• "(bkz: avatar 2 return of the sky people)"
 • "kuyruk saç bağlantısını kablolu kabul edersek, ikincisinde kızılötesi teknolojisine geçeceklerini düşündüğüm. üçüncüsünde bluetooth neden olmasın?(bkz: yaklaş abi çekmiyor)"
 • "na'vi'lerin insan avatarları ile dünya'ya saldırmalarını konu alacak olan film. ilk filmin sonunda tüm teknolojiyi ele geçirdi zaten ipneler."
 • "söylenenlere göre filmin çekimleri bitmiş, şu an render ı alınmaktadır.."
 • "cameron'ın devam filmlerinde de ne kadar başarılı olduğu düşünüldüğünde** insanı daha da heyecanlandıran film."
 • "2014 yılında 3 ve 4'le aynı anda çekimine başlanacağı ve filmlerin sırasıyla 2016, 2017 ve 2018 yıllarının aralık ayında gösterime gireceği açıklanmış."
 • "kate winslet'ın kadrosuna katıldığı film. 20 yıl sonra yeniden james cameron ile birlikte çalışacak."
 • "daha önce 4 kez vizyon tarihi ertelenen film, en son james cameron açıklamasına göre 18 aralık 2020 tarihinde vizyona girecekmişmişmişmişmişşşşşş."
Facebook Yorumları
 • comment image

  na'vi'lerin insan avatarları ile dünya'ya saldırmalarını konu alacak olan film. ilk filmin sonunda tüm teknolojiyi ele geçirdi zaten ipneler.


  (hububrad - 31 Aralık 2009 00:48)

 • comment image

  söylenenlere göre filmin çekimleri bitmiş, şu an render ı alınmaktadır..


  (tedi - 14 Ocak 2010 18:44)

 • comment image

  cameron'ın devam filmlerinde de ne kadar başarılı olduğu düşünüldüğünde** insanı daha da heyecanlandıran film.


  (holoscene - 9 Şubat 2010 04:28)

 • comment image

  http://www.imdb.com/title/tt1630029/

  james cameron abimiz "okyanusa ağırlık verceğim, sadece bir ormandan ibaret olmayacak gördükleriniz" demiş.

  işin yoksa 2014'ü bekle. mınasokim daha 4 yıl var lan.

  yıllar sonra edit: mınasokim daha 2 yıl var lan.

  çok sonra edit: 3 yıl var daha. çekme amk filmini kemırın çekme. o karıyın.


  (salvadordali - 1 Mayıs 2010 14:31)

 • comment image

  2014 yılında 3 ve 4'le aynı anda çekimine başlanacağı ve filmlerin sırasıyla 2016, 2017 ve 2018 yıllarının aralık ayında gösterime gireceği açıklanmış.


  (yerli mal - 20 Ekim 2013 17:21)

 • comment image

  james cameron, aliens ve terminator 2 gibi işlerinde devam filmi çekme konusundaki başarısını göstermiş birisi olduğu için içimin rahat olduğu film. aynı ilk filmdeki gibi senaryo olarak klişelerle dolu olsa da seyircilere bir deneyim sunma üzerine odaklanacaktır. su altı sahnelerini gerçekten çok merak ediyorum.

  ilk film kadar yüksek gişe yapar mı bilmiyorum çünkü aradan neredeyse 10 yıl geçti. ilk film 3d gözlük teknolojisini de arkasına aldığı için insanlar yeni bir deneyim yaşama isteğiyle sinemalara akın etti fakat 2. film için şu anda böyle bir teknoloji yok. cameron'un gözlüksüz 3d ve hfr gibi teknolojileri araştırdığını biliyorum fakat bu yeterli olur mu işte ondan emin değilim. hobbit filmini 48 fps izlemiş birisi olarak hiç de güzel bir deneyim olmadığını söyleyebilirim. ayrıca genel izleyici özellikle the planet of the apes ve marvel cinematic universe filmleri sayesinde kaliteli efekt izlemeye alıştığından dolayı özel efektlerin ilk filmdeki kadar büyük bir etki yaratacağından şüpheliyim. efektlerin yine muazzam olacağına eminim fakat seyircinin eşiği son 10 yılda çok yükseldi.

  bu kadar ertelenmesi james cameron'ın önceki işlerini takip edenlere garip gelmeyecektir. adamın tam zamanında teslim ettiği tek bir film yok. ayrıca tek seferde 3 film çektiğini düşününce harcanan vakit o kadar uzun gelmeyecektir.


  (mise en abyme - 15 Nisan 2018 16:55)

 • comment image

  daha önce 4 kez vizyon tarihi ertelenen film, en son james cameron açıklamasına göre 18 aralık 2020 tarihinde vizyona girecekmişmişmişmişmişşşşşş.


  (sadecebirazhuzur - 30 Nisan 2018 13:16)

Yorum Kaynak Link : avatar 2