Süre                : 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Mart 2015 Pazar, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Komedi,Drama,Romantik,Bilim Kurgu
Taglar             : Tucson arizona,Arizona,arizona desert,çöl,21'inci yüzyıl
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  The Si Fi Company , Lord Miller , 20th Century Fox Television
Yönetmen       : John Solomon (IMDB), Jason Woliner (IMDB)(ekşi), David Noel (IMDB), Payman Benz (IMDB), Peter Atencio (IMDB), Claire Scanlon (IMDB), Phil Lord (IMDB), Christopher Miller (IMDB), Jared Hess (IMDB), Maggie Carey (IMDB), Steve Day (IMDB), Nisha Ganatra (IMDB), Michael Patrick Jann (IMDB), Nicholas Jasenovec (IMDB), Chris Koch (IMDB), Osmany Rodriguez (IMDB), Phil Traill (IMDB), Matt Villines (IMDB), Lucia Aniello (IMDB), Jennifer Arnold (IMDB), Kristen Schaal (IMDB)
Senarist          : Will Forte (IMDB)(ekşi),Kira Kalush (IMDB),Matt Marshall (IMDB)(ekşi),David Noel (IMDB),Will Herndon (IMDB),Arielle Díaz (IMDB),Kassia Miller (IMDB),Emma Rathbone (IMDB),Tim McAuliffe (IMDB),John Solomon (IMDB),Erik Durbin (IMDB),Liz Cackowski (IMDB),Emily Spivey (IMDB),Erica Rivinoja (IMDB),Andy Bobrow (IMDB),Maxwell Kessler (IMDB),Edward Voccola (IMDB),Rich Blomquist (IMDB),Megan Ganz (IMDB),Jeff Vanderkruik (IMDB),Sarah K. Moss (IMDB)
Oyuncular      : Will Forte (IMDB)(ekşi), Kristen Schaal (IMDB)(ekşi), January Jones (IMDB)(ekşi), Mel Rodriguez (IMDB)(ekşi), Cleopatra Coleman (IMDB)(ekşi), Mary Steenburgen (IMDB)(ekşi), Keith L. Williams (IMDB), Jason Sudeikis (IMDB), Boris Kodjoe (IMDB), Kenneth Choi (IMDB), Kristen Wiig (IMDB), Mark Boone Junior (IMDB), Fred Armisen (IMDB), Chris Elliott (IMDB), Alanna Vicente (IMDB), Alexandra Daddario (IMDB), Jacob Tremblay (IMDB), Patti Forte (IMDB), Will Ferrell (IMDB), Jon Hamm (IMDB), Steven Pierce (IMDB), Alma Martinez (IMDB), Kyle Stivers (IMDB), Jack Black (IMDB), Laura Dern (IMDB), Leighton Meester (IMDB), Frank Gallegos (IMDB), Timothy V. Murphy (IMDB), Martin Short (IMDB), Jack Guzman (IMDB), Geoffrey Rivas (IMDB), Omar Leyva (IMDB), Carlos Santos (IMDB), David Aguilera (IMDB), George Kareman (IMDB), Luis Deveze (IMDB), Mauricio Mendoza (IMDB), Robert Garcia (IMDB), Senta Burke (IMDB), Mariano Mendoza (IMDB) >>devamı>>

The Last Man on Earth ' Dizisinin Konusu :
Phil Miller ailesini çok seven ve bankadaki işinden nefret eden sıradan bir adamdı, ancak şimdi insanlığın son umudu! Dünyada kalan son insan olan Phil, gezegende bir canlı olduğunu daha fark eder. Bu iki yabancı, insanlığın kurtulması için tüm farklılıklarını göz ardı edecek ve işbirliği yapacaklardır.


 • "entry'e post apokaliptik diye başlamayanı dövüyorlarmış hissi veren dizi. sevdim ama. eğlendirdi."
 • "sakal modasını anlamamı sağlayan dizi. baş karakterin sakallar gitti, dizinin cool hali yerle bir."
 • "sadece dünyadaki son adam değildir, başka vasıfları da vardır.(bkz: dünyanın en sığ adamı)*"
 • "dizinin ilk 10 bölümünü bir solukta izledim ,bir de sözlüğe bakayım baya övgü almıştır dedim ama herkes yerin dibine sokmuş diziyi. gayet izlenebilir güzel bir dizi.."
 • ""ulan şu adam artık sikişsin yeter" mantığıyla gerile gerile dizi mi izlettirilir adama amk dedirten dizi. kurdeşen döktürür 1 sezon daha böyle gitsin.*"
 • "(bkz: peki kardeş ineği napalım ?)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  güzel dizi, potansiyeli var ama başka insanları katmadan ne kadar sürebilir merak ediyorum.

  bi de şöyle bişey var. bölümün başında yıl 2020 diyor, virüsten bir sene sonrası diyor, sonra aradan süre geçip bu dolanıp da yeni eve taşınınca doğum gününü takvimde işaretliyor, takvim 2021 takvimi, madem ortada iki senedir insan yok, sen 2019 yılından kalma 2021 takvimini nerden buldun, benim kafama takıldı bu.


  (james wade piotr armando cletus wagner - 4 Mart 2015 01:31)

 • comment image

  entry'e post apokaliptik diye başlamayanı dövüyorlarmış hissi veren dizi. sevdim ama. eğlendirdi.


  (ubernova - 5 Mart 2015 18:01)

 • comment image

  o değil de, böyle geyiğin dibine vurmuş dizileri yalnız başıma izleyip yalnız başıma yarılmak aynı zamanda az buz koymuyor ha... adamlar last man earth diye dizi yapmış güya ufkumuzu açacak, gel gör ki zibilyon tane insan dolu şu dünyada phil'den farklı hissetmiyorum.
  tanım: sonradan bozacak bile olsa o zamana kadar güldürdüğü yeter dediğim komikli dizi.

  sezon sonu değerlendirmesi: çok bozdu öyle böyle değil acayip bozdu...
  damn you tandy!


  (darrens - 10 Mart 2015 20:32)

 • comment image

  7. bölümün yarısına kadar dayanabildiğim dizi. abi bu kadar kötü bir senaryo olamaz. 4 bölümdür herifin sarışın kızı sikmeye çalışmasını üzerinden dönüyor dizi. ulan dizinin adı last man on earth'du hadi kadın getirdiniz sesimizi çıkartmadık. ikinci kadını getirdiniz gene hala adına uygun gidiyor tamam moral bozmak yok dedik de 2 erkek 2 kadın olacaksa dizinin adı niye last man on earth amına koduklarım. siktirin gidin komik de değil zaten.


  (mimar kiz ariyorum - 31 Mart 2015 00:51)

 • comment image

  dizinin ilk 10 bölümünü bir solukta izledim ,bir de sözlüğe bakayım baya övgü almıştır dedim ama herkes yerin dibine sokmuş diziyi.

  gayet izlenebilir güzel bir dizi..


  (qbzilla - 14 Nisan 2015 23:23)

 • comment image

  "ulan şu adam artık sikişsin yeter" mantığıyla gerile gerile dizi mi izlettirilir adama amk dedirten dizi. kurdeşen döktürür 1 sezon daha böyle gitsin.
  *


  (borsadangolhaberi - 26 Nisan 2015 04:03)

 • comment image

  sezon finaline son bölüm kalan demedi demeyin spoilerını yazacağım. tabi ki şahsi fikir ve kanaatimdir.

  --- fena ütopik ve teorili spoiler ---

  phil abimiz gerçekten dünyadaki son insan olup, diğer tüm karakterler kafasında oluşturduğu karakterlerdir. dur hemen diğer entry'e geçme. bak sana da mantıklı gelecek.

  phil heryeri dolaşıp tuscon'a döndü ve yalnızlıktan sıkılıp intihar etmeye karar vermedi mi? tesadüftür ki tam o sırada karşı cins ama kendisi de cins olan bir kadın carol ortaya çıktı. bu kadın kuralcı ve biokadar da saftır. bunun phil'deki tek rolü hayata tutunması için zayıf ama yeterli bir karakter olmasıdır.

  2. olarak tam carol'dan bıkma ve artık tekrar hayattan soğuma aşamasına geldiğinde, karakter yaratmanın keyfine tekrar vararak ve carol'dan da ders alarak carol'ın tam ters karakteri bir afeti yarattı. melissa, phil için ana arzudur. fakat phil ve saplantıları yüzünden ve geçmişinde yaptığı her ne kötülüğün etkisiyse, carol'a ihanet edemedi.

  3. olarak carol'a ihanet edemeyen ama melissa'yı da arzulayan phil, melissa için kendinden bir karakter de yaratıp onunla raşşırıraşşırı yaptırdı. fakat bunu bizzat phil olan kendine yediremeyip kendinden zayıf karakter olarak, şişman, kel, çirkin ve iyi niyet elçisi olarak oluşturdu. belli bir süre bunun savaşını verip en sonunda tekrar vazgeçti.

  4. ve 5. olarak yine bu durumdan sıkılıp hayata yakınırken yeni bir şans dilemesi üzerine yine tesadüftür ki bu sefer çifte şans iki kadın olarak erica ve gail ortaya çıktı. phil için yeni bir deneme, doğru insan olma şansıydı fakat daha en başta yalan söyleyerek yani yine kendine ters düşerek işleri sarpa sardı. erica ve gail da, phil'den nefret edenler, yani aslında phil'in yıkamadığı tabularına yenik düşen hayali karakterlerden oldular.

  6. ve son olarak, tabu yıkma adına verdiği birkaç yalnız geçen gece sonrasında carol ile boşandı yani artık kafasını serin tuttuğu anda, tüm dişi karakterlerin ilgisini çekeceği kimliğe büründü. tesadüftür ki bu egoyla geçireceği günde yine kendisinin düşünmesine dahi imkan vermeyen geçmişinden sebepli vicdanı ile yeni erkek karakter ortaya çıkardı. bu da hayalindeki ayaklı ego. yine ve yeniden tesadüftür ki adı da phil miller. çünkü onu kendinden daha üstün kıldığı için ismini ona verdi ve kendini silik olan tandy yaptı.

  sonuç olarak aslında phil miller hala dünyadaki son adam ve bunların hepsi aklının oyunları. küçük toplarla konuşma halini hatırlayın. hayatta kalma için bu karakter olsa da geçmişinde yaptığı ve hala vicdanını sömüren durumdan dolayı kendisine pek fırsat vermeyip hayalinde oluşturduğu karakterlerle onları yaşıyor. birçoğunun soyadı bile yok.

  gerçeği ya bu sezon sonu ya da dizinin genel bitiminde açıklarlar ama olan durum bu benden size söylemesi.
  --- şimdilik bitti spoiler ---

  hiç abarttım ya da saçmaladığımı düşünme. burada fersah fersah lost'a fringe'e teoriler ürettik. sokakta yürüyen kediye bile neden yürüyor diye anlam yükledik. o yüzden yazdıklarım az bile saşlfdkshj

  yalnız şimdi baktım da üşenmeden ne yazmışım beh...


  (jigsawer - 28 Nisan 2015 00:12)

Yorum Kaynak Link : the last man on earth