Süre                : 1 Saat 37 dakika
Çıkış Tarihi     : 24 Haziran 2016 Cuma, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Levantine Films , Worldwide Pants
Yönetmen       : Rob Burnett (IMDB)
Senarist          : Rob Burnett (IMDB),Jonathan Evison (IMDB)
Oyuncular      : Alex Huff (IMDB), Donna Biscoe (IMDB), Julia Denton (IMDB)(ekşi), Jennifer Ehle (IMDB)(ekşi), Craig Roberts (IMDB)(ekşi), Ashley White (IMDB), Matthew Pruitt (IMDB), Alan Boell (IMDB), Selena Gomez (IMDB), Bill Murphey (IMDB), Robert Walker Branchaud (IMDB), Eric Singer (IMDB), James Donadio (IMDB), Megan Ferguson (IMDB), Samantha Huskey (IMDB), Frederick Weller (IMDB), Matthew Mercurio (IMDB), Paul Rudd (IMDB), Bobby Cannavale (IMDB), Cassie (IMDB), Tarik Chernet (IMDB), Walter Hendrix III (IMDB), Patti Schellhaas (IMDB), Blake Sewell (IMDB), Kristi Von (IMDB)

The Fundamentals of Caring (~ Amizades Improváveis) ' Filminin Konusu :
Ben Benjamin (Paul Rudd), kişisel bir trajedi yaşayıp büyük meblağlarda para kaybedince emekliye ayrılmış bir yazardır. Ben, bu sayede kendisini yardıma muhtaç insanlara bakıcılık yaparken bulmuştur. Çocuk bakıcılığının onlara sadece mama vermek, altlarını değiştirmek gibi rutin işler anlamına gelmediğini, bunun haricinde çocuk psikolojisinden iyi anlayıp yaşadığı hayattan da esinlenerek yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatılması gerektiğini görmüştür. Bu süreç yazarın yaşama bakış açısında yeni bir perspektif geliştirmesine yol açar. Ben ile bakımını üstlendiği çocuk arasında önemli bir dostluk başlar. İkili, umut ve dostluğun önemini anlamaya başladıkça sorunların üstesinden gelme yeteneklerini de test ederler.


 • "netflix icin, hep duydugumuz ama asla uygulamadıgımız sıradan öğütleri toplamıslar film olarak önümüze sunmuşlar. ama sasirtici tarafi o kadar da kotu olmamis hani."
 • "netflix'e gelmiş türkçe altyazılı olarak, imdb yorumları iyi. izleyelim bakalım."
Facebook Yorumları
 • comment image

  netflix icin, hep duydugumuz ama asla uygulamadıgımız sıradan öğütleri toplamıslar film olarak önümüze sunmuşlar. ama sasirtici tarafi o kadar da kotu olmamis hani.


  (minka - 19 Kasım 2016 09:33)

 • comment image

  sıcak ve samimi bir film, bir tutam duygusallık da var ama insanı iyi hissettiriyor.

  tam pazar akşamüstü izlemelik film, netflix yine bir kaygıyı, mesajı guzel bir şekilde işleyerek vermeyi başarmış.

  --- spoiler ---

  son sahnenin şaka olmasına herkes gibi ben de sevindim. keşke hatunla ilişkileri yarım kalmasaydı.
  ---
  spoiler ---


  (crazy tiftik - 21 Ağustos 2016 16:50)

 • comment image

  bakıcı ile hasta arasındaki ilişkiyi ajite etmeden verebilmek gerçekten iyi bir yazarlık ve kurgu gerektiriyor. bu yüzden filmi sevdim açıkçası. filmde aksayan yönler olsada keyifle seyredilebilir bir seyirlik olmuş

  ayrıca selena gomez gayet olmuş rolünde. puanım 7/10.


  (bilenabi - 17 Ağustos 2016 11:08)

 • comment image

  bu filmi beğenmemek mümkün olmamalı. yani en azından kalbi ve insaniyeti olanlar için. film tamamen bir engelliyi konu alıyor. başrollerin ikisi de engelli, hangi açıdan bakarsanız. trevor yaşamın bitmesini sadece hayaller kurarak bekleyen biri, ben ise dediği gibi sadece günü atlatmaya çalışan biri.

  bakıcı olmaktan ziyade, bir engelli ile yaşamak nasıl olur göstermiş olmasını sevdim. zaten çok bir beklentim yoktu, bir torrent sitesinde afişinde akülü sandalyede olan biri olduğu için izledim. bazen güldüm, bazen hüzünlendim.

  --- spoiler ---

  son sahnenin şaka olmasına gerçekten çok sevindim
  ---
  spoiler ---

  sonuç olarak, bir dram filmi olmasından ziyade vermek istediği mesajı alarak izlemek lazım.

  tek kötü yanı, türü belirlenemeyen bir müsküler distrofi hastası olarak 30ları beklemekten korkacak olmam sanırım. neyse ki onu da allah'a inanarak çözebiliyorum.

  selena gomez editi: keşke o rol selenaya verilmeseymiş. sanki o kız çatlak ama duygusal biri olacakmış da selena kıvıramamış gibi hissettim. güzel de değil zaten.


  (pomknos - 6 Ağustos 2016 00:31)

 • comment image

  kaybettiği oğlu ve dağılan yuvasının ardından bakıcılık yapan bir yazar, yaşam şansı olmayan hastası, hayata tutunma şansı kalmayan otostopcuları.

  açıkçası puanını (7.4) hak etmeyen bir yol filmi. kızın annesi de bakıcı da etkileyici performans sergiliyor ama çocuğa kötü oyuncu demesem de etkileyici bir performans ortaya koymuyor. film bu yüzden temposu gittikçe düşen bir ivmeye sahip.

  inegi ziyaret sahnesi bir inege iltifat gibiydi. olgun ve sessiz.


  (ikipirekareboluyedi - 2 Ağustos 2016 11:48)

 • comment image

  ilginç bir şekilde bana gayet sıcak gelen film, izlenir bir şekilde. selena gomez olmasaydı daha oluru olan bir film halini alırdı ama o da olsun artık ne yapalım.

  klişeleri gayet yerinde olmuş, öyle seyircinin gözüne sokulmamış, filmin alabileceği kadar kullanılmış. normalde paul rudd beyefendiden çok haz etmem ama bu filmde kendisine tavrım birazcık değişti gibi. sonraki çalışmalarında kendisinde tekrar vasıf bulamamak dileğiyle.

  ayrıca megan ferguson'a ne kadar tatlı bir rol vermişler öyle? sırf kendisinin olduğu sahneler içinizin ısınmasına yeter.

  velhasıl, izlerseniz muhtemelen pişman olmazsınız.


  (ariza necokula - 19 Temmuz 2016 02:46)

 • comment image

  klişesi çok ama bayık olmayan, sıcak, "ciddi bir konuyu duyar kasmadan işleyen" tam olarak netflix'de izlemelik bir yol filmi.

  bu filmden daha fazlasını beklediğimden değil ama illa eleştiri getirecek olsam senaryonun çok hızlı ilerlemesi ve normal şartlarda daha uzun süre üzerinde durulmsası gereken olayların biraz hızlı geçiştirilmesinden bahasederdim. ha bir de; selena gomez fena şekilde sırıtıyor, "rol yapmaya çalışan selena gomez" karakterini oynuyor resmen. zombieland'deki witchita(emma stone) karakteri gibi olsun istemişler ama olmamış, olamamış...


  (ebekulak - 4 Temmuz 2016 09:46)

 • comment image

  fazla beklentiye girmeden izlenebilir. teselli: sıkıcı değil. 2. teselli: emilia clarke'lı me before you'dan daha iyi, daha samimi, daha gerçekçi, daha az formüllü, daha az klişeli, daha az ajitasyonlu (hatta ajitasyonsuz). me before you'dan daha iyi dediysek de mükemmel bir film olduğu düşünülmesin. zira me before you epey kötüydü. fundamentals de klişelerle doldurulmuş, bilindik, sürprizsiz bir film. her yıl bağımsız sinemadan benzer filmler çıkıyor ve bu durum sıkmaya başladı doğrusu. amerikan bağımsız sinemasının silkelenmeye ve daha orijinal olmaya ihtiyacı var.
  film, dms hastalığından muzdarip bir gençle bakıcısının yolculuğuna ve arkadaşlığına odaklanıyor. bu iki alakasız kişinin ilişkisini anlatırken ajitasyona kaçmayıp iyi ediyor ama bilindik sulardan yüzmekten kurtulamayıp kötü ediyor.

  spoiler
  klişeler: *babanın şerefsiz çıkması, 15 yıldır görmediği oğluna para vermeye çalışmaktan başka bir şey yapmaması *annenin oğluna babasından geliyormuş gibi yaparak mektup yazması *melvin'in oğlunu yitirmiş olması ve bu ölümde kendisini suçlaması *yol/yolculuk klişeleri *felçli çocuğun agresifliği
  süpriz: bobby cannavale (5 dk görünüyor)
  spoiler


  (sherlock holmes 90 - 2 Temmuz 2016 00:05)

Yorum Kaynak Link : the fundamentals of caring