Süre                : 1 Saat 59 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Aralık 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama
Ülke                : Çin
Yapımcı          :  Beijing Standard Image Culture
Yönetmen       : Baoping Cao (IMDB)
Oyuncular      : Jinglin Guo (IMDB), Xueying Zhang (IMDB)

Einstein and Einstein (~ Einstein et Einstein) ' Filminin Konusu :
Dünyanın en ünlü iki bilimadamı karşı karşıya. Doctor Who’nun yıldızı David Tennant’ın İngiliz bilimadamı Sir Arthur Stanley Eddington’ı, The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) serisinin Gollum’u Andy Serkis’in ise Albert Einstein’ı canlandırdığı Einstein and Eddington , Einstein’ın ünlü Genel Görelilik Kuramı’nın çıkış öyküsünü anlatıyor. Filmde iki bilimadamı arasındaki ilişki irdelenirken, arka planda Birinci Dünya Savaşı devam ediyor.

Ödüller      :

Berlin Film Festivali:Special Mention of the Generation 14plus International Jury-Best Feature Film

Facebook Yorumları
  • comment image

    eskiden beri arkadaş olan iki dahinin buluşmasından ortaya çıkan, ağırklı olarak felsefi çalışmalar içeren bir gpalle yourgrau kitabı. temel olarak konuşulan konulardan biri ayrık evren sistemidir -ki bu sistemde evren bir fotoğraf kitabıdır ve biz de onun sayfalarının hızlıca akışını gözlemyelebilmekteyiz*.


    (woodstock - 9 Mayıs 2005 00:22)

  • comment image

    bilge şipal ve barış akalın çevirisi ile güncel yayıncılıktan türkçeye kazandırılmış kitap. oldukça kapsamlı bir çeviridir. kitabın ana konusun gödel'in evren modelinde felsefi zaman yolculuğu fantazisi gerçek haline gelebilir mi? sorusunun cevabın aramaktı. gerçekçilikten sıkıldıysanız ve idealist felsefe ilginizi çekiyorsa ve tabi ki terimler arasında boğulmayacağınızı düşünüyorsanız(gerçi çevirmenler oldukça ayrıntılı bir index hazırlamışlar) bu kitap oldukça hoşunuza gidebilir.


    (ixus - 19 Ağustos 2006 18:37)

Yorum Kaynak Link : gödel einstein buluşması