Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 06 Mayıs 2016 Cuma, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Komedi,Drama,Gizemli
Taglar             : arama,Ürkütücü sanat,Tartışmalı sanatçı,Kavramsal sanat
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Aggregate Films , Red Crown Productions , Blossom Films
Yönetmen       : Jason Bateman (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Kevin Wilson (IMDB),David Lindsay-Abaire (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Nicole Kidman (IMDB)(ekşi), Kathryn Hahn (IMDB)(ekşi), Jason Bateman (IMDB)(ekşi), Christopher Walken (IMDB)(ekşi), Marin Ireland (IMDB)(ekşi), Harris Yulin (IMDB), Jason Butler Harner (IMDB)(ekşi), Alexandra Wentworth (IMDB)(ekşi), Josh Pais (IMDB), Michael Chernus (IMDB), Linda Emond (IMDB), Grainger Hines (IMDB), Charlie Saxton (IMDB), Scott Shepherd (IMDB), Maryann Plunkett (IMDB), Steve Witting (IMDB), Mackenzie Brooke Smith (IMDB), Peggy J. Scott (IMDB), Taylor Rose (IMDB), Brian J. Carter (IMDB), Danny Burstein (IMDB), Gabriel Ebert (IMDB), Frank Harts (IMDB), Seth Barrish (IMDB), Kevin T. Collins (IMDB), Genevieve Adams (IMDB), Robbie Tann (IMDB), Joe Lanza (IMDB), Claire Glassford (IMDB), Adam Shippey (IMDB), Allison Jean White (IMDB), Audrey Lynn Weston (IMDB), Edward Mitchell (IMDB), Johnnie Mae (IMDB), Jack McCarthy (IMDB), MaameYaa Boafo (IMDB), Suzan Perry (IMDB), Patrick Mitchell (IMDB), Tricia Parks (IMDB), Mac Brydon (IMDB) >>devamı>>

The Family Fang (~ Cenas de Família) ' Filminin Konusu :
The Family Fang is a movie starring Jason Bateman, Nicole Kidman, and Kathryn Hahn. A brother and sister return to their family home in search of their world famous parents who have disappeared.


 • "filmi çekilecekmiş. keşke wes anderson çekse."
 • "benim için kitap; 6.bölümden itibaren gerçek değildi ; kurulmuş, abartili bir sahneydi. işin özü sevdim ben bu aileyi"
 • "filminde bayan fang'ı, nicole kidman canlandıracakmış. diğer oyuncular henüz belli değilmiş. bir de bu kitabın kapağı çok güzel(miş)."
 • "hiçbir derdi olmayan bir kitap. eğlenceli mi? evet. filmi çekilince belki iyi sinema olur ama kitabı iyi edebiyat değil maalesef."
 • "uzak durulmaması gereken bestseller."
Facebook Yorumları
 • comment image

  itiraf etmeliyim, normalde tüm o snob orospu çocukluğumla üzerinde "the new york times bestseller" ibaresi olan kitaplardan uzak dururum. önyargım, içeriğinin yavanlığına rağmen, kapağı gayet alacalı bulacalı ve üzerindeki "bestseller!!!" ibaresiyle 'yeni çıkan kitaplar' rafında yer alan, bir anda herkesin elinde görmeye başladığımız kitapların güven vermeyeceği yönünde. lakin söz konusu bu kitap olunca, içimdeki o snob orospu çocuğuna döndüm ve dedim ki: "ama şu kapaktaki çizime bak, çok cici!"

  kevin wilson, kitabı 2011 yılında yazmış. kitap türkçe'ye bu ay çevrilmiş. az önce de değindiğim kapağındaki cici çizimlerin [julie morstad tarafından çizilmiş] ve bestseller etiketinin yanı sıra nick hornby tarafından "yılın en iyisi.." şeklinde yorumlandığına dair bir cümle de bulunuyor. heyecanla açılan ilk sayfada da yüzünüze kocaman bir gülümseme bırakan şu cümleyle başlıyor kitap: "mr. and mrs. fang called it art. their children called it mischief."

  insanı performans sanatının içine sokan, sonra birden aile olmanın gereklilikleri ve zorluklarını tokat gibi çarpan, kolayca okunan bir kitap yazmış yazar. internette yaptığım minik araştırmalar ile hemen tutacak kitabın kokusunu almış yapımcıların, bu kitabın filmini çekmeye yeltendiklerine bile denk geldim. dilerim sonu extremely loud and incredibly close gibi hazin olmaz demeden geçemedim.

  kitap için özetle; performans sanatçısı anne babanın, sanatın başka dallarında başarılı çocukları olan annie ve buster'ın orta yaşlarına geldiklerinde hayatlarında önemli bir dönemece girip, küllerinden doğabilme/anne babalarına karşın bağımsızlıklarını ilan edebilme çabasını anlatıyor desem spoiler olmaz.


  (eloise vera - 28 Kasım 2012 16:29)

 • comment image

  --- spoiler ---
  “ne fenadır aslında, bizi sevmekten vazgeçmezler, biz de onları. o küstahlıkları inanılır gibi değildir, bizi yaptılar diye. nasıl yaptılarsa. ya hayatları: elbette biz daha iyisini yaparız.”

  william meredith
  ---
  spoiler ---


  (lapetite - 3 Aralık 2012 09:35)

 • comment image

  filminde bayan fang'ı, nicole kidman canlandıracakmış. diğer oyuncular henüz belli değilmiş. bir de bu kitabın kapağı çok güzel(miş).


  (miss gollum - 20 Mart 2013 01:14)

 • comment image

  performans sanatçısı bir kadın bir erkek ve çocuk a ile çocuk b dedikleri çocuklarının ilginç ve okunması gereken hikayesi.
  --- spoiler ---

  ''hadi buradan çıkalım '' dedi camille.
  '' nereye '' diye sordu caleb.
  '' alışveriş merkezine gidelim '' dedi camille.
  '' neden? ''
  '' giriş bedava '' dedi camille.
  ---
  spoiler ---


  (acalculia - 9 Haziran 2013 16:19)

 • comment image

  hiçbir derdi olmayan bir kitap. eğlenceli mi? evet. filmi çekilince belki iyi sinema olur ama kitabı iyi edebiyat değil maalesef.


  (divadeiwob - 11 Temmuz 2013 16:35)

 • comment image

  “şimdi suratına bir tane çaksam,
  sanat diyebilir miyim buna?”

  yeni bir kitap almadan önce arkasını okuyanlardansanız, “fang ailesi”ni elinize alıp arkasını çevirir çevirmez bu cümleyle karşılaşacaksınız. ve bu aile ile üç yüz sayfa süren birlikteliğinizin sonunda inanın, kendinizi bu soruya “evet” cevabı verirken bulacaksınız.


  (kalimero78 - 24 Ağustos 2013 21:07)

 • comment image

  tatilde boksör böcek'le birlikte okudum. bi kere boksör böcek'ten daha iyi. kitap tanıtımda falan hep "performans sanatçısı" dendiği için başta kitaba mesafeli yaklaşmıştım. ama bildiğiniz troll bu fang ailesi. avm'lere gidip ortalığı birbirine katıyorlar. eğlenceli bir kitap. ilk çeptır dört sayfa, denk gelirseniz ayak üstü okuyun. sonra gerisi gelir.


  (konor - 27 Haziran 2014 17:37)

 • comment image

  time, esquıre, amazon, people, guardian, nick horby tarafından yılın en iyi kitabı olarak lanse edilmiş. ama taaa buradan oraya kadar hassiktirsinler. o kadar da değil.

  doğaçlama yapıyoruz adı altında trollük yapmayı iş edinen bir ailenin maceralarını anlatıyor.

  buster:
  - "filmin sonunu söyleyip içine mi ettin sen şu anda?"

  annie:
  - "eğer bir film gerçekten muhteşemse buster, konusunu anlatarak filmi mahvedemezsin. diğer her şeyin yanında filmin konusu hafif kalır."


  (zemin yesil 12 yildiz 3 ok sari - 9 Ağustos 2014 00:22)

 • comment image

  her ne kadar yazarinin mutevaziligi kitabin reklamını bastırsa da kusursuz kurgulanmış,işlenmiş diyebilecegim bir yapit.
  sanat ve tanımı üzerine sıkça sorgulamalar yaşatan ancak bunu hoş karakter analizleri ve olay örgüsüyle aktaran kitap,
  cocuklara okunsa tam bir masal kitabi tadi verebilir.ya da sadelestirilmis haliyle universite mufredatina eklenebilir,sırıtmaz.
  yaraticisi (bkz: kevin wilson) ''simdi suratina bir tane caksam, sanat diyebilir miyim buna?'' mottosuyla yola çıkmıştır.
  yazarin ilk roman deneyimi olmasina karşın gayet ustaca altindan kalkmistir kanimca.
  konusu icin kabaca ;sanatin icine her seyi alıp alamacaği ya da sanat olarak bize sunulan şeyleri kabul edip etmeyecegimizin ölcutlerini belirlememiz diyebiliriz.

  dört ana karekter vardir.
  camilla ve caleb fang
  annie ve buster fang.

  --- spoiler ---

  sanat üzerine egitim almis calep ögrencisi camilla dan cok etkilenir. evlilikleri kendileri icin mükemmel olsa da cevrelerinde tam bir kaos hakimdir.sanatlarini evliliklerine tasiyan ciftin sanat anlayisi insanlari dehsete düşürmektedir.daha sonra cocuklari olan cift onlara cocuk a ve cocuk b olarak seslenmektedir.cocuklarini da sanatlarinin malzemesi yapan cift; çocuklar büyüyünce dönütünü oldukca sert bir şekilde alacaktır.
  ---
  spoiler ---

  bir de calep fang in bir bakis acisi vardi.cok sevmiştim. suraciga ilistireyim
  ''resim, müzik bunlar sanatin ölü kisimlari.benim yaptığım is sanat.sanat dedigin insani korkutacak heyecanladiracak o anda duygudan duyguya kaosla sürükleyecek.asil sanati bizler yapiyoruz.sanat hareketle birlesmezse sanat olmaz.
  bunun gibi değişik bir bakış acisi hakimdi kitaba.
  oldukca etkileyici ve okunasi bir ailedir kisaca.


  (babasininkelinesahipadam - 9 Temmuz 2015 15:33)

 • comment image

  kitabı bilmem ama.. filmi seyrettim.. nicole kidman hatırına.. kız çocuk "annie" rolündeki kidman aynı zamanda yapımcı.. erkek çocuk "baxter' rolündeki jason bateman yönetmiş, o da yapımcı.. bir anlamda ikisinin filmi, çekmişler, yönetmişler, başrolü paylaşmışlar.. sonunu iyi bağlayamamışlar, soru işaretleri var.. yoksa giriş gelişme fena değil.. o arada 1967 doğumlu nicole kidman'ın 30'larında görünmesi olağanüstü.. asla sırıtmıyor ve bu kadın hiç yaşlanmıyor. fragmanı şurada >> https://youtu.be/j-jwh0tirak


  (journalist - 6 Temmuz 2016 11:36)

Yorum Kaynak Link : the family fang