Çıkış Tarihi     : 06 Mart 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Walt Disney Pictures , Marvel Studios , Animal Logic
Yönetmen       : Anna Boden (IMDB)(ekşi), Ryan Fleck (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Anna Boden (IMDB)(ekşi),Ryan Fleck (IMDB)(ekşi),Geneva Robertson-Dworet (IMDB),Nicole Perlman (IMDB)(ekşi),Meg LeFauve (IMDB),Anna Boden (IMDB),Ryan Fleck (IMDB),Geneva Robertson-Dworet (IMDB)
Oyuncular      : Brie Larson (IMDB)(ekşi), Samuel L. Jackson (IMDB)(ekşi), Ben Mendelsohn (IMDB)(ekşi), Jude Law (IMDB), Annette Bening (IMDB)(ekşi), Lashana Lynch (IMDB), Clark Gregg (IMDB)(ekşi), Rune Temte (IMDB), Gemma Chan (IMDB), Algenis Perez Soto (IMDB), Djimon Hounsou (IMDB), Lee Pace (IMDB), Chuku Modu (IMDB), Matthew Maher (IMDB), Akira Akbar (IMDB), Azari Akbar (IMDB), Kenneth Mitchell (IMDB), Stephen A. Chang (IMDB), Pete Ploszek (IMDB), Mark Daugherty (IMDB), Vik Sahay (IMDB), Sharon Blynn (IMDB), Mckenna Grace (IMDB), London Fuller (IMDB), Colin Ford (IMDB), Stan Lee (IMDB), Marilyn Brett (IMDB), Diana Toshiko (IMDB), Robert Kazinsky (IMDB), Emily Ozrey (IMDB), Abigaille Ozrey (IMDB), Gil De St. Jeor (IMDB), Matthew Flynn Bellows (IMDB), Richard Zeringue (IMDB), Barry Curtis (IMDB), Nelson Franklin (IMDB), Patrick Brennan (IMDB), Patrick Gallagher (IMDB), Duane Henry (IMDB), Ana Ayora (IMDB) >>devamı>>

Captain Marvel ' Filminin Konusu :
Süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury'dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın gerçek anlamını keşfedecektir


 • "yunan tanrılarının karması bi arkadaşmiş bu, herkül'ün gücü, merkür'ün hızı, solomon'un bilgeliği (bu beni aşti, akdenizi geçtik galiba) ve zeus'un taşakları captain marvel'in güçleridir..."
 • "(bkz: marvel akşener)"
 • "son yıllarda izlediğim en kötü marvel fragmanına sahip filmdir. zerre heyecan uyandırmadı.filmden ziyade tv dizisi gibi duruyor."
 • "teyzeyi yumrukladığı yer efsane olmuş. toplu taşımada yer vermeyince bön bön bakan teyzelere bazen ben de yapmak istiyorum ama yok ederler diye vazgeçiyorum."
 • "patatesli poğaça suratlı bu sjw arkadaşımızın thanos'u nasıl yok edeceği ortaya çıkmış.bravo valla poğaça çeneli kadın. helal sana."
 • "film , imdb açılışını 5.8 puanla yapmış , hala filmi eleştirenlerı kadın düşmani ilan edenler var.harbiden umutsuz vakasınız siz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  yunan tanrılarının karması bi arkadaşmiş bu, herkül'ün gücü, merkür'ün hızı, solomon'un bilgeliği (bu beni aşti, akdenizi geçtik galiba) ve zeus'un taşakları captain marvel'in güçleridir...


  (portakal - 28 Kasım 2003 21:17)

 • comment image

  son yıllarda izlediğim en kötü marvel fragmanına sahip filmdir. zerre heyecan uyandırmadı.

  filmden ziyade tv dizisi gibi duruyor.


  (balthazar blake - 18 Eylül 2018 16:45)

 • comment image

  captain marvel, avengers 4 ve tekrar kurgulanacak evren ile belki secret wars'un yapıtaşı olacak. ilk trailerdan pek bir şey vermemeleri gayet anlaşılabilir.

  brie larson usta bir oyuncu. uzun zamandır takip ediyorum ve çok severim kendisini. bu role pek yakıştıramamıştım lakin kendisinin oyunculuk yeteneğine inancım tam. diğer tarafta da artık 19 film çevirmiş olan marvel'ın casting direktörleri var. koca evrende şimdiye kadar sırıtan tek bir oyuncu olmadı. bizim bilmediğimiz bir şey biliyorlar olsa gerek.

  "bu sarışın kezban orospu mu thanos reyizi yenecek, kadından süper kahraman mı olur len mk" diyen skrull evlatlarına ise yorumda bulunmayı gereksiz görüyorum.


  (stukatr - 18 Eylül 2018 18:18)

 • comment image

  fragmanın ilk sahnelerinde carol'ın uzay mekiğinin dünya'ya düştüğünü görüyoruz. herkesin bildiği üzere bu 90'lı yılların dünyası. belli ki carol dünya'da geçirdiği dönemi hatırlamıyor. muhtemelen kree'lerin sebep olduğu bir hafıza kaybı durumu söz konusu. geçmişini bağlantılarını silerek kendileri için ideal askere dönüştürmüş olabilirler.

  birçok kez bu filmin klasik bir orijin filmi olmayacağı söylenmişti. carol'ın hafıza kaybı hikayesi bunu destekler nitelikte. aslında baş karakterimizde filmde kendi orijininin peşinde koşacak. bu da mcu içerisinde farklı bir bakış açısı demek. benim bu fikir hoşuma gitti. bu süreci değerli kılacak olanda şüphesiz skrull'lar.

  skrull'lar istediği kişinin görüntüsünü ve sesini kusursuz şekilde kopyalayabilen bir ırk. bununda ötesinde kendilerini ifşa etme zamanı gelene kadar tamamen kopyaladıkları kişinin kişiliğine bürünüp, onun alabileceği kararları alabilecek kadar hedefi ile bütünleşebiliyorlar. kendi hafızasına bile güvenemeyecek bir baş karaktere böyle bir villan konsepti kusursuz bir sonuç çıkarabilir. fragmanda çok az yer kaplasa da skrull'ların liderinin talos olduğunu biliyoruz. insan sureti ise muhtemelen s.h.ı.e.l.d. yöneticilerinden biri olacak. carol'ın yumrukladığı yaşlı kadın yüksek ihtimal skrull çıkacaktır. filmin kree-skrull war hikayesinden ciddi şekilde esinleneceğini biliyoruz. kree ve skrull ırkları ezelden beri birbirlerine düşmanlar ve bu hikayede dünya'yı savaş alanı olarak kullanıyorlar. fragmanda ronan'ı dünya'ya bakarken gördük. talos ve adamları zaten dünya'da. kree'ler de geliyor. sonuç; mcu'da kree-skrull savaşı.

  fragmanın başında gördüğümüz skrull otopsisi de gözlerden kaçmayan bir diğer unsur. hatırlanacağı üzere secret ınvasion'ı tetikleyen unsurlardan biri elektra'nın skrull çıkmasıydı. çizgi romanlarda skrull otopsisine reed richards, hank pym ve tony stark girmişti. bu filmdeki sahne ona güzel bir gönderme olmuş. seçebildiğim kadarıyla oda da doktor dışında nick fury ve coulson var.

  nick fury ve coulson'un genç halleri son derece başarılı yapılmış. zaten daha önce marvel'ın gençleştirme işini hank pym, janet van dyne ve ego gibi karakterlerde harika yaptığını görmüştük. bu film nick fury içinde son derece önem taşımakta. fragmandan anladığımız kadarıyla bildiğimiz haline hem fiziksel (en son birine güvendiğinde göz kaybetmesi) hem de zihinsel olarak bu filmde gerçekleşecek. elindeki çağrı cihazı da hemen dikkat çekti. ama tabi malum çağrı cihazı değil bu.

  filmde flashback sahneler önemli bir yer tutacak. üstelik carol'ın hem çocukluğuna, hem de güçlerini kazanmadan önceki haline gideceğiz. marvel şu anda the life of captain marvel serisi çıkartıyor. sanıyorum ki bu çizgi romanlardaki elementler filmde de kullanılacak. carol'ın askeriyedeki günlerinde çok önemli bir unsur var. o da maria rambeau. kendisini bu filmde baş kahramanımızın askeriye günlerinden arkadaşı olarak göreceğiz. lakin kilit nokta maria'nın bu filmde küçük olarak göreceğimiz kızı monica. monica, carol'ın çizgi romanlarda yakın arkadaşlarından biri. o da kozmik güçlere sahip. bir dönem captain marvel ismini de taşımıştı. şu an da spectrum ismiyle anılıyor. captain marvel'ın olası devam filmlerinin günümüzde geçeceğini düşünüyorum. devam filmlerinde monica'yı da göreceğimize eminim.

  fragmanda az yer kaplasa da kree ana gezegeni hala'yı da görmek mümkün. hala dendiği zaman benim aklıma direktman supreme ıntelligence geliyor. filmde onu görürsek çok mutlu olurum. carol'ın parçası olduğu starforce ekibini çok az da olsa aksiyonda görüyoruz. bu ekibin liderini bilindiği üzere jude law oynuyor. beklenti mar-vell olduğu yönünde. ama ben her geçen gün bu fikirden uzaklaşıyorum. bana captain marvel'ın en büyük düşmanı olan yon-rogg olma ihtimali daha fazla geliyor. zaten henüz karakterin adı da açıklanmadı. karakter tarifleri de mar-vell'e uymuyor. aslında bu durumdan da biraz memnunum. içerisinde skrull'ların olduğu bir hikayenin ana temasının güven olması lazım. jude law'ın karakterinin de carol gözünden güveninin sorgulanması, hatta belki ihanete uğrama, karakterin carol'ın eğitmeniyken villain dönüşmesi filmin temasına çok uygun olabilir.

  son olarak carol'ın maskesini ve mohawk saçını starforce görevi sırasında görüyoruz. aslına uygun şekilde yapılmış. fragmanın final anlarında ise carol'ın binary moduna geçtiğini görüyoruz. yalnız burada en fazla dikkatini çeken unsur carol'ın güç toplarken kullandığı enerjinin ant-man and the wasp'ta gördüğümüz quantum realm enerjisine benzemesi. daha önce quantum realm ile alakalı unsurların captain marvel filminde de yer alacağı söylenmişti. sanıyorum carol, quantum enerjisini kullanacak.

  captain marvel ilk fragman itibariyle son derece güzel duruyor. ikinci fragmanıyla ilk fragmanından daha fazla kişiyi etkileyeceğine eminim. bu film mcu'yu baya derinleştirecek. özellikle skrull ırkının işin içine girmesi ile şu ana kadar ki izlediğimiz filmleri bile ciddi şekilde etkileyecek bir süreç başlamış olabilir. secret ınvasion'ın temelleri burada atılıyor olabilir.


  (dean - 18 Eylül 2018 19:35)

 • comment image

  100 entryden 99'u brie larson'un yeterince güzel olmadığı için captain marvel olamayacağını yazmış. ne kadar orijinal bir yazarlar ordumuz var, şaşkınlıklar içerisindeyim.
  ıyi oyuncu her zaman başarı getirir. tom hiddlestone'dan nasıl efsanevi bir loki çıktıysa, dede denilen ıan mckellen'dan en başarılı magneto olduysa brie'den de olur. burdaki entryler de yavaaaşça silinmeye başlar.


  (kahveisteyen - 19 Eylül 2018 01:38)

 • comment image

  film , imdb açılışını 5.8 puanla yapmış , hala filmi eleştirenlerı kadın düşmani ilan edenler var.

  harbiden umutsuz vakasınız siz.


  (lobo hammer - 6 Mart 2019 10:11)

 • comment image

  brie larson'dan superhero çıkarmaya çalışmak gerçekten uçuk bir fikir. kim düşündüyse tebrik etmek lazım. henüz izlemeden konuşuyoruz elbette. ama bu film, marvel adına son yılların en büyük fiyaskosu olmaya aday gibi görünüyor.


  (at war with self - 6 Mart 2019 10:22)

Yorum Kaynak Link : captain marvel