Süre                : 1 Saat 36 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Haziran 1995 Cuma, Yapım Yılı : 1995
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Hollywood Pictures , Cinergi Pictures Entertainment , Edward R. Pressman Productions
Yönetmen       : Danny Cannon (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Wagner (IMDB)(ekşi),Carlos Ezquerra (IMDB)(ekşi),Michael De Luca (IMDB)(ekşi),William Wisher Jr. (IMDB)(ekşi),William Wisher Jr. (IMDB)(ekşi),Steven E. de Souza (IMDB)
Oyuncular      : Sylvester Stallone (IMDB)(ekşi), Armand Assante (IMDB)(ekşi), Rob Schneider (IMDB)(ekşi), Jürgen Prochnow (IMDB)(ekşi), Max von Sydow (IMDB)(ekşi), Diane Lane (IMDB), Joanna Miles (IMDB)(ekşi), Joan Chen (IMDB), Balthazar Getty (IMDB), Maurice Roëves (IMDB), Christopher Adamson (IMDB), Ewen Bremner (IMDB), Angus MacInnes (IMDB), Louise Delamere (IMDB), Steve Toussaint (IMDB), Lex Daniel (IMDB), John Blakey (IMDB), Dig Wayne (IMDB), Martin McDougall (IMDB), Ashley Artus (IMDB), Stephen Lord (IMDB), Phil Kingston (IMDB), Ewan Bailey (IMDB), Mitch Ryan (IMDB), Adrienne Barbeau (IMDB), Alan Bond (IMDB), Charlie Condou (IMDB), Ryan Gage (IMDB), Mark Houghton (IMDB), James Earl Jones (IMDB), James Remar (IMDB), Al Sapienza (IMDB), Scott Wilson (IMDB)

Judge Dredd (~ Yargiç) ' Filminin Konusu :
Dünyanın Atom Çağı'na girdiği gelecekte insanlar megapollerde yaşamaya başlamıştır ve suça karşı acıması olmayan polis güçleri suçlu potansiyali gördüğü her insanı acımasızca cezalandırmaktadır.


 • "(bkz: özel yetkili cumhuriyet savcısı)"
 • ""i can't stand against the law, i am the law!" der bi yerde.. o derece sıyırmıştır..slyın ağzının aldığı hali bi düşünün.. bloarrg"
 • "stallone'nin mavi lens taktıgı, diane lane 'in nefes kestigi, rezil bir gelecekte geçen bilimkurgu-macera-mahkeme filmi (bir şekilde)."
 • "kimse söylememiş ancak film bitince yazılar akmaya başlayınca çalmaya başlayan parça the dredd song iken söyleyen asıl the cure'dur."
 • "(bkz: lawful neutral)"
 • "batman'le beraber gecen maceralarini simon beasley cizmi$tir.."
 • "kitabının yazarı ise 'neal barrett,jr.' dır."
 • "yargili infaz timi mensubu kurgu kahraman"
 • "ilk defa seneler önce beneath a steel sky adlı adventure oyununda tanıştığım karakter."
 • "yeni filmden ilk görüntü de düşmüş.. fena olmamış gibi sanki, urban yakışacak role.."
 • "robert smith bu kahramana duyduğu hayranlığın gazıyla olsa gerek filmi için enfes bir şarkı yapmıştır...(bkz: dredd song)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  "i can't stand against the law, i am the law!" der bi yerde.. o derece sıyırmıştır..
  slyın ağzının aldığı hali bi düşünün.. bloarrg


  (umut - 23 Ekim 2002 01:49)

 • comment image

  ingiliz çizgi romanı, uzay polisiyesi, 20çiftrakam'lı yıllarda geçiyor, atom sawaşları olmuş, ewrenin nevri dönmüş, sokaklar azılı çetelerle, acımasızlıklarla, kudretle dolu o anda ortaya "judge rico dredd" çıkıyor, daha doğrusu "yapılıyor" genleriyle oynanarak tamamen pozitif ve yasaları uygulayan bi "yargıç" icat ediliyor. buna benzer türlü yargıçlar war sokaklarda asayiş sağlıyorlar ama dredd bi efsane, acımasız, iş bitirici...bir de ikiz kardeşi war, o da kötüler kötüsü, sürekli mübadele içindeler...

  filminde sylvester stallone, armand assante oynamıştı, özellikle şehir dizaynı mütişti, animasyondu tamamen... bi de dredd'in batman'le ortak maceraları war, o da mütiş bi koleksiyon dizisiydi.


  (cyrano - 25 Şubat 2000 23:40)

 • comment image

  stallone'nin mavi lens taktıgı, diane lane 'in nefes kestigi, rezil bir gelecekte geçen bilimkurgu-macera-mahkeme filmi (bir şekilde).


  (joe 90 - 15 Ekim 2003 20:51)

 • comment image

  1995 filmi için konuşursak sanırım bir tek benim beğendiğim film. her ne kadar serinin yaratıcısı tarafından beğenilmemişse de bence günümüzün çizgi roman uyarlamalarına göre çok daha fazla çizgi roman havası taşımaktadır...


  (metal revolution - 22 Haziran 2013 00:01)

 • comment image

  ilk defa 1977'de ingiltere'de ipc magazine dergisinde yayimlanmaya başlamış olan çizgi karakter. yazarı john wagner, çizeri ise carlos sanchez esquerra dır. ulkemizde 1990lı yılların başında sabah gazatesinin ekinde günlük strip olarak yayinlanmışlığı vardır.


  (simon templar - 12 Nisan 2004 17:00)

 • comment image

  şaşırtıcı, fantastik ve sert öğelere sahip olan bu şiddet dolu çizgi roman ilk olarak 1977 yılında "2000 ad" isimli ingiliz dergisinin 2. sayisinda ortaya çıkmıştır. o zaman çizimler ispanyol sanchez esquerra, senaryolar ise john wagner tarafindan gerçekleştirilmiştir. sanchez esquerra yerini brian bollan'a, hemen akabinde ise bollan yerini diziye kesin stilini kazandıran mike mcmahon'a bırakmıştır. jugde dredd üzerinde çalışan diğer çizerler ise garry leach, ron smith ve brett ewins dir.


  (simon templar - 12 Nisan 2004 18:18)

 • comment image

  bir vakitler hürriyetin eski kelebek ekinde şerit halinde arkası yayın olarak yayınlanan çr idi . okumayı yeni çözdüğüm zamanlardan bahsediyorum sevgili sözlük.

  unutamadığım bir hikayesinde ; yaklaşık 2 hafta boyunca şehrin altını üstüne getiren uçan kaykayı olan şakacı bir veledi nihayetinde yakalayıp , ikinci karede şaşkın bakışlarım arasında suçlu bulup çotak diye öldüren bi amcaydı bu dredd .önce bu çr ile şerbetlendik aslında , clementinefilan hikaye


  (sadas - 27 Ocak 2008 16:09)

 • comment image

  filminin oyuncuları, konusu, geçtiği mekanlar başarılıdır fakat işlenişinde biraz acelecilik sezilir. bir buçuk saattte her şeyi anlatmak istediklerinden olsa gerek, önemli karakterler bir iki cümleyle anlatılmış, önemli sahneler alal acele çekilmiş daha çok aksiyona önem verilmiştir.

  her şeye rağmen en başarılı çizgi roman filmlerindendir.


  (tasslehoff - 24 Aralık 2002 09:12)

 • comment image

  judge dredd isimli çizgi roman serisinin konusu ise kısaca şoyledir: amerika birleşik devletler başkanının deliripte kendi ulkesine atom bombasi atmasiyla yargiçlar yonetimi ele almışlar ve iki buyuk şehirde kanunları birleştirmişlerdir. bunlar; mega city one ve mega city two dur. bu iki şehir arasinda ise suçlular, katiller ve yağmacılardan oluşan cehennem bolgesi yer almaktadır. durust ve sert bir kişi olan judge dredd kanunsuzların karşısına çıkarak kimi zaman bir cellat gerektiğinde ise tam bir yargıç gibi davranarak adaleti sağlamaya çalışmaktadır.


  (simon templar - 12 Nisan 2004 18:12)

Yorum Kaynak Link : judge dredd