızarak onu çökerteceğinden emindir. Ancak Suudi Arabistan’a varınca kendilerini çok farklı bir kültür, olağanüstü hava sıcaklığı ve politikanın kirli labirentlerinde tuzağa düşmüş bulurlar. Muhbirlerinin ve müttefiklerinin verdiği bilgilerin güvenilirliğini de artık sorgulamaya başlamışlardır. Yerel yöneticilerin destek olmaktan çok köstek olduğu bir ortamda Fluery’nin beklediği yardım sempatik kişilikli bir Suudi polis yüzbaşısından gelir. Doğru iz üzerinde ilerlemeye başlayan FBI ajanları artık düşman kuvvetlerini çökertecek darbeyi indirmek üzeredir.


 • "film repliklerinden ufak bir bölümü infected mushroom roll us a giant parçasında kullanmıştır."
 • "filmin arasinda migros'taki burger king'e gidilip yemek yenecek derece uzun bir filmdir bu... uzun oldugu kadar da güzeldir... yani çok uzun yani çok güzel..."
 • "ultra hard uzun metrajlı olmasına ragmen insanın sıkılmadığı ender filmlerden biri. bütün doyurucu klasik öğeleri bir arada içeren herkesin gormesi gereken bir film. hatta dvd si alinmali saklanmali"
 • "wolf'un verdiği, üç dileği yerine getiren bir kurufasulye vardı, herif şey diliyordu:"sen ve tüm ailen kölem olsunlar ve kıçımı öpsünler" ordan sonra olanlara hala kopuyorum..."
 • "zamanında isik universitesi anafartalar kampusunde gösterilmişti..."
 • "ed o'neill'in da (kesin yanlis yazdim) oynadigi film (bkz: al bundy)"
 • "gecen yaz isik universitesinde gosterilmis olup beeni goren , bu sene de tekrar yayinlamayi dusunduum(uz) super keyifli gorsel solen..."
 • "nadide bir peri masali derlemesi(bkz: shrek)"
 • "gecenin 3unde gozonune gelen iki uc sahne ile insanin canini cektiren bir ba$yapit."
 • "hiç bir yerde türkçe altyazılarını bulamadığımız dizi. bi buldurun, allah rızası için:)"
 • "buradaki wolf adlı karakter harikadır. virginia ile aralarında sürekli bir sexual tension vardır."
 • "hala ayakkabi canlisi insanlari gordukce aklima buradaki troll'lerin geldigi yapim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  nerdeyse 10 saat suren bir frp dizisi toplulugudur. filmin acilis jenerigindeki efektlerin kalitesi ve sayisi filmin icindeki efektlerden bin kat daha fazladir. adamlar butun parayi filmin(dizinin) acilis jenerigine harcamislar sanirim, sonra da kafalarini duvardan duvara vurup "ulan kes o kadar gaz olup da tum parayi su jeneregine harcamasaydik, simdi 10 saat boyunca ne halt edecez, hangi para ile koyacaz diziye konusan yuzukler, kurtadamlar vesaire..." felan demislerdir. fakat yine de sonuna kadar izlenince insanda cok hos bir tat birakan, bir on saat daha olsada izlesek dedirten bir cesit dizidir.


  (eternity4ever - 13 Nisan 2004 00:23)

 • comment image

  filmin arasinda migros'taki burger king'e gidilip yemek yenecek derece uzun bir filmdir bu... uzun oldugu kadar da güzeldir... yani çok uzun yani çok güzel...


  (portakal - 25 Kasım 2001 15:12)

 • comment image

  ultra hard uzun metrajlı olmasına ragmen insanın sıkılmadığı ender filmlerden biri. bütün doyurucu klasik öğeleri bir arada içeren herkesin gormesi gereken bir film. hatta dvd si alinmali saklanmali


  (newage - 23 Haziran 2001 20:23)

 • comment image

  wolf'un verdiği, üç dileği yerine getiren bir kurufasulye vardı, herif şey diliyordu:"sen ve tüm ailen kölem olsunlar ve kıçımı öpsünler" ordan sonra olanlara hala kopuyorum...


  (portakal - 7 Ocak 2001 22:34)

 • comment image

  benim hatirladiğim kadariyla on bölümlük dizinin bir seferde seyredilmesinden oluşan bir film... wolf vardi mesela burda, eylenceli bir abimizdi, karı kızın peşine düşmüştü film boyunca... bi kötü kadın vardı tabi, troller ve trol dust vardi... pamuk prenses ve yedi cüceler, devamlı uzayan saçlar, sihirli aynalar, arada migros ve burger king, cüceler, elfler, orta yaşını biraz geçmiş bir sindrella ve en süperlerinden, üç dileğinizi yerine getiren bir kurufasulye...


  (portakal - 1 Ocak 2001 16:20)

 • comment image

  gecen yaz isik universitesinde gosterilmis olup beeni goren , bu sene de tekrar yayinlamayi dusunduum(uz) super keyifli gorsel solen...


  (bwh - 31 Aralık 2000 19:01)

 • comment image

  bu film öyle bir filimki
  belki diziler topluluğu demek daha doğru olur
  baya bi uzun :)
  yaklaşık 417 dakika (nası yaklaşık ama :p)
  bu filimde benim sima olarak tanıdığım sadec biri war onun adıda
  john larroquette
  süpre bişi yada bazı kişilerin deyişine göre
  tuper :p
  (efenim ısmarlama entry olur mu??? olur olur mesela bu benimki öyle sırf portakal bişiler yazabilsin diye bu başlığı açtım merak ediyorum acaba neler ekliyecek diye :))


  (sir erdoquan - 31 Aralık 2000 16:59)

 • comment image

  digiturke geri dönmüş olan hallmark kanalında bu aralar sık sık oynatılan eğlenceli film. masallara doğrudan ve dolaylı göndermelerle dolu olduğu gibi popüler kültüre de göndermelerle doludur mesela bir magic mushrooms hadisesi vardır vb vb... kadrosunda ann margret, rutger hauer gibi sağlam isimler de mevcuttur. hepsinin ötesinde çocukluğumun bee teyzesi dianne wiest'i evil queen olarak görmek bir tuhaf olmaktadır ya neyse kadında potansiyel hep vardı.
  (bkz: radio days)
  (bkz: bullets over broadway)


  (flut - 8 Temmuz 2006 13:07)

 • comment image

  hiç bir yerde türkçe altyazılarını bulamadığımız dizi. bi buldurun, allah rızası için:)


  (cathy - 5 Eylül 2011 20:30)

Yorum Kaynak Link : the 10th kingdom