Süre                : 1 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 02 Temmuz 2015 Perşembe, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Korku,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : iltica,Sahip olma,gizli,iblis,genç
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Blumhouse Productions , GO Productions , Vicarious Entertainment
Yönetmen       : Marcus Nispel (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Kirsten Elms (IMDB),Marcus Nispel (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Stephen Lang (IMDB)(ekşi), Brett Dier (IMDB)(ekşi), Brittany Curran (IMDB)(ekşi), Gage Golightly (IMDB), Jarret LeMaster (IMDB), Kevin Chapman (IMDB)(ekşi), Kelly Blatz (IMDB)(ekşi), Jenny Shakeshaft (IMDB), Meredith Prunty (IMDB), Ashley Tramonte (IMDB), Michael Ormsby (IMDB), Karina Junker (IMDB), Nick Nicotera (IMDB), Nick Nordella (IMDB), Kazumi Aihara (IMDB), Keith Arem (IMDB), Jeff Gum (IMDB), Laura Putnam (IMDB), Shannon Hartman (IMDB), Hilary Pingle (IMDB), Adam Teper (IMDB), Lindsay MacDonald (IMDB), Aaron Dorsey (IMDB), Caitlin O'Neill (IMDB), Savanah Lee (IMDB), Gaia Liotta (IMDB), Ashley Nicole (IMDB), John Loughlin (IMDB), Kaitlyn Bouchard (IMDB), Dave Lanoue (IMDB), Jon Perroni (IMDB), Jimmy Folco (IMDB), Cristian Alvizures (IMDB), Joanne Vieira (IMDB), Allison Kirwan (IMDB), Brandon Paul Desorcy (IMDB), Alisa Ricci (IMDB), Ariel Dorsey (IMDB), Tyler Clayton Appel (IMDB), Ryan Boudreau (IMDB) >>devamı>>

Exeter (~ Seytanin Gecesi) ' Filminin Konusu :
Yıllar önce terkedilmiş bir akıl hastanesi binasında bir grup genç parti yapmaya karar verirler. Bir zamanlar hastalarına gösterdikleri kötü muameleyle hatırlanan bu hastane binasında gençler, alkol ve uyuşturucuların da etkisiyle ruh çağırma seansı yaparlar. Ancak kötü ruh, içlerinden birini ele geçirir. Yardım çağırmak istediklerinde ise hastanede kapalı kaldıklarını ve tüm iletişim araçlarının kesildiğini anlarlar. Başarısız bir şeytan çıkarma denemesi ise çok daha ölümcül bir gücü açığa çıkarır. Gençler hayatta kalmak için hastanenin içinde sakladığı gizemleri çözmek durumunda kalacaktır.


 • "insanın ödünü bokuna karıştırabilen olaymış bu. revolution 9'ı dinlerken gözlerim pörtledi şerefsizim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ajdar anık'ı hergün görmemizin şans veya eğlence olmadığını, çıktığı programlara üst mevkilerden komut geldiğini anlamamı sağlayan teknik.

  çikita muz şarkısının başında alenen,

  "tuttun bu eli, emrin gerekli, ne olacak şimdi?" diyor ajdar. hadi buyrun.

  *


  (aebriesheem - 16 Kasım 2006 19:19)

 • comment image

  bir örnegi yildiz tilbe'nin delikanlim albümündeki selam adli sarkida bulunur. sarkinin basinda tilbe ayni albümdeki delikanlim adli sarkinin nakaratini tersten söyler. olay yerindeki "miiilnaaakiledhaaaamnasyalokraaadakub" cigliklarina dair gercege aymam epey bir zaman almisti. zira o devirde müzik kaynagi olarak ekseriyetle kaset kullaniliyordu ve kasetin bir yüzünü dinlerken diger yüzdeki sarkidan fisiltilar duymak olagan bir seydi.


  (ipelies - 8 Nisan 2007 02:17)

 • comment image

  smaaaaa-smuuu-meeeee-swişşşş-vaaaa-sviiiii-smeeee tarzı seslerin tümüne verilen ingilizce isim. iki kişiye ayrı ayrı altyazısız dinletip duyduklarını yazmalarını isteseniz çok büyük ihtimalle birisi çocukluğunun mahalle anılarını, öbürü de kedisinin regl dönemi zorluklarını yazar.


  (cuvara - 18 Nisan 2009 11:59)

 • comment image

  michael jackson dan beat it, queen den another one bites the dust ta filan da olduğu söylenen, genelde satanizm mesajları içeren mesajları şarkıya saklama metodu. yannız ters çevirildiğinde dinlenebilen bu mesajları 12 senedir ingilizce eğitim alan bendeniz "ahanda mesaj budur, buyur karaoke oku" şeklinde anca anlayabildim ve akabinde dedim ki, hadi len


  (varosozkurdela - 28 Nisan 2003 13:39)

 • comment image

  bir çeşit gizli mesaj verme tekniğidir. kayıtlı olan parça aynı hızda ters çevrilerek dinlendiği takdirde gizlenmiş mesaj ortaya çıkar. bu tekniği en iyi şekilde kullanan hiç tartışmasız led zeppelin grubudur. bacmasking yapan daha birçok grup vardır. bunlardan bazıları ; ac/dc, beatles, pink floyd, metallica, cradle of filth, nirvana vs.
  gerçekten çok etkileyici bir teknik olup bir arkadaşımın fena halde ürpermesine ve gözlerinin dolmasına sebep olmuştur. insanı paranoyak bile yapabilir zira dinlenilen bütün şarkılarda acaba bunda da var mıdır sorusu akıllardan geçmiyor değildir. iki şekilde yapılır backmasking . birinci şekil benim takdir ettiğim ve en baba tekniktir. söylenmek istenen mesaj kaydedilir ve bir programla ters çevrilir. ortaya çıkan seslere en yakın seslerde anlamlı sözler yazılır. bunu yapabilmek gerçekten
  çok zordur. kelimeleri telafuz ediş şeklimiz çok önemlidir çünkü direkt olarak arkada bulunan mesajı berbat edebiliriz. sonra mesaj yerine abuk subuk şeyler dinleriz.
  ikinci şekil ise basit olandır . yine söylenmek istenen mesaj kaydedilir ve bir programla ters çevrilir sonra da parçanın münasip bir yerine mix' lenir. tekniğin bu şeklinde parçanın düzden çalındığında anlamlı sözlerle bezeli olması şartı aranmaz. anlaşılmaz bir vokal tarzıyla söylenmiş süsü verilir. böyle şarkılar genelde ya melodiktir ya da brutal vokalli şarkılardır.
  backmasking sadece metal veya rock parçalarında yoktur. pop ve çocuk şarkılarında bile olabilir. yeterki parçayı yazan bunu istesin. bazı parçalarda tesadüf olarak
  bir iki anlamlı kelime çıkabilir ama onlar tabiki backmasking yapılmış sayılmazlar.


  (lanethlimelek - 27 Ocak 2006 20:25)

 • comment image

  1.led zeppelin_stairway to heaven
  "if there's a bustle in your hedregow,don't be alarmed now,it's just a spring clean for the may queen.yes there are two paths you can go by,but in the long run there's still time to change the road you're on."
  "oh here's to my sweet satan.the one whose little path would make me sad,whose power is satan.he'll give those with him 666,there was a little toolshed where he made us suffer,sad satan.é

  2.john lennon_imagine
  "imagine all the people"
  "the people war beside me."

  3.the beatles_i'm so tired
  anlasilmayan sozler...
  "paul is a dead man.miss him,miss him,miss him."

  4.yoko ono_kiss,kiss.kiss
  "anata,daiteyo" anlami "sevgilim,saril bana..."
  "i shot john lennon."

  5.pokemon rap
  "gotta catch'em all,gotta catch'em all(yo),gotta catch'em all,gotta catch'em all(yeah)."
  "i lone satan.i love satan.i lone satan.i love satan."

  6.pink floyd_empty spaces
  anlasilmayan sozler...
  "congratulations.you have just discovered the secret message.please send your answer to old pink,care of the funny farm,chalfont."

  7.queen_another one bites the dust
  "another one bites the dust.another one bites the dust.another one bites the dust.another one bites the dust."
  "it's fun to smoke marijuana.it's fun to smoke marijuana.it's fun to smoke marijuana.it's fun to smoke marijuana."

  8.britney spears_hit me baby one more time
  "with you i lose my mind give a si."
  "sleep with me.i'm not too young."

  9.weird al_natural trail to hell
  anlasilmayan sozler
  "satan eats cheez whiz."

  10.eagles_hotel california
  "in the middle of the night,just do hear them say."
  "satan he hears this.he had me believe."

  11.the beatles_revolution 9
  "number nine,number nine,number nine,number nine,number nine,number nine,number nine..."
  "turn me on dead man,turn me on dead man,turn me on dead man,turn me on dead man,turn me on dead man,turn me on dead man,turn me on dead man..."

  12.elo_fire on high
  anlasilmayan sozler...
  "the music is reversible but time is not...turn back...turn back...turn back...turn back."


  (neuromanger - 7 Mayıs 2006 04:11)

Yorum Kaynak Link : backmasking