Süre                : 1 Saat 54 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Aralık 2014 Cuma, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Macera,Drama,Heyecanlı
Taglar             : submarine,sea,gold,black sea,drive shaft
Ülke                : İngiltere,ABD,Rusya
Yapımcı          :  Focus Features , Film4 , Cowboy Films
Yönetmen       : Kevin Macdonald (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dennis Kelly (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jude Law (IMDB), Karl Davies (IMDB), Llewella Gideon (IMDB), Jodie Whittaker (IMDB)(ekşi), Gus Barry (IMDB), Konstantin Khabenskiy (IMDB)(ekşi), Daniel Ryan (IMDB)(ekşi), Scoot McNairy (IMDB)(ekşi), Tobias Menzies (IMDB), Michael Smiley (IMDB), David Threlfall (IMDB), Sergey Kolesnikov (IMDB), Sergey Puskepalis (IMDB), Sergey Veksler (IMDB), Grigoriy Dobrygin (IMDB), Ben Mendelsohn (IMDB), Branwell Donaghey (IMDB), Bobby Schofield (IMDB), Yuri Klimov (IMDB), Zaak Conway (IMDB), Robbie White (IMDB), Dennis Kelly (IMDB), Kevin Macdonald (IMDB), Nick Palmer (IMDB), Charles Steel (IMDB), Habib Anibaba (IMDB), Mihai Arsene (IMDB), Paulina Boneva (IMDB), David Cromarty (IMDB), Leigh Dent (IMDB), Denis Khoroshko (IMDB), Stephen McDade (IMDB), Georg Nikoloff (IMDB), Dean Roof (IMDB), June Smith (IMDB), Paul Terry (IMDB), Ryan Wiggins (IMDB), Micky Woodman (IMDB)

Black Sea (~ Kara Deniz) ' Filminin Konusu :
30 yıldır denizlerde gezen ve bu hayatı nedeniyle eşi Chrissy’i (Jodie Whittaker) ve çocuklarını kaybeden Kaptan Robinson (Jude Law), uzun süredir çalıştığı gemi hurdası bulup satan şirketten de çıkarılınca kendini yeniden ispatlayacak birşeyler yapma isteği duyar. Kısa sürede çözümü bulur, Karadeniz'de Gürcistan açıklarında 2. Dünya Savaşı'nda batırılmış bir Alman denizaltısının (U-bot) büyük miktarda altınla birlikte denizin dibinde yattığı duyumunu alır. Önemli kişilerle sıkı ilişkileri olan Amerikalı Daniels da (Scoot McNairy) bu yolculuğa katılır. Kaptan herkese altından eşit pay alma sözü vermiştir. Ancak zaman geçtikçe hem altından daha fazla pay kapma hırsı, hem de İngiliz ve Rus mürettebat arasındaki gerilimler, bu yolculuğu her saniye daha da tehlikeli bir hale getirecektir.


 • "burhan ocal albumu icin (bkz: karadeniz)"
 • "kasvetli havası ve solgun renklerine rağmen merak duygusunu düşürmedikleri içn beğendiğim film. şahsen ben sıkılmadım. güzel bir macera filmi."
 • "vizyona giren film. jude law iskoç aksanıyla konuşmak için kimi örnek aldı merak ediyorum. çok yakışmış."
 • "bu aralar vizyonda doğru düzgün film olmamasından mütevellit black sea'yı izledim. ızlemesem de bir şey kaybetmezdim. oyunculuklar çok yapay ama finalini sevdim."
 • "das boot izlememiş bünyeye güzel gelebilecek film."
 • "modern das boot kastırması."
 • "jude law olmasa adı bile bilinmeyecek film. o derece kötü bir film."
 • "fahir atakoglu trio live"
 • "ing.kara deniz"
Facebook Yorumları
 • comment image

  kerem görsev meeting point albümünün tarafımdan en fazla dinlenilmiş, dostlara tavsiye edilmiş, hatta zorla dinlettirilmiş parçasıdır. bende doping etkisi yaptığı kesin, balkona çıkıp şarkı söyleyesim var denize karşı ve avaz avaz.


  (caretta caretta - 17 Ocak 2005 02:11)

 • comment image

  5.6/10
  kusuratli sayi vereyim de inandirici olsun degil. bildigimiz ucuncu sinif amerikan filmi. gayet stvde yayinlanabilecek cinsten.

  --- spoiler ---

  izlerken ileri sardigim nadir filmlerden. tamam beklentimi dusuk tutarim cogu filmden zevk alabilmek icin ama o bile kurtarmadi. ana dusunce kopuk, bu kadar orospu cocugu nasil bir araya gelmis belli degil, baslangicta gule oynaya denizaltiya binenler bu kadar cabuk nasil birbirini oldurecek kivama gelir anlamasi guc.
  ---
  spoiler ---

  ıleri sardigim diger filmleri soylemiyorum lakin anladiniz.


  (zivanadan cikmis balik - 20 Mayıs 2015 09:20)

 • comment image

  114 dakikalık, 2014 yapımı film.

  " denizaltı sevenler; toplanın bişe dicem. "

  içinde bulunduğumuz yıllarda denizaltı temalı filme girişmek ve bu filmin direkt olarak ikinci dünya savaşı döneminde geçmemesi aslında başlı başına ilginç ve orijinal bir durum. bu açıdan, yapım denizaltı temalı filmleri seven sinefiller için daha bir ilginç hale geliyor ve pek kalburüstü benzeri yok. bu açıdan, maça 1-0 önde başladığını belirtebiliriz.

  bunun dışında; sıkmayan, basit ama heyecanlı yapısı, zaman zaman seyirciyi şaşırtabilmesi ve başarılı ses kurgusu sayesine; yapım tercih edilebilir bir macera filmi rütbesine erişiyor.

  oyunculuklarda ise başrolde jude law iyi iş çıkarmış; abartılacak bir tarafı yok fakat yeterliydi. aynı durum scoot mcnairy ve yükselen karakter oyuncumuz ben mendelsohn içinde geçerli.

  iyi fikir, üzerine fazla kafa yormadan izlenebilecek tadında macera. tavsiye olunur. düzgün bir ses sistemi ile izleyiniz, bu final note.

  7 / 10.

  her eve imdb


  (karinca beli - 9 Mayıs 2015 23:42)

 • comment image

  kasvetli havası ve solgun renklerine rağmen merak duygusunu düşürmedikleri içn beğendiğim film. şahsen ben sıkılmadım. güzel bir macera filmi.


  (sync64 - 1 Mayıs 2015 20:30)

 • comment image

  fakat ne zamandır bu kadar mantık yoksunu bir film izlememiştim!!
  ben ettim siz etmeyin; shift-delete!!

  yav arkadaş biri bana anlatsın n'oolur; bu kadar saçmalığın içinde mantığını anlamadığım yer var mı?

  --- spoiler ---

  bir işçi, bir sivil denizaltı alabilir mi? hadi diyelim aldı; bunu uluslararası sularda yüzdürerek (görünmeden) karadeniz'de sürebilir mi? ha bir de bu denizaltı tam bir enkaz. biraz yağ akıtıyor, aküler de de az sıkıntı var.. ama o kadar! bir şekilde çalıştırırlar. her şey tıkırında çalışıyor! telsiz, göstergeler vs.
  hiç bir devletin çıkarmak için uğraşmadığı (sebebi filmde anlatılıyor, yersen... ) 150 milyon dolar (!) değerindeki 4 ton altına maceralı bir yolculuk başlar! o ne!? fraser denilen dallama önemli bir adamı pıçaklar! sebebi payına düşen altın miktarını artırmaktır! bu sırada patlama olur ve film bitmesi gerekirken devam eder! denizaltı büyük bir hızla zemine çakılır. önemli bir şey yoktur; şaft bozulmuştur sadece?! fakat o da ne? allah vardır ki düştükleri yer; aradıkları altın dolu denizaltına 100m mesafededir! 3 kişi gider o enkaza. bu denizaltı öyle bir denizaltıdır ki yaklaşık 70 yıldır içine su dahi sızdırmamıştır. rus yapımı ne de olsa! içeri girip hem dört ton altını hem de şaftı alırlar.. vayyy vay vaayy.. şaft bizimkilerin denizaltısına birebir uyar! fakat kayalıklar, uçurum ve vadiler yine engel olacaktır ekibin çabalarına..
  sonra "bu kadar olmayacak şeyi oldurduk bunu da oldururuz yeav!"diyerekten bu engebeli yerden de saatte 300km hızla giderken iğne deliğinden iplik geçirmek kadar zor yerlerden de geçerler. fakat sorun bitmez. bu sefer de kayaları sıyırırlar ve su almaya başlar denizaltı. herkes boğulur, 3 adam kalır finale... off sıkıldım..
  ---
  spoiler ---

  daha da çok saçmalık var fakat aklımda kalan bunlar.


  (hattorihanzoo - 1 Mayıs 2015 12:52)

 • comment image

  kesinlikle içi boş olmayan film. tamam bir şaheser değil, ancak uğradığı karalamaları da hakketmiyor. orijinal tarafları ve eleştirilmesi gereken yönleri var. tabii bir das boot asla değil. ama burada kült film iddiasında bulunmamaktayım zaten.

  öncelikle orijinal tarafının, denizaltı filmlerinin genelde başka bir denizaltı veya bir gemiyle kapışmasını izlerken burada ilk defa kendi başına konu olan aktif tek denizaltı görmemiz. içerdiği konu hafif ütopik olmasına rağmen, aslında adolf hitler'in kişiliğine çok ters bir davranış değil. o nedenle başlangıç kurgusunun başarılı olduğunu kabul etmek gerekli.

  filmi izlerken, insanın klostrobik hislerinin kabarması denizaltı atmosferinin öyle ya da böyle başarılı şekilde seyirciye aktarıldığını gösteriyor. kişisel olarak hiç sevmediğim jude law ise, yapımdaki tek fiyakalı kariyere sahip olan oyuncu olmasının hakkını veriyor. hele yaptığı iskoç aksanı ayrı bir başarı.

  filmin bana göre en olumsuz tarafı gereksiz uzunluğu. toplam 125 dakika süren bu yapımın biraz sadeleştirilerek 100 dakika civarına indirilmesi, şüphesiz kalitesini artıracak bir unsurdu. ayrıca, birkaç yerinde mantığı zorlayan hareketlerden kaçınılması, belki gerçekçilik açısından insanı ikilemde bırakması açısından iyi olurdu.


  (roger waters - 27 Nisan 2015 09:47)

 • comment image

  bu aralar vizyonda doğru düzgün film olmamasından mütevellit black sea'yı izledim. ızlemesem de bir şey kaybetmezdim. oyunculuklar çok yapay ama finalini sevdim.


  (blackjack91 - 25 Nisan 2015 19:19)

 • comment image

  --- spoiler ---

  kara deniz adıyla ülkemizde gösterime giren, dennis kelly'nin senaryosunu yazdığı ve kevin macdonald'ın yönettiği 2014 yapımı ilgi çekici film. başrollerde jude law, ben mendelsohn, tobias menzies ve jodie whittaker var. law, filmde iskoçyalı bir karakteri canlandırıyor ve aberdeen aksanıyla konuşuyor. hitler döneminden kalma ve karadeniz'de batan altın yüklü bir denizaltıyı bulmak için maceraya atılan bir kaptanın (law) hikayesi anlatılıyor filmde. türkiye, gürcistan ve rusya'nın da adı geçiyor haliyle. ayrıca sivastopol'da geçen sahneler var. filmin önemli bir bölümü denizaltı içerisinde çekilmiş. aslında iyi olması için gerekli herşey var ama nedense tam olmamış...

  ---
  spoiler ---


  (sanver - 12 Nisan 2015 23:34)

 • comment image

  jude law'ın iyi bir oyunculuk performansı sergilediğini düşündüğüm film. senaryodaki boşluklar, mantık hataları hede hödelerine hiç değinmeyeceğim çünkü filmi izlerken bunlara takılma şansım pek olmadı. klostrofobik bir insan olarak film boyunca boğuluyormuş gibi oldum. ama acıdan zevk alan bünye olarak izlemeye de devam ettim. akabinde gece boyunca kabuslar gördüm. bu anlamda klostrofobikler açısından amacına ulaşmış bir film denilebilir.


  (where s my mind - 30 Mart 2015 16:36)

 • comment image

  guzel film, izlenir, izlenmezse hicbirsey kaybedilmez ama lan film yok bi film olsada izlesek diyenlerdenseniz izleyin.
  karakterleri daha iyi tanitip, daha guzel dialoglar yazabilseydi senaris, cok daha iyi bir film olurdu, otuz yil once cekilmis olsaydi, ve saglam ozgun bir yonetmen tarafindan cekilmis olsaydi, vay be diyecegimiz filmlerdendi, ama bu yonetmen bu senaristle olacagi bu, kotu mu degil, vasat veya vasatin biraz ustu, benim gibi zilyon tane film izlemis bir insansaniz yokluk cekiyorsaniz izleyin.
  bu arada jude law u da genc kizlarin, yani bizim zamanimizin genc kizlarinin sevgilisi olarak bilirdik ya, sadece oyle degilmis, aslinda saglam oyuncuymus.


  (drkobay - 25 Mart 2015 23:59)

 • comment image

  sağlam kadroya rağmen ne yazık ki başarısız bir film.

  --- spoiler ---

  bir kere çoğu sahne oldu bittiye getirilmiş, hatta bu yüzden ısrarla filme bağlı kalmak isteyen seyirci aptal yerine konmuş. başta bu denizaltıyı finanse eden ve bunun için mafya tiyatrosu tezgahlayan şirketin, kahramanımız robinson'dan istediği tam olarak nedir bilinmiyor. adamlar bunu işten çıkardılar daha neyin peşindeler ki onu tutuklatmak istiyorlar? hani filmde bu şirket gizli işler çeviriyordu da robinson sırları biliyor diye yakalatmak mı istediler, ben mi kaçırdım. altınları bulabileceğini de düşünmüyorlarmış madem. fraser denen adamın rus denizciyi bıçaklaması ve sonrasında çıkan karışıklık, işte sırf karışıklık çıkarmak için başka parlak fikir bulunamamasından. kimsenin bulamadığı altınlarla dolu nazi denizaltısını da kazara buluyormuş gibi gösterip elleriyle koymuş gibi bulduran senarist arkadaş tam bir oldu bitticiymiş.

  robinson da dahil, filmde hiçkimse karakter olamamış sanki. psikopat görünümlü adamların bile içi doldurulamamış. sevimli bir finali var filmin. ancak o kadar dibe battıktan sonra kurtarma giysileriyle su yüzüne nasıl çıktı bu iki arkadaş diye de sormadan olmuyor. hem neden tüm mürettebata o giysilerden verilmemiş de sadece finalde canlı kalan üç kişiye üç elbise ayrılmış, onu yine senariste sormak lazım. gerçi o da ayaklanma çıkmasın diyeymiş. bu arada kendisi, henüz ilk uzun metrajını yazmış olan dennis kelly diye bir arkadaş. kendisi tesadüflere, şansa fazlaca inanan bir tip sanırım. sanki senaryo nicholas cage filmi için yazılmış da, bir son dakika torpiliyle jude law başrolüne dönüştürülmüş havası sezdim. yazık olmuş.

  ---
  spoiler ---


  (niafunke - 22 Mart 2015 11:42)

 • comment image

  çok güzel bir sleepin pillow şarkısı.

  your name eve and i'm the snake
  you hold the truth i'm crawlin' fake
  the ghost of love upon my head
  you offer me the barcode egg

  the baptist serving cup of tea
  there is a star shines in the black sea
  i wrote a poem just for you
  the baptist said it's just for you

  love me forever love me now
  if love is maths and gates is poor
  i never fell in love with you.


  (i am the echo of your past - 20 Mayıs 2012 01:17)

Yorum Kaynak Link : black sea