Süre                : 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 28 Ağustos 2015 Cuma, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Biyografi,Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : murder,deception,netflix original,jungle,army
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Dynamo , Gaumont International Television , Netflix
Yönetmen       : Andrés Baiz (IMDB)(ekşi), Fernando Coimbra (IMDB), Guillermo Navarro (IMDB), José Padilha (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Chris Brancato (IMDB)(ekşi),Samir Mehta (IMDB)(ekşi),Carlo Bernard (IMDB)(ekşi),Andrew Black (IMDB),Dana Ledoux Miller (IMDB),Doug Miro (IMDB),Dana Calvo (IMDB),Nick Schenk (IMDB),Allison Abner (IMDB),Zach Calig (IMDB),Paul Eckstein (IMDB)
Oyuncular      : Wagner Moura (IMDB)(ekşi), Maurice Compte (IMDB)(ekşi), Boyd Holbrook (IMDB)(ekşi), Pedro Pascal (IMDB)(ekşi), Joanna Christie (IMDB), Ana de la Reguera (IMDB)(ekşi), Roberto Urbina (IMDB), Danielle Kennedy (IMDB), Stephanie Sigman (IMDB), Diego Cataño (IMDB), Jorge A. Jimenez (IMDB), Juan Pablo Raba (IMDB), Raúl Méndez (IMDB), Paulina Gaitan (IMDB), Miguel Ariel Sierra (IMDB), Patrick St. Esprit (IMDB), Luis Guzmán (IMDB), André Mattos (IMDB), Manolo Cardona (IMDB), Richard T. Jones (IMDB), Juan Murcia (IMDB), Jorge Monterrosa (IMDB), Bruno Bichir (IMDB), Juan Riedinger (IMDB), Julián Beltrán (IMDB), Julián Díaz (IMDB), Thaddeus Phillips (IMDB), Laura Perico (IMDB), Vera Mercado (IMDB), Alberto Ammann (IMDB), Paulina García (IMDB), Gabriela de la Garza (IMDB), Jon-Michael Ecker (IMDB), Carolina Gaitan (IMDB), Juan Sebastián Calero (IMDB), German De Greiff (IMDB), Juan Pablo Espinosa (IMDB), Salvador del Solar (IMDB), Raúl Ocampo (IMDB), Aldemar Correa (IMDB) >>devamı>>

Narcos ' Dizisinin Konusu :
Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanacak dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu edinecek.


 • "allahını seven patrona bi pantolon kemeri alsın."
 • "jenerikte pablo' nun motosiklette gel amk! hareketi var ya, bunun için bile izlenir."
 • "dizi bana resmen kötü örnek oldu. escobar'ı sempatik, kaçakçılığı mantıklı bulmaya başladım. ben adeta türk aile yapısı gibi bi şeymişim, iki saat bi şey izleyince bozuluverdim."
 • "(bkz: pablo'yu ilk 5 bölüm ben de destekledim)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizinin 7. bölümünü izlerken denk geldiğim escobar ve gustavo arasında geçen şu diyalog 2015 türkiye'sinde oturduğum yerde beni mıhlamış bir sigara daha yaktırmıştır...

  --- spoiler ---

  -bombalamaları durdurmalısın, pablo. artık ne düşündüğünü bilmiyorum.

  - bence biz tekrar organize olup adamlarımızı tüm ülkedeki siyasetçiler ve senatörlere zarar verecek şekilde evleri yakmaları için göndermeliyiz. yolumuza çıkan askerlere, polislere sinirimize giden hakimlere ve peşimizde olan muhabirlere öyle bir zarar vermeliyiz ki, barıştan başka bir şey istemesinler. istediğimizi almanın tek yolu bu.

  - öyle mi? bir iç savaş çıkarmak mı istiyorsun? sen kafayı yemişsin.

  - savaşmak zorundayız kardeşim. bu işe kalbimizi verelim. sonunda hepimizin ölmesi gerekiyorsa, olsun varsın.

  - işte... sorun şu ki ben henüz ölmek istemiyorum pablo.

  - ben de. ama bombalar halkın barış istemesine yol açıyor. halkın isteği de siyasetçilerde baskı oluşturacak.

  -ama sen her zaman siyasetçilerin halkı siklemediğini söylersin....

  ---
  spoiler ---


  (cezamuhakemesihukukuyediomrumu - 10 Eylül 2015 00:12)

 • comment image

  diziyi izlerken aklıma geldi. pablo escobar ile bizim pseudobaşkan arasında benzerlikleri var.

  pablo escobar:

  - hep sıfırdan başladığını söyler
  - kaçakçıdır, bu işler çok para kazanmıştır.
  - servetini katlamıştır. uyuşturucu kaçakçılığıyla,
  - fakir halkın desteğini almıştır. robin hood'a benzetilir, memleketlisi kendisini sever.
  - paralarını saklamak için toprağa gömer, halka dağıtır.
  - siyasete girmek istemiştir, ama geçmişi peşini bırakmaz
  - başkanlık hayali vardır.
  - futbolu sever. futbol takımlarına maddi destek olmuş, sahalar yapmıştır.
  - insanları öldürür.
  - almak istediğini elde etmek için önce siyasileri öldürür, sonra tüm ülkeyi kaosa sürükler
  - paranoyaktır, kendine en yakınların gözünün yaşına bakmaz.
  - kendi yaptığı saray gibi bir hapse yerleşir. ama orda da rahat duramaz.
  - anlaşmanın şartlarına uymaz.

  --- spoiler ---
  ilk sezonun sonunda hapisten kaçar, ikinci sezonun nasıl biteceğini yakın tarihi bilen herkes biliyor
  ---
  spoiler ---

  pseudobaşkan:

  - hep sıfırdan başladığını söyler.
  - kaçakçı olduğu iddiaları vardır.* (iran'a altın ihracatı)
  - servetini katlamıştır. diğerinden farklı olarak politikacıdır.
  - fakir halkın desteğini almıştır, memleketlisi kendisini sever.
  - paraları sıfırlamak için uğraşır. bu biraz cimridir halka dağıtmaz.
  - ya gömlek değiştirir ya da gömleğe sığmaz. geçmişi başta kendini bıraksa da o geçmişini bırakmaz.
  - başkanlık hayali vardır.
  - futbolu sever. amatör kümede futbol oynamıştır.
  - vatandaşlarının ölümüne neden olmuştur.
  - paranoyaktır, kendine en yakınların gözünün yaşına bakmaz
  - kendi yaptığı saraya yerleşir, ama burda da rahat durmaz.
  - istediği şeyi elde etmek için tüm ülkeyi kaosa sürükler.
  - anlaşmanın şartlarına uymaz.*

  (devamı daha çekilecek)

  diziyi izlerken zaten hep "escobar türkiye'de olsaydı büyük siyasetçi olurdu" diye düşünüyordum.
  ne biçim ülkede yaşıyoruz lan.

  edit: yeni eklemeler yaptım. futbol ve başkanlık arzusunu dilsiz usak'ın uyarısı üzerine koydum.


  (eec - 5 Eylül 2015 14:06)

 • comment image

  --- spoiler ---

  pablo escobar, kuzeni gaviria'nin * olumu sonrasi efkarlanip bahcede sigara icerken bir anda annesinin gelisi ile elindeki sigarayi firlatmasi bir olur. demem o ki, dunya uyusturucu piyasasinin %90ini de yonetiyor olsan, medellin kartelinin lideri de olsan anne korkusu, saygisi bunyeyi asla terketmiyor.
  ---
  spoiler ---

  cok guzel dizi lan, bolum nasil basliyor nasil bitiyor inan hic anlamiyorsunuz. izleyin.

  edit: ya spoiler uyarisini girmeyi bir an atlamisim, henuz izlememis ve entryyi okumus olanlardan ozur :( hemen duzelttim, scowl ve bilmiyore saolsun.


  (wish i could fly - 7 Eylül 2015 12:04)

 • comment image

  pablo escobar'ın oğlu sebastian marriquin'in açıklamarını elimden geldiğince türkçeye çevirdim.arada yanlışlar olabilir.

  2.sezonu bitirmediyseniz aşağıdaki yazı sizin için spoiler olabilir.

  --- spoiler ---

  1.dayım carlos henao , dizide söylenenin aksine uyuşturucu satıcısı değildi . iyi,çalışkan,dürüst,asil bir aile babasıydı.anneme iyi bir arkadaştı.henao mimardı ve hacienda naples*'a yapılan evlerin,yolların,köprülerin yapımına yardım etti ama hiç bir zaman illegal işlere bulaşmadı.kolombiya'da ya da herhangi başka bir ülkede hüküm giymedi.kapı kapı dolaşıp incil dağıtırdı ve savaşa değil , barışa inanırdı.birine saldırmaktansa kaçma taraftarıydı.ne dizide suçlandığı gibi bir uyuşturucu satıcısıydı ; ne de miami'de yaşadı.kendisi gibi masum olan francisco toro ile beraber kaçırıldı ve işkence gördü.netflix'in , asılmış insanların bedenlerini göstermesi fakat dayımın işkence gördüğü fotoğrafları paylaşmaması çok üzücü.onun ölümünü , narcos ile polis çatışmasının ürünü olarak gösterdiler.bu adaletsiz olmakla beraber medellin de saygı duyulan iyi,dürüst,saygın bir adamın ismini lekeledi.baştan sona suçsuz bir adamın.

  2.babam pablo escobar , atletico nacional takımını değil , independiente medellin'i destekliyordu.yazarlar pablo'nun favori takımını bilmezken ; nasıl olurda hikayenin geri kalanını yazıp bunun doğru olduğuna inanmamızı beklerler?

  3.la quica 24 ekim 1991 de tutuklanmıştı, yani babamın katedralden kaçışı*ndan çok önce.uzun süre amerika'da evrak sahteciliğinden hapis yattı.ardından haksız yere , 100'den fazla kişinin ölümüne yol açan avianca adlı uçağın* bombalanmasıyla suçlandı.savcı de greiff , abd'ye la quica'nın suçsuz olduğunu anlatan bir mektup yazdı.babamın dediğine göre de , la quica'nın bu işte bir parmağı yoktu.bombalama babamın emrinde , carlos castano tarafından yapılmıştı.

  4.katedral'den kaçış sırasındaki olaylar o kadar büyük değildi sadece hapishanenin muhafızı öldü.herhangi bir çatışma yaşanmadı.babama kaçması için devletten herhangi bir yardım gelmedi.kaçış planı hapishane kurulduğu zaman tasarlanmıştı.babam birkaç tuğlanın gevşek bırakılmasını emretmişti ve devlet başka bir hapishaneye transferini reddettiğinde kaçış gerçekleşti.

  5.limon , 20 yıl boyunca babamın abisi osito takma isimli roberto escobar'ın şoförlüğünü yaptı.osito birçok yıl boyunca escobar'a hizmet etti ama escobar'ın son yıllarında narkotiğe bilgi sızdırdı.

  6.medellin ve cali kartellerinin miami ve new york'u aralarında paylaştığı doğru değil.bugün bile uyuşturucu piyasası hala çok büyük ve her zaman uyuşturucu açığı olacaktır.müşteriler de memnun kalmak için ne bulurlarsa ona para verecektirler.

  7.cia'in los pepes'in kurulmasında parmağı yok.fidel castano , cali kartelini yanına alıp; binlerce suça göz yuman yerli ve yabancı yetkililerle beraber los pepes'i kurdu.

  8.annem hiçbir zaman silah almadı ya da kullanmadı.ateş etmişliği bile yoktur.

  9.dizide gösterilenin aksine pablo escobar ,coloner carrillo'yu öldürmedi.80'lerin sonlarında 500'den fazla polisi öldürdü ama carrillo'yu değil.babamın vahşetiyle övünmüyorum ama itiraf etmeliyim ki ; evet , polise çok hasar verdi ama aynı zamanda çok da para verdi.

  10.escobar , partnerleri olan moncada ve galeano'nun ölümünü emretmedi.cali karteli onları kaçırmıştı ve serbest bırakmak için escobar hakkında istihbarat istiyordu.telefon kaydı moncada ve galeano'nun ihanetinin belgesiydi.pablo son anda moncada'yı affetse de,ölümünü durdurmak için geç kalınmıştı.

  11.babamın son günlerinde yanında kimse kalmamıştı.angelito ve chopo dışında herkes ya tutuklamış ya da ölmüştü.

  12.katedral'den kaçtıktan sonra dizideki gibi konfor içinde yaşamadık.kenar mahallelerde yaşadık , köşkte değil.

  13.leon'un miami de yaşadığı hikayesi tamamen yalan.leon amerika'da yaşamadı.babama tamamen sadıktı ve son derece cesurdu.castano'lar tarafından kaçırılıp , işkence edildikten sonra medellin'de öldü.

  14.pablo hiçbir zaman cali vatandaşlarını tehdit etmedi.hatta karısının ve ailesinin bir bölümünün oralı olduğunu belirtti.sadece cali karteli ile savaştı.

  15.ricardo priscus* dizide gösterilenden çok önce ölmüştü.doktor olan bir kardeşi vardı.kardeşi iyi bir insandı ve ricardo yüzünden adı lekelenmişti.

  16.cali karteli , 13 ocak 1998 de kardeşimle benim yaşadığım yeri bombalamasına rağmen babam asla gilberto rodriguez'in kızına düğünde saldırmadı.ailelere dokunmama sözleşmesi vardı.

  17.babam bizi onunla beraber kaçmaya zorlamadı.bizim için en iyi şeyin eğitim olduğunu düşünüyordu.

  18.babamla beraberken bir kere çatışmanın ortasında kaldık ama bu dizideki gibi değildi.

  19.escobar'ın gilberto rodriguez'in uyuşturucu imalathanelerini bombalaması dizide 1993 yılında gösterildi ama aslında 1988-1989 yıllarındaydı.

  20.babaannem babama ihanet etti ve roberto ile beraber los pepes'le anlaştı.bu sayede hala kolombiya'da yaşayabiliyorlar.babama yardım edenler ise hala sürgünde.

  21.almanya yolculuğumuzda babaannem bizimle beraber değildi.

  22.başsavcı, bize dizide gösterildiği kadar yardım etmedi.kartel savcının ofisine sızdı ve koruyucu ajanları kendisi atadı.kendi devletimiz tarafından pablo escobar'la akraba olmakla suçlanıyorduk.2 çocuk ve 2 kadın küçük bir otel odasına sıkışmıştık.

  23.virginia vallejo , karşılık beklemeden babama yardım edecek kadar aşık mıydı?bunlar sadece yalan.annem , pablo escobar katedralden kaçtıktan sonra virginia ile asla konuşmadı.virginia aynı zamanda cali kartelinin sevgilisiydi ve babam neredeyse 10 senedir onunla konuşmuyordu.

  24.biz tequendama otelindeyken, babam bize telefon göndermedi.otelde olan telefonları kullanıyorduk ve babam ne zaman arasa suratına kapatıyordum çünkü telefonlar dinleniyordu.escobar her zaman '' telefon ölümdür.''derdi.bir gün babam aradı.annem ve kardeşimle konuşmak istedi.bu uzun bir elveda konuşmasıydı tam da escobar medellin'de son savaşını vermeden önce.binlerce kez söylediğim gibi babam intihar etti.onu öldüren polis değildi ve operasyonu carlos castano yürütüyordu.

  25.tequendema otelinin önünde hiç bir gazeteci öldürülmedi.

  26.babam , annesi ve babasına saygılıydı.asla dizideki gibi bir ses tonuyla ya da hissiyatla konuşmadı.

  27.babam öldükten sonra , annem cali karteli ile görüşmeye çağırıldı.orada 40'tan fazla mafya babası vardı.annemi kurtaran gilberto değil miguel rodriguez oldu.bizi mirastan mahrum ettiler ve parayı savaş ganimeti olarak paylaştılar.

  28.dizide babaannem , annemin babama ihanet ettiğini söylüyor.fakat gerçekte cali karteli ile iletişime geçen o ve onun çocuğuydu.

  ---
  spoiler ---

  kaynak:http://www.independent.co.uk/…l?cmpid=facebook-post


  (morthut - 13 Eylül 2016 13:13)

 • comment image

  sindire sindire izleyin yoksa bünyede hızlı alınmış alkol etkisi yaratıyor.

  bir buçuk günde ilk sezonu (10 bölüm) bitirdikten sonra camdan poz atarak mahalleyi izlerken buldum kendimi. koltukta oturuşum değişti. sonra bu pezevenk pablo ile aramda ne kadar fark var diye düşünmeye başladım.

  en büyük fark onun orospu çocuğu, benimse memur çocuğu olmam sanırım. bir kere buradan kaybediyorum zaten. amın oğlu 1 milyon dolara kuş alırken, ben aktarma süresi dolmasın diye sprinter olacağım.

  bıyık ve kıvırcık saç başlıca eksiğim. yani sakalları kesersem bıyık olur da, saç fabrikasyon ütüden çıkmış gibi dümdüz.

  minik bir fark daha var ki o da, şerefsizin 30 milyar dolares serveti varmış. benim 5 dolarım var.

  yalnız dizi çok iyi.


  (the chosen1 - 12 Ekim 2015 19:02)

 • comment image

  dizi bana resmen kötü örnek oldu. escobar'ı sempatik, kaçakçılığı mantıklı bulmaya başladım. ben adeta türk aile yapısı gibi bi şeymişim, iki saat bi şey izleyince bozuluverdim.


  (zeyes - 8 Aralık 2015 20:41)

 • comment image

  1999'da new york'a doktora yapmaya gittim ben. (yaşımız çıktı meydana ama ekşi'de benim gibi kişilern var olduğunu da bilin)

  evi beraber paylaştığım akrabamın güzel değil çok güzel bir sevgilisi vardı. martha. tahmin edin memleketi nire. medellin.

  yengemizdir. ben çat pat ingilizce konuşurken bir gün okuldan eve geldiğimde akrabam ile martha'nın kavga ettiği gördüm. genelde ediyorlardı. karı koca gibi gördüğümden çok üzerlerine gitmedim. aç olduğum halde mutfaktaki kavgalarına dahil olmamak için (ev göt kadardı) içeri geçtim. martha bir ara yanıma heldi hışımla kolumdan tuttuğu gibi mutfağa çekti. martha her zaman makyajlı bakımlı yengemdi. onun da ingilizcesi çok iyi değildi heyecanlı ve ağlamaktan makyajı akmış vaziyette kolundaki seksen tane bileziği garip sesler çıkartarak durumu anlattı.

  eski kocası gelecekmiş burada kalacakmış. ben mantıklı adammışım fikrim önemliymiş. baksen.

  oha yani olmaz. evde zaten götgöte kalıyoruz. ben de sığıntı gibiyim. herif de zaten karanlık bir şey. ancak turist vizesi alabilmiş. benim akraba herifi istemiyor. zaten martha ile çoğu zaman araları kötü. martha bazen bir hafta yokoluyor. akrabam da o da boktan işlerde çalışıyorlar çok para kazanamıyorlar.

  ben bana ne sıfatla soruyorsun dedim. yani ev arkadaşı değiliz senle keza kirayı ben ve akrabam ödüyoruz. yani sen dış kapının mandalısın bir de eski kocanı neden eve alalım. bir kere sen akrabam ile aynı odada kalıyorsun. bu adam nerede kalacak. evde yatacak sadece benim odam var. benle mi kalacak elin kolombiyalısı.

  martha kiraya yardım eder diyor. ben dedim ki istemiyoru.m. akrabamsa susuyor.

  sonunda salya sümük ağlamaya başladı kadın. nedeni?

  martha'nın bir idiot oğlu var. oğlan egern öncesi ama tam bir salak. bir ara geldi bizde kaldı bir hafta. çok şımartılmış anane tarafından. ama gerçekten çocukta zeka kıtlığı var. martha o geldiğinde biriktirdiği parayı onun gezmesine tozmasına hediyeye falan bayıldı.

  neyse bu oğlanı kaçırmışlar. fidye istiyorlarmış.

  eeeeee... eski koca gelip biraz çalışıp burada para yapıp ilk taksidi gönderince çocuğu bırakacaklarmış. sonra eski koca bir şekilde çocuğu buraya alıp kaçak göçek burada yaşayacakmış. gelsin de niye bizde kalacak. hemen iş bulamaz ki.

  eğer işe girerse ve kira öderse ilk taksidi ödeyemezmiş, biz biraz fedakarlık yapacakmışız. yani çocuk kaçırmak olağanmış orada. oğluna hemen kavuşmak istiyormuş.

  sonuç ne oldu. akrabam kabul etmedi. çok acımasız mı?

  değil, herfi kaçak geldi. öyle rahat ki biz onu almadık eve. martha küstü. birkaç gün eski kocasının yanında kaldı. sonra bir gece vakti telefon etti. gittik martha'yı sarhoş ve erekte eski kocasının elinden aldık. olay çıkartmadı. new york'ta afedersin kaçak adam olay çıkartacak. göt ister.

  martha birkaç gün bizde kaldı.

  ben akrabamı kenara çektim konuştum. bak dedim iş uyuşturucuya varır. bu salak martha'nın çocuğunu kaçıran eski kocası çıkarbilir. kadını başka hallere düşürmeye çalışıyorlar. tek çaresi memleketine dönmesi (martha'ya piyangodan yeşil kart çıkmıştı) geri gelir sonra dedim.

  akrabam bunu martha'a açtı yanında ben de vardım. bağaırdı çağırdı. benim de sinirim tepem çıktı. yengeme bir fırça attım. arada pablo escobar adını bile geçirdim (bir kitap okumuştum hakkında) bizi barbarian türk ilan etti yenge. zırlayıp çıktı gitti.

  üç ay sonra döndü. kolombiya'ya gitmiş. tahminim çıktı çocuk kaçırılmamış. babası yapmış bu işi. gidip eski kocasını göçmen ofisine ispiyonladı. yine de akrabamla kalmasını uygun bulmadım. ona anlattım ama akrabam da seviyor herlade onu martha'dan kopamadı.

  ben derslerimi bitirdim ülkeme döndüm.

  ancak çok düşündüm bu kaçırılma olayını ben. dizisini seyrederken iyi de.

  zor ülke ben size diyeyim.


  (ucurulmusayasofya - 10 Eylül 2015 02:00)

Yorum Kaynak Link : narcos