Süre                : 1 Saat 43 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Haziran 2015 Cuma, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Drama,Gizemli
Taglar             : oğul,bellek,Anne,Yuva,öfke
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  Miramax , Roadside Attractions , BBC Films
Yönetmen       : Bill Condon (IMDB)
Senarist          : Mitch Cullin (IMDB)(ekşi),Jeffrey Hatcher (IMDB)(ekşi),Arthur Conan Doyle (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Ian McKellen (IMDB)(ekşi), Laura Linney (IMDB)(ekşi), Milo Parker (IMDB)(ekşi), Hiroyuki Sanada (IMDB)(ekşi), Hattie Morahan (IMDB)(ekşi), Patrick Kennedy (IMDB)(ekşi), Roger Allam (IMDB)(ekşi), Phil Davis (IMDB), Frances de la Tour (IMDB), Charles Maddox (IMDB), Takako Akashi (IMDB), Zak Shukor (IMDB), John Sessions (IMDB), Michael Culkin (IMDB), David Foxxe (IMDB), Oliver Devoti (IMDB), Mike Burnside (IMDB), Nicholas Rowe (IMDB), Sam Coulson (IMDB), Frances Barber (IMDB), Hermione Corfield (IMDB), Kit Connor (IMDB), Zoe Rainey (IMDB), Eileen Davies (IMDB), Colin Starkey (IMDB), Sarah Crowden (IMDB), Claire Ashton (IMDB), Paul Blackwell (IMDB), Sal Bolton (IMDB), John Carr (IMDB), Elizabeth Cassidy (IMDB), Siong Loong Choong (IMDB), Gioacchino Jim Cuffaro (IMDB), John Duggan (IMDB), Sam Exley (IMDB), Ben Farrow (IMDB), Marina Hayter (IMDB), Tula Howarth (IMDB), Paul Kerry (IMDB), Helen Kingston (IMDB) >>devamı>>

Mr. Holmes (~ Mr. Holmes ve Müthis Sirri) ' Filminin Konusu :
1947'de artık 93 yaşına gelmiş ve emekliye ayrılmış Sherlock Holmes, 2. Dünya Savaşı'nın yıktığı Hiroşima'ya yaptığı ziyaretten yeni dönmüştür. Burada hafıza kaybına iyi geldiği düşünülen bir bitkiyi aramış, ancak harap olmuş bir ülkeyle karşılaşmıştır. İngiltere kırsalındaki evinde yanında sadece hizmetçisi Bayan Munro (Laura Linney) ve onun küçük oğlu Roger vardır. Holmes, onu uzun yıllardır rahatsız eden çözülmemiş bir davayı çözmek için yeniden harekete geçtiğinde, bu kez hizmetçinin oğlunun yardımına ihtiyaç duyacaktır.


 • "bill condon ve ian mckellen'i gods and monsters'den sonra yeniden bir araya getirecek sherlock holmes uyarlaması. filmin çekimlerine önümüzdeki yılın nisan ayında başlanacağı açıklanmış."
 • "ian mckellen as sherlock holmes"
 • "(bkz: mr. holmes)"
 • "son dönemde çekilenlerin aksine orjinaline daha yakın bir uyarlama olacağını zannettiğim sherlock holmes filmi."
 • "imdb'deki tanıma göre holmes'ün gençlik yıllarında, güzel bir kadını içeren, çözülememiş bir vakayla uğraşacağı film."
 • ""a slight trick of the mind nerede ibneler?!" diye sormak istediğim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  son dönemde çekilenlerin aksine orjinaline daha yakın bir uyarlama olacağını zannettiğim sherlock holmes filmi.


  (hkaan - 13 Temmuz 2014 17:08)

 • comment image

  imdb'deki tanıma göre holmes'ün gençlik yıllarında, güzel bir kadını içeren, çözülememiş bir vakayla uğraşacağı film.


  (umudovskys - 14 Temmuz 2014 03:26)

Yorum Kaynak Link : mr. holmes