Süre                : 2 Saat 35 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Şubat 2015 Perşembe, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Drama
Taglar             : voice,mute,actor,assistant director,star
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Hope Productions , Amitabh Bachchan Corporation Limited (A.B.C.L.)
Yönetmen       : R. Balki (IMDB)(ekşi)
Senarist          : R. Balki (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Amitabh Bachchan (IMDB)(ekşi), Dhanush (IMDB)(ekşi), Akshara (IMDB), Pete Meads (IMDB), Rekha (IMDB)(ekşi), Abhinaya (IMDB), Rukmini (IMDB)(ekşi), Javed Akhtar (IMDB), Amin Ali (IMDB), Greta Bagar (IMDB), Anurag Basu (IMDB), Tanuj Bhatia (IMDB), Kishore Bhatt (IMDB), Mahesh Bhatt (IMDB), Paul Blackwell (IMDB), Gioacchino Jim Cuffaro (IMDB), Sonamoni Jayant Gadekar (IMDB), Nigel Genis (IMDB), Rajkumar Hirani (IMDB), Amrita Jazzmyn (IMDB), Jemiyah (IMDB), Karan Johar (IMDB), Rajesh Kalhan (IMDB), Boney Kapoor (IMDB), Ekta Kapoor (IMDB), Preet Kaur (IMDB), Tanuka Laghate (IMDB), Rakeysh Omprakash Mehra (IMDB), Mike Parish (IMDB), Leah Perkins (IMDB), Lesley Perkins (IMDB), Felix Pring (IMDB), Simi Rai (IMDB), Rajeev Ravindranathan (IMDB), Rohit Shetty (IMDB), Gauri Shinde (IMDB), Peter Stanford (IMDB), Fiona Whitelaw (IMDB), Miranda Wilson (IMDB), Amy Wyatt (IMDB) >>devamı>>

Shamitabh ' Filminin Konusu :
Küçük bir kasabada büyüyen dilsiz aktör Daanish (Dhanush), oyunculuk konusunda gerçekten başarılı olsa da iyi bir sese ihtiyacı vardır. Amitabh Sinha (Amitabh Bachchan) ise mükemmel seslendirme yapabilen biridir. Akshara Pandey'in (Akshara Haasan) yardımıyla ikili buluşur ve birlikte çalışmaya başlarlar. Kısa sürede Bollywood’da küçümsenemeyecek ölçüde bir başarıya imza atarlar. Yeteneklerini birleştiren iki isim adeta tek bir efsaneye dönüşmek üzeredir. Film sektöründe fırtına gibi esmektedirler. Kariyerlerinde zirveye ulaşan ikilinin karşısına en büyük engel çıkar: Giderek büyümeye başlayan egoları. Kimin daha önemli olduğu tartışmaları patlak verir. Şan ve şöhreti paylaşmak varken bunun yerini düşmanlık alır. Bu ego savaşı, dostluklarının bitişini, beraber adım adım inşa ettikleri her şeyin yok oluşunu, ulaştıkları başarıların silinişini ve kendi çöküşlerini de beraberinde getirecektir.

Facebook Yorumları
  • comment image

    amitabh bachchan ve dhanus'un birlikte oynadığı süper ötesi bir filmdir. dhanus konuşma engellidir ve çok iyi rol yapabilmektedir. eksik olan sesini ülkenin en tok sesli kişisinden amitabh bachchan'dan alacaktır. zamanla ülkenin en ünlü kişisi olunca da burada görüntünün mü sesin mi daha önemli olduğunu tartışarak iki kişi kavga eder.

    film farklı konusu ve oyuncuların kalitesi düşünüldüğünde muhakkak izlenmesi gerekir


    (anisston - 9 Ağustos 2018 21:07)

Yorum Kaynak Link : shamitabh