Süre                : 1 Saat 38 dakika
Çıkış Tarihi     : 14 Ağustos 2017 Pazartesi, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Cinayet,Drama,Korku,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Anonymous Content , Ball & Chain Productions , Star Thrower Entertainment
Yönetmen       : Kasra Farahani (IMDB)
Senarist          : Mark Bianculli (IMDB),Jeff Richard (IMDB)
Oyuncular      : James Caan (IMDB)(ekşi), Logan Miller (IMDB)(ekşi), Keir Gilchrist (IMDB)(ekşi), Laura Innes (IMDB)(ekşi), Edwin Hodge (IMDB)(ekşi), Bailey Noble (IMDB), Lili Reinhart (IMDB)(ekşi), Anne Dudek (IMDB)(ekşi), Mindy Sterling (IMDB), William Charles Mitchell (IMDB), Dean Cameron (IMDB), Nik Dodani (IMDB), Luke Spencer Roberts (IMDB), Ted King (IMDB), Billy Khoury (IMDB), Francesca Baer (IMDB), Elyse Dinh (IMDB), Marc Iserlis (IMDB), Hannah Elise Pilkington (IMDB), Giri Tharan (IMDB), Bruno Mello (IMDB), Tamlyn Tomita (IMDB), Rockson Arnold (IMDB), Ragnhild Bjoerge (IMDB), Dustin Burke (IMDB), Herbert Centeno (IMDB), Leonel Claude (IMDB), Christopher Clausi (IMDB), David Donah (IMDB), Joshua Elizondo (IMDB), Joey Hartstone (IMDB), Fred Huguez (IMDB), Kimbrey Jones (IMDB), Arcola Kyle (IMDB), Kyle Mosonyi (IMDB), Ela Necker (IMDB), Dennis Nicomede (IMDB), Selena O'Sullivan (IMDB), Pablo Ramos (IMDB), Tina Redmond (IMDB) >>devamı>>

The Good Neighbor (~ The Waiting) ' Filminin Konusu :
Yönetmen Tierney bir seri katil gerilimi olan Canım Komşularım ile liseden çıkıp kanlı cinayet mahallerine gidiyor. Kedisever bir garson olan Louise, Montréal’de bir apartman dairesinde yaşamaktadır. Tekerlekli sandalyeye mahkûm, dost canlısı, güler yüzlü Spencer’la komşudur. Karşısındakileri memnun etmek için her şeyi yapan utangaç Victor, binaya taşındığında çabucak ikisiyle arkadaş olur. Bir gece Louise ile Spencer rastlaşır. İkisinin de ellerinde kan vardır. Şehirde kol gezen bir seri katil yüzünden, kimse birbirine güvenmemektedir. Tierney’nin başrolünde yine Jay Baruchel’in oynadığı önceki filmi Trotsky 2010 yılında Festival’de gösterildi.

Facebook Yorumları
 • comment image

  yönetmeni kasra ferehani olan film, 2016 yapımı, oldukça kaygan ve etkili bir gerilim/ dram. liseli ethan bir milyon youtube hit hayalleri olan şımarık bir serseri, kendini beğenmiş bir zorba ve anlık şöhreti getiren videolar çekme derdinde olan bir yeniyetme. sean ethan'a göre tam bir asosyal inek. bu ikisi kendilerince sosyal bir deney amacıyla, komşu evdeki, karısını dövdüğünü ve mahallenin köpeklerini öldürdüğünü düşündükleri, piç, huysuz ihtiyarı,* evine gizlice yerleştirdikleri kameralar, mikrofonlar , yüksek teknoloji ürünü cihazlar, ışıklar, müzik seti, termostat ve kapıları bile kontrol eden özel aletlerle kontrol altına alırlar. bu iş için annesi gece çalışan ethan'ın odasında tam bir gözetleme üstü kurarlar. altı hafta boyunca ürkütücü ihtiyarı hem taciz ederler hem de gözetlerler. başlarda nispeten zararsız bu eşek şakası, yaşlı adamın beklenmedik ve tehlikeli şekilde tepki vermeye başlamasıyla uğursuz bir hale dönüşür.

  film birkaç fikre dokunuyor. sonunda sürpriz bir hayat dersi veriyor. filme dair beklenti düşük olmasına rağmen açıkçası şaşırtıyor.


  (lady django - 19 Eylül 2016 21:58)

 • comment image

  dün gece izlerken, çoğunlukla iki aptal ergenin saçmalıklarını izleyeceğimi sandım, çoğunlukla öyle de oldu zaten ama sonralarda bir yerlerde -ne diyor siz amerikalılar... ring a bell(!)-

  --- spoiler ---

  "şunu bilmeni istiyorum ki...
  ne zaman bir şeye ihtiyacın olursa,
  ama her ne olursa...
  bu zili çal, ben mutlaka duyarım, tatlım.
  ve iki elim kanda da olsa,
  yanına gelirim, tamam mı?"

  ---
  spoiler ---

  film, izlediğinize pişman etmiyor ancak vasatın üzerine de çıkamıyor. james caan gibi bir efsaneye taşşaklı bir performans sergilettirecek sahne yazılmamış. o iki ergenden de bişey bekliycek halimiz yok elbette. tüm bu sebeplerle, sönük bir film kendisi.


  (lynch lynch - 26 Eylül 2016 16:35)

Yorum Kaynak Link : the good neighbor