Süre                : 1 Saat 41 dakika
Çıkış Tarihi     : 29 Temmuz 2016 Cuma, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Drama,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : Kanada
Yapımcı          :  Rhombus Media , BRON Studios
Yönetmen       : Patricia Rozema (IMDB)
Senarist          : Patricia Rozema (IMDB),Jean Hegland (IMDB)
Oyuncular      : Ellen Page (IMDB)(ekşi), Evan Rachel Wood (IMDB)(ekşi), Max Minghella (IMDB), Callum Keith Rennie (IMDB)(ekşi), Michael Eklund (IMDB)(ekşi), Wendy Crewson (IMDB)(ekşi), Ronin Cara (IMDB), Owen Cara (IMDB), Crystal Pite (IMDB), Lorne Cardinal (IMDB), Katherine Cowie (IMDB), Sandy Sidhu (IMDB), Bethany Brown (IMDB), Jordana Largy (IMDB), Simon Longmore (IMDB), Brittany Willacy (IMDB)

Into the Forest (~ Ormana Dogru) ' Filminin Konusu :
Elektrik enerjisine giderek bağımlı olan bir dünyada, elektrik kesintisi korkunç bir durum halini almıştır. İnsanlık aslında sadece geçtiğimiz 140 yıl boyunca elektrik kullandı, ama yine de elektriğin olmadığı bir dünyada yaşadığımızı hayal bile edemeyiz. Bir süredir devam eden bir elektrik kesintisinden sonra, bir baba ve iki kızı kendilerini bambaşka bir gerçekliğe hapsedilmiş bulurlar; hem de sonsuza kadar hayatlarını değiştirecek bir gerçeklik... Ama bu kesinti bölgesel midir, yoksa tüm ülkeyi mi etkilemektedir? Bu ve buna benzer önemli sorular bir cevap gerektirdiğinden, ailenin hayatta kalmak için gereken her şeye sahip olup olmadığını kimse anlayamaz. Kesinti onların becerilerini, uyumluluklarını ve dayanıklılıklarını test ederken, bir yandan da aile bağlarının bütünlüğüne meydan okumaktadır. Bununla savaşacak güçleri olup olmadığını zaman içinde göreceklerdir.


 • "yapaylıklarla dolu, sıradan, hiç bir şey anlamayan, anlatmayan, akıldışı üçüncü sınıf bir film..."
 • "izlerken çok fena gerilip, sonunda sevdiğim film. evet bir yere vardığı yok bla bla ama bitince boşuna izlemişim gibi hissetmedim. izleyin, sevebilirsiniz."
 • "kusura bakmayın ama 2/10 verdiğim film.büyük nedeni atmosfere sokamaması. izlemeyin efendiler, vakit kaybı."
 • "elektrikler gidince izlenebilecek bir filmdir.not: şarjınız ful olsun"
Facebook Yorumları
 • comment image

  son zamanlarda izledigim en etkileyici filmlerden biri. teknoloji insan ilişkisini sorgulamakla kalmayıp hayata ve insanın doğasına dair çok şey anlatan bir film. filmi izleyip dusunurken hayatta bizi güvende hissettiren şeyler bir anda ortadan kalktığında ne olur sorusuna bir çok alternatif cevap bulmak mümkün.


  (perimelis - 27 Şubat 2016 04:26)

 • comment image

  yapaylıklarla dolu, sıradan, hiç bir şey anlamayan, anlatmayan, akıldışı üçüncü sınıf bir film...


  (masiva - 30 Temmuz 2016 22:29)

 • comment image

  izlerken çok fena gerilip, sonunda sevdiğim film.
  evet bir yere vardığı yok bla bla ama bitince boşuna izlemişim gibi hissetmedim.
  izleyin, sevebilirsiniz.


  (cidalikenan - 2 Ağustos 2016 11:11)

 • comment image

  oyuncuların kendi adlarından cinlik yapan senaristlerden biraz daha fazlasını beklerdim *

  eva : eva-n
  nell : ellen -> nelle

  fikir hoş, konu hoş. senaryo biraz daha derin olabilirdi. hikayedeki major olaylar çok bariz, akla ilk gelen şeyler maalesef. ama yinede izlenebilir hoş bir az oyunculu, az mekanlı bir post apocalypse film


  (asbe - 8 Eylül 2016 00:28)

 • comment image

  kusura bakmayın ama 2/10 verdiğim film.

  büyük nedeni atmosfere sokamaması. izlemeyin efendiler, vakit kaybı.


  (gravat - 22 Kasım 2016 14:13)

 • comment image

  yaşanan her durum olası. elektrik kesintisi ve mevcut konforun bozulmasıyla olaylar başlıyor. kesinlikle tavsiye ediyorum, ellen page i eski seven, westworld ile dolores (evan rachel) e vurulan ben kesinlikle, ediyorum.


  (cocuk kafasi - 2 Ocak 2017 00:50)

 • comment image

  --- spoiler ---

  filmde ara başlıklar "elektriksiz bilmem kaç ay" şeklindedir ama su kesintisine dair bir bilgi yoktur. biz aslında suların da kesik olduğunu biliriz. vurgu hep teknolojik alanlara doğrudur: buzdolabı yoktur artık, lambalar mevcut değildir, internet yoktur, cep telefonları tarihe karışır. ama ya su? su aslında doğada mevcuttur ve yönetmen ısrarla doğaya dönüş mesajı verir durur. iki kız kardeş de öyle yaparlar ve bir ağaç kovuğunun önünde, yağmur eşliğinde görüntülenirler ki hemen ardından film sona erer. insanoğlu doğaya, suya, başlangıca dönmeyi başarmış, medeniyet (ev bir medeniyet göstergesidir ki büyük kız kardeş evin yakılmasını talep eder. ve birlikte evi yakıp küle dönüştürürler) geride bırakılmıştır.
  ---
  spoiler ---

  edit: spoiler eklentisi


  (bay marx - 7 Ocak 2017 02:46)

 • comment image

  distopya filmleri aynı zamanda çaresizlik filmleri de. lobsterdan bu yana beni bu kadar etkileyen bir film olmadı, nedenine gelince;

  -filminden belirtmek istediği gibi endüstriyel çağda lokal (bölgesel) üretim olmadığı için filmdeki gibi bir durumda aç kalabiliyoruz.

  -sanki 2000'ler sonrası felaket çağı, böyle bir durum olması olasılık dahilinde belki de

  -günümüzde olduğu gibi güçlüler (silahı olanlar, parası olanlar, erkekler) bu tip durumlarda dezavantajlı gruplara baskı uyguluyor

  -birbirimize sahibiz bir yandan.


  (kaset - 1 Ekim 2017 00:24)

Yorum Kaynak Link : into the forest