IMDB Puanı   : 6,4
Oy Sayısı         : 40.160
Süre                : 1 Saat 50 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Haziran 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Aksiyon,Komedi,Cinayet
Taglar             : diamond heist,pretending to be german,Cezaevinden tahliye,diamond necklace,müze
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Gary Ross (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Olivia Milch (IMDB),Gary Ross (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Anne Hathaway (IMDB)(ekşi), Sandra Bullock (IMDB)(ekşi), Helena Bonham Carter (IMDB)(ekşi), Cate Blanchett (IMDB)(ekşi), Sarah Paulson (IMDB)(ekşi), Rihanna (IMDB)(ekşi), Mindy Kaling (IMDB), Awkwafina (IMDB)

Ocean's Eight (~ Ocean's 8) ' Filminin Konusu :
Danny Ocean hapisten yeni çıkmış bir soyguncudur. Ancak Danny’nin hapisten çıkınca giriştiği ilk şey tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmeye çalışmak olacaktır. Danny, rakiplerine karşı acımasızlığı ile ünlü Terry Benedict isimli adamın Las Vegas’ta ki 3 kumarhanesini birden aynı gecede soymayı planlamaktadır. Bunun için eski ortağı Rusty ile temasa geçer. Rusty ve Danny bu imkansız gereken soygunu gerçekleştirebilmek için her biri işinde uzman olan isimlerden oluşan bir takım oluştururlar. 11 kişiden oluşan bu takım soygunu başarıyla gerçekleştirirse her biri hayatının sonuna kadar yetecek paraya sahip olacaktır. Ancak başarısız olur da yakalanırlarsa Terry Benedict’in hışmına uğrayacaklardır.


 • "tutmayacak filmdir."
 • "filmin bir yerlerinde yönedmen, rihanna'nın gödünü gözümüze gözümüze sokacaktır. aha buraya yazıyorum dediydi dersiniz.eved."
 • "filmi izlemeyi düşünüyordum fakat imdb profilinden kylie jenner ve kim kardashian'ın ekibe katıldığını görüp fikrimi değiştiriyorum. umarım batarlar."
 • "kadro müthiş ama bok da çıkabilir yani güvenmiyorum da."
 • "isterse imbd den 1 puan alsın o kadronun olması bile izlemek için bir sebep."
Facebook Yorumları
 • comment image

  filmin bir yerlerinde yönedmen, rihanna'nın gödünü gözümüze gözümüze sokacaktır. aha buraya yazıyorum dediydi dersiniz.

  eved.


  (akmaral - 12 Ağustos 2016 14:10)

 • comment image

  filmi izlemeyi düşünüyordum fakat imdb profilinden kylie jenner ve kim kardashian'ın ekibe katıldığını görüp fikrimi değiştiriyorum. umarım batarlar.


  (moola - 14 Eylül 2017 10:45)

 • comment image

  böyle ''abi hassas zamanlar, zenci ve asyalı kesin filmde olsun. bir de hafif kilolu bir abla koyalım. diğerleri de beyaz olsun işte.'' kafasında çekilen filmler hiçbir zaman başarılı olmadı olmayacaklar da.

  sinema, daha doğrusu sanat böyle planlayarak yapılan bir şey değil.

  pazar akşamı sevgili ile evde mallarken izlenir belki. sıkılıp yarıda bırakmak bile olası.


  (defy - 20 Aralık 2017 15:07)

 • comment image

  öncelikle ismi ocean's eight değil ocean's 8 olan filmdir. imdb'den teyit edebilirsiniz. buyrun filmin linki: http://www.imdb.com/title/tt5164214/

  moderasyonun bu cahil işgüzarlıklarına çok kızıyorum. filmin adını yazıyorum beni alakasız bir başlığa atıyor; herkes de orada film hakında yorum yapmış. gıcık oluyorum şöyle özensizliklere.

  aynı şekilde sözlükte ocean's 11 başlığı da yok. oysa ocean's eleven ve ocean's 11 birbirinden ayrı iki film. buyrun imdb'den bakın:

  http://www.imdb.com/title/tt0054135/
  http://www.imdb.com/title/tt0240772/

  ocean's 8 yazanı sözlük buraya attığı için yazacaklarımı buraya yazacağım ama umarım yakın zamanda taşınır bu entryler.

  filme gelirsek. öncelikle bu bir remake veya reboot değil. daha önce çekilmiş hikayeyi kadın oyuncularla çekmiyorlar. bu filme tamamen ocean's eleven serisinin spin-off'u olarak bakabiliriz. zaten sandra bullock'ın karakteri de danny ocean'ın kardeşi olacakmış. bu durumda eski filmlerin karakterleriyle cross-overlar görmemiz çok olası.

  bir de daha filmi izlemeden "tutmaz, bok gibi" falan diyen arkadaşlara gerçekten hayret ediyorum. bu kadar bilmiş ve negatif olarak yaşamak çok zor olsa gerek. filmde rating için konulmuş birkaç kişi olsa da çoğunluk neredeyse oscar seviyesinde kalite oyunculardan oluşuyor. fragmandan göründüğü kadarıyla gidip vegasta kumarhane soymuyorlar orijinal bir hikaye ve orijinal karakter motivasyonları var gibi. e belki de gerçekten güzel olur be? bi şans verseniz? hayır bir de orijinal serideki filmler de 9 puanlık falan filmler değil ortalama 7 puan falan almışlar. yani erişlemeyecek bir standart yok ki ortada. sanki citizen kane'i yeniden çekiyorlarmış gibi yersiz bir endişe var.

  bir de "inandırıcı değil, millet ilk filmlere oyuncular için değil inandırıcı olduğu için gitti" denmiş. nerden tutsam elimde kalıyor. ilk filmlerdeki inandırıcılıktan uzak ve gerçek hayatta olamayacak şeyleri yazsak küçük çapta bi defter dolar. ha bu o filmleri kötü mü yapıyor? hayır, bence çok eğlenceliler. aynı şekilde bu film de eğlenceli olabilir. ve eminim şu kadroyla hayvan gibi de izlenecektir. çünkü kimse "8 tane kadının soygun yapması inandırıcı değil ben bu filme gitmem" diye düşünmüyor. senenin en çok izlenene filmlerinin süper kahraman veya bilim kurgu filmleri olduğu şöyle bir dönemde "inandırıcılığı yok, tutmaz" demek çok ilginç bir bakış açısı gerçekten. yan salondaki filmde insanlar uçuyorken, ben 8 kadının soygun yaptığı filme çok rahat inanırım. (:


  (emzegrit - 22 Aralık 2017 19:44)

 • comment image

  fragmanından anladığım kadarıyla tam bir holywood son dönem sineması klişesi olacak.

  1. zenci var mı? check
  2. çinli var mı? check
  3. hintli var mı? check
  4. femme fatale figürü var mı? check
  5. latin var mı? check
  6. fragmanda belli değildi ama kesin bir yahudi de vardır çünkü mücevher çalacaklar. o da check

  bak ama haklarını yemeyeyim iki eksik kaldı: amerikan kızılderili kabilelerinden, ve lgbti'den kimse yok.

  anlayacağınız, son dönem popülist feminist akıma kurban gidecektir.

  gına geldi yahu!

  arkadaş haklı yukarıda, eğer illa ki kadının güclü olduğunu vurgulayacaksanız gidip bambaşka bir senaryoyla farklı bir film çekin.

  bak mesela charlie's 8 angels diye çekin güzel güzel izleyelim.


  (i thank you very many - 10 Mayıs 2018 08:18)

Yorum Kaynak Link : ocean's eight