Süre                : 1 Saat 35 dakika
Çıkış Tarihi     : 26 Eylül 2013 Perşembe, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Taglar             : Ada,Kötü adam,çift ??çapraz,Numaralı netice
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Columbia Pictures Corporation , Sony Pictures Animation
Yönetmen       : Cody Cameron (IMDB)(ekşi), Kris Pearn (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Erica Rivinoja (IMDB),John Francis Daley (IMDB)(ekşi),Jonathan M. Goldstein (IMDB)(ekşi),Phil Lord (IMDB)(ekşi),Christopher Miller (IMDB)(ekşi),Erica Rivinoja (IMDB),Judi Barrett (IMDB),Ron Barrett (IMDB)
Oyuncular      : Bill Hader (IMDB)(ekşi), Anna Faris (IMDB)(ekşi), James Caan (IMDB)(ekşi), Will Forte (IMDB)(ekşi), Andy Samberg (IMDB)(ekşi), Benjamin Bratt (IMDB)(ekşi), Neil Patrick Harris (IMDB)(ekşi), Terry Crews (IMDB)(ekşi), Kristen Schaal (IMDB), Melissa Sturm (IMDB), Khamani Griffin (IMDB), Al Roker (IMDB), June Christopher (IMDB), David Cowgill (IMDB), Elisa Gabrielli (IMDB), Tania Gunadi (IMDB), Walter Jones (IMDB), Ashley Lambert (IMDB), Scott Menville (IMDB), Peter Siragusa (IMDB), Marina Squerciati (IMDB), Kelly Stables (IMDB)

Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (~ Köfte Yagmuru 2) ' Filminin Konusu :
Flint Lockwood, suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine icat etmişti. Flint’in amacı insanları mutlu etmekti ancak işler kontrolden çıkınca filmin sonunda Flint makinesini imha etmek zorunda kalmıştı. Cody Cameron ve Kris Pearn ikilisinin yönettiği KÖFTE YAĞMURU 2’deyse Flint, durdurduğunu sandığı icadının evrimsel bir işlev bozukluna neden olarak halen çalışmakta olduğunu öğrenir. Flint ve arkadaşlarının bu sefer dünyayı, makinesinin yarattığı hayvan-yiyecek karışımı mutant yaratıklardan kurtarması gerekmektedir.


 • "the island of dr. moreau ile jurrasic park'tan ilham alan güzel bir devam animasyonu. chester v de feci halde steve jobs'un taklidi gibi duruyor.sevdim ve zevkle izledim."
 • "akp viralidir. bu kadar ampül görmekten filme odaklanamadım *ilk filmin yanında çok sönük kalmış. her ne kadar avatar, jurassic park ve star wars göndermeleri güzel olsa da bekleneni verememektedir."
 • "kiwifruit'lerin kiwi olduğu, ilkini yakalayaman, sonu başından belli animasyon."
 • "torrent ve online film sunan sitelerde izlene bilinen animasyon.türkiye için vizyon tarihi, 24 ocak 2014."
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- spoiler ---

  cilek barry'den bir tane yapmak icin makineyi evde yapip calistirmaya baslayacagim, inanilmaz tatli film. cilegimizin kostugu sahnelerde ailecek her eve bir tane lazim bundan dedirtmistir. "had had had had" diye kossun etrafta.

  n-wooo!

  ---
  spoiler ---


  (yuzman - 25 Şubat 2014 17:40)

 • comment image

  öncelikle,

  (bkz: işte bunlar hep illuminati)

  dün akşam yeğenimi sinemaya götürüp bu vesileyle izlediğim, hayatında hiç michael sikkofield okumamış birine göre gayet şirin bir filmdir.

  ama aranızda michael sikkofield okuyan veya onun anlattıklarıyla ilgili şuradan buradan az da olsa bilgisi olan varsa derhal anlayabilirsiniz bir şeyler döndüğünü. gerçi tespit edebildiklerim az, ama yine de yeterli.

  aklımda kalanları aktarayım.

  buradan sonrası spoiler içerebilir.

  ---
  spoiler ---

  efendim, filmde genç, hevesli, yetenekli mucidimizin icat ettiği bir yemek makinesi var. ismi de (okunduğu şekliyle yazacağım) flusdifer.

  benim aklım bu ismi duyunca anında başladı bir hinlik aramaya. lusifer'e ne kadar da benziyor değil mi? ama o araya sıkışmış f, d falan da ne ola ki? dur bakayım... aradan lucifer'i çıkaralım... food... food lucifer! evet işte bu. tesadüf olamaz değil mi? hiç sanmıyorum...

  şimdi bir de başka bir bilim adamı var, daha yaşlıca ve çok ünlü. bizim gencoğlan onu örnek alıyor falan. o bilim adamının şirketinin adı live corp. amblemi bir ampul ve sürekli altıgen şeklinde işaretleri var. biz anlıyoruz zaten orada bir b.kluk olduğunu, o adam filmin sonunda kötü çıkacak. ama dur bakalım. bizim genç bilim adamı onun şirketine girmek için çabalıyor, tüm bilim insanları gibi. icatlar üretiyor, vs. sonunda kabul ediliyor. ürettiği icatlardan biri de parti kutusu. butonuna basınca her tarafı gökkuşağı renklerine boyuyor ve tam bir parti ortamı oluşturuyor. bu gökkuşağı renkleri de çok anlamlı.

  görev, canlı yiyeceklerin istilasına uğramış adayı ele geçirip o vahşi yiyeceklerden temizlemek. neler yok ki o kötü yiyeceklerin arasında, örümcek şeklinde, ayakları m harfli patates kızartmalarından oluşan (ve bu haliyle de fena halde o ünlü fast food restoranını çağrıştıran) hamburgerler, çeşitli hayvan şekillerinde meyveler, sebzeler, vs.

  kısa keselim.

  sonra biz anlıyoruz ki, "live" corp. meğer tersten okununca "evil"e (şeytan) dönüşüyormuş, bizim kahraman o flusdifer'i yaşlı bilim adamından kurtarmak istiyor, bu esnada kovalamaca falan gırla. anlıyoruz ki o kötü sandığımız hamburgerler falan aslında çok iyilermiş. her tarafta elmas şekilleri ve gökkuşağı renkleri. bunlar hep beyin yıkama ve zihin kontrolünü anımsatan öğeler.

  sonra tabii ki kahramanımız flusdifer'i yani food lucifer'i kurtarıyor, o sırada perdede oluşan şekil bir büyük göz. en sonunda da istilaya uğrayan ada, rengarenk oluyor ve gökkuşağı fışkırıyor iki yanından.
  --- spoiler ---

  işte böyleee. maalesef yeğeni götürmüş bulunduk, paranoyamıza paranoya ekledik ve eve döndük. eyyorlamamız da bu kadar.


  (minicikinitsi - 28 Ocak 2014 16:03)

 • comment image

  sevimlilikten kafayı yedirten bir animasyon. ilkini de sevmiştim ama sevimliliğinden değil komikliğinden dolayı sevmiştim onu. bu ise ilki kadar komik değil ama hayatımda gördüğüm en sevimli film olduğu için her türlü beğendim. "sevimlilik film mi beğendirir lan" diyenler siz de haklısınız tabi.


  (nedjohnlansen - 28 Ocak 2014 10:08)

 • comment image

  vizyona girdiği sıralar başka hiç animasyon olmasa farketmezdik ne fena olduğunu belki ama frozendan sonra hiç albenisi olmayan film. konusu bu kadar değişik olduğu halde olay örgüsünü bu kadar klişe yapmak ayrı beceriksizlik. sıkıcı. gitmeyin.


  (mareactio - 18 Ocak 2014 21:51)

 • comment image

  torrent ve online film sunan sitelerde izlene bilinen animasyon.türkiye için vizyon tarihi, 24 ocak 2014.


  (kotukedi - 15 Ocak 2014 23:31)

 • comment image

  ilkini izlemedim. ama normalde animasyon sevmeyen, izlemeyen biri olarak bence pek eğlenceli.

  zaten başarılı bir animasyon oldugunu gösterime daha bu haftasonu girmesine ragmen, 2 günde 35 milyon dolares hasılat yapmasından anlayabiliriz.

  tek eksi yanı, ilk film hakkında feci spoiler veriliyor en başta. benim gibi serinin ilk filmini izlemeyen insanları olup bitecekler hakkında bilgilendirmek acısından pek iyi, ama spoiler verildiğinden insanın ilk filmi izleyesi kalmıyor o kötü.


  (souffles - 30 Eylül 2013 11:29)