Süre                : 1 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 21 Ekim 2011 Cuma, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : haneye tecavüz,Tehlikede aile,ihanet,Öldürme tehdidi,Işlevsiz aile
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Millennium Films , Millennium Films , Winkler Films
Yönetmen       : Joel Schumacher (IMDB)
Senarist          : Karl Gajdusek (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Nicolas Cage (IMDB)(ekşi), Nicole Kidman (IMDB)(ekşi), Ben Mendelsohn (IMDB)(ekşi), Liana Liberato (IMDB)(ekşi), Cam Gigandet (IMDB)(ekşi), Jordana Spiro (IMDB)(ekşi), Dash Mihok (IMDB)(ekşi), Emily Meade (IMDB)(ekşi), Nico Tortorella (IMDB), Terry Milam (IMDB), Tina Parker (IMDB), David Maldonado (IMDB), Simona Williams (IMDB), Gracie Whitton (IMDB), Matthan Harris (IMDB), Joshua Wilkins (IMDB)

Trespass (~ Yakin Tehdit) ' Filminin Konusu :
Film, evli bir çiftin dört suçlu tarafından rehine tutulması ve bu esnada eve giren hırsızların olaya dahil olmalarını konu ediniyor. Zengin ve huzurlu bir hayat süren Miller ailesinin yaşamı, evlerine giren soyguncuların ardından altüst olur. Önce evi soymak için gelen haydutların, yavaş yavaş daha fazlasını istedikleri anlaşılacaktır.


 • "maalesef nicolas cage'in "kötü filmler serisi"nin devam ettiği film olmuştur. her seferinde izlemiycem şu adamın filmlerini artık diyorum ama bir şeyler dürtüyor."
 • "fragmanından anladığım kadarıyla bir kasanın önünde geçen film. bu arada nicolas çıkar o gözlüğü allah'ını seversen..."
 • "eğlenceli ve zaman kaybı olmayan, bir gerilim filmi olarak vazifesini yerine getirebilen bir nicolas cage, nicole kidman, joel schumacher filmi."
 • "kotu film."
 • "entrylerde abartıldığı kadar kötü olmadığını düşündüğüm film. yani belki oyuncu isimleri beklentileri yükseltiyor olabilir ama çekimler gayet iyiydi bence."
 • "fare görmüş nicole kidman ı nicolas cage in kucağına oturtan afişi ile daha şimdiden yaran film."
 • "nicolas cage ve nicole kidman'ın birlikte oynadıkları ilk, cage'in joel schumacher ile 8mm'den sonra çalıştığı ikinci film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hayattan 2 dileğim var.haluk levent ve nicolas cage'in borçları bitsin.eskisi gibi güzel şeyler yapsınlar.nicolas cage'in en son ne zaman iyi bir filmini izledik hatırlamıyorum.kotaya ziyan bir filmdir.


  (kovarinko - 24 Ekim 2011 20:09)

 • comment image

  eğer bu filmi izlemeyi düşünen, o yüzden sözlükte bu başlığa bakan biriyseniz size bir iyilik yapayım. izlemenize gerek yok. bunu da sanatsal kaygılarımı karşılamadığından, kötü oyunculuktan, senaryonun kopukluğundan falan söylemiyorum. sittir edin zaten bunları. eğlencelik film işte zaten, haneke filmi falan bekleyip bunu izliyorsanız okumayın yazdıklarımı falan.

  ilginçtir, filmi baştan sona sıkılmadan izledim. bunun sebebi içtiğim votka olabilir.

  izleyecek çok film yok bu sıralar. bu da şu sıralar çok indirilen filmlerden biri diye dikkatimi çekti. baktım joel schumacher çekmiş. ulan iki tane canavar batman filmi çekmiş adam. ayrıca number 23 de idare eder filmdi. ne zamandır nicole kidman ı da görmemişim, her ne sebeptense nick cage in de her filmini izliyorum. (yeri gelmişken, ghost rider kadar boktan bir film olabilir mi lan?) ama yok abi. bu amerikalılar yaşlanınca bi dengesizleşiyorlar sanırım.

  olmamış schumacher kanka. sana notum 3. o da on üzerinden. o da yaşına hürmeten.

  son sözüm de size nicole la cage; kaç para aldınız lan bu filmden? hadi nicole bi süredir çok götüremedi filmlerden peki nikılıscım sana ne oluyor? bi sıkıntın mı var, kumara mı dadandın, dükkanın mı battı nedir abi biraz seçici olun be kardeşim? benim top spin 4 oynayarak geçireceğim mis gibi iki saatimi niye hiç ediyosunuz? ayıp.


  (leblebi yutmus solucan - 30 Ekim 2011 00:35)

 • comment image

  maalesef nicolas cage'in "kötü filmler serisi"nin devam ettiği film olmuştur. her seferinde izlemiycem şu adamın filmlerini artık diyorum ama bir şeyler dürtüyor.


  (macabrex - 21 Ekim 2011 10:24)

 • comment image

  fragmanından anladığım kadarıyla bir kasanın önünde geçen film. bu arada nicolas çıkar o gözlüğü allah'ını seversen...


  (forrestgump - 31 Ağustos 2011 13:36)

 • comment image

  nicole kidman dolaylı izlemeye karar vererek elbette 100 dakikamı çöpe attım.
  filmde dikkatimi çeken hiçbir sahne olmadı. yine klasik hırsız-ev sahibi çekişmesi. kazanan yine amerika. kaybeden yine biz; malum 100 dakika.
  aa evet dikkatimi çeken birşey vardı; nicole kidman cidden yaşlanmış. evet.


  (kinemaskop - 12 Kasım 2011 19:02)

 • comment image

  filmdeki nicole kidman'a aşık olup bütün işleri berbat eden psikopat var ya ben onu çok iyi anlıyorum. kadın direk kameraya baktığı zamanlar aha bana baktı, aşık bana, kesin aşık diyorum.
  daha kötü filmler seyrettik, nicolas cage'in de çok daha kötü filmleri var zati. çok kötü değil, seyredilir.


  (yorganadam - 13 Kasım 2011 23:05)

 • comment image

  i let myself in
  ignored the warnings
  i left the keys inside the door
  drew back the curtains
  windows wide open
  so u know, you know i'm here

  i blocked the entrance
  tried weeks of absence
  but just when i am moving on
  i'll scale the fences
  the walls protected
  til i find that ray of hope and re-enter

  instead of looking back
  learning from the past
  i design a map to trespass
  down the beaten path
  across a welcome mat
  i will risk all the traps and trespass

  bir andy moor faciası. sue mclaren'in fight the fire'dan sonra ikinci ve daha az oynatıp aklı meşgul eden şarkısı. tekrar tekrar dinliyorum melodiye bağışıklık bağlamama rağmen hala uykuya dalarken tekrara alıyorum.
  antillas & dankmann remix'ini gördüm ı ıh, orjinali ile albümden yemeyi öneriyorum. *


  (sacmalog - 9 Kasım 2012 05:13)

 • comment image

  2011 tarihli filmimiz için kısa bir tanım aynı zamanda spoiler'da içeriyor;

  --- spoiler ---

  amatör bir grup soyguncunun profesyonel bir aileye karşı giriştikleri başarısızlıkla sonuçlanan bir soygun öyküsü.

  ---
  spoiler ---

  sözlüğe güvenmeyip harcanan 1,5 saatin sonunda akılda kalanlar,

  nicolas abi bikmadı mı arka arkaya berbat filmlerde oynamaktan merak ediyorum, gerçi yönetmene bakınca biraz iyimser düşünmüş olabilir boru değil, joel schumacher gibi bir isim var ama neyse...

  zaman ne acımasız bir kere daha anlıyorsunuz, nicole kidman bile yaşlanmış, gerçi bünyede meg ryan'ın yaşlanması kadar şok etkisi yaratmadı ama insan yine de duygulanıyor, nerede yıldırım günlerindeki nicole, nerede bu teyze.

  neyse bu film için bu kadar uzun bile yazmaya gerek yok, daha önce yazılan entrylerde söylenenler de haklılık payı yüksek, sakın yönetmene ya da kadroya kanıp kalite bir iş beklemeyin, nicolas cage'in ne yazık ki son yıllardaki istikrarını koruduğu filmlerinden bir başkası...


  (kasaba insani - 12 Aralık 2012 01:40)

 • comment image

  14 ay önce amerika'da gösterime girmiş film. elde ettiği hasılat 16000 dolar. yani babayı almış. buna rağmen ülkemiz sinemalarında bu cuma gösterime girecek. neye istinaden merak içindeyim. ha ''oooo nicolas ve nicole bir arada vay'' deyip giden olacaktır ama keşke girmeseymiş. getiren şirkete 0 puanı vermek de farz oldu.


  (jokero - 2 Ocak 2013 11:18)

 • comment image

  insanlık dışı güzel bir kapağı* olan genesis albümü. içeriğe gelecek olursak, grubun diğer albümleriyle*karşılaştırıldığında, mekaniklik-duygusallık dengesinin duygu tarafına kaçan bir albümdür bu. sanırım bunda flüdün etkisi büyük. ilk dinlediğim genesis albümü olması dolayısıyla bendeki yeri de ayrıdır. yalnız albümle ilgili sinir olduğum bir nokta var ki, kapanış şarkısı olması gereken looking for someone albümü açan şarkıdır. hatta direk the knife ile yer değişsin bana sorulacak olursa. bu kadar.


  (unearthly child - 29 Eylül 2014 01:19)

 • comment image

  amerikan üst sınıf güzellemesi. duvar boşluğuna balya balya para istifleyen zengin iyidir, yoksul kötü.

  --- spoiler ---

  toplumsal analizi siktiredecek olursak; kardeşim bu kadar gerzek soyguncu bir arada olur mu? tek aklı başında adam ayı gibi sarışındı. boşuna bunların yanına vermemişler. bir de evet nikılısın gözlükleri berbattı, keşke ölseydi. ya da en azından kızı ya da karısına tecavüz etselerdi.

  ---
  spoiler ---


  (ed gein jr - 14 Kasım 2011 12:28)

 • comment image

  eğlenceli ve zaman kaybı olmayan, bir gerilim filmi olarak vazifesini yerine getirebilen bir nicolas cage, nicole kidman, joel schumacher filmi.


  (redjingle - 11 Kasım 2011 16:01)

 • comment image

  entrylerde abartıldığı kadar kötü olmadığını düşündüğüm film. yani belki oyuncu isimleri beklentileri yükseltiyor olabilir ama çekimler gayet iyiydi bence.


  (lynnrowens - 14 Şubat 2012 21:03)

 • comment image

  ortalama bir seyirlik. joel schumacher ve nicolas cagee karşı ön yargılarınızı kırdığınız takdirde su gibi akıp gidiyor. cage kendini tekrarlasa dahi kötü oynamamış. filmin sonuna doğru küçük twistler düz senaryoyu daha zenginleştirmiş. kısacası gerilim filmlerini seviyorsanız ve boş vaktiniz varsa izleyin derim.


  (atakandinc - 16 Ekim 2012 16:39)

 • comment image

  1992 yapımı walter hill filmi. bill paxton *** ve william sadler * tesadüfen ellerine geçen bir haritanın yardımıyla st. louis yakınında eski bir fabrikada saklı olan altını bulmaya çalışırlar. fakat fabrika yerel bir çetenin kontrolündedir. çetenin işlediği bir cinayete tanık olan kahramanlarımız fabrikada kapana kısılırlar.
  ice tnin çete liderini ice cube tom 'tiny' lister jr. stoney jackson gibi tanınmış zenci aktörlerin diğer çete elemanlarını oynadığı filmin özellikle soundtracki çok sağlamdır. bunun yanında walter hill filmi olmasından da anlaşılacağı üzere sert, şiddet dozu yüksek bir filmdir.


  (saruman - 24 Ocak 2002 05:27)

 • comment image

  outdoor spor ürünler satan ingiliz markası.
  uzun seneler önce markasını bilmeden modelini beğenip aldığım, montunu senelerce giyip halen giydiğimi görünce neymiş bunun markası ya diye araştırdığım, araştırdığımda da ismini cismini öğrendiğim montun markasıdır. senelerce ve halen giydiğime göre kaliteli ürünleri var sanırsam. şu sıralar bazı ürünleri ykm de, benim gördüğüm ilk kez satılmaktadır.


  (kvnc - 25 Kasım 2010 00:06)

Yorum Kaynak Link : trespass