Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 03 Temmuz 2014 Perşembe, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Drama,Heyecanlı
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  BBC Worldwide , Drama Republic , Eight Rooks Productions
Yönetmen       : Hugo Blick (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Hugo Blick (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Maggie Gyllenhaal (IMDB)(ekşi), Stephen Rea (IMDB)(ekşi), Lubna Azabal (IMDB)(ekşi), Katherine Parkinson (IMDB)(ekşi), Andrew Buchan (IMDB)(ekşi), Janet McTeer (IMDB)(ekşi), Eve Best (IMDB)(ekşi), Igal Naor (IMDB)(ekşi), Martin Hutson (IMDB), Genevieve O'Reilly (IMDB), Lindsay Duncan (IMDB), Paul Herzberg (IMDB), Nicole Lopes (IMDB), Reeve Fletcher (IMDB), George Georgiou (IMDB), Philip Arditti (IMDB), Nicholas Woodeson (IMDB), Ingrid Benussi (IMDB), Tobias Menzies (IMDB), Raad Rawi (IMDB), Oliver Bodur (IMDB), John Mackay (IMDB), Nasser Memarzia (IMDB), Jacob Krichefski (IMDB), Justin Shevlin (IMDB), Lois Ellington (IMDB), Aidan Stephenson (IMDB), Rupert Frazer (IMDB), Suzann McLean (IMDB), Richard Katz (IMDB), Atticus Blick (IMDB), Yaron Shavit (IMDB), Ben Smith (IMDB), Aymen Hamdouchi (IMDB), Martin McDougall (IMDB), Jonathan Bonnici (IMDB), Claire-Louise Cordwell (IMDB), Michael Hadley (IMDB), Edmond Moulton (IMDB), Tom Bateman (IMDB) >>devamı>>

The Honourable Woman (~ Casna Zena) ' Dizisinin Konusu :
The Honourable Woman is a TV mini-series starring Maggie Gyllenhaal, Stephen Rea, and Lubna Azabal. Centers on Nessa Stein, a woman who inherits her father's arms business and finds herself in a international maelstrom when as she...

Ödüller      :

BAFTA:BAFTA TV Award-Best Supporting Actor
Golden Globes:Golden Globe-Best Performance by an Actress in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television


 • "an itibariyle bloomberg tv de maggie gyllenhaal bu dizideki rolü ve diğer şeyler hakkında konuşuyor. diziyi indirelim bakalım."
 • "serbest çağrışım *: anırabilen kadın."
 • "orta doğu'nun dünyanın göt deliği olduğunu bir kez daha kanıtlayan, her saniyesinde meraktan öldüren şahane dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dizi israil-filistin meselesine ekonomik çözüm bulmaya çalışan siyonist bir silah tedarikçisinin kızının hikayesini anlatıyor. konu israil-filistin olunca istihbarat örgütleri de bol bol dizide yer alıyor. ilk 2 bölümünü izlediğim dizinin havası bana john le carre romanlarını hatırlattı.

  yayınlanma zamanın israil'in gazze saldırlarına denk gelmesi de diziye dikkatleri çekecektir.


  (fuzzy logic - 18 Temmuz 2014 19:05)

 • comment image

  3 temmuz'da bbc two'da, 31 temmuz'da da sundancetv'de gösterime giren mini dizi. yazan ve yöneten: hugo blick

  oyuncular: maggie gyllenhaal (vanessa "nessa" stein), andrew buchan (ephra stein), stephen rea (sir hugh hayden-hoyle), lubna azabal (atika halibi), janet mcteer (dame julia walsh), katherine parkinson (rachel stein), tobias menzies (nathaniel bloom), eve best (monica chatwin), yigal naor (shlomo zahary), genevieve o'reilly (frances pirsig), lindsay duncan (anjelica, lady hayden-hoyle)


  (raninionline - 4 Ağustos 2014 00:18)

 • comment image

  kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. senaryo kurgu ve oyunculuklar harika. sinema tadında bir mini dizi. maggie gyllenhaal adeta döktürüyor. oy verirken hakkının yendiğini düşünüyorum. bu dizi 1 puanı hak etmiyor. olaya bölgede ki savaş gözüyle bakmak saçma!


  (oinokhoe - 15 Eylül 2014 19:33)

 • comment image

  israil-filistin meselesini ingiliz istihbaratı ve silah tüccarı bir babanın barış için çabalayan ve ekonomik olarak bölgeyi kalkındırmak isteyen yahudi iki kardeş özelinde anlatan oldukça güzel dizi. daha önce de belirtildiği üzere dizi, tek suçlunun israil ya da filistin olmadığını, bölgede etkisi olan tüm güçlerin (abd-israil-radikal filistinliler, ingilizler vb) bu kirli savaşta parmağı olduğunu belirtiyor.
  dizi ile ilgili kişisel tavsiyem ise, ilk 3 bölüm oldukça ağır işlendiği için sıkılabilirsiniz, sabredin. tüm sorular 4. bölümden sonra cevaplanmaya başlıyor ve dizideki heyecanın yükselen ivmesi final ile tavan yapıp son buluyor.


  (verfassung - 3 Kasım 2014 15:20)

 • comment image

  homeland'in gariplesen ve sacmalasan senaryosuna karsi, belki de bir mini dizi olmasi nedeniyle, daha rahat izlenebilir ve siradisi bir hikaye sunan ingiliz dizisi. oyuncular basarili, olay kurgusu surukleyici, ama tabii ortadogu'daki catisma ve sorunlari tek bir dizinin kendine ozgu perspektifiyle bagdastirmak zorunda degiliz.
  londra'dan israil ve filistin'e, amerika'ya uzanan bu mini dizide, farkli gizli servislerin mucadelesini ve isbirliklerini, bu sirada ezilen veya hayatta kalma mucadelesi veren zengin, aktivist, emeklilik esiginde farkli insanlarin uzerinden izliyoruz. son bolume kadar tam olarak kim kimle ne yapacak veya yapmis anlayamiyoruz. ailesel dostluklarin gecici, istihbarat desteginin degisken, kisisel guvenirligin guvensiz oldugu bu ortamda, guvenlikli yasam odasina her gece kendini kapatmak zorunda kalan o zengin ve azimli genc kadin hikayenin odagindayken, cevresindekilere yardim ve kendi sirlarini koruma cabalariyla surekli farkli mucadeleleri ayni anda surdurmek zorunda kaliyor.


  (mondialisation - 7 Kasım 2014 18:10)

 • comment image

  orta doğu'nun dünyanın göt deliği olduğunu bir kez daha kanıtlayan, her saniyesinde meraktan öldüren şahane dizi.


  (vanillabear - 9 Şubat 2015 00:05)

 • comment image

  kesinlikle ve kesinlikle son zamanlarda izlediğim en iyi en sağlam yapım. black mirror'dan sonra ilk defa bir diziye bu kadar hayran oldum. orta doğu ile biraz ilgiliyseniz mutlaka izlemelisiniz. tabii bir de maggie gyllenhaal'ın hüzünlü bakışları için.


  (zizuks - 13 Şubat 2015 01:45)

 • comment image

  gerçekçi, merak uyandıran, müthiş kurgulanmış bir hikayesi ve anlatımı olan 8 bölümlük bbc mini dizisi.

  --- spoiler ---

  tel aviv (mossad - jewish defense league* - shayetet 13), washington, londra ve filistin (hamas - el fetih) denkleminde onurunu korumaya çalışan genç bir kadının hikayesi.
  ---
  spoiler ---

  klişelerden olabildiğince uzak, çok şaşırtıcı sahneleri ve akılcı diyalogları var. boş sahnesi yok zaten. jenerikte verilen ipucular dahil her sahne bir yere çıkıyor, dizide bahsedilen her konu bir sonuca bağlanıyor.

  oyuncuları arasında rome'dan brutus * ve annesi * ile neredeyse izlediğim bütün dizilerde irili ufaklı bir rolü olan philip arditti de bulunuyor. ibranice ve arapça duyuyorsunuz ara ara. müzikleri de ayrı güzel:

  intro: repliksiz
  favorim: the barones and the spy *

  konusuna gelince:

  --- spoiler ---

  eli stein; israil devleti'nin kurulmasında ve güvenliğinin sağlanmasında oynadığı rolden dolayı ''israil'in kılıcı'' lakabını almış bir silah tüccarıdır. stein ailesi'nin yeni nesil üyeleri ephra ve nessa ise küçük yaşta yaşadıkları acı tecrübeler neticesinde israil ile filistin arasındaki fırsat eşitsizliğini gidermek amacıyla londra'ya yerleşip stein vakfı'nı kurmuştur. ancak vakfın arka planında çok başka işler döndüğü filistin'de kurulacak telekomünikasyon altyapısı için yapılan ihaleye katılan filistinli iş adamı samir meşal'in bir otel odasında ölü bulunmasıyla anlaşılacaktır. meşal'in ölümünü araştırmak üzere özel hayatındaki sorunlarla boğuşan, kariyerinin de sonuna gelmiş mi6 ortadoğu uzmanı sir hugh hayden-hoyle görevlendirilir.

  karakterlerin geçmişinde yatan gizemlerin çözülmesi için bile izlenebilecek bir dizi. mesela ''bir insanın başına ne gelebilir de hayatı boyunca bir panik odasında uyumak zorunda kalabilir?!'' diye kafa yoruyorsunuz en basitinden.

  ayrıca becerikli bir kalemin elinde çok güzel türkiye'ye uyarlanabilir diye düşünüyorum.

  ---
  spoiler ---

  ortalama bir izleyici için başlarda sıkıcı gözükse de sakın bu durağanlığa aldanıp izlemekten vazgeçmeyin, 3. bölümden itibaren başından kalkamayacaksınız. hatta itiraf edeyim; başta, yalnızca ismi john le carre'ın ''the honourable schoolboy'' 'unu çağrıştıyor diye dikkatimi çekmişti ama uzun zamandır bu kadar karmaşık ilişkiler ağı olan, üzerine kafa yorulabilecek, kime güvenebileceğinizi kestiremediğiniz bir dizi izlememiştim.

  sahi siz ''kime güvenirsiniz?''

  (bkz: az kişi tarafından bilinen şaheser diziler)


  (godot yu hacklerken - 5 Temmuz 2015 13:22)

Yorum Kaynak Link : the honourable woman