IMDB Puanı   : 7,8
Oy Sayısı         : 35.710
Süre                : 2 Saat 4 dakika
Çıkış Tarihi     : 27 Ocak 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Drama,Drama,Drama,Heyecanlı,Heyecanlı,Heyecanlı
Taglar             : Aldatma,Ptsd,Tecavüz,Saldırmak,apartman
Ülke                : İran,Fransa
Yönetmen       : Asghar Farhadi (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Asghar Farhadi (IMDB)(ekşi),Arthur Miller (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Shahab Hosseini (IMDB)(ekşi), Taraneh Alidoosti (IMDB)(ekşi), Babak Karimi (IMDB)(ekşi), Mina Sadati (IMDB)

Forushande (~ El viajante) ' Filminin Konusu :
Arthur Miller’ın "Satıcının Ölümü" oyununu sahneye koyan tiyatrocu çift Rana ve Emad, Tahran'ın merkezinde yeni bir apartmana taşınır. Ancak Rana, burada taşındıkları yerin eski kiracısıyla bir sorun yaşar ve biri tarafından saldırıya uğrar. Emad, travmasını sessizce atlatmaya çalışan Rana’nın aksine intikam alma yoluna gidecektir ve bu yaşadıkları olay ikilinin hayatını dramatik bir şekilde değiştirecektir...

Ödüller      :

Cannes Film Festivali:Best Screenplay, Best Actor
Academy Awards, USA:Oscar-Best Foreign Language Film of the Year


 • "film ekimi'nde izleyemediğim, tüm araştırmalarıma rağmen türkiye vizyon tarihiyle ilgili bilgi bulamadığım film. en azından birkaç salonda gösterime girer yani değil mi?!?!"
 • "bugün rexx de 19:00 seansına bir adet bilet aradığım film varsa yeşillendirin be. bu entry kendini kısa sürede imha edecektir."
 • "şahab hüseyin'e cannes'da en iyi erkek oyuncu ödülünü getiren film. aynı zamanda en iyi senaryo ödülünü de kapmıştır. merakla bekliyoruz.uyarlandığı eser için bkz: death of a salesman"
Facebook Yorumları
 • comment image

  her filmini soluksuz izleten; izleyiciyi sinemaya çekmek için cinsellik, aksiyon, kan, şiddet, görsel efekt vs. gibi unsurlara hiç de gerek olmadığını kanıtlayan adamın son filmidir. merakla gösterime girmesini bekliyorum. elbet girecektir yani.


  (valcure - 15 Kasım 2016 01:31)

 • comment image

  film ekimi'nde izleyemediğim, tüm araştırmalarıma rağmen türkiye vizyon tarihiyle ilgili bilgi bulamadığım film. en azından birkaç salonda gösterime girer yani değil mi?!?!


  (scaphoid - 1 Kasım 2016 14:59)

 • comment image

  farhadi sunarken sanki hiç tanımadığınız bir yönetmenin filmiymiş gibi seyredin dedi ama takdir edersiniz ki pek de öyle olmadı. yine küçük ayrıntılarla derinlik kazanan çok güçlü bir senaryo, yine müthiş oyunculuklar, yine çarpıcı bir final ve yine dört dörtlük bir farhadi hikâyesi söz konusuydu.


  (kahmut - 21 Ekim 2016 01:06)

 • comment image

  film ekimi 2016'nın belki de en iyi film.

  gerçekten muazzam bir senaryo, harika oyunculuk, çok iyi kurgu. farhadi yine bildiğimiz farhadi. insan ilişkilerine dair keskin mızrağını bu sefer de "taciz-tecavüz-iran-intikam-kadın" beşgeninin tam merkezine saplamış.

  üstelik bunu yaparken de tiyatro sanatını kullanmış. kader denilen olguyu farklı bir bakış açısıyla işleyerek kusursuza yakın bir sonla izleyiciye karmaşık duygular taddırmış.

  mutlaka izlenilmesi, üstüne düşünülmesi gerekiyor.

  3.75\4.00


  (heinz kamasunta - 17 Ekim 2016 23:01)

 • comment image

  bugün rexx de 19:00 seansına bir adet bilet aradığım film varsa yeşillendirin be.

  bu entry kendini kısa sürede imha edecektir.


  (ulalume - 15 Ekim 2016 16:16)

 • comment image

  şahab hüseyin'e cannes'da en iyi erkek oyuncu ödülünü getiren film. aynı zamanda en iyi senaryo ödülünü de kapmıştır. merakla bekliyoruz.

  uyarlandığı eser için bkz: death of a salesman


  (goks - 23 Mayıs 2016 00:39)

Yorum Kaynak Link : forushande